Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:Дискусионно, не дискусионно спазващите сляпо правилата ги знам.
Едно време пееха по устав "другарчетата", съседите и колегите си.
Не ставаше дума как е по правилата, а за това, че изглежда всяка грешка в България се следи под лупа, а когато хвърчат зелки по спазващите правилата автобуси в Канада, ни вопъл, ни стон!
Ivan1007 написа:Ще се затичат, САМО АКО баща им е идиот, който кара на 1 секунда разстояние от предната кола и ги учи, че не трябва да се спира на червен сигнал и да се пресича на бегом пред приближаващия влак.
Баща им ги учи да преценяват ситуацията, рисковете и последствията, а не единствено да спазват сляпо правила. Да носят сами последствията за извършените от тях действия, а не да разчитат на застраховки.

Ако нещастието стане, жалко за детето на въпросния идиот, но естествения подбор е неумолимо.
Изглежда продължава пенобразуването около устата щом и спреженията почна да бъркаш

Само да попитам - ако някой шофира на 8 водки със 120 километра в час покрай училището на детето ти и не утрепе никого, да разбирам ли, че това е правилно и не би следвало да бъде наказан?
Попитай и ще ти бъде отговорено! Зависи от причината да кара със 120км/ч.
Доколкото ми е известно, всяко от тези е престъпление, а не адмибистративно нарушение и наказанието включва и затвор, независимо, че никой не е пострадал
Виж второто изречение от мнението ми. Със затвор са наказвали и за заговори срещу партията.
Сериозно ли ги учиш да пресичат на червено, щото за това става въпрос?
И ти не спираш на знак стоп и на червен светофар? :fubar:
Добре , че си на няколко хиляди километра разстояние 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Само да попитам - ако някой шофира на 8 водки със 120 километра в час покрай училището на детето ти и не утрепе никого, да разбирам ли, че това е правилно и не би следвало да бъде наказан?
Попитай и ще ти бъде отговорено! Зависи от причината да кара със 120км/ч.
Ма разбира се, че зависи! Деветата водка го чака в къщи. :rofl: :rofl: :rofl:
Може би е се е опитвал да спаси целия град от мръсна бомба и единствено той е компетентния най-близко до заплахата.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Само да попитам - ако някой шофира на 8 водки със 120 километра в час покрай училището на детето ти и не утрепе никого, да разбирам ли, че това е правилно и не би следвало да бъде наказан?
Попитай и ще ти бъде отговорено! Зависи от причината да кара със 120км/ч.
Ма разбира се, че зависи! Деветата водка го чака в къщи. :rofl: :rofl: :rofl:
Може би е се е опитвал да спаси целия град от мръсна бомба и единствено той е компетентния най-близко до заплахата.
На 8 водки? Куражлия! :y: :rock: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Само да попитам - ако някой шофира на 8 водки със 120 километра в час покрай училището на детето ти и не утрепе никого, да разбирам ли, че това е правилно и не би следвало да бъде наказан?
Попитай и ще ти бъде отговорено! Зависи от причината да кара със 120км/ч.
Ма разбира се, че зависи! Деветата водка го чака в къщи. :rofl: :rofl: :rofl:
Може би е се е опитвал да спаси целия град от мръсна бомба и единствено той е компетентния най-близко до заплахата.
На 8 водки? Куражлия! :y: :rock: :D
Има хора, които на 8 водки никога не са причинявали сериозни произшествия, за разлика от теб на една чаша Бистра вода.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:.... а когато хвърчат зелки по спазващите правилата автобуси в Канада, ни вопъл, ни стон!
И сега ако можеш да ни обясниш как това по някакъв начин променя онова, което се случва там ?
Или като няма какво да кажем нека да питаме "защо ямериканците си бият негрите"
Ясно защо "пеенето на другарчетата " ти е толкова добре познато....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Да бе, без значение било дали е 25 или 50 км/ч скоростта. Друг път. :)

Без значение в случая е дали е била 20, както грешно посочих или 25 км/ч., която е вярната стойност.

Лъжата си остава лъжа. Давай сега твоите сметки да видим как ще ги докараш до 50 км/ч. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Само да попитам - ако някой шофира на 8 водки със 120 километра в час покрай училището на детето ти и не утрепе никого, да разбирам ли, че това е правилно и не би следвало да бъде наказан?
Попитай и ще ти бъде отговорено! Зависи от причината да кара със 120км/ч.
Ма разбира се, че зависи! Деветата водка го чака в къщи. :rofl: :rofl: :rofl:
Може би е се е опитвал да спаси целия град от мръсна бомба и единствено той е компетентния най-близко до заплахата.
На 8 водки? Куражлия! :y: :rock: :D
Има хора, които на 8 водки никога не са причинявали сериозни произшествия, за разлика от теб на една чаша Бистра вода.
Значи това ги оправдава да карат пияни. |(
Дефинирай сериозно произшествие, моля!
Ако беше толкова сериозно щях да имам поне тикет, а аз нищо подобно нямам. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

ама какъв тикет бе Душа.на теб тикет не ти трябва.на теб ти трябва спешна консултация с психиатър терапевт :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Да бе, без значение било дали е 25 или 50 км/ч скоростта. Друг път. :)

Без значение в случая е дали е била 20, както грешно посочих или 25 км/ч., която е вярната стойност.

Лъжата си остава лъжа. Давай сега твоите сметки да видим как ще ги докараш до 50 км/ч. :)
Ми нямах сметки. 8)
Не съм лъгал - хвърлих въдицата на гола кука и дъртия шаран я налапа и заби плувката на дъното. 8)
Не съм манипулирал никого освен теб, но това е толкова лесно 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Е да, нямаше как да не си признаеш лъжата. Доволен съм.
Айде бегай ся и гледай по-малко да лъжеш занапред! :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Аз също. 8)
След като те хванах, че не можеш да смяташ, сега обясни как измери времето за преминаване на влака с точност до 0.01 секунди 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Грешен резултат е съвсем различно нещо от изцяло измислени и лъжливи такива. Аз затова съм дал изходните данни, та всеки да може сам да си направи сметките. Още от това си личи кой е лъжец и измамник и кой не е. :)

И за времето как съм го засякъл, съм обяснил достатъчно ясно. Ти си го засичай както ти си знаеш и кажи колко е според теб. После ще сравним методите за да определим по-точната стойност. Може пак твоята да е.
Но едно е сигурно - че никога няма да можеш да докараш скоростта на влака 40-50 км/ч както се изцепи първоначално. И се опита на тази база да изкараш, че животът на децата е бил застрашен. Което си е чиста лъжа. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Грешен резултат е съвсем различно нещо от изцяло измислени и лъжливи такива. Аз затова съм дал изходните данни, та всеки да може сам да си направи сметките. Още от това си личи кой е лъжец и измамник и кой не е. :)

И за времето как съм го засякъл, съм обяснил достатъчно ясно. Ти си го засичай както ти си знаеш и кажи колко е според теб. После ще сравним методите за да определим по-точната стойност. Може пак твоята да е.
Но едно е сигурно - че никога няма да можеш да докараш скоростта на влака 40-50 км/ч както се изцепи първоначално. И се опита на тази база да изкараш, че животът на децата е бил застрашен. Което си е чиста лъжа. :)
Че на теб квото си пипнал все ти е грешно
agent Ozo написа:Та при компетентна и задълбочена проверка на всички обстоятелства около случая ясно се вижда, че...
... на неграмотен фатмак всичко му е грешно 8)

1.Дължината на композицията грешна :D
2. Скоростта - грешна :^)
Търся нещо вярно и не намирам за сега. 8)

Сега те питам за втори път:

Как измери времето с точност до стотна от секундата, което не само, че е излишно, но и невъзможно от видеото, което е публикувано. :)

След това ще те питам откъде знаеш, че влакът, чиято дължина си изчислил грешно, се е движил с изчислената от теб невярно скорост от завоя, който бил на триста и не знам колко си метра до прелеза?
8)

Можеш ли да гарантираш, че не се е движил с посочената от мен скорост от 40-50 километра в час, което би му позволило да спре на 400 метра, т.е след като е направил на кайма паднало на прелеза дете и е намалил след като е видял скупчените деца от двете страни на релсите?


Животът на децата естествено е бил застрашен, както е застрашен живота на всеки решил да пресича при спусната бариера на охраняем ж.п. прелез.
Той затова е охраняем, защото разстоянието от завоя до прелеза е по-малко от разстоянието на което би спрял влака, ако има каквото и да било на релсите
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

Хахахаха...излиза, че умньото изобщо не знае как и не може да определи реалната скорост на влака "по времето на преминаване на композицията", каквото бе твърдението му. :rofl: :rofl:

Да умньо Иване1007, мога да докажа и доказах, че скоростта на преминаване на влака през прелеза е 2 пъти по-малка от измислената от теб. Мога да докажа, че когато е бил на въпросните 400 м от прелеза този влак, тогава се е спуснала бариерата. И в този момент никакъв влак не е било възможно да бъде видян от човек застанал на прелеза.
Та затова никаква такава ситуация да стане "касапница" е нямало, както ти най-безочливо и нагло излъга. :)

Пък ти си точно никой за да ме питаш за каквото и да било. Особено с тази присъща ти наглост. Аз решавам на какво и кога да отговоря, не ти. Ако искаш отговори, трябва любезно да ми се помолиш и може и да реша да го направя. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Доказа единствено, че не можеш да разделиш на две магарета сеното и че пропадаш на теста по математика за втори клас.
Въобще не съм се напъвал да определям скоростта, което дохазах, че мога за разлика от фатмака, който доказа, че не може. 8)


Казах вече, че времето, което си посочил не е вярно 8) Отделен въпрос е , че няма начин да бъде определено с точност до 0.01 секунди.
Иначе звучи много внушително, когато напишеш 10.11 секунди. Ама не е вярно 8)
Както не е вярна дължината на композицията, която си се опитал да сметнеш и както не е вярна скоростта, която отново си определил с точност до десет метра в час. 8)
Само дето не е вярна.

Учителките са извършили съзнателно нарушение на закона, принуждавайки децата да нарушат закона с опасност за живота им.
Това казва всичко. Ти изпонаписа кви ли не глупости - че жп прелеза всъщност не бил охраняем, щото нямало бариери за пешеходци 8)

Отделен въпрос, че двете учителки са недостатъчни за толкова много деца. Когато дъщеря ми беше на възрастта на тези деца, винаги при подобни случаи набираха доброволци родители, които да им помагат, така че на 4-5 деца да има един възрастен.
Чак дотам в България не са стигнали разбира се. За какво им са родители - току виж някой докладвал на какви безобразия учителките учат децата . :fubar:
Сега ще е добре да се скриеш за известно време и ако имаш възможност да вземеш уроци от дъщеря си или някой ученик втори-трети клас 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор