Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

О, подгласничката на Иван1007 се включи да помага. Явно и тя е прозряла, че положението му е наистина плачевно. :)

Но отново нямаме никакви сметки и изходните данни за смятане, а единствено дежурните хвалби относно собствената си персона и обиди към опонента. Само дето всичко това няма как да промени каквото и да е от дадените факти по случая.

Та, Бистре, като си решила да помагаш, по-добре дай твоите изчисления, от които не боли глава. Може и на картинка да ни ги нарисуваш с аутокада. И без това скучаеш по цял ден на тази работа, която е много под нивото ти. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от valsto1 »

agent Ozo написа:О, подгласничката на Иван1007 се включи да помага. Явно и тя е прозряла, че положението му е наистина плачевно. :)

Но отново нямаме никакви сметки и изходните данни за смятане, а единствено дежурните хвалби относно собствената си персона и обиди към опонента. Само дето всичко това няма как да промени каквото и да е от дадените факти по случая.

Та, Бистре, като си решила да помагаш, по-добре дай твоите изчисления, от които не боли глава. Може и на картинка да ни ги нарисуваш с аутокада. И без това скучаеш по цял ден на тази работа, която е много под нивото ти. ;)

Много отрано те е хванала деменцията....ха,ха,ха! Я по-добре поясни какво е АИР,НП,ОП,НКЦ и подобни,все пак ти е било занаят ли ,белки познаеш....
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

valsto1 написа:Влаковете по жп мрежа се движат със скорост ,указана в книжка-разписание,там е указано кой влак ,къде и с каква скорост да се движи и това се контролира със скоростомер,записващ скороста на лента и машиниста е длъжен безусловно да спазва наредбите! На всеки километър може да се установи с каква скорост се е движило возилото.
:y: Абсолютно съгласен. Първото компетентно мнение по темата. :)
Но нито автора на видеото, нито аз, нито Иван1007 или който и да е от тук присъстващите не разполага с този документ. Разполагаме само с един видеоматериал, от който можем да съдим за развитието на събитията.

Интересно ми е да разбера защо към мен отправяш обвиненията, че ръся глупости като тази, че определям скоростта на влака по видеото? Моята задача бе да докажа, че този, който на тази база определи скоростта на 40-50 км/ч не е прав. При това му казах същото - че ръси гллупости. Нещо двоен аршин ли виждам, или какво?

И доказах, че по "преминаването на влака" (цитирам Иван1007) скоростта се изчислява на 25 км/ч. След което, по същия начин, оборвам всяко едно от следващите му твърдения, с които се опитва да докаже, че скоростта е била 40-50 км/ч.
Ако имаш доказателства за това, каква е била истинската скорост на влака в този учатък, моля да ги споделиш.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

valsto1 написа: Много отрано те е хванала деменцията....ха,ха,ха! Я по-добре поясни какво е АИР,НП,ОП,НКЦ и подобни,все пак ти е било занаят ли ,белки познаеш....
И теб няма да те отмине старостта и деменцията Валсто1. И на теб ще се смеят по-младите. :)

Очаквах от теб пояснения като от спец за скоростта на влака. Въпросните абревиатури, ако толкова те интересуват, може и отделна тема да отвориш. Ще ти помогна с каквото мога. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от valsto1 »

agent Ozo написа:
valsto1 написа:Влаковете по жп мрежа се движат със скорост ,указана в книжка-разписание,там е указано кой влак ,къде и с каква скорост да се движи и това се контролира със скоростомер,записващ скороста на лента и машиниста е длъжен безусловно да спазва наредбите! На всеки километър може да се установи с каква скорост се е движило возилото.
:y: Абсолютно съгласен. Първото компетентно мнение по темата. :)
Но нито автора на видеото, нито аз, нито Иван1007 или който и да е от тук присъстващите не разполага с този документ. Разполагаме само с един видеоматериал, от който можем да съдим за развитието на събитията.

Интересно ми е да разбера защо към мен отправяш обвиненията, че ръся глупости като тази, че определям скоростта на влака по видеото? Моята задача бе да докажа, че този, който на тази база определи скоростта на 40-50 км/ч не е прав. При това му казах същото - че ръси гллупости. Нещо двоен аршин ли виждам, или какво?

И доказах, че по "преминаването на влака" (цитирам Иван1007) скоростта се изчислява на 25 км/ч. След което, по същия начин, оборвам всяко едно от следващите му твърдения, с които се опитва да докаже, че скоростта е била 40-50 км/ч.
Ако имаш доказателства за това, каква е била истинската скорост на влака в този учатък, моля да ги споделиш.
Може би с повече търсене да стане,но книжките-разписания са предимно за служебно ползване,зависи и какъв е влакът-товарен,пътнишки, всеки си има номер!

Ето тук този форум може би ще даде повече яснота...за същият участък.Не съм изчел всичко

http://www.bgrail.eu/forum/viewtopic.php?f=13&t=1053"
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Може ли някой модератор да отцепи мненията за скоростта на влака под шипките?
Отдавна не са по темата. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:О, подгласничката на Иван1007 се включи да помага. Явно и тя е прозряла, че положението му е наистина плачевно. :)

Но отново нямаме никакви сметки и изходните данни за смятане, а единствено дежурните хвалби относно собствената си персона и обиди към опонента. Само дето всичко това няма как да промени каквото и да е от дадените факти по случая.

Та, Бистре, като си решила да помагаш, по-добре дай твоите изчисления, от които не боли глава. Може и на картинка да ни ги нарисуваш с аутокада. И без това скучаеш по цял ден на тази работа, която е много под нивото ти. ;)
Не съм, бе! Той няма нужда от помощта ми. Обаче ми става все по-симпатичен поради една единствена причина - прави те луд. :rofl: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:а някой направил ли е алкохол/дръг тест на стрелочника отговорен за бариерата
Батка, знаеш ли песента "Баща ми е стрелочник, стрелочник съм и аз, стрелките сменя тате, жените сменям аз ... и т.н." ? Не е баш така, ама я модифицирах за случая. :D

ПП
Казва се пилот на бариера, не стрелочник. :!:
Последно промяна от roumensp на Пон Яну 21, 2019 5:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Фатмак,
Нямам време да ти обяснявам повече.
:D
Ти доказа, че си неграмотен, а претендираше за компетентност, което е пълен абсурд за каквото и да било различно от марширoовка по плаца.
Казах, че от видеото времето за преминаване на влака през жп прелеза не е 10.11 секунди.
Нямам намерение да дискутирам с неграмотник колко е.

Тази снимка е от преди две седмици


Микробус се вряза във влак във Велинград (ВИДЕО+СНИМКИ)
Доста добре се вижда какъв е резултата от неспазване на забраната за преминаване през жп прелез. Борбата между влак и микробус е определено неравна и при всички случаи завършва зле за микробуса.
Учителките, не мога да кажа дали трябва да бъдат съдени - не съм прокурор. Ако бяха съдени, дали са виновни решава съда.
Казвам, че би следвало да бъдат уволнени за грубо нарушение на служебните им задължения и действия несъвместими с длъжността на учител.
При всички случаи не бих оставил никога децата си повече на тях
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Дзифтар,
Акъла ти по-малък и от на маймуна бе. Не помниш какво си лъгал само преди броени дни. :)
Нека ти припомня тогава:
ivan1007 Вто Яну 15, 2019 10:56 pm написа:Влакът се движи със скорост около 40-50км в час, което може да се определи от времето за преминаване на композицията.
Дай го това твое време да видим какво е, с каква точност е и как си го определил? Щото от тук тръгна всичко.
Моите данни и сметки са ясни, всеки може да ги види и провери. Като не си съгласен с измереното от мен, че е 10.11 сек, вземи го за 10 сек и готово. Ако щеш и за 11 сек го вземи. Все тая е. Резултатът няма да се промени съществено. И със сигурност няма как да се получи такава стойност на скоростта от 40-50 км/ч.

Признай си, че си лъжец и манипулатор и ще ти олекне. А и така резилът ти ще е по-малък. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

agent Ozo написа:О, подгласничката на Иван1007 се включи да помага. Явно и тя е прозряла, че положението му е наистина плачевно. :)

Но отново нямаме никакви сметки и изходните данни за смятане, а единствено дежурните хвалби относно собствената си персона и обиди към опонента. Само дето всичко това няма как да промени каквото и да е от дадените факти по случая.

Та, Бистре, като си решила да помагаш, по-добре дай твоите изчисления, от които не боли глава. Може и на картинка да ни ги нарисуваш с аутокада. И без това скучаеш по цял ден на тази работа, която е много под нивото ти. ;)
Чакай ти от Барби изчисления и сметки.Тая дейност не се върши само с вдъхновение и заради това не и е интересна.
А Барби е творец,художник декоратор.Вдъхновена от старите външни нужници в по младия си творчески период и сега в по зряла възраст израстнала до стилист на тоалетни чинии,казанчета и аксесоарите им към тях. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:а някой направил ли е алкохол/дръг тест на стрелочника отговорен за бариерата
Батка, знаеш ли песента "Баща ми е стрелочник, стрелочник съм и аз, стрелките сменя тате, жените сменям аз ... и т.н." ? Не е баш така, ама я модифицирах за случая. :D

ПП
Казва се пилот на бариера, не стрелочник. :!:

знам я как да не я знам :lol:
даже си я пазя за
специален поздрав за стрелочничката Барби

https://www.youtube.com/watch?v=iIyhVXXpR-M"
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Дзифтар,
Акъла ти по-малък и от на маймуна бе. Не помниш какво си лъгал само преди броени дни. :)
Нека ти припомня тогава:
ivan1007 Вто Яну 15, 2019 10:56 pm написа:Влакът се движи със скорост около 40-50км в час, което може да се определи от времето за преминаване на композицията.
Дай го това твое време да видим какво е, с каква точност е и как си го определил? Щото от тук тръгна всичко.
Моите данни и сметки са ясни, всеки може да ги види и провери. Като не си съгласен с измереното от мен, че е 10.11 сек, вземи го за 10 сек и готово. Ако щеш и за 11 сек го вземи. Все тая е. Резултатът няма да се промени съществено. И със сигурност няма как да се получи такава стойност на скоростта от 40-50 км/ч.

Признай си, че си лъжец и манипулатор и ще ти олекне. А и така резилът ти ще е по-малък. :)
Не съм лъжец, а манипулиран може да бъде само този който желае да бъде манипулиран.
8)
Определено съм shit disturber, so if you feel deeply disturbed you are a big shit. :D
Дотук те докарах да си признаеш, че първоначално посочената от теб скорост от 19.23 км/ч е с грешка от поне 56%, ако приемем, че скоростта на влака е била 30 км/ч. 8). Нямам време и желание да се разправям повече с теб. От тук нататък може да ставаш само още повече за смях. 8)
Разликата между посочената от мен 40 км/ч и 30 км/ч е 25%. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Няма начин да "приемем" каквато и да е стойност на скоростта на влака "по времето на преминаване на композицията", защото тя е измерима по данните от видеото. И аз я определих на 25 км/ч, защото композицията е дълга кръгло 70 м и преминава за 10 сек.
При тези данни е пределно ясно за всеки непредубеден читате, че първоначално обявената стойност - 19,23 км/ч е просто техническа грешка. Защото съм дал изходните данни за смятане.

Ти много ясно разбра, че си хванат натясно затова последваха едни жалки кълчения и извъртания за да изкараш, че поне средната скорост на влака по целия маршрут Добринище - Велинград е 40 км/ч. Ама и този ти номер не мина. Средната скорост се оказа 30 км/ч, пак след изчисления по конкретни изходни данни.

Ти така и не даде нито една измерена от теб стойност на която и да е изходна величина, по която може да се определи скоростта на влака "при преминаването на композицията". Само се лендзиш и се правиш на палячо, щото няма какво да дадеш. :)

Извод: Ти в случая се показа като един самовлюбен и самонадея пуяк. Който не може да си признае, че е изрекъл една лъжа, без да "определя" каквото и да било. И си е послужил с тази нагла лъжа за да сипе хули и обиди срещу учителките от видеото, обвинявайки ги в какво ли не.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

agent Ozo написа:Ама той циркът изгоря ма, Бистро, не операта. :)
Ти май тогава още не си била софиянка. ;)

Я софиянката от Перник да каже, на кое място се намираше изгорелия цирк! :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор