Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
miteto написа:
SFBG82 написа:
miteto написа:
SFBG82 написа:До 3 години всички села около София ще са газифицирани.
Ще спрат да горят въглища и дърва и въздухът ще влезе в норма, както е през 2/3 от годината.
Около 250 000 души живеят в софийските села и градчета.
От тях сигурно 1/3 се отопляват на дърва и въглища.
И като ги газифицират след 3 или по-вероятно след 13 години, ще вдигнете ли пенсиите така че да могат да си плащат въпросната газ? Докато дървата и въглищата са по-евтини, пенсионерите няма да тръгнат да харчат пари за газови горелки, за да могат да плащат по-скъпо гориво на месец, на всичкото отгоре.
България е страната с най-висок нетен процентен и абсолютен ръст на дохода на населението за целия ЕС за последните 10 години. Тенденциите са ръста да се запази. Скоро ще сме в Шенген и в еврозоната.
Какви са тия лозунги за ръст на дохода? Говоря специално за пенсионерите, защото те са предимно тези, които се топлят с дърва и въглища по селата.
Дори за ръста лъже, Румъния, Унгария и Латвия са с по-висок. И вместо процент да цитира сума ... от 2014 до 2017 ръста е 73 евро.
Ми то ако си взимал 50 евро и станеш на 100 ръста ще е цели 100%. :D
Не лъжа за нищо.
Както казах и по абсолютен нетен ръст България е първа.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Българските пенсионери не ги мислете. България има най-ниския дълг на глава в ЕС само след малката Естония, която е с половината население на София
Е как да не ги мисля, след като всяка година трябва да пращам по няколко хиляди, защото не им стигат парите за лекарства ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

Ръст на доходите......
Преди две седмици си направих очила в София. Едни 500 кинта заминаха спокойно. Това са два бона за цялото ми семейство, или по 170 кинта на месец за да може да виждаме. Ски за малкия, още 2 бона, а караме и четиримата. Няма да коментирам ски картата в Банско и на Вейл, КО.
Храната било евтина.... и доходите разстяли най бързо. И най бързото ИМ Е БАВНО. Аз имам само един живот, и нямам време да ги чакам да растат с това темпо
Някои съвсем са изперкали
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

pumpy написа:Ръст на доходите......
Преди две седмици си направих очила в София. Едни 500 кинта заминаха спокойно. Това са два бона за цялото ми семейство, или по 170 кинта на месец за да може да виждаме. Ски за малкия, още 2 бона, а караме и четиримата. Няма да коментирам ски картата в Банско и на Вейл, КО.
Храната било евтина.... и доходите разстяли най бързо. И най бързото ИМ Е БАВНО. Аз имам само един живот, и нямам време да ги чакам да растат с това темпо
Някои съвсем са изперкали
Може ли някой да направи сравнение на средната нетна заплата в ЕС и същата в Канада като стойност?
Изчислено е, че българската такава ще е равна на средната в ЕС след 21 години. Това при взет най-негативния сценарий за ръст.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Не лъжа за нищо.
Както казах и по абсолютен нетен ръст България е първа.
https://www.reinisfischer.com/average-s ... union-2017"

Ти знаеш ли какво са 73 евро за 3 години бе, смешник ? Тука седмичната ми дигат с толкова всяка година. :D И това едвам покрива инфлацията, живота поскъпва навсякъде и при вас не е по-различно.

Почва вече да ми писва от тая нескопосана пропаганда.
Последно промяна от roumensp на Вто Дек 04, 2018 1:15 pm, променено общо 2 пъти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

След 21 години ще съм пенсионер и заплатата няма да ме интересува. не ми се живее в светлото бъдеще, аз живея днес и сега..... И днес и сега доходите в България са мизерни.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:
miteto написа:
Какви са тия лозунги за ръст на дохода? Говоря специално за пенсионерите, защото те са предимно тези, които се топлят с дърва и въглища по селата.
Българските пенсионери не ги мислете. България има най-ниския дълг на глава в ЕС само след малката Естония, която е с половината население на София. Българският дълг на глава е 4 пъти по-нисък от белгийския, така че, като смятате, че например белгийският пенсионер взема 750 евро на месец, вместо 350 лева като българския е добре да се каже, че повечето пенсионери в Белгия са под наем и храната е 3 пъти по-скъпа от онази в България та макар и да е два пъти по-качествена уж (аз нямам такива наблюдения).

Също така имате явно спомени от комунизма за софийските села. Те може да са били пълни с пенсионери преди 20 години, но днес са пълни със заможни и предприемчиви българи, млади семейства и многодетни такива. Да, има такива, има и с по 5, 6 деца - българи. Познавам 3 семейства такива.
Да бе, няма да ги мислим. Колко е средната пенсия? Какво разпъваш локуми за Белгия и Естония, да не би българските пенсии да се влияят от това колко наем плащат белгийците или колко е скъпа газта на естонците?

Селата били пълни със млади многодетни семейства :rofl: Това от евростат ли го научи или от наръчника на Герберския Тролски Съюз? Като гледам демографските статистики България е с отрицателен прираст, на едно от последните места в света! https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rowth_rate" - то няма естествен прираст дори в големите градове, тоя трол ще ми пише глупости за многодетни семейства по селата :fubar:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от speedy »

SFBG82 ви говори за селата около София - Симеоново, Бояна, Княжево :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

speedy написа:SFBG82 ви говори за селата около София - Симеоново, Бояна, Княжево :)
Бъркаш, той ни говори за някакво светло бъдеще дето само той може да го види, рендвано в AutoCAD Architecture и Фотошоп. :D
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
Ти знаеш ли какво са 73 евро за 3 години бе, смешник ?
Хайде без обиди, става ли?
pumpy написа:След 21 години ще съм пенсионер и заплатата няма да ме интересува. не ми се живее в светлото бъдеще, аз живея днес и сега..... И днес и сега доходите в България са мизерни.
Вашата възраст не е мой проблем.
Млад и образован българин в София прави 2500 евро нет месечно без проблем още на втората година от кариерата им.

Просто тълпата неграмотни е голяма.
Няма как да изкарват много пари, след като не могат да допринесат с нещо съществено. И да отидат да "мият чинии" на Запад, загубата за България не е голяма. Дори според мен е печалба да се прочисти страната от хора, които не могат да се справят с всекидневието им, поради различни причини, къде алкохолизъм, наркотици, неграмотност, хазарт и други.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:
roumensp написа:
Ти знаеш ли какво са 73 евро за 3 години бе, смешник ?
Хайде без обиди, става ли?
Смешник не е точно обида според мен, но щом предпочиташ трол, както повечето тук те наричат, няма проблем.
SFBG82 написа:Просто тълпата неграмотни е голяма.
Няма как да изкарват много пари, след като не могат да допринесат с нещо съществено. И да отидат да "мият чинии" на Запад, загубата за България не е голяма. Дори според мен е печалба да се прочисти страната от хора, които не могат да се справят с всекидневието им, поради различни причини, къде алкохолизъм, наркотици, неграмотност, хазарт и други.
И кой после ще ви мие чиниите и чисти градските кенефи и боклуците по улиците, ти ли ? Или ще почнете да издавате работни визи за целта, пък дано някой “сирийски” бежанец се навие. :lol:
Последно промяна от roumensp на Вто Дек 04, 2018 1:42 pm, променено общо 1 път.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:

Селата били пълни със млади многодетни семейства :rofl: Това от евростат ли го научи или от наръчника на Герберския Тролски Съюз? Като гледам демографските статистики България е с отрицателен прираст, на едно от последните места в света! https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rowth_rate" - то няма естествен прираст дори в големите градове, тоя трол ще ми пише глупости за многодетни семейства по селата :fubar:
Няма висок естествен прираст във всички цивилизован страни, освен там където мигрантите допринасят за него.
Страните от Западна Европа растат демографски само заради механичен прираст. Най-развитата европейска икономика - Германия има по-нисък естествен прираст и раждаемост на глава спрямо България. Хем е пълна с тарамбухи.
Последно промяна от SFBG82 на Вто Дек 04, 2018 1:55 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:
roumensp написа:
Ти знаеш ли какво са 73 евро за 3 години бе, смешник ?
Хайде без обиди, става ли?
Смешник не е точно обида според мен, но щом предпочиташ трол, както повечето тук те наричат, няма проблем.
Нито съм трол, нито смешник.
Обективен съм и винаги се оповавам на факти, документи, математика, логика и статистика. Не съм по празните приказки и окачествявания.
Последно промяна от SFBG82 на Вто Дек 04, 2018 1:54 pm, променено общо 2 пъти.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от IFF »

SFBG82 написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:
roumensp написа:
Ти знаеш ли какво са 73 евро за 3 години бе, смешник ?
Хайде без обиди, става ли?
Смешник не е точно обида според мен, но щом предпочиташ трол, както повечето тук те наричат, няма проблем.
Нито съм трол, нито смешник.
Обективен съм и винаги се оповавам на факти, документи, математика, логика и статистика. Не съм попразните приказаки и окачествявания.
Това е оксиморон, обикновено статистиката служи само и единствено на статистикодаващия.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:
pumpy написа:След 21 години ще съм пенсионер и заплатата няма да ме интересува. не ми се живее в светлото бъдеще, аз живея днес и сега..... И днес и сега доходите в България са мизерни.
Вашата възраст не е мой проблем.
Млад и образован българин в София прави 2500 евро нет месечно без проблем още на втората година от кариерата им.
Тя моята възраст и на мен не ми е проблем. Просто не съм готов да чакам 21 години и да живея в бъдещето.
А относно изкарването да не те почвама. Тези 2500 евро съм ги взимал 2002 като млад специалист. Днес взимам около 1000 ама на ден но не работя всеки ден. Така са се каже съм улегнал и ме намързява.
Но и в двата случая имам един живот и не ми се чакат чудесата на бъдеща България....
И между другото, брат ми живее от 1988 в едно градче наречено Antwerpen, а братчедката в едно друго, наречено Bruxelles от 1984. Just FYI колко то вярвам и на "вносните" безсмислици.
Публикувай отговор