От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в България

Мнение от IFF »

Pavel M написа:
prace написа:Има ли някое семейство с деца, което се е върнало в България за постоянно? Има ли някой, който би споделил как се чувства и дали съжалява за решението си?
Моля без простотии. Само, хора които наистина имат какво да кажат да се включат може и само на лични да ми пишат.
Благодаря

ама теб май много те е шубе да не би да се прецакаш
аз се върнах в България защото тук живота ми харесва ,а не воден от някакви тънки сметки
Харесва ти, щото ракията и туршията са почти без пари.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: От Канада в България

Мнение от jasmin_veni »

joro написа:
ivandaman написа:Я да съживим малко тази тема..
В България е хубаво ако имаш пари. Ако нямаш- не е хубаво. То и никъде по света не е хубаво, ако нямаш пари.
И да и не....парите няма да те спасят от поредния идиот на улицата, на който му е прекипяло в ежедневието или чисто по мутренски прилага единствения модел, който познава, излезе и ти разбие зъбите, защото си му бибитнал на Околовръстното. И да не е сексист, разбие зъбите и на жена ти. Нито от поредния засвяткал се на пешеходна зона и понеже си дръзнал да минеш от там (сама, придружена, бутаща количка, според зависи от деня) ти скочи на бой, защото видиш ли, имаш право да ходиш, крилата още не са ти пораснали. Затова е относително, те парите ламарини купуват, многото пари купуват ламарини и имоти, ама тях не си ги носиш на оня свят. Трябва да се върнем тази година за две седмици и от сега изпадам в тих ужас.


Prace- ако вземете решението и се върнете, наистина помисли за образователната система не само от страната на безумието в учебниците, но и поведение в училище, смартфон истерията сред малките, малко по-изявената вербална и физическа агресия при по-големите, начин на решаването на конфликти. При всички положения мисля, че са по-различни от тукашния живот в училище. Имам приятелка, след 18 години в САЩ я затегли носталгията, върна се, купи жилище и т.н., но мъжът й отказа да се върне с нея. Резултатът беше очакван.

На първа страница имаше поредица от въпроси, не ми се рови да цитирам. Но не, нищо, ама наистина нищо и никой не ми липсва от България. Приятелите се промениха, повечето ги сполетяха житейски катаклизми и още не могат да се отърсят, другата част стяга куфарите, всеки месец някой ми пише да каже, че сменя държавата, какви съвети да дам. Носталгията си остана чуждо понятия за мен. Дали съм щастлива тук - да, много, засега. ако се промени положението ще потърся помощ и съвети. Засега тук голяма част от ежедневния ни стрес там отпадна, въпреки, че всичко е на обороти и то уж малки неща, много малки, ама някак значими :) Спомням си първите ми думи, в деня, в който кацнахме, излязохме в парка до нас, че баткото да полудее малко, след полета. Първите ми думи бяха "Аз съм живяла 28 години в грешната държава" :) Толкова беше зелено, хубаво и свежо един от дните, които няма да забравя.

П.С. За първи път да пиша в сериозна тема и то роман стана :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

Единственият недостатък на живота в България е голямото количество хейтъри навсякъде около теб, включиително и в медиите. Нямяа друга държава в света, където толкова детайлно и с такава доза трагизъм да се описват случки като- сбили се двама на пешеходната пътека някъде си. Иначе животът тук не е лош, ако човек не чете мноо вестници и не гледа тъпи телевизии. Но всеки си избира как да живее. Аз например ходя само на такива места, където ми харесва на мен и си слушам каквато музика искам.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в България

Мнение от Kan_Tangra »

Абе къде ги видяхте тия биячи по улиците, не знам.
Аз само интелигентни, крайно любезни и най-вече човечни хора виждам.
Няма нищо общо с Канада.

Виж ако на някой нещо друго му пречи, няма поминък, няма образование, тогава в БГ сигурно му е много зле. Канада е неговото място. Пиците чакат разнасяне.
:P
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в България

Мнение от Kan_Tangra »

joro написа:Единственият недостатък на живота в България е голямото количество хейтъри навсякъде около теб, включиително и в медиите. Нямяа друга държава в света, където толкова детайлно и с такава доза трагизъм да се описват случки като- сбили се двама на пешеходната пътека някъде си. Иначе животът тук не е лош, ако човек не чете мноо вестници и не гледа тъпи телевизии. Но всеки си избира как да живее. Аз например ходя само на такива места, където ми харесва на мен и си слушам каквато музика искам.
По-големи хейтъри от бг в канада няма! :rofl:
Ей ся гледай как ще се наемат! :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Re: От Канада в България

Мнение от lonly wolf »

joro написа:Единственият недостатък на живота в България е голямото количество хейтъри навсякъде около теб, включиително и в медиите. Нямяа друга държава в света, където толкова детайлно и с такава доза трагизъм да се описват случки като- сбили се двама на пешеходната пътека някъде си. Иначе животът тук не е лош, ако човек не чете мноо вестници и не гледа тъпи телевизии. Но всеки си избира как да живее. Аз например ходя само на такива места, където ми харесва на мен и си слушам каквато музика искам.
Много точно и правилно мнение !
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

Kan_Tangra написа:
joro написа:Единственият недостатък на живота в България е голямото количество хейтъри навсякъде около теб, включиително и в медиите. Нямяа друга държава в света, където толкова детайлно и с такава доза трагизъм да се описват случки като- сбили се двама на пешеходната пътека някъде си. Иначе животът тук не е лош, ако човек не чете мноо вестници и не гледа тъпи телевизии. Но всеки си избира как да живее. Аз например ходя само на такива места, където ми харесва на мен и си слушам каквато музика искам.
По-големи хейтъри от бг в канада няма! :rofl:
Ей ся гледай как ще се наемат! :D

викаш на ход са ванкувърските баровци,стрина от сент катрин,консиержа от лавал и стоматолога от затвора в нанавут :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

Батка няма как, ние сме се завърнали та няма как да коментираме, в какви лайна сте се самозабъркали. За съжаление обаче, вие много държите да сме винаги в течение на горните....особено, когато времето се стопли и се размирише невероятно.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

ей, това верно ли е Батето 8) Здрасти, бате, върна ли се в България :*
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Абе къде ги видяхте тия биячи по улиците, не знам.
Засечи на улицата някой черен Мерцедес G-class и ще разбереш ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

krimon написа:ей, това верно ли е Батето 8) Здрасти, бате, върна ли се в България :*

вече 6 години
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

надявам се, да си щастлив пенсионер :y: Още си спомням твоите истории за "лайнянката" :rock:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: От Канада в България

Мнение от ivandaman »

jasmin_veni написа:Спомням си първите ми думи, в деня, в който кацнахме, излязохме в парка до нас, че баткото да полудее малко, след полета. Първите ми думи бяха "Аз съм живяла 28 години в грешната държава" :) Толкова беше зелено, хубаво и свежо един от дните, които няма да забравя.
Jasmin_veni къде (в Канада) сте ако не е тайна??

В последните години ходя често в БГ защото родителите ми са на възраст и баща ми има здравословни проблеми та гледам да съм с тях по-често.. Ходил съм за по един, два и дори три месеца.. Личното ми скромно мнение е че показната простотия, която не отричам че съществува не е много по-разпространена от тази в Канада. И тук я има и примери мога да ти дам много.

Ще се спра само на един за сега (да не досаждам).
В Съри БК, който е част от метро ериата редовно има престрелки.. Не можах да намеря точна статистика но например тази статияспоменава 18 shootings in 45 days
“People who live in Newton never stop hearing sirens. We live in a war-zone,” says Surrey community advocate and Newton resident, Nadia Robinson.

Surrey – including North Delta – has now seen its 18th shooting since the beginning of March.
................
“I am a Newton resident and I am afraid to walk out my door.”

....................
“When you have teenagers driving through the streets shooting bullets at each other and crashing cars, that’s not low-level crime anymore. This is attempted murder. This is terrorizing a city.”

Това горе е само за началото на миналата 2015 година, Наскоро имаше престрелки в близост до училища и куршуми минаваха през талашитките и през стаи в които спят бебета. Я сега ми кажи къде се случва това в БГ и ако се случи нещо подобно какъв вой ще настане тук в този форум? "България не става за живот" "Никога няма да се оправим"
"Защо България не е добро място за живеене" и т.н.

И на мен Канада ми харесва, (все още) и за това съм тук, но като сложиш нещата на везните Канада не натежава толкова много както преди 10-15 и повече години..

Като страничен наблюдател мисля че в България нещата се движат във възходяща посока, но това е само моето лично и скромно мнение. Не ангажирам никой с него.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

ivandaman написа:И на мен Канада ми харесва, (все още) и за това съм тук, но като сложиш нещата на везните Канада не натежава толкова много както преди 10-15 и повече години..
Всъщност последните 15-20 години престъпленията в Канада (вкл. тежките) намаляват: http://www.statcan.gc.ca/pub/11-630-x/1 ... 01-eng.htm"
Предполагам че преди 15 години си бил още в безгрижния меден месец на емиграцията и не си обръщал никакво внимание на престъпленията и криминалните новини, но според статистиката тогава са били повече.
В България е подобен тренда след 2000-та, с изключение на 2009 и 2010 когато пак се засилват http://www.nsi.bg/bg/content/3818/%D0%B ... 1%82%D0%B0"
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: От Канада в България

Мнение от ivandaman »

Mите нито тогава нито сега съм се интересувал от статистики, при мен е въпрос на perception. Впечатлява ме това което виждам. Ако не гледах новини нямаше и да знам че в Съри има гражданска война :) та не се учудвам че преди 20 години престъпноста е била по-висока а аз не съм забелязал.

Също си абсолютно прав че в началото на емиграцията беше нещо като меден месец.. и то с доста булки :)

Good Old Times
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор