Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

ivandaman написа: Никакви природни ресурси не са в състояние да променят това тъжно статукво защото най-важният ресурс - ЧОВЕШКИЯТ не е качествен..
Веднъж да сме на едно мнение! :handshake:
То това е и проблем на днешен Булгаристан, който е умален модел на Рассия са силЪ. Достатъчно е да прочетеш представителна извадка от мненията на Озо, Батката-шматката, мухъта и ти става ясно защо. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: Съгласен съм за това, че ако една страна е била (или още е) социалистическано то..., но както казва Иван, ако Норвегия беше бедна, то щеше да е ярък пример за социалистическа страна.
Мненията са като гъза, колкото и да се въртиш все остава отзад! :D
Какво стана с опита да се докаже, че Канада е социалистическа, та се хвърлихме на Норвегия, която е също монархия междувпрочем? :lol:
А разликите между монархиите и държавите, които се развиваха под лозунга ''Вся власть советов'' мога да ти я обясня по-късно, ако искаш. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
ivandaman написа: Никакви природни ресурси не са в състояние да променят това тъжно статукво защото най-важният ресурс - ЧОВЕШКИЯТ не е качествен..
Веднъж да сме на едно мнение! :handshake:
То това е и проблем на днешен Булгаристан, който е умален модел на Рассия са силЪ. Достатъчно е да прочетеш представителна извадка от мненията на Озо, Батката-шматката, мухъта и ти става ясно защо. :D
присмял се хърбел на щърбел
ама как достоверно звучи само излязло из под перото/клавиатурата/ на форумната шматка :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

ivandaman написа:Само ще споделя следното:
Като човек, живял и пътувал дълго време в Латинска Америка моето скромно мнение е че този район е обречен на вечна анархия, социални размирици и икономически сътресения и като цяло никога няма да може да се измъкне от лапите на 3тият свят, с някои малки изключения които бих ги нарекъл 2ри свят. (Аржентина, Чили, Уругвай, Парагвай, и Коста Рика)
За Чили и Уругвай съм чувал много добри неща, но Парагвай защо влиза в групата на "отличниците"?
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Аржентина е в криза - валутата се е сринала, инфлацията е над 30%
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

miteto написа:
ivandaman написа:Само ще споделя следното:
Като човек, живял и пътувал дълго време в Латинска Америка моето скромно мнение е че този район е обречен на вечна анархия, социални размирици и икономически сътресения и като цяло никога няма да може да се измъкне от лапите на 3тият свят, с някои малки изключения които бих ги нарекъл 2ри свят. (Аржентина, Чили, Уругвай, Парагвай, и Коста Рика)
За Чили и Уругвай съм чувал много добри неща, но Парагвай защо влиза в групата на "отличниците"?
Чувал съм от хора които са били в Буенос Айрес че това е ГРАДЪТ :y:
Не съм бил там, ама ми се иска да отида :)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Да на екскурзия. И на мен ми се иска, най-вече заради школите по танго. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Да на екскурзия. И на мен ми се иска, най-вече заради школите по танго. :)
иска ти се да въртиш тавата с някой манго
че то в монтреал е пълно с такива,що трябва да биеш път чак до оня край на света :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

"Гаpдиън": Трафикант на жени напуска българския ВИП брадър

https://www.24chasa.bg/novini/article/7073963"
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Pyrelight написа:
ivandaman написа: Никакви природни ресурси не са в състояние да променят това тъжно статукво защото най-важният ресурс - ЧОВЕШКИЯТ не е качествен..
Веднъж да сме на едно мнение! :handshake:
То това е и проблем на днешен Булгаристан, който е умален модел на Рассия са силЪ. Достатъчно е да прочетеш представителна извадка от мненията на Озо, Батката-шматката, мухъта и ти става ясно защо. :D
В Латинска Америка не е имало окупация на Съветската армия и 45 годишен период на унищожаване на всякакъв частен бизнес и часна инициатива. Въпреки това съвременен Булгаристан е много по-напред от държавите в Латинска Америка, и продължава да напредва, за разлика от държави като Русия, Турция и т.н. Тръгнали сме от изключително ниско ниво, но през последните години разликата между България и богатите държави се сви значително.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

joro написа:В Латинска Америка не е имало окупация на Съветската армия и 45 годишен период на унищожаване на всякакъв частен бизнес и часна инициатива.
Йоро, това в милиционерското училище ли ви го преподават или го чете в специалното издание на "Винету" за гербаджии? Сигурно в атласа на милиционерското училище Куба се намира край бреговете на Южна Африка. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:В Латинска Америка не е имало окупация на Съветската армия и 45 годишен период на унищожаване на всякакъв частен бизнес и часна инициатива.
Йоро, това в милиционерското училище ли ви го преподават или го чете в специалното издание на "Винету" за гербаджии? Сигурно в атласа на милиционерското училище Куба се намира край бреговете на Южна Африка. :D :rofl:
Като гледам какъв мат'рял са взели канадците разбирам защо Канада падна от 1-во на 12 място в класацията за човешко развитие.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

joro написа:
MrGeek написа:
joro написа:В Латинска Америка не е имало окупация на Съветската армия и 45 годишен период на унищожаване на всякакъв частен бизнес и часна инициатива.
Йоро, това в милиционерското училище ли ви го преподават или го чете в специалното издание на "Винету" за гербаджии? Сигурно в атласа на милиционерското училище Куба се намира край бреговете на Южна Африка. :D :rofl:
Като гледам какъв мат'рял са взели канадците разбирам защо Канада падна от 1-во на 12 място в класацията за човешко развитие.
Ти не се тревожи за Канада, тревожи се що България е след страни като Саудитска Арабия, Оман, Катар че дори и Русия според въпросния индекс :rofl:
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Жоре ти колко държави от Латинска америка си посетил, че сравняваш.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

miteto написа:
joro написа:
MrGeek написа:
joro написа:В Латинска Америка не е имало окупация на Съветската армия и 45 годишен период на унищожаване на всякакъв частен бизнес и часна инициатива.
Йоро, това в милиционерското училище ли ви го преподават или го чете в специалното издание на "Винету" за гербаджии? Сигурно в атласа на милиционерското училище Куба се намира край бреговете на Южна Африка. :D :rofl:
Като гледам какъв мат'рял са взели канадците разбирам защо Канада падна от 1-во на 12 място в класацията за човешко развитие.
Ти не се тревожи за Канада, тревожи се що България е след страни като Саудитска Арабия, Оман, Катар че дори и Русия според въпросния индекс :rofl:
Катар е преди Канада по БВП на човек.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... ies_by_GDP_(PPP" )_per_capita
Сравнението на България с най-големите износители на нефт като Саудитска Арабия са некоректни.
Последно промяна от joro на Пет Сеп 28, 2018 3:55 am, променено общо 1 път.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор