Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Наследството на Соца

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Кои са тези?
Не е нужно да питаш, те сами перфектно си се припознават, ако и да използват смешната тактика на крадеца на мандри дето викал "дръжте крадеца". :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:
И защо нямаш очи да видиш, че днес и България е под американска окупация (военни бази и верни им правителства), но това не води до всеобщ разцвет. Напротив - стоим си на опашката по бедност в ЕС и затъваме все по-дълбоко. Просто такава роля ни е отредена - на източник на работна ръка, не на своя силна ръка в региона. Те такава си имат - Турция, след това Гърция, вече и Румъния натам върви. България пак е зад борда.
Ще ми бъде много интересно да разбера от такъв достоверен източник като о.з. подполковник Озо - колко точно американска войска има в България?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Koko написа: Ще ми бъде много интересно да разбера от такъв достоверен източник като о.з. подполковник Озо - колко точно американска войска има в България?
След като не ме имаш за достоверен източник, защо ме питаш?
Можеш да си намериш и сам инфото за това какво количество личен състав и техника имат американците в България.

Но не бройката е главното. Главното е, че вече имат оборудвани по техен тертип и с тяхна техника 2 военно-въздушни бази (Безмер и Граф Игнатиево), една складова (Айтос) и една за разполагане и тренировка на сухопътни подразделения (Ново Село) с необходимото количество бойна техника, плюс команден център в София. Всичко това е напълно достатъчно за бързо предислоциране на по-големи военни сили при нужда.
Иначе за неспециалисти като теб Коко, се тръби, че бройкатана войниците и танковете била незначителна.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:
Koko написа: Ще ми бъде много интересно да разбера от такъв достоверен източник като о.з. подполковник Озо - колко точно американска войска има в България?
След като не ме имаш за достоверен източник, защо ме питаш?
Можеш да си намериш и сам инфото за това какво количество личен съста, техника и т.н. имат американците в България.

Но не това е главното. Главното е, че вече имат оборудвани по техен тертип и с тяхна техника 2 военно-въздушни бази (Безмер и Граф Игнатиево), една складова (Айтос) и една за разполагане и тренировка на сухопътни подразделения (Ново Село) с необходимото количество бойна техника, плюс команден център в София. Всичко това е напълно достатъчно за бързо предислоциране на по-големи военни сили при нужда.
Иначе за неспециалисти като теб Коко, се тръби, че бройкатана войниците и танковете била незначителна.
Значи две бази без войска, един полигон и един склад и вече сме под окупация? Туй ще да е някакъв нов вид окупация при който окупатора го няма, но държавата е окупирана.

Друго си беше със над стохилядната БНА дето се кълнеше повече във вярност на КПСС - за окупация не може и дума да става нали?

Чудя се как при такава окупация и такова марионетно правителство - как досега не сме подали заявление да станем американски щат?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Koko написа: Значи четири бази без войска и вече сме под окупация?

Друго си беше със над стохилядната БНА дето се кълнеше повече във вярност на КПСС - за окупация не може и дума да става нали?
Значи бази без войска няма никъде, това е нонсенс. А сме под окупация не само поради тяхното наличие, а и защото с помощта на грантаджиите се поставят на власт верни на САЩ правителства. А политическите лидери на управляващите партии често притичват за инструктаж във Вашингтон.

Пък аз докато съм бил в БНА не си спомням да сме се клели във вярност на КПСС. Ти кога си давал или си присъствал на подобна клетва?
Или просто ти харесва звученето на тази тъпотия и затова я изпляска тука?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:
Koko написа: Значи четири бази без войска и вече сме под окупация?

Друго си беше със над стохилядната БНА дето се кълнеше повече във вярност на КПСС - за окупация не може и дума да става нали?
Значи бази без войска няма никъде, това е нонсенс. А сме под окупация не само поради тяхното наличие, а и защото с помощта на грантаджиите се поставят на власт верни на САЩ правителства. А политическите лидери на управляващите партии често притичват за инструктаж във Вашингтон.

Пък аз докато съм бил в БНА не си спомням да сме се клели във вярност на КПСС. Ти кога си давал или си присъствал на подобна клетва?
Или просто ти харесва звученето на тази тъпотия и затова я изпляска тука?
Аз съм се клел след разпада на СССР, а за тебе - знаем във вярност на кой си се клел, ама някак не отърва да си го признаеш.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Аз съм се клел след разпада на СССР, а за тебе - знаем във вярност на кой си се клел, ама някак не отърва да си го признаеш.
И от къде знаеш? Присъства на клетвата ми, някой очевидец ти разказа или...?

Ето в какво съм се клел:
Аз, гражданин на Народна република България, като встъпвам в редовете на Въоръжените сили, тържествено се заклевам да бъда честен, храбър, дисциплиниран и бдителен воин, да пазя строго военната и държавната тайна, безпрекословно да изпълнявам законите, военните устави и заповедите на своите командири и началници.

Заклевам се добросъвестно да изучавам военното дело, с всички сили и средства да пазя военното и народното имущество и до последния си дъх да бъда предан на своя народ, на своята социалистическа родина и на народното правителство.

Готов съм винаги по заповед на народното правителство за защитя своята родина – Народна република България – и като воин от Въоръжените сили се заклевам да защищавам родината си мъжествено, умело, с достойнство и чест, без да щадя кръвта си и дори живота си за постигане на пълна победа над враговете.

Ако наруша тази моя тържествена клетва, нека ме постигне суровото наказание на закона на Народната република и всеобщата омраза и презрение на трудещите се.
Някъде да виждаш КПСС, СССР или нещо подобно?
Кому са нужни тези ваши плиткоумни измислици не ми е ясно?!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pavel M »

абе пенционери докога още ще си ги мерите
не разбрахте ли че едно време като бяхте в казармата с една вафла и една лимонада чудеса ставаха,а сега даже и с виагра не става :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
Аз съм се клел след разпада на СССР, а за тебе - знаем във вярност на кой си се клел, ама някак не отърва да си го признаеш.
И от къде знаеш? Присъства на клетвата ми, някой очевидец ти разказа или...?

Ето в какво съм се клел:
Аз, гражданин на Народна република България, като встъпвам в редовете на Въоръжените сили, тържествено се заклевам да бъда честен, храбър, дисциплиниран и бдителен воин, да пазя строго военната и държавната тайна, безпрекословно да изпълнявам законите, военните устави и заповедите на своите командири и началници.

Заклевам се добросъвестно да изучавам военното дело, с всички сили и средства да пазя военното и народното имущество и до последния си дъх да бъда предан на своя народ, на своята социалистическа родина и на народното правителство.

Готов съм винаги по заповед на народното правителство за защитя своята родина – Народна република България – и като воин от Въоръжените сили се заклевам да защищавам родината си мъжествено, умело, с достойнство и чест, без да щадя кръвта си и дори живота си за постигане на пълна победа над враговете.

Ако наруша тази моя тържествена клетва, нека ме постигне суровото наказание на закона на Народната република и всеобщата омраза и презрение на трудещите се.
Някъде да виждаш КПСС, СССР или нещо подобно?
Кому са нужни тези ваши плиткоумни измислици не ми е ясно?!
Многонеуважаеми agent Ozo,
Както виждаме си се клел да изпълняваш безприкословно законите.
Кои закони?
Основния закон?
НИЕ,

гражданите на Народна Република България, наследници на велики революционни традиции, изковани във вековни борби за свобода и човешки правдини, за народна власт и социалистическо преустройство на обществото.

КАТО СЕ ОСНОВАВАМЕ

на историческата победа на Деветосептемврийската социалистическа революция от 1944 година, завоювана под ръководството на Българската комунистическа партия и с решаващата помощ на Съветската армия-освободителка от работническата класа, трудещите се селяни и народната интелигенция, сплотени в Отечествения фронт;

на успешното развитие на нашата народнодемократична държава;

на исторически създалото се единомислие и единодействие между Българската комунистическа партия и Българския земеделски народен съюз;

на победата на социализма установила пълното господство обществената собственост върху средствата за производство и премахнало завинаги експлоатацията на човек от човека;

на изградените с героичния труд на свободния народ развита съвременна промишленост и модерно кооперативно селско стопанство, осигуряващи условия за постоянно повишаване на народното благосъстояние;


на големите успехи, постигнати в областта на образованието, науката и културата:

КАТО СЕ ОПИРАМЕ

на сътрудничеството и взаимопомощта със Съюза на съветските социалистически републики и с другите страни от социалистическата общност;

на подкрепата на международното комунистическо и работническо движение и на всички прогресивни сили в света;

ТВЪРДО РЕШЕНИ

да изградим под ръководството на Българската комунистическа партия и в изпълнение на нейната Програма развито социалистическо общество у нас, да увеличаваме със своя труд социалистическата собственост, материалното и духовното богатство на народа, да разгръщаме и задълбочаваме социалистическата демокрация, да създаваме все по-благоприятни условия за многостранен разцвет на свободната човешка личност;

да укрепваме и да разширяваме нерушимия съюз, дружбата и всестранното сътрудничество със Съюза на Съветските социалистически републики и с другите братски социалистически страни;

да подкрепяме справедливата борба на народите за независимост и социален прогрес;

да съдействуваме за заздравяване на световния мир, за разбирателство между всички народи на земята;

КАТО ОТБЕЛЯЗВАМЕ значението на Конституцията на Народна република България от 1947 година и КАТО ДОРАЗВИВАМЕ нейните основни принципи с оглед на новия етап от изграждането на социалистическото общество в нашата Родина.

ПРИЕХМЕ

чрез всенародно гласуване

тази

КОНСТИТУЦИЯ

Нещо да виждаш в сегашната конституция за чужда армия и държава написано?
Американците били окупирали България :D
Вие армията и държавата окупаторка я бяхте вкарали в преамбюла на конституцията. :puke:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Павел написа:
Koko написа:
agent Ozo написа:Глупости говориш, Коко. И Ивандаман ти е казал вече защо. Никаква вероятност не е имало да се превърнем в нещо подобно.
Абе днес всеки втори нашенец се хвали, че слушал "Свободна европа", разказвал е политически вицове и е псувал режима и сега в един момент - можело да се превърнем в такива зомбита като севернокорейците. Как я виждаш да стане тая?
Моите спомени за 80-те са същите, предполагам че с Ивандаман сме горе-долу набори, но да не забравяме че след 1985 вече беше задухал вятъра на промяната и нещата наистина бяха олабени, а бай Тошо се снишаваше и чакаше да отмине бурята (но не му излезна късмета).
Това което имам предвид обаче е че ако вместо предателят/перестройчика/човека с белега Горбачов на власт още тогава беше дошъл някой като Путин - днес като нищо можехме да плачем на гроба/мавзолея на бай Тошо и тези дето са избягали по чужбина да са невъзращенци. Добре, рева по умрелият вожд може да не е точно като на клипчето от Северна Корея, но идеята е същата.
Коковите дивотии просто нямат граница - все едно ги разправя пред чужденци, никога не стъпвали в БГ.
Преди 85-а си беше направо като в Северна Корея - никой не разправяше политически вицове от страх, че ще го осъдят на доживотна каторга :)
Като умряха Людмила Живкова, Брежнев и Андропов, 8 милиона българи си пръскахме в очите беър спрей, щото ако не ревяхме, щяха да ни осъдят на смърт; западната музика беше забранена - никой не смееше да я пуска по събирания и дискотеки; западните плочи, кога се осмелявахме да носим по улиците, ги слагахме в обложки на Лили Иванова и Веселите момчета. Ченгетата обикаляха с мощни пеленгатори да прихващат всеки, който слушаше Метронома и Свободна Европа на къси вълни, а ако видеха на някоя тераса или покрив антена насочена към сърбите, направо палеха къщата :rofl:.
Добре че се намери един белязан, да ни освободи, поднасяйки целия соц строй на западняците на тепсия, срещу 1 млн дойче марки и един замък в Германия.

Защо поне един път не коментираш свободата на мисленето и словото в съвременните западни демокрации?
Чакам! Ето ти пресен материал:
И ако ми се измъкнеш, че Фокс не те интересува, намери някой "журналист" от любимите ти Дойче Веле или CNN, показващ грозната истина за фалшивата западна демокрация

Tucker Carlson Interviews Fired Google Engineer James Damore

https://www.youtube.com/watch?v=5hd07YcJDEY"


https://www.youtube.com/watch?v=_dUeqjPd560"

17:45
https://www.youtube.com/watch?v=Vpx9p8k0MA4"



Коко, май те затрудних, та си правиш оглушки

я нещо по-лесно

21:45
https://www.youtube.com/watch?v=8VxgramF7gc"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

Pavel M написа:абе пенционери докога още ще си ги мерите
не разбрахте ли че едно време като бяхте в казармата с една вафла и една лимонада чудеса ставаха,а сега даже и с виагра не става :lol:
Ние ако сме пенсиЙ ти нали си батко ни :D :D :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

За достиженията на “народната власт”, вдъхновена от въоръжените цървули с каскетите
Една от най-подлите опорни точки на защитниците на комунизма в България е, че той бил построил, индустриализирал, довел страната едва ли не между най-развитите в света в области като индустриализацията, спорта, изкуствата и изобщо достигането на всеобщо благоденствие. Какво е могла да бъде и каква наистина е била България показва най-нагледно разделената на две Корея. Южната - свободна и просперираща - и сталинистката мракобесна Северна Корея, с нейните атомни бомби и кървава диктатура. Всеки може да направи сравнението и да види с очите си каква можеше респективно да бъде България, ако беше оставена да се развива свободно. Както впрочем и Източна Германия в сравнение със Западната ѝ част, от която само за да се изчисти смрадтта на индустрията произвеждаща двутактови Трабанти и 30 килограмови магнетофони “Смарагд”, трябваше всяка година свободна Западна Германия да влага по 200 милиарда марки в продължение на десетки години. 
За изкуствата, да, оперните певци прославили България през годините - всички са получили основата си и добрата си школа не в Правец и 

не от въоръжените цървули с каскетите,

 а от великите музикални педагози на предвоенна България. Тази школа и слава не е създадена от партията на убийците на българската култура, а от цяла плеяда таланти като например Елена Николай, Илка Попова, Юлия Винер-Чемишева, Мазуров, Саша Попов и най-великия бас в света за всички времена, прославял навсякъде по света България - Борис Христов, който беше унизен дълбоко от комунистите и брат му беше оставен да умре, без да му позволят да се лекува при избягалият от комунизма “невъзвращенец” в Италия. 

Колко поета погуби Партията,

 колко са ненаписаните книги и колко са затритите литературни таланти от цензурата на нискочели партийни цербери? Каква изобразителна и художествена култура са създали соцреалистите през тези 45 години? Хилядите микроцефални каменни партизани с ямурлуци и шмайзери в ръка, с несъразмерни огромни крака обути в опинци, главочите на Ленин, Сталин, петоглавниците на Старчев пред НДК, платната със селянки гледащи любовно Вълко Червенков всред пионерчета с червени връзки? Писатели с милионни тиражи като Ст. Ц. Даскалов, Орлин Василев, Крум Велков или Крум Кюлявков, работил по съвместителство и като физически убиец на онези, които го превишават по талант? Постоянно ни набутват вече 73 години коминтерновеца Вапцаров, който е служил на чуждо разузнаване и на чужда враждебна сила - именно тази, която насила въдвори навсякъде в изкуството “реализма” на такива като сталинския художник Дейнека и психопатните “облаци в гащи” на Маяковски. 

А отровените от социндустрията плодородни полета, мъртвите и черни от индустриални отпадъци реки, в които не живееха даже бактерии, заводите и мините, в които работеха с опушени носове, потънали в пот и прах “металурзите” и “героите от забоите”, които умираха на 40 години от азбестоза, силикоза или от оловно-цинкови отравяния? “Те”- комунягите, били индустриализирали България и я били довели до индекса на развитите страни в света. За да разберете колко е подла тази лъжа, погледнете от сателит Северна и Южна Корея през нощта! Ще видите как на север от демилитизираната линия всичко е потънало в мрак, а в Южна Корея цялата страна грее в светлина. След това изгледайте Олимпиадата в Сеул. Така ще разберете какво е построил комунизмът и какво свободния човек. А може и да си представите какво развитие можеше да има и България, ако не беше поробена от комунизма.

За “постиженията в спорта на НРБ не ми се иска даже да говоря поради риска да обидя честни спортисти, които дадоха най-доброто от себе си се раздадоха докрай в името на това, 

не да прославят комунизма на Живков, а да прославят България

 За анаболите и допинг измамите особено в силовите и биячески спортове, за съсипването на неизвестно колко млади хора, с цел да покажем “върховите достижения” на социализма пред света, се знае достатъчно и до днес съветската система продължава в същия дух при самбиста от Ленинград Вовката Путин. У нас, единственият резултат от “разцвета” на анаболните спортове беше успешното създаване на бригадите от насилници и биячи, които станаха силовото изпълнително крило на компартията след промените и изпълниха “страхувателните” функции на уж разформированата Държавна Сигурност. 
Толкова за достиженията на “народната власт.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Абсолютно вярно! :y:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Какво ни казват филмите на ДС
Хорове, които в екстаз скандират името на Георги Димитров, но и разпити на дисиденти – около 4000 ленти, създадени от бившата ДС, по чудо са останали запазени до днес. "Защо тези филми не са били унищожени? Това е много голяма въпросителна, защото всъщност те не са били предназначени да ги гледаме днес", казва журналистката и режисьорка Диана Иванова, която представя част от филмите на ДС и пред германска публика.

Откриването на тези ленти става случайно. Търсейки визуален материал за своя филм "Чуй", посветен на историята на радио "Свободна Европа", през 2012 Диана Иванова попада на 35-милиметрови ролки във филмовия архив в Банкя. Оказва се, че става дума за филми, произведени от МВР и Висшия сержантски институт "Г. Димитров", където са се обучавали всички кадри на ДС. Част от откритите близо 4000 ленти са дигитализирани и обработени от Комисията по досиетата.

"Интересът към тези филми е огромен, включително и в Германия. Защото те показват много ясно системата на ДС, същността ѝ, те са много интересен документ за времето, при това не чужд преразказ, а непосредствено преживяване на една реалност, до която иначе няма как да се докоснеш", казва журналистката, която би желала информациите да станат по-достъпни за всички. Сред откритите филми особено силно са я впечатлили разпитите с дисидента-поет Петър Манолов, които тя определя като "уникални по характер".

"Можем да видим миналото по нов начин"

"От моите разговори с филмови историци и с хора, които изследват миналото в Чехия, Германия и Румъния, разбрах, че такива архивни записи другаде просто няма - това е един уникален документ за съпротивата - за способността на един човек да се държи по толкова достоен начин по време на разпит в ДС, знаейки, че е сниман, и знаейки, че този материал се записва, само за да бъде използван срещу него. Този материал впечатлява изключително силно и публиката - по време на всички прожекции, които съм правила", казва Иванова. Според нея, записаните разпити с Петър Манолов са повод за гордост и достойнство, за това, че и в България е имало достойни българи. Може да са били малко, добавя тя, "но все пак имаме възможност да видим поне един от тях, а и да разберем колко малко знаем за тези хора". "Каквато и чистка да е минала през тези архиви, все пак има следи, с помощта на които можем да видим това минало по нов начин - за едни то може да е повод за срам, за други – повод да осъзнаем и разберем защо толкова бавно вървим напред", казва журналистката.

Тя е убедена, че противно на уверенията на някои политици, в днешна България има интерес към темата за досиетата на ДС и към връзките на хора от бившата ДС с политическия елит в България от по-ново време. В това се е убедила особено по време на протестите от 2013 срещу назначаването на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, преминали в протест срещу модела #КОЙ.

"Мисля, че има едно доста будно, ново поколение в България, те са вече дори няколко, които искат да разберат има ли ги тези връзки. И протестите, които започнаха преди няколко години срещу назначаването на Пеевски в ДАНС, показаха много ясно, че тези връзки със старата система на ДС изобщо не са някаква конспиративна теория, а са нещо много реално, което пречи на България и до днес. Защото именно тогава, покрай протестите около Пеевски, една млада публика дойде да гледа нашите филми и тогава стана ясно, че следователят на ДС, който разпитва Петър Манолов, е известен на хората и младите и журналисти. Това е Ангел Александров, който остава в НСС и след промените от 1989 - това е именно човекът, който помага за кариерата на Пеевски. Така че тези връзки бяха много ясни: хора, които са били в системата на ДС и след промените, вкл. и до ден-днешен, имат много солидно влияние върху случващото се в държавата. Дори само този единичен пример потвърди на практика, че всъщност има връзка с предишни структури и предишно управление – и че това, което се случва след 1989, не е нещо ново, което изведнъж започва и няма връзка с предишния режим", казва Диана Иванова.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Да си припомним 1985 година... Разцвет на соца :|
Изображение
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор