Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от kiro »

IRA написа:То в Канада в новите кондота жилещата не се дават под наем. :rofl:
Пак повтарям това е доста различно от блок с апартаменти под наем . Обикновно последните са с цени под наем от сорта 500 - 600 долара. Строени са някъде през 50 години на миналия век и нямат асансьори. Торонто е по късно разраснал се град и е разбираемо да няма много такива сгради. Дори в София жилищните кооперации строени в началото на 50 години на по 5- 6 етажа (високи етажи) са без асансьор, но пък имат бункери :rofl:

joro, като гледам е специалист по местат в които не живее. :rofl:
Building code на Онтарио не позволява многофамилни многоетажни жилищни сгради да са от дърво. Това го отмениха мисля преди 2 години, но въпреки това като цяло понятието "дървен блок", в смисъла в който се влага в Б. Колумбия или Квебек не съществува в Онтарио.

99% процента от кондо сградите в Торонто по мое наблюдение позволяват отдаване под наем на кондото. Това всъщност движи пазара на имоти - инвеститори купуват и отдават под наем. Сграда с под 50% наематели спрямо собственици се смята за ОК
Bulgayrian
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от IRA »

Това за кондотата беше ирония :rofl: Естетвено, че се дават под наем.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Ето и видео от ботаническата градина, препоръчвам на танграта, ако иска да се откъсне от шумната градска среда :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от speedy »

Статия за размисъл

Както обикновено, коментарите отдолу са израз на богатата душевност на голяма част от индивидите (по-моя преценка).

Обобщение - коментиращите преобладаващо смятат, че са станали хора, защото са ги шамаросвали като деца. Родители, учители, милиция - кой както прецени че трябва.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Ч

Мнение от silvestur »

Дааааам, коментарите...но пък доматите, ах, доматите (въздишам)!
Чета такива новини и някак си не се и впечатлявам толкова. Очакванията не са високи, но коментарите, мееееен....
Сега се сещам за един епизод отпреди 4 години. Малкият беше на 7, ние сме на море в нещо като къмпинг с бунгала, деца бол. Семейството до нас беше с момиченце на около 4-5. Таткото беше тотално клише, поркаше бирцок целодневно на сянка по потник и току се почесваше от тук-от там. С жена си не разговаряха, а се надвикваха. В деня, в който си тръгнаха, цялата детска тайфа нахълта в нашето бунгало да ни обяснява възмутено как преди да запалят колата зашлевили един шамар на моя синковец и отпрашили. Били се скарали нещо децата, малката се оплакала...Закопала съм тази случка и не се сещам често, но сега си спомням ясно чувството за безпомощност и абсурд. Моят влиза по-скоро в категорията tough, да ми е жив и здрав и нямаше някакви драми, но аз си го преживях...Не мога да обясня с три изречения защо България не е по-доброто място за живеене (а не просто лошо, защото това не е вярно), но чувството за вътрешна свобода, което имам тук никога не съм изпитвала там. Въпрос на лично усещане, а не на бакалски сметки.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Дали България е добро или лошо място- зависи къде се намираме и с кого се сравняваме.
http://komitata.blogspot.cz/2018/05/blog-post.html"
Ако беше в Евразийския съюз при Украйна, Молдова, Чечня, Казахстан, сега България щеше да е
С най-висок БВП на човек
Най-продължителен живот
Най-високо качество на живота
Най-голяма свобода на словото
Най-добра съдебна и полицейска система
Най-добра медицина
Най-добро образование
Най-отворена икономика и т.н., и т.н....
Нямаше да сме по-богати, отколкото сега, но щеше да се чувстваме много по-богати. И щеше да сме много по-щастливи. И горди.
А сега сме долу на пода на втория етаж, вместо горе на тавана на първия.
Последно промяна от joro на Съб Май 19, 2018 9:04 am, променено общо 1 път.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

silvestur написа: Въпрос на лично усещане, а не на бакалски сметки.
Именно, въпрос на усещане е. И няма нищо чудно, че някои имат усещане за щастие именно в България, но не и в Канада.
Но нашите съфорумници със шестцифрените канадски заплати се мъчат да ни убеждават, че усещането е в пряка зависимост от доходите. Като това важело само за Канада. Поинта им е, че в България човек не може да се чувства добре дори и милионер да е. Което си е върховна глупост. :)

Защото прилагайки тяхната логика, Силвестър, на теб също може да ти се каже, че въпросната случка в България ти се е случила защото си била във въпросните бунгала, а не в 5-звезден хотел. Или пък на собствената вила със собствен плаж или басейн на морето. Така както за тях всеки разочарован и недоволен от Канада просто не е могъл да си позволи друг начин на живот. Схващаш ли?

А въпросът всъщност е, че в България въпросните богати българо-канадци не биха могли никога да достигнат канадските си доходи. Това е, което реално ни казват те. Което вече е съвсем разбираемо и аз съм напълно съгласен с тази гледна точка. То и аз затова стоя в Канада, макар и заплатата ми да не е шестцифрена.
Но старините (ако е рекъл Господ), ще си карам в България и бих желал там и да умра. Въпрос на усещане. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

joro написа:Дали България е добро или лошо място- зависи къде се намираме и с кого се сравняваме.
http://komitata.blogspot.cz/2018/05/blog-post.html"
Ако беше в Евразийския съюз при Украйна, Молдова, Чечня, Казахстан, сега България щеше да е
С най-висок БВП на човек
Най-продължителен живот
Най-високо качество на живота
Най-голяма свобода на словото
Най-добра съдебна и полицейска система
Най-добра медицина
Най-добро образование
Най-отворена икономика и т.н., и т.н....
Нямаше да сме по-богати, отколкото сега, но щеше да се чувстваме много по-богати. И щеше да сме много по-щастливи. И горди.
А сега сме долу на пода на втория етаж, вместо горе на тавана на първия.
Жоре ма ние вече бяхме там, ама ти сигурно си бил в забавачката тогава и не помниш. От там е драмата на Озо.
Забравили са да сложат и - да говорим и пишем на световен език.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

jet написа: Жоре ма ние вече бяхме там, ама ти сигурно си бил в забавачката тогава и не помниш. От там е драмата на Озо.
Забравили са да сложат и - да говорим и пишем на световен език.
Много добре си спомням как руснаците идваха и купуваха като луди дънки и маратонки от България, поляците идваха на Слънчака да се наядат с евтини кюфтета, че при тях беше вече дошла Демокрацията и Инфлацията. На сърбите продавахме евтин бензин, на гърците-кашкавал. Във Видин, Трън и Петрич и досега благославят Югоембаргото.
Бяхме бедни, но живеехме сред още по-бедни. Затова бяхме богати. Сега сме много по-богати. Но живеем сред още по-богати. И затова сме бедни.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Преди това мойто момче, преди да падне соц-а- бяхме 16-та савецка република- дедо ти тогава е бил партиен секретар на Н-ската Банска първична партийна организация, след като се е върнал от военната умиротворителна операция в Унгария. А дънките бяха "Рила" тогава (да не се бъркат с Райфъл). Тогава бехме и Силициевата долина на СИВ (пардон Кремниева-та).
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:[. Поинта им е, че в България човек не може да се чувства добре дори и милионер да е. Което си е върховна глупост. :)


А въпросът всъщност е, че в България въпросните богати българо-канадци не биха могли никога да достигнат канадските си доходи. Това е, което реално ни казват те. Което вече е съвсем разбираемо и аз съм напълно съгласен с тази гледна точка. То и аз затова стоя в Канада, макар и заплатата ми да не е шестцифрена.
Но старините (ако е рекъл Господ), ще си карам в България и бих желал там и да умра. Въпрос на усещане. :)
Може ве. За да си милионер в България трябва да си мутра, а те се чувстват отлично в България.

Въпросът е, че съм работил дори в Албания, където съм получавал много по-високи от канадските ми доходи.
Не съм живял там постоянно и не съм завел семейството аи там, въпреки че щеше да ми спести много пари.
Да се върнеш в България като пенсионер докато чакаш да умреш е различно от това да живееш там.
Като гледам в България идва тук там някой заблуден беден източно германец като се пенсионира. Милионерите не идват в България.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Пак Чирпан. Сега да не ревнете - ама тва е циганската махала бе. Не съм коьорав, нито се праа на луд.
Както си личи - снимал съм щото рейса минава оттам, не съм карал нарочно ;-)

Изображение

Изображение

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Много готин зелен кенеф.
И са тухлени, а не както вика мухата дървени като канадските къщи.
Софиянци сега ше скочат - в София такива работи няма - само затворени квартали на Бояна.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

:rofl:
Че що да скачаме!?
Нали уж сме над тия неща?
Нали уж българо канадците са заминали не, за да избягат от външните кенефи, а с много по-възвишени и много по-духовни цели.
Да не им удрят шамар, докато са на палатка на море нейде из мангалщината (то море няма, така че няма как и палатка с море да има)
Да не ги ухапе някое куче, Да не чакат цели 15 мин на опашка за лични карти веднъж на десет години, и други административни своеволия, и тн все много душевни работи.
Къде ти, да намесваме материалното и външни кенефи.
Българоканадците направо не серат, и пръцкат парфюм. Какви ти кенефи!
8) :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Що не разшириш малко имотния бизнес (пардон поминък в БГ) към чирпанско- диверсификация на риска един вид, оптикса ти дава добра идея - гледай навътре колко празно място има за застрояване. Затворен комплекс разбира се и вишка с картечница.
И братчедите избягаха у германско
Публикувай отговор