Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

Преди години се обяснявах с една приятелка българка и й викам, Абе тука кльощави, дебели, все клинчета носят. А тя ми отговаря, Клинчета??? Първо тука не знаят какво е клин, тя обула чорапогащник и си мисли че е облякла клин :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

the_coach написа: Пон Ное 18, 2019 9:17 pm Преди години се обяснявах с една приятелка българка и й викам, Абе тука кльощави, дебели, все клинчета носят. А тя ми отговаря, Клинчета??? Първо тука не знаят какво е клин, тя обула чорапогащник и си мисли че е облякла клин :rofl: :rofl: :rofl:
Да не искаш да ми кажеш, че си праска само по чорапогашник (без пола) по улицата ? :D
И как не знаят какво е клин, след като още навремето викаха "клин" на долнище на анцуг (от тия тесните, с каишка под петата) ?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от the_coach »

Малко неясно съм го написал.... Сори 🤪
Моята позната изказва мнение за канадките дето не правят разлика между клин и по-дебел чорапогащник ;)
Аз лично съм виждал такива дето им прозират месата през чирапогащника 🤪 Като си мислят че са облечени с клин 🤪
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Павел написа: Пон Ное 18, 2019 5:33 pm
optics написа: Пон Ное 18, 2019 4:38 pm
Павел написа: Нед Ное 17, 2019 7:01 pm ...последната дума на модата сред тинейджърките е да се разхождаш из мола по домашни пантофи :rofl:
Като видиш в Америка по улицата наточена и стройна, все едно правена на струг мадама, в поне 90% става на въпрос за рускиня
Хахаха, това за струга ми хареса. Тутакси се сетих за няколко рускини.
Що се отнася до мола, аз самият понякога ходя така както тинейджърка не би се престрашила, а дедото дето го уволниха
би повдигнал вежда ако ме види. Все пак, хоум дипо не е дефиле за "висша мода".
Като казах правени на струг, как така се сети за няколко руски колхознички, а не за прелестната наша белослатинска Стрина :lol:
Че то в кой канадски град има къде да дефилираш и показваш висша мода?
А, това е добър въпрос. Май не се сещам такъв град ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Ми идете в Албания, ако искате да зяпате накипрени момичета да дефилират по улицата. Всяка вечер от 5 до 7 - нагоре по гезмето и после надолу - няколко пъти. :rofl: Това им е цялото забавление. :rofl:
Разбирам ви - в Къри са повече със сарита :rofl:
Три години работех downtown Calgary и преимуществено съм виждал облечени с вкус и стил жени, но те обикновено не правят тегели по 8-мо авеню след 5 часа следобед. :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pyrelight »

Mи то на мъжете като им омекнат пишките, какво ли им остава? |(
Да дращят като изоглавени у форума или да зяпат висша (висша ли е? Като знам едно време по бутиците на Витошка, какви италиански обувки продаваха - за умрели! Купиш ги, обуеш ги и докат се качиш в Бе-Ем-Вието, те се разлепили. :rofl: :lol: )
Малей това старостта не помага, ще знаеш! Ролкови кънки, падълборд и очила...Жива да не бях! :D :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

the_coach написа: Пон Ное 18, 2019 10:00 pm Малко неясно съм го написал.... Сори 🤪
Моята позната изказва мнение за канадките дето не правят разлика между клин и по-дебел чорапогащник ;)
Аз лично съм виждал такива дето им прозират месата през чирапогащника 🤪 Като си мислят че са облечени с клин 🤪
Това най-вероятно е не защото са облекли чорапогащник, а защото месата им, по-точно сланините са им повечко за такъв клин. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Петров - в десятката. Така разтягат черен клин, че почва да прозрачнее. А на цвят става 50 процента (не нюанса) сиво.
:D :D :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Пон Ное 18, 2019 10:25 pmТри години работех downtown Calgary и преимуществено съм виждал облечени с вкус и стил жени, но те обикновено не правят тегели по 8-мо авеню след 5 часа следобед. :lol:
Ми стой си в downtown Calgary да гледаш облечените с вкус и стил жени, някой да те е карал насила да ходиш по Витошка и да оглеждаш "топ пиченца на токчета 10см" :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Ми аз не ходя в downtown Calgary да гледам жени, нито на Витошка да гледам кифли, което не означава, че не виждам какви минават покрай мен.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от 7George »

Днес е последният ден от 2019 г.
Отмина още една година.
Изтече като пясък през пръстите ни.
Иска ми се да направя равносметка на изминалите 12 месеца, но няма смисъл.
За тези 365 дни нищо в живота ни не се промени.
8760 часа непрекъснати скандали, насаждане на омраза, кражби, корупция и добре организирана престъпна мрежа начело на България.
В последният ден от годината вместо да гледаме назад, ми се иска да си пожелаем нещо хубаво за новата 2020 година. misli.gif
Пожелавам си министър-председателят да влезе в затвора за безбройните престъпления, които е извършил през последните 10 години управление.
Пожелавам си виновниците за смъртта на стотици хиляди българи поради престъпно бездействие или злоумишлени действия да си получат заслуженото и да се озоват там където им е мястото, в затвора или в гробищата, за мен е без значение.
Пожелавам си всички, които мразят България да получат за награда това, което замислят на българския народ.
На стария и новия главен прокурор пожелавам да отидат да правят компания на министър-председателя в Централния софийски затвор, заради умишленото прикриване на престъпленията на управляващите националисти.
На министърът на войната пожелавам да започне война, без значение с кого.
По този начин самият той ще стане инициатор на собственото си падение и ще последва съдбата на Саддам Хюсеин и Муамар Кадафи.

В по-глобален план си пожелавам световен мир, който, разбира се, е невъзможен, докато настоящите политици (комунисти, нацисти, фашисти, националисти, ислямисти) са на власт.
На британците пожелавам скъп, бавен и болезнен Брекзит и скорошен разпад на иначе симпатичната им държава.
Разбирам, че им е писнало от балканската шуробаджанащина и алъш-вериши, който са се наложили като стандарт в европейската и международната политика, но бягството не е решение на проблема.
Незнайно защо британците си мислят, че като напуснат Европейския съюз ще могат да се отърват от балканския манталитет.
Самият факт, че напускат показва, че те вече са възприели този байганьовски начин на мислене, като свой собствен.
Ако действаха като британци щяха да намерят начин да се противопоставят на шуробаджанащината и да променят Европейския съюз отвътре.
На американците пожелавам Тръмп да ги управлява за втори път за още 4 години.
За това време той ще успее да направи Америка отново силна, но всъщност тя ще е по-слаба от всички останали.
Това, което Тръмп не осъзнава е, че сме силни, когато сме заедно.
Затова на Народното събрание пише: "Съединението прави силата".
За съжаление българските политици са неграмотни и не могат да четат.
На българският народ пожелавам и за напред да избира некадърници и престъпници на ключови държавни постове и като резултат от това хората да продължават да обедняват, да продължават да умират от лечими болести, катастрофи да се случват по пътищата, децата да стават все по-необразовани, а старите хора да продължават да мизерстват.
Пожелавам на България в най-близко бъдеще да изчезне колкото може по-бързо като държава, за да освободи място за настъпващите орди от Азия и Африка.
Ех, че хубави пожелания измислих, дано да се сбъднат на 100 %.
А вие какво си пожелавате за идващата 2020 г.?
Точно в 00:00 на 1 януари 2020 г. в началото на новата година си пожелайте нещо хубаво, сега му е времето да си измислите желанията.

П.п.: Сега забелязах, че на 02.02.2020 г., 20.02.2020 г. и 22.02.2020 г. в датите ще има само нули и двойки.
Последно това се случи през 2000 г. и 2002 г.
Спомням си, че тогава бях ученик и си мислех какво ли ще е бъдещето през 2020 г., колко ли хубав ще бъде живота ми, как ще имам семейство, деца, хубава работа и нормален живот.
Е, оказа се, че бъдещето е също толкова скапано като миналото, но поднесено в нова, по-лъскава опаковка.
Следващите такива дати само с нули и двойки ще бъдат след 2 години (2022 г.) и след 200 години (2200 г., 2202 г., 2220 г., 2222 г.).
След това такива дати ще има чак през третото хилядолетие.
Скъпи съфорумци, пожелавам ви да сте дълголетни и да доживеете поне до 2222 г., когато партия ГРОБ и лидера й Борис Бойков още ще са на власт и ще изпълняват петилетка след петилетка.
До 2222 г. проблема с водата на Перник ще е решен, ще пристигнат новите F-16 Block 70/72, ще е приключил строежа на Турски поток и на автомагистрала "Хемус" и ще започне строителството на АЕЦ "Белене".
Да живеят управляващите националисти, да живее Майка България!
:|
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Джордж, забравил си култовия таг

#KletaMajkaBalgariq
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

Ако България не беше добро място за живеене нямаше българските ученици да имат повече медали по Математика от Канада при в пъти по-малко население. Канада винаги ще си остане 5-та глуха спрямо европейска България.

Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа: Съб Яну 04, 2020 3:45 pm Ако България не беше добро място за живеене нямаше българските ученици да имат повече медали по Математика от Канада при в пъти по-малко население. Канада винаги ще си остане 5-та глуха спрямо европейска България.

Това е благодарение на няколко човека от училища с повишено изучаване на математика. Едно такова момиче, печелило медали ми е роднина и е потенциален емигрант.
Останалите в “европейска България” са доста под средното за света ниво и отстъпват дори на “азиатска Турция”. :lol:




BTW в твоята класация първи са братския Съветски Съюз и всички знаем те какво чудесно място за живеене бяха.

Дай на шефовете да прочетат ей това: Половината ученици тотално неграмотни

Ако ти плащаха за свършена работа, а не на бройка дори и минималната за БГ нямаше да изкараш. :D
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от 7George »

Ако ти плащаха за свършена работа, а не на бройка дори и минималната за БГ нямаше да изкараш. :D
И каква е тука "свършената работа" – завърнали се емигранти или що? :D Имам един приятел, дето вече 2 пъти са завръща окончателно в БГ и 2 - 3 пъти – в Канада, та трябва да има някаква далавера... ;)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор