Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ttorontoo »

ablood написа:На марихуаната и излиза кофти име заради шеметите дето злоупотребяват с нея. За мен е детинско да се напушиш без да си стресиран /напрегнат, нищо не те боли и не си с весела компания та да се похилите.
Щом ти почна да говориш за марихуани ми е ясна картинката...мислех те тебе за много сериозен тип. Засичал съм те по други форуми и зрял ми изглеждаше. А то ще излезне, че си лекенце. Сега кажи, че със сестра ти пафкате заедно и край.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

joro написа:
След няколко години ще трябват 2230 евро на 4-членно семейство, а след още няколко и 10 000 евро няма да ни стигат :D :D :D
За да живееш нормално при социализма ти трябваше един черно-бял телевизор и един Москвич. Сега да живееш нормално ти трябва цветен телевизор с кабелна телевизия, компютър с интернет, смартфон, маратонки Адидас и таблет за детето плюс курс по английски, автомобил среден клас от 50 000 евро и поне два пъти на море в Гърция “като хората“...... Едно време имаше дефицит на сирене, кисело мляко, дънки, телевизори, автомобили...... Сега има дефицит на пари.
Ама пък кога го имаше, беше истинско сирене. Сега имате изобилие от някаква гадост, която само на външен вид прилича на сирене:

Половината сирене на пазара ни е незряло и пълно с вода
Измамници вече влагат и опасни ензими в млечните продукти

http://www.segabg.com/article.php?id=804424"

Същото е и при саламите. Нищо чудно, че Танграта пълни багажника с 5 лева :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
joro написа:
След няколко години ще трябват 2230 евро на 4-членно семейство, а след още няколко и 10 000 евро няма да ни стигат :D :D :D
За да живееш нормално при социализма ти трябваше един черно-бял телевизор и един Москвич. Сега да живееш нормално ти трябва цветен телевизор с кабелна телевизия, компютър с интернет, смартфон, маратонки Адидас и таблет за детето плюс курс по английски, автомобил среден клас от 50 000 евро и поне два пъти на море в Гърция “като хората“...... Едно време имаше дефицит на сирене, кисело мляко, дънки, телевизори, автомобили...... Сега има дефицит на пари.
Ама пък кога го имаше, беше истинско сирене. Сега имате изобилие от някаква гадост, която само на външен вид прилича на сирене:

Половината сирене на пазара ни е незряло и пълно с вода
Измамници вече влагат и опасни ензими в млечните продукти

http://www.segabg.com/article.php?id=804424"

Същото е и при саламите. Нищо чудно, че Танграта пълни багажника с 5 лева :rofl:
Къде пише за опасни ензими?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Павел написа:
Ама пък кога го имаше, беше истинско сирене. Сега имате изобилие от някаква гадост, която само на външен вид прилича на сирене:

Половината сирене на пазара ни е незряло и пълно с вода
Измамници вече влагат и опасни ензими в млечните продукти

http://www.segabg.com/article.php?id=804424"

Същото е и при саламите. Нищо чудно, че Танграта пълни багажника с 5 лева :rofl:
И едно време сиренето и саламите се правеха по същата технология както и сега. Не мислете, че сте яли нещо по-различно при Бай Тошо. Тогава ни се струваха по-вкусни, защото бяха дефицитни и ядяхме сирене и салам само на празниците, не като сега всеки ден :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Павел написа:
Ама пък кога го имаше, беше истинско сирене. Сега имате изобилие от някаква гадост, която само на външен вид прилича на сирене:

Половината сирене на пазара ни е незряло и пълно с вода
Измамници вече влагат и опасни ензими в млечните продукти

http://www.segabg.com/article.php?id=804424"

Същото е и при саламите. Нищо чудно, че Танграта пълни багажника с 5 лева :rofl:
И едно време сиренето и саламите се правеха по същата технология както и сега. Не мислете, че сте яли нещо по-различно при Бай Тошо. Тогава ни се струваха по-вкусни, защото бяха дефицитни и ядяхме сирене и салам само на празниците, не като сега всеки ден :D
Сиренето поне аз нямам сполени да е било дефицитно - имаше комай 3 асортимента - краве, овче и Дунавия.
Друг е въпросът колко е било хубаво - който имаше връзка със селото предпочиташе домашно направеното.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

..
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Странджата »

jovani написа:
Pavel M написа:
jovani написа:
myhata II написа:е как къде, пак в България, ще си пиеш ракийката на теферич ! :rock:
Аз ракия не пия муха, пиех отлежало сингъл малт, също така пушех трева в петък след работа, но в момента имам семейство и почти не близвам алкохол и не употребявам опиати - с изключение на може би 3-6 бири на година.

и ти ли наборе -мъж под чехъл :lol:
на къде отива света. в скоро време истински мъж ще може да се види само в музея :(
И като става дума за стереотипи (и за да отговоря на батето) - правим го заради детето.
Иначе "жена ми" шмъркаше повече и от мене.
Аз пък си внасях едни силни халюциогени от Мексико, които тогава не бяха официално забранени в Канада и не се детектваха на границата (сега не знам как е) - "salvia divinorum".
Това за "еко" субстанциите, но имаше и много синтетикс, за които няма да пиша, защото може този форум да го четат и непълнолетни.
:)
Длъжен съм да вметна, че се оказах много държелив на подобни "дразнители" и не ми беше никакъв проблем да ги спра (но не съм стигал и до много хард наркотици), възможно е някой друг с друга физиология да ги понесе по различен начин.
Колкото и смешно да звучи най-сигурният начин да получа спазми в стомаха (като контрапункт на това, което написах отгоре) е миризмата на шкембе чорба.
Джони,искам да те попитам нещо,Интересно ми е,от научен интерес.Спазмите в стомаха от шкембе чорба ги имаше преди или след синтетичния период?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

Странджата написа:
jovani написа:
Pavel M написа:
jovani написа:
myhata II написа:е как къде, пак в България, ще си пиеш ракийката на теферич ! :rock:
Аз ракия не пия муха, пиех отлежало сингъл малт, също така пушех трева в петък след работа, но в момента имам семейство и почти не близвам алкохол и не употребявам опиати - с изключение на може би 3-6 бири на година.

и ти ли наборе -мъж под чехъл :lol:
на къде отива света. в скоро време истински мъж ще може да се види само в музея :(
И като става дума за стереотипи (и за да отговоря на батето) - правим го заради детето.
Иначе "жена ми" шмъркаше повече и от мене.
Аз пък си внасях едни силни халюциогени от Мексико, които тогава не бяха официално забранени в Канада и не се детектваха на границата (сега не знам как е) - "salvia divinorum".
Това за "еко" субстанциите, но имаше и много синтетикс, за които няма да пиша, защото може този форум да го четат и непълнолетни.
:)
Длъжен съм да вметна, че се оказах много държелив на подобни "дразнители" и не ми беше никакъв проблем да ги спра (но не съм стигал и до много хард наркотици), възможно е някой друг с друга физиология да ги понесе по различен начин.
Колкото и смешно да звучи най-сигурният начин да получа спазми в стомаха (като контрапункт на това, което написах отгоре) е миризмата на шкембе чорба.
Джони,искам да те попитам нещо,Интересно ми е,от научен интерес.Спазмите в стомаха от шкембе чорба ги имаше преди или след синтетичния период?
Винаги съм ги имал, имал съм приятели, които обичаха това ястие и сме ходили в механи, но аз едва издържах на миризмата. По принцип съм умерен "вегетарианец" (ям месо, но само специфично приготвено - примерно кюфтета, пържоли, бъргъри, луканка), не обичам варено месо например, както и варени салами. Но шкембе, джолани, дробчета и тем подобни направо не мога да ги понасям - може би защото като бях малък баба ми постоянно ме тъпчеше с разни гозби и ако примерно има жила или кокал или хрущял едва издържах да не повърна.
Е, това се казва признание - накрая ще научите за мен повече от родителите ми.
И ако някои специфични ястия не ми понасят, това не е причина да не обичам родината си.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:
Павел написа:
joro написа:
roumensp написа:Статията е от днес: Българското законодателство забранява употребата на трансглутаминазата в истинското българско саламурено сирене.

Заради повишеното водно съдържание такива продукти крият по-голям риск от развитие на патогенни микроорганизми. Те имат по-ниска трайност и са по-податливи на гранясване и образуване на понякога токсични вещества.2230 лева трябват на 4-членно семейство, за да живее нормално
След няколко години ще трябват 2230 евро на 4-членно семейство, а след още няколко и 10 000 евро няма да ни стигат :D :D :D
За да живееш нормално при социализма ти трябваше един черно-бял телевизор и един Москвич. Сега да живееш нормално ти трябва цветен телевизор с кабелна телевизия, компютър с интернет, смартфон, маратонки Адидас и таблет за детето плюс курс по английски, автомобил среден клас от 50 000 евро и поне два пъти на море в Гърция “като хората“...... Едно време имаше дефицит на сирене, кисело мляко, дънки, телевизори, автомобили...... Сега има дефицит на пари.
Ама пък кога го имаше, беше истинско сирене. Сега имате изобилие от някаква гадост, която само на външен вид прилича на сирене:

Половината сирене на пазара ни е незряло и пълно с вода
Измамници вече влагат и опасни ензими в млечните продукти

http://www.segabg.com/article.php?id=804424"

Същото е и при саламите. Нищо чудно, че Танграта пълни багажника с 5 лева :rofl:
Къде пише за опасни ензими?
Самият еднзим сам по себе си не е опасен, но прави сиренето опасно:

"При 27 марки сирене има подозрение, че са прилагани нови подходи за измама", съобщи д-р Сергей Иванов от Центъра по биология на храните.

Поредната "иновация" е добавянето на специален ензим, който с по-малко мляко да направи нещо, приличащо на сирене, разясни той. За съжаление обаче у нас все още няма метод за откриване на този ензим. А подозрения за неговото влагане в сиренето се появило при 10 от пробите, които имали повишено съдържание на вода и ниска масленост. Употребата на ензима е позволена в хранителната индустрия, но не за направата на сирене. "Производителите на подобни продукти си играят със здравето на хората", предупреди д-р Иванов."


"Нова измама при сиренето - чрез добавяне на ензима трансглутаминаза (transglutaminase) се прави килограм от само 3 литра сурово мляко вместо нормалните 5-6 литра за бялото саламурено.

Това е установила проверка на “Активни потребители” сред 36 от най-продаваните марки.

Чрез протениът се правела мрежа, която свързвала протеините. Така сиренето ставало твръдо, въпреки че има голямо водно съдържание.
При това продуктът се правел за едва няколко дни и е с по-ниска степен на зрялост от традиционното сирене.
Българското законодателство забранява употребата на трансглутаминазата в истинското българско саламурено сирене.
Заради повишеното водно съдържание такива продукти крият по-голям риск от развитие на патогенни микроорганизми. Те имат по-ниска трайност и са по-податливи на гранясване и образуване на понякога токсични вещества.
"


https://www.24chasa.bg/novini/article/5500311"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от IRA »

Ето го проучването http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=67079"
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jovani »

Приказките са приказки, но е факт, че в Канада до сега не съм открил фета сирене местно производство, което да има близки вкусови качества на едно обикновено българско сирене, не говоря за висококачествено като "Дунавия", същото важи за кашкавал и сушени салами вс луканка.
Може би в Канада този ензим отдавна го ползват. :)
И пак казвам - това няма голямо значение, Канадските продукти стават за ядене, не са с особенно високи вкусови качества, но за непретенциозен човек като мен това е най-малкият проблем.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Сиренето поне аз нямам сполени да е било дефицитно - имаше комай 3 асортимента - краве, овче и Дунавия.
Друг е въпросът колко е било хубаво - който имаше връзка със селото предпочиташе домашно направеното.
Въпросът е, че си увреден емоционално на тема комунизъм.

Това, че навремето сиренето било лошо го чувам за първи път! С нищо не е било по-лошо от това което има тук.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Сиренето навремето е било добро.
Спор няма за това.
БДС и тн.

Виж, в Канада не знам как е. Хубавите сирена май са вносни. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:Сиренето поне аз нямам сполени да е било дефицитно - имаше комай 3 асортимента - краве, овче и Дунавия.
Друг е въпросът колко е било хубаво - който имаше връзка със селото предпочиташе домашно направеното.
Въпросът е, че си увреден емоционално на тема комунизъм.

Това, че навремето сиренето било лошо го чувам за първи път! С нищо не е било по-лошо от това което има тук.
Въпросът е, че освен че си генетично увреден от социализЪма пишеш за неща за които само си слушал може би, но аз съм го живял и го знам от личен опит.
При Тошовизма понятията текезесарска крава и овца бяха станали идиоматични - за болни и недохранени животни, които се отличаваха ярко от това което селяните гледаха за себе си.
Какво и колко мляко се доеше от тези болнави животни беше ясно на всеки, който ги е видял.
Ако не е бъкано с антибиотици то при всички случаи беше доливано с вода няколко пъти - във фермата, в транспортната цистерна и в млекокомбината, където беше и обезмаслявано.
Резултата от синкаво-бялата водица беше саламурено сирене на дупки и шупли, което се разпадаше при допир с ножа и затова обикновено в магазина на хранителни стоки продаваха само на буци, както са го получили с насипано отгоре натрошено на ситно сирене и отказваха да ти режат буцата защото се разпадаше.
Който имаше възможност купуваше мляко от частни стопани и си правеше и кисело мляко и сирене.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:Приказките са приказки, но е факт, че в Канада до сега не съм открил фета сирене местно производство, което да има близки вкусови качества на едно обикновено българско сирене, не говоря за висококачествено като "Дунавия", същото важи за кашкавал и сушени салами вс луканка.
http://www.krinos.ca/search.asp"

Аз купувам от гръцкия магазин Doric Macedonian Style Feta - жълта кофа 3 кг.
Аналогично е на Дунавия и е правено в Канада затова е с по-ниска цена от българско и гръцко.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор