Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

optics написа:Темата е за България, не се отклонявайте ;-)

Изображение

Да бе да, приказки на Шехерезада за лековерни дето никога не са ходили в Гърция.
Лажеш :)

https://www.google.ca/search?q=the+most ... smmeS_M%3A"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от tonny »

Павел написа:Пак ти казвам, никога да не се опитваш да си вадиш хляба с хумор! Гузен негонен бяга - няма ли гейско общество в Бургас, та остави прекрасния му климат и се заби в София?
Там са само педерасти сигурно, елита е в София. :rofl:
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

В Черно море солеността на водата е по-ниска и затова има повече планктон и водорасли. Затова водата изглежда по-мътна. Това не е от замърсяването. В Гърция е по-топло и летния сезон започва по-рано. Осввен това гърците имат над 2000 км брегова ивица, а България към 350 км.
Ние имаме по-хубави плажове и при нас е по-евтино. Природата ни е по-красива и в момента няма толкова голям риск от стачки, които да блокират летищата и границите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Ние имаме по-хубави плажове и при нас е по-евтино. Природата ни е по-красива
По-хубави според кого?
Дори и да има останали хубави незастроени трябва да ги гледаш от септември до юни - лятото не стават и за гледане.

Кое е по-евтино ве пич?
Лани платих 45 долара на вечер със закуска за стая в Уранопули с гледка дето не можеш да видиш никъде в България. Плажа е на 5 мин от хотела през запустяла маслинова горичка с чат пат лози из тях. Див безплатен и по-чист от всеки един български плаж.
Една седмица по-късно платих горе-долу същото за стая в Равда без закуска в хотел на първа линия все още в ниския сезон - собственика ми е познат и е едно от малкото останали прилични места. Е ако сложиш 18 лева за два шезлонга и чадър е по-евтино ... може би на 6-та линия оттатък пътя дето беше нива до преди 10
на години.
Земи се скрий и ги разправяй тия на руските тьотки дето пълнят бетонните мутро барокови хотели по нашето Черноморие.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »

joro написа:Ние имаме по-хубави плажове и при нас е по-евтино.
Жорко, объркал си темата с вицовете - на друго място е.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
joro написа: Ние имаме по-хубави плажове и при нас е по-евтино. Природата ни е по-красива
По-хубави според кого?
Дори и да има останали хубави незастроени трябва да ги гледаш от септември до юни - лятото не стават и за гледане.

Кое е по-евтино ве пич?
Лани платих 45 долара на вечер със закуска за стая в Уранопули с гледка дето не можеш да видиш никъде в България. Плажа е на 5 мин от хотела през запустяла маслинова горичка с чат пат лози из тях. Див безплатен и по-чист от всеки един български плаж.
Една седмица по-късно платих горе-долу същото за стая в Равда без закуска в хотел на първа линия все още в ниския сезон - собственика ми е познат и е едно от малкото останали прилични места. Е ако сложиш 18 лева за два шезлонга и чадър е по-евтино ... може би на 6-та линия оттатък пътя дето беше нива до преди 10
на години.
Земи се скрий и ги разправяй тия на руските тьотки дето пълнят бетонните мутро барокови хотели по нашето Черноморие.
Точно Равда е средището на руските тьотки! Ти си намерил къде да се натресеш.
За мен Равда е последното място от черноморието, на което бих отишъл.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:
Странджата написа:
Kan_Tangra написа:Дамм, а в канадските зоопаркове има само моржове и бели мечки. Освен ако не са в закрит купол и с перманентно отопление.
Въпрос на вкус и приоритети, казало кучето. :D

А и ако мислите, че канадските емигранти посещават по-често зоопарка от българите в България, се лъжете ужасно.
Аз съм живял около 2 години в София и съм посещавал зоопарка около 10 пъти, а монреалския биодом, за 11 години 2 пъти. Отделно е няколко пъти по-малък и беден, просто защото е закрит.
Т.е. ако някой е посещавал софийския 1 път на 20 години, да се готви да посещава канадските 20 * 25 = един път на 500 години, т.е. никога.
;)
Е тук,вече се оля!В Монреал не,но в Гранби и парк Сафари има доста животни!
Кое съм се олял!? В гранби не съм ходил! Ако ще и 10 квадратни километра зоопарк да е.
Даже не съм се сещал, че има зоопарк там или го броите към Монреал. За мен това си е съвсем отделно и далечно селище.
Аз си казвам моя експириънс. А той е, че за 11 години в Гранби не съм ходил. Нито на зоопарк, нито да посетя града/селото.
Айде малко по-спокойно! То ясно, че стяга чепика и шапката, но все пак, не съм ти аз крив!
Ми като съдиш от твоя опит що обобщаваш за цяла Канада?

Ти май от клетката си в зверилника ... пардон блока в Монреал не си излизал и затова още те стяга всичко.

As Canada's most visited zoo, Calgary Zoo was in 2015 recognized by TripAdvisor with its Travellers' Choice Award. The zoo has also received international recognition as one of the top zoos in the world for conservation research. In 2013, the Association of Zoos and Aquariums said "the Calgary Zoo sets itself apart as one of the top zoos in the world.

Аз съм ходил също само два пъти в него за 15 години, но в събота и неделя ходих в планината - видях 3 стада с планински овце на шосето на два метра от колата, елени, сърни, лос, черна мечка, бобър, диви патици и диви гъски с малки гъсета. Койоти и сърни има в парка до нас, два заека и в момента са на тревата пред къщата.

Виждал съм и лисици, рис с малките, кафява мечка, глутница вълци, карибу , a във Виктория косатки и тюлени.

Та спри да обобщаваш за Канада, която изобщо не познаваш.
Как разбра, че съдя по себе си!? Вероятно познавам и съм общувал с доста повече българи в Канада от тебе.
До сега никой не ми е говорил за зоопарк, евър.

В Калгари може и да сте с най-големия зоопарк и да сте най-голямата гора, но нали се сещаш, че Калгари не е Канада.
Така че плз, не обобщавай. Като %, българските емигранти са концентрирани основно в Квебек.
Или и за това ще спорим!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
prace написа:
miteto написа:
myhata II написа:от 27 страници разбрахме че България е страхотно място за живот, сега идва морския сезон и всички са се запътили към морето, напук на някой злоради съфорумници ! :lol:
Морския сезон в началото на юни? Ще умреш от студ, морската вода още е студена - освен ако не си морж.
През юни на нашето море е по-топло от август в великия Ванкувър на брега със сигурност..
Аз не познавам такъв идиот дето е дошъл във Ванкувър заради плажа. :D На който му трябва плаж обикновено ходи в Хавай, Карибите или Мексико.
... или в Оканаган. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:
Ivan1007 написа:
joro написа: Ние имаме по-хубави плажове и при нас е по-евтино. Природата ни е по-красива
По-хубави според кого?
Дори и да има останали хубави незастроени трябва да ги гледаш от септември до юни - лятото не стават и за гледане.

Кое е по-евтино ве пич?
Лани платих 45 долара на вечер със закуска за стая в Уранопули с гледка дето не можеш да видиш никъде в България. Плажа е на 5 мин от хотела през запустяла маслинова горичка с чат пат лози из тях. Див безплатен и по-чист от всеки един български плаж.
Една седмица по-късно платих горе-долу същото за стая в Равда без закуска в хотел на първа линия все още в ниския сезон - собственика ми е познат и е едно от малкото останали прилични места. Е ако сложиш 18 лева за два шезлонга и чадър е по-евтино ... може би на 6-та линия оттатък пътя дето беше нива до преди 10
на години.
Земи се скрий и ги разправяй тия на руските тьотки дето пълнят бетонните мутро барокови хотели по нашето Черноморие.
Точно Равда е средището на руските тьотки! Ти си намерил къде да се натресеш.
За мен Равда е последното място от черноморието, на което бих отишъл.
Хаха. Ми те са навсякъде - половин милион почемутки и колхозници са изкупили де що има кутийки около морето и отделно сигуро още толкова се влачат по хотелите.

Тази година предполагам ще е пък хептен трагедия въпреки кризата след като не могат да ходят в Турция и Египет.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:
Странджата написа:
Kan_Tangra написа:Дамм, а в канадските зоопаркове има само моржове и бели мечки. Освен ако не са в закрит купол и с перманентно отопление.
Въпрос на вкус и приоритети, казало кучето. :D

А и ако мислите, че канадските емигранти посещават по-често зоопарка от българите в България, се лъжете ужасно.
Аз съм живял около 2 години в София и съм посещавал зоопарка около 10 пъти, а монреалския биодом, за 11 години 2 пъти. Отделно е няколко пъти по-малък и беден, просто защото е закрит.
Т.е. ако някой е посещавал софийския 1 път на 20 години, да се готви да посещава канадските 20 * 25 = един път на 500 години, т.е. никога.
;)
Е тук,вече се оля!В Монреал не,но в Гранби и парк Сафари има доста животни!
Кое съм се олял!? В гранби не съм ходил! Ако ще и 10 квадратни километра зоопарк да е.
Даже не съм се сещал, че има зоопарк там или го броите към Монреал. За мен това си е съвсем отделно и далечно селище.
Аз си казвам моя експириънс. А той е, че за 11 години в Гранби не съм ходил. Нито на зоопарк, нито да посетя града/селото.
Айде малко по-спокойно! То ясно, че стяга чепика и шапката, но все пак, не съм ти аз крив!
Ми като съдиш от твоя опит що обобщаваш за цяла Канада?

Ти май от клетката си в зверилника ... пардон блока в Монреал не си излизал и затова още те стяга всичко.

As Canada's most visited zoo, Calgary Zoo was in 2015 recognized by TripAdvisor with its Travellers' Choice Award. The zoo has also received international recognition as one of the top zoos in the world for conservation research. In 2013, the Association of Zoos and Aquariums said "the Calgary Zoo sets itself apart as one of the top zoos in the world.

Аз съм ходил също само два пъти в него за 15 години, но в събота и неделя ходих в планината - видях 3 стада с планински овце на шосето на два метра от колата, елени, сърни, лос, черна мечка, бобър, диви патици и диви гъски с малки гъсета. Койоти и сърни има в парка до нас, два заека и в момента са на тревата пред къщата.

Виждал съм и лисици, рис с малките, кафява мечка, глутница вълци, карибу , a във Виктория косатки и тюлени.

Та спри да обобщаваш за Канада, която изобщо не познаваш.
Как разбра, че съдя по себе си!? Вероятно познавам и съм общувал с доста повече българи в Канада от тебе.
До сега никой не ми е говорил за зоопарк, евър.

В Калгари може и да сте с най-големия зоопарк и да сте най-голямата гора, но нали се сещаш, че Калгари не е Канада.
Така че плз, не обобщавай. Като %, българските емигранти са концентрирани основно в Квебек.
Или и за това ще спорим!?
Аз не съм обобщавал за разлика от теб.

Калгари е в Канада и изобщо нямам намерение да споря - това че лапнишараните са концентрирани в Квебек е факт неоспорим, но не всички български емигранти са лапнишарани, та твърдението ти е доста съмнително.

Това, което твърдя е, че изобщо не познаваш Канада, и доколкото виждам от коментарите на други не познаваш и Квебек.

Що не земеш да се скриеш (може и в Софийския зоопарк) и да не се излагаш повече?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от ivandaman »

Ivan1007 написа:
roumensp написа:
prace написа:
miteto написа:
myhata II написа:от 27 страници разбрахме че България е страхотно място за живот, сега идва морския сезон и всички са се запътили към морето, напук на някой злоради съфорумници ! :lol:
Морския сезон в началото на юни? Ще умреш от студ, морската вода още е студена - освен ако не си морж.
През юни на нашето море е по-топло от август в великия Ванкувър на брега със сигурност..
Аз не познавам такъв идиот дето е дошъл във Ванкувър заради плажа. :D На който му трябва плаж обикновено ходи в Хавай, Карибите или Мексико.
... или в Оканаган. ;)
Вчера минах покрай Инглиш Бей имаше поне няколко дузини "идиоти" да се разхлаждат в океана.. Последните няколко дни температурите бяха ненормално високи за нашите географски ширини..

За щастие утре и други ден температурите ще се нормализират.. Тези жеги нещо не ми понасят напоследък..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа: Аз не съм обобщавал за разлика от теб.

Калгари е в Канада и изобщо нямам намерение да споря - това че лапнишараните са концентрирани в Квебек е факт неоспорим, но не всички български емигранти са лапнишарани, та твърдението ти е доста съмнително.

Това, което твърдя е, че изобщо не познаваш Канада, и доколкото виждам от коментарите на други не познаваш и Квебек.

Що не земеш да се скриеш (може и в Софийския зоопарк) и да не се излагаш повече?
Що не вземеш ти да се скриеш?
Няма по-голяма еснафщина! Много знаеш какво познавам и какво не.
Съдел бил от други потребители.
Ми аз ако съдя от други потребители за тебе, ти би трябвало да си последното дърво! Но това дали е така!?

А доколкото до 'лапнишараните', концентрирани в Квебек, в крайна сметка това форум за преуспелите изключения ли е, или за всички българи!? Май е време за още една анкета, тоя път кой колко пъти седмично ходи на зоопарк!
:D
Бтв, колко часът е в Калгари? Аз пиша от офиса! ;)
Не знам на кой му е време да се скрие!
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от IRA »

С абонаменти въобще не излиза скъпо да ходиш на зоопарк всяка седмица, но определено омръзва. Аз лично нямам ама никакво желание дори и да стъпя в Грамби или Сафари парка. Писнаха ми :rofl: С Ла Рондата е същото, за цената малко над един билет можеш да вземеш абонамент и да ходиш колкото си искаш пъти + че има и купони да си водиш и приятели без пари.Там също не искам да стъпвам :rofl: . По почивки съм забелязала, че е така и в Онтарио и в щатите. Билетите са за туристите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Хора, по-малко цитирайте че не става за четене.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:вчера беше ден за срещи в Алберта.
В Сф е всеки ден. ;) :D
Така ли ги каниш?
– Искаш ли да излезем довечера, взел съм два билета за метро-?
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор