От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

Ето един конкретен случай на български имигрант в Канада, върнал се в България, живял 6 г. там, който пак се е върнал в Канада (Калгари):

http://chujdozemec.com/%D0%B1%D1%8A%D0% ... %B4%D0%B0/"
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Koko »

krimon написа:Ето един конкретен случай на български имигрант в Канада, върнал се в България, живял 6 г. там, който пак се е върнал в Канада (Калгари):

http://chujdozemec.com/%D0%B1%D1%8A%D0% ... %B4%D0%B0/"
Коя е най-фрапиращата разлика между Канада и България?

Няма две допирни точки м/у България и Канада, според мен. Двете култури са много различни, даже често са на двете противоположности. Ако трябва да избера най-фрапиращата разлика, бих казал, че това са хората и манталитетът им.

Канадците са учтиви и позитивни, ние не до там. Канадците са наивни, ние сме тарикати. Канадците си стоят в къщи, ние излизаме по заведения. Канадците спазват законите, ние си правим каквото решим. Канадците живеят чрез харчене на пари по организирани от някой друг забавления, ние се забавляваме с приятели по наш си начин.

Канадците ходят на курсове по всичко и ценят личностното развитие, докато са живи, ние не смеем да си признаем, че не можем нещо и да отидем на обучение, за да го подобрим. Това са примери от моето ежедневие, но съм сигурен, че има и други.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в България

Мнение от miko »

Танга, като се задомиш и ти се народят малки хапчета и принцеси и ти друга песен ще запееш, като този момък от статията.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Павел »

miko написа:Танга, като се задомиш и ти се народят малки хапчета и принцеси и ти друга песен ще запееш, като този момък от статията.
Not a chance, освен ако Танграта зачене компютъра си :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: От Канада в България

Мнение от ivalin »

Коя е най-фрапиращата разлика между Канада и България?

Няма две допирни точки м/у България и Канада, според мен. Двете култури са много различни, даже често са на двете противоположности. Ако трябва да избера най-фрапиращата разлика, бих казал, че това са хората и манталитетът им.

Канадците са учтиви и позитивни, ние не до там. Канадците са наивни, ние сме тарикати. Канадците си стоят в къщи, ние излизаме по заведения. Канадците спазват законите, ние си правим каквото решим. Канадците живеят чрез харчене на пари по организирани от някой друг забавления, ние се забавляваме с приятели по наш си начин.

Канадците ходят на курсове по всичко и ценят личностното развитие, докато са живи, ние не смеем да си признаем, че не можем нещо и да отидем на обучение, за да го подобрим. Това са примери от моето ежедневие, но съм сигурен, че има и други.
Този момък от статията съвсем се е чалдисал за 6 г. в Канада, да не говорим, ако бяха повече какво щеше да бъде... Жалкото е, че за толкова години, нищо не разбрал за приликите и разликите, но това е неговата гледна точка, на която има абсолютното право...!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: От Канада в България

Мнение от c200 »

Не мога да не цитирам Радостин Кишишев, запитан навремето за разликата между английския и българския футбол:
"То няма прилики, вие ме питате за разликата" :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

ivalin написа:Жалкото е, че за толкова години, нищо не разбрал за приликите и разликите, но това е неговата гледна точка, на която има абсолютното право...!
Ами тогава кажи според теб какви са приликите и разликите? То ако питаш 100 човека ще получиш 100 различни отговора, така че дай да видим твоето мнение?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

То един и същи човек може да каже различни неща взависимост кой, кога и къде го пита. А също и какво е пил/пушил.
Мисля, че момъкът го е казал добре.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

optics написа:То един и същи човек може да каже различни неща взависимост кой, кога и къде го пита. А също и какво е пил/пушил.
Мисля, че момъкът го е казал добре.
Най-после си направих труда да прочета статията. Ей това е доста вярно според мен:
Кои са основните проблеми на България, според вас?

За мен основният ни проблем е начинът ни на мислене на хората. Всичко друго са сателитни проблеми, породени от този източник. Начинънт на мислене ни пречи много, подходът ни към живота е неуспешен в доста сфери. Сами си го правим.

Канада ме научи да не мрънкам и да си подреждам живота, както на мен ми е добре и да не виня външни фактори за моя неуспех. България ме научи да се адаптирам бързо и че винаги имаш избор и винаги можеш да намериш начин да постигнеш каквото искаш.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: От Канада в България

Мнение от ivalin »

miteto написа:
ivalin написа:Жалкото е, че за толкова години, нищо не разбрал за приликите и разликите, но това е неговата гледна точка, на която има абсолютното право...!
Ами тогава кажи според теб какви са приликите и разликите? То ако питаш 100 човека ще получиш 100 различни отговора, така че дай да видим твоето мнение?
Според мен няма кой знае какви прилики и разлики... За това и с такава лекота се итигрираме идвайки тука на всякаква възраст. Можем да говорим за прилики и разлики единствено само от географска гледна точка, от където пък идват и разликите в климата, другото всичкото си е почти еднакво и политиката е също толкова измамна както в България (всичко е една голяма мафия), навсякъде работят негодно и некачествено, ако изобщо работят разбира се... И пътищата им са като нашите (дупка до дупката мила моя майно ле... италианците им били виновни, за мен това е беднотия и простотия нищо повече...) и автопарка им е също така хаотичен, като българския, тука са само, че повече хамериканските коли, защото сме в Хамерика, а в България са повече европейските, защо сме в Европата и т. н. и т. н. да не изреждам всички... а, че тука не пият толкова ракия колкото нас това няма никакво значение...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

ivalin написа:
miteto написа:
ivalin написа:Жалкото е, че за толкова години, нищо не разбрал за приликите и разликите, но това е неговата гледна точка, на която има абсолютното право...!
Ами тогава кажи според теб какви са приликите и разликите? То ако питаш 100 човека ще получиш 100 различни отговора, така че дай да видим твоето мнение?
Според мен няма кой знае какви прилики и разлики...
Е ако няма никакви разлики, защо си емигрирал тогава?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в България

Мнение от tonny »

miteto написа:Е ако няма никакви разлики, защо си емигрирал тогава?
Така е модерно сега, водим се от тенденциите. :D
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: От Канада в България

Мнение от ivalin »

miteto написа:Е, ако няма никакви разлики, защо си емигрирал тогава?
Защото не знаех, че е така или по-скоро не исках да повярвам, но го разбрах веднага още на летището при спора с емиграционните и до сега година след година само доказване на моята теза. ;(
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

ivalin написа:
miteto написа:
ivalin написа:Жалкото е, че за толкова години, нищо не разбрал за приликите и разликите, но това е неговата гледна точка, на която има абсолютното право...!
Ами тогава кажи според теб какви са приликите и разликите? То ако питаш 100 човека ще получиш 100 различни отговора, така че дай да видим твоето мнение?
Според мен няма кой знае какви прилики и разлики... За това и с такава лекота се итигрираме идвайки тука на всякаква възраст. ...
И в твойта гледна точка има вярно. Общо взето навсякъде по света хората се интересуват от ядене, пиене, тия трите неща.
Виж с лесното интегриране, хем съм съгласен хем не съм. Що - щото съм виждал и двата типа хора - дето могат и дето не могат. И понякога въобще не е от културата (свикнала да вижда майка си всеки ден), но понякога е. Аз съм от тия дето питат "какво значи културен шок", но съм срещал и такива дето подробно и задълбочено ще обяснят какво е.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
krimon написа:айде стига се оправдава, ти заговори в тази тема за цени, когато аз заговорих за отношението към баща ми. Тогава гракнахте как аз съм била виновна, че баща ми питал за цени ... (а.к.а. луканката струвала 2 лв.), че не съм му пращала достатъчно пари! А аз не говорех за цени, ама на кой каква то му е ценностната система, с такъв аршин мери (справка: мнението ти на стр.29 на темата, откъдето се отприщи спора за цените)
Глупости!
Отговори ти се за всичко, точка по точка!
Включително и за операциите.
Да ти обяснявам ли за моя експириънс с Канадската здравна система!?
Как правят прегледите лекарите!?
Как с тежко навехнат, полусчупен глезен, лекарят ме изрита като мръсно коте, БЕЗ да каже НИЩО. Само, аа, добре си, няма счупено!
А като влязох в лекарски кабинет в бг, година и половина по-късно, в рамките на 2 ДВЕ МИНУТИ, се казаха 1000 неща, КОНКРЕТНИ. Включително и че има нараняване на хрущял, че той не излиза на ренгена, и са необходими подхранващи хрущяла инжекции. И как спадовете в свода, някои изпъкнали кости, най вероятно няма да се опрвят. И евентуално ми трябват упражнения и терапевт.

То със такива блокирали радиоточки вече писва да се спори!
Те си знаят своето си, и си мелят там!
То аз мога ли да опиша целия си експириънс за всичките години от А до Я?!
Очевидно спестявам тонове подробности, когато давам синтезирано мнение.
Но това не означава, че ги няма, и можем да казваме на черното - бяло.

п.с. Оптикс, ако си програмист лесно ще ме разбереш.
Някои неща, могат да се асоциират, абстрактизират, други не.
Аз не мога да сложа под общ знаменател всичко и да го набутам в една функция с едни и същи параметри.
В случая примерът ти с музикалния форум не е аналогичен.
Не става въпрос за предпочитания, а за обективни факти.
За тяхното изкривяване, премълчаване, и изопъчаване.

Ако някой казва 'бем ви класиката, бетовенисти!'
Това си е обида!
Ако някой, бил той и металист, тръгне да спори, и казва, ми ние метълистите следваме рок схемата 3/4 или 4/4 (беше не помня вече, не съм свирил от 12г)
А вие, бетовенисти свирите 8/8ми, и това оказва еди кво си влияние.
Това си е факт, и няма проблем в него! А не обида!
Още повече, ако идва от някой, който 11 год е 'свирил' 'класическа музика'!

А не да ми казвате, абе тука е форум за 'класици' и металистите по презумпция са лузъри и тъпунгери, затова не смейте да се изказвате.
А ако опитате, непременно ще ви осмеем, щото сме широко скроени 'класици'.
А в краен случай, може и да ви баннем, ей така, щото ни е кеф!
Та ... ябълки и круши ..
:rofl:

Ако се биеше с по-малко хора по тротоарите и ако беше по-добър физиономист, щеше да забележиш, че доктора дето те изхвърли като мръсно куче беше един от битите от теб :rofl:

И внимавай пак да не си полусчупиш :rofl: (такова понятие няма - или глезена е счупен, или не е) някой чарк, щото като идеш в България пред лекарския кабинет, може и да няма кой дори да те изгони от понеделник:

Личните лекари спират работа от понеделник

Лекарите от години протестират срещу абсурдите в здравеопазването, но без резултат

Ето ти малка час от истинската (а не розовата каквато ти фалшиво описваш) картинка за бг здравеопазване

http://www.segabg.com/article.php?id=796942"


Не се ли умори да пишеш глупости и не се ли усещаш, че губиш всеки аргумент тук?
Ако продължаваш да си прахосваш времето по форуми, и в Бг мома няма да намериш. Запомни - ебеш, не ебеш, време пролазе!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор