От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

60% от сиренето в България било менте.
http://dnes.dir.bg/news/sirene-dimitar- ... t-22064818"

Тангра, това ти излияние дето prace е цитирала с кеф, ако е по повод моите забележки, значи не си ги разбрал.
Въпроса не е до "права и свободи" а до усет кой къде се намира. Виж пак примера с музикалния форум който дадох.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Не се ли говореше непрекъснато, че цените на храната били по-високи в България, вместо Канада!?
С това бях захранван форумно към 10 години, и вярвах, и приемах за чиста монета.
Има два вида сравнения - на абсолютни стойности и на относителни. Като абсолютни стойности, цените в България са по-ниски. Но дори в този случай в Канада има някои храни/продукти, които като абсолютни стойности са по-ниски. Сравнено относително (спрямо доход), цените в България са по-високи. Какво толкова не е ясно?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в България

Мнение от Kan_Tangra »

krimon написа:айде стига се оправдава, ти заговори в тази тема за цени, когато аз заговорих за отношението към баща ми. Тогава гракнахте как аз съм била виновна, че баща ми питал за цени ... (а.к.а. луканката струвала 2 лв.), че не съм му пращала достатъчно пари! А аз не говорех за цени, ама на кой каква то му е ценностната система, с такъв аршин мери (справка: мнението ти на стр.29 на темата, откъдето се отприщи спора за цените)
Глупости!
Отговори ти се за всичко, точка по точка!
Включително и за операциите.
Да ти обяснявам ли за моя експириънс с Канадската здравна система!?
Как правят прегледите лекарите!?
Как с тежко навехнат, полусчупен глезен, лекарят ме изрита като мръсно коте, БЕЗ да каже НИЩО. Само, аа, добре си, няма счупено!
А като влязох в лекарски кабинет в бг, година и половина по-късно, в рамките на 2 ДВЕ МИНУТИ, се казаха 1000 неща, КОНКРЕТНИ. Включително и че има нараняване на хрущял, че той не излиза на ренгена, и са необходими подхранващи хрущяла инжекции. И как спадовете в свода, някои изпъкнали кости, най вероятно няма да се опрвят. И евентуално ми трябват упражнения и терапевт.
То със такива блокирали радиоточки вече писва да се спори!
Те си знаят своето си, и си мелят там!
То аз мога ли да опиша целия си експириънс за всичките години от А до Я?!
Очевидно спестявам тонове подробности, когато давам синтезирано мнение.
Но това не означава, че ги няма, и можем да казваме на черното - бяло.

п.с. Оптикс, ако си програмист лесно ще ме разбереш.
Някои неща, могат да се асоциират, абстрактизират, други не.
Аз не мога да сложа под общ знаменател всичко и да го набутам в една функция с едни и същи параметри.
В случая примерът ти с музикалния форум не е аналогичен.
Не става въпрос за предпочитания, а за обективни факти.
За тяхното изкривяване, премълчаване, и изопъчаване.

Ако някой казва 'бем ви класиката, бетовенисти!'
Това си е обида!
Ако някой, бил той и металист, тръгне да спори, и казва, ми ние метълистите следваме рок схемата 3/4 или 4/4 (беше не помня вече, не съм свирил от 12г)
А вие, бетовенисти свирите 8/8ми, и това оказва еди кво си влияние.
Това си е факт, и няма проблем в него! А не обида!
Още повече, ако идва от някой, който 11 год е 'свирил' 'класическа музика'!

А не да ми казвате, абе тука е форум за 'класици' и металистите по презумпция са лузъри и тъпунгери, затова не смейте да се изказвате.
А ако опитате, непременно ще ви осмеем, щото сме широко скроени 'класици'.
А в краен случай, може и да ви баннем, ей така, щото ни е кеф!
Та ... ябълки и круши ..
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в България

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:Не се ли говореше непрекъснато, че цените на храната били по-високи в България, вместо Канада!?
С това бях захранван форумно към 10 години, и вярвах, и приемах за чиста монета.
Има два вида сравнения - на абсолютни стойности и на относителни. Като абсолютни стойности, цените в България са по-ниски. Но дори в този случай в Канада има някои храни/продукти, които като абсолютни стойности са по-ниски. Сравнено относително (спрямо доход), цените в България са по-високи. Какво толкова не е ясно?
А чакай малко!
За относителни стойности е съвсем отделна тема!
Т.е. говорим за 'заплатата'!
Тоя спор вече толкова се изтърка, че не знам вече.
Но пък на мен продължава да ми звучи 'А вие защо биете негрите!'
Значи спорим за качеството на храната, цената и, достъпността на магазини, чистенето на снега и тн и тн и тн и тн и тн,
Спори се 30 страници, и накрая ... 'Да, ама в Канада заплатите са по-високи!'.
Ми хубаво, бе, ама то изобщо не говорехме за това!

Все едно като вица:
'Волгата е хубава кола! Вози добре!
- А колко гори?
Супер лукс, меки седалки!
- А колко гори?
Не друса, пътят не се усеща!
- А колко гори?
Абе вие защо биете негрите!?'

Сори, ама мислех, че са събрани възрастни и относително интелигентни хора,
че да се минаваме с такива схеми.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:
miteto написа:
Kan_Tangra написа:Не се ли говореше непрекъснато, че цените на храната били по-високи в България, вместо Канада!?
С това бях захранван форумно към 10 години, и вярвах, и приемах за чиста монета.
Има два вида сравнения - на абсолютни стойности и на относителни. Като абсолютни стойности, цените в България са по-ниски. Но дори в този случай в Канада има някои храни/продукти, които като абсолютни стойности са по-ниски. Сравнено относително (спрямо доход), цените в България са по-високи. Какво толкова не е ясно?
А чакай малко!
За относителни стойности е съвсем отделна тема!
Т.е. говорим за 'заплатата'!
Тоя спор вече толкова се изтърка, че не знам вече.
Но пък на мен продължава да ми звучи 'А вие защо биете негрите!'
Тангра, ти не беше ли завършил нещо икономическо? Откога само приходи или само разходи има смисъл да се разглеждат във вакуум? По твоята логика в Сомалия или Етиопия храната е с най-ниски цени, що тогава са умрели от глад?

А за качество на храната, да спорът си го има - ти си се самоубеждавай колкото искаш, че мандарините от Гърция са "истински", а тия от Калифорния са "фалшиви" - няма да ти преча, ама не се опитвай да ми набутваш такова смехотворно твърдение като "факт".
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

Тангра, ама ти си бил и умничък 8) Та кой започна в тази тема да говори за първи път за цени ? Не за твоя счупен крак, схващаш ли ? Да ти го напиша ли по-бавно или ще разбереш, че ти плачеш да се обясняваш за паричките, колко е гот да имаш малко спестени от Канада и да си ги харчиш в България.
Последно промяна от krimon на Вто Мар 22, 2016 12:39 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: От Канада в България

Мнение от IRA »

miteto написа: Тангра, ти не беше ли завършил нещо икономическо? Откога само приходи или само разходи има смисъл да се разглеждат във вакуум? По твоята логика в Сомалия или Етиопия храната е с най-ниски цени, що тогава са умрели от глад?

А за качество на храната, да спорът си го има - ти си се самоубеждавай колкото искаш, че мандарините от Гърция са "истински", а тия от Калифорния са "фалшиви" - няма да ти преча, ама не се опитвай да ми набутваш такова смехотворно твърдение като "факт".
Качествена храна се продава само в Била. Никъде другаде.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:В бг не се е чуло някой да се опита да се подиграе. Не знам що!
Тангра, понякога пишеш свестни неща, но пък като изцепиш нещо като горното и направо човек почва да се чуди с какво аджеба си се напушил, ако и да си въздържател. Дори само в този форум има такива колоритни представители на българската местна фауна, пред чиито писания, достъпни в архива на форума горното ти "прозрение" би си паснало като скънк в космически кораб. :D

за разлика от тебе който никога не пишеш свестни неща :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: От Канада в България

Мнение от prace »

optics написа:60% от сиренето в България било менте.
http://dnes.dir.bg/news/sirene-dimitar- ... t-22064818"

Тангра, това ти излияние дето prace е цитирала с кеф, ако е по повод моите забележки, значи не си ги разбрал.
Въпроса не е до "права и свободи" а до усет кой къде се намира. Виж пак примера с музикалния форум който дадох.
Абе оптикс, що си толкова злобен? Нали си щастлив в Канада? Що не ни оставиш нас, заблудените овце, които не цвилят от възторг и не се превъзнасят колко е велика Канада на мира? Гледай ни сеира, спи спокойно и не се впечатлявай от канадските свине. Слагай си розовите очила и си свиркай.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

prace написа:
optics написа:60% от сиренето в България било менте.
http://dnes.dir.bg/news/sirene-dimitar- ... t-22064818"

Тангра, това ти излияние дето prace е цитирала с кеф, ако е по повод моите забележки, значи не си ги разбрал.
Въпроса не е до "права и свободи" а до усет кой къде се намира. Виж пак примера с музикалния форум който дадох.
Абе оптикс, що си толкова злобен? Нали си щастлив в Канада? Що не ни оставиш нас, заблудените овце, които не цвилят от възторг и не се превъзнасят колко е велика Канада на мира? Гледай ни сеира, спи спокойно и не се впечатлявай от канадските свине. Слагай си розовите очила и си свиркай.
:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: От Канада в България

Мнение от klisurov »

Защо ли ми се струва, че за тези, тръгнали за Канада с презумпцията един ден да се върнат в България, в Канада всичко е зле?!?
Тези, които леят суперлативи за България и обясняват колко е кофти в Канада май са все завърнали се в България/Европа, или въобще не дошли в Канада, или "разкрачени над Океана"?!?

Аз емигрирах от България и имигрирах в Канада с "еднопосочен билет".
И имам "особено мнение" за нещата в България.
И никой (поне за сега) не би могъл да ме съблазни с евтини и/или био продукти.
Много неща в Монреал не ми харесват, но ако в България същите неща са по-зле, на мен от това няма да ми стане по-добре.
Та затова и не се вълнувам колко е зле в България.
На близки и приятели бих могъл да обясня какво и защо не ми харесва в България, но в публичното пространство (за мен) е безсмислено.

Иначе ми е забавно да чета хвалебствия за България.
За съжаление, много неща биват развенчани след един телефонен разговор (имам роднини в София и във Варна, приятели в Бургас и в Банско и т.н.).

Танграта е ергенче. Дошъл е в Канадата да се изучи, да понатрупа опит. Свивал е колана (навярно) последните годинка-две, та да понадипли пачката. И сега му е гот в Бургас: Млад, здрав, все още във ваканция, все още с тежък портфейл. Що да се не кефи на птичките и поличките?

Батето не ми се рови защо е дошъл в Канадата. Ама след толкоз зими и лета да въртиш геврека, да няма де да се прибереш, кой да те посрещне и "изуе обущата", и на мен ще ми крива Канадата.

Жорето (май) така и не сколасал да види от близо Канадата. А иначе си е прав: В Банско е супер!
Като бях в България, най-обичах да бъда във Варна (Римските терми и Гръцката махала) и по механите в Банско (верен другар имам от там).

Кой знае пък davidT къде го стяга чепика, че и той се изстрелял от Монреал в Свиленград. Ама май сега пак е по тези ширини.

Мухата е ясен: Виж подписа на joro. Не го свърта младежа тук, и той иска птички и полички, а вие го карате на тръстиката.

А при мен, като туря на кантара София и Монреал, надделява Монреал ... за сега.
На стари години, дай Бог, да греем стари кокали нейде целогодишно на припек.
За сега ще трябва да се задоволим със сивото ежедневие в Канадата.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

klisurov написа:Защо ли ми се струва, че за тези, тръгнали за Канада с презумпцията един ден да се върнат в България, в Канада всичко е зле?!?
Тези, които леят суперлативи за България и обясняват колко е кофти в Канада май са все завърнали се в България/Европа, или въобще не дошли в Канада, или "разкрачени над Океана"?!?

Аз емигрирах от България и имигрирах в Канада с "еднопосочен билет".
И имам "особено мнение" за нещата в България.
И никой (поне за сега) не би могъл да ме съблазни с евтини и/или био продукти.
Много неща в Монреал не ми харесват, но ако в България същите неща са по-зле, на мен от това няма да ми стане по-добре.
Та затова и не се вълнувам колко е зле в България.
На близки и приятели бих могъл да обясня какво и защо не ми харесва в България, но в публичното пространство (за мен) е безсмислено.

Иначе ми е забавно да чета хвалебствия за България.
За съжаление, много неща биват развенчани след един телефонен разговор (имам роднини в София и във Варна, приятели в Бургас и в Банско и т.н.).

Танграта е ергенче. Дошъл е в Канадата да се изучи, да понатрупа опит. Свивал е колана (навярно) последните годинка-две, та да понадипли пачката. И сега му е гот в Бургас: Млад, здрав, все още във ваканция, все още с тежък портфейл. Що да се не кефи на птичките и поличките?

Батето не ми се рови защо е дошъл в Канадата. Ама след толкоз зими и лета да въртиш геврека, да няма де да се прибереш, кой да те посрещне и "изуе обущата", и на мен ще ми крива Канадата.

Жорето (май) така и не сколасал да види от близо Канадата. А иначе си е прав: В Банско е супер!
Като бях в България, най-обичах да бъда във Варна (Римските терми и Гръцката махала) и по механите в Банско (верен другар имам от там).

Кой знае пък davidT къде го стяга чепика, че и той се изстрелял от Монреал в Свиленград. Ама май сега пак е по тези ширини.

Мухата е ясен: Виж подписа на joro. Не го свърта младежа тук, и той иска птички и полички, а вие го карате на тръстиката.

А при мен, като туря на кантара София и Монреал, надделява Монреал ... за сега.
На стари години, дай Бог, да греем стари кокали нейде целогодишно на припек.
За сега ще трябва да се задоволим със сивото ежедневие в Канадата.

свободно съчинение.
разсъждения на глас
догадки и предположения нямащи нищо общо с действителноста
но пък интересно написано
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

prace написа:
optics написа:60% от сиренето в България било менте.
http://dnes.dir.bg/news/sirene-dimitar- ... t-22064818"

Тангра, това ти излияние дето prace е цитирала с кеф, ако е по повод моите забележки, значи не си ги разбрал.
Въпроса не е до "права и свободи" а до усет кой къде се намира. Виж пак примера с музикалния форум който дадох.
Абе оптикс, що си толкова злобен? Нали си щастлив в Канада? Що не ни оставиш нас, заблудените овце, които не цвилят от възторг и не се превъзнасят колко е велика Канада на мира? Гледай ни сеира, спи спокойно и не се впечатлявай от канадските свине. Слагай си розовите очила и си свиркай.
За разлика от тебе мадам и от много други, аз се самоконтролирам много добре. Покажи ми къде съм казал "вие сте заблудени овце". Покажи ми къде съм казал на някого "що си толкова злобна?". Ако аз съм злобният в тоя форум, не знам колко злобни трябва да са други дето редовно си разменят обидни квалификации.
Никъде не съм казал че "цвилиш" - тази лексика не е от моето ниво. Нещо повече - никъде не съм казал че "Канада е велика", не съм коментирал за свине и не съм писал да се слагат розови очила.

Темата ти беше хубава и аз исках да си остане в рамките на добрия и чисто прагматичен тон. За това на страница 14 написах "И тая тема се е изродила. Призовавам по-умните да спрат." Но ти може би смяташ тия дето я напълниха с безмислени приказки за по-приемливи, та точно мене нарочи за злобния.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

ти ли си мерилото за да определяш кой е по "умен"или обратното :tmi:
толкова години ли не разбра че на хората не им приятно да ги определяш и сортираш
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

От Светия Синод обявиха, че кренвирши и салами на цени под 4 лева за килограм може да се ядат по време на Великите пости, понеже не съдържат месо :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор