Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Наследството на Соца

Мнение от roumensp »

Павел написа:Това за една година, щото същата статистика сега е само за седмица.
Това е за 5 месеца (72 убийства). Не ми се ровеше особено, но видях че през 2014 са били 112, а през 2013 105.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:Бa си?? Как помните такива подробности??

На мен всичко от казармата ми е "мътно" (в най-добрият случай).. Точно като стар филм гледан преди много годин.. Горе долу си спомням "The Big Picture" но подробностите са "избледнели"
Не знам дали ще повярвали, че след 7-8 месеца в "родната казарма" бях забравил как ми изглежда стаята в къщи дето бях живял целия си съзнателен живот, но и досега помня разположението и маршрута на 6-те поста и цялото поделение.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Наследството на Соца

Мнение от ivandaman »

Бай Йоване ами очевидно много ти е харесвало в Казармата а пък в къщи не.. При мен явно е било обратното
Последно промяна от ivandaman на Пон Мар 13, 2017 4:45 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:На купчини, викате, било всичко. И с оръжието и снаряжението ли беше така при вас? На купчини. Влизаш в оръжейната и взимаш от едната купчина автомат, от другата купчина противогаз, от третата - сумка с пълнители, от четвърта пък сапьорна лопатка и т.н. и т.н.
Бива, що да не. След като момичетата и неслужилите авери ви гледат зяпнали в устата при такива лакърдии, защо не. :D
Оръжието беше заключено в пирамидите в коридора заедно със сумките с пълнителите. Шанцов инструмент и противогази под тях не заключени - взимаш квото ти падне. И досега помня номера на автомата ми от първоначалното обучение. След това караул съм ходил с квото ми падне, щото ми се водеше гранатомет. И пистолет Макаров ми се водеше, който не бях виждал щото седеше заключен в едни сандъци, дето ги изнасяхме при тревога, но никога не ги отворихме. :D
Оръжие за караул взимах като дневалния го записваше в някаква книга и после връщах срещу подпис на дневалния.
P.S.
Сега се сетих, че на противогазите им бяхме махнали "пеперудите" да си дишаме на спокойствие, но за всеки случай имахме някакви, ако решат да ги проверяват. :D
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Мар 13, 2017 4:59 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Наследството на Соца

Мнение от MrGeek »

Павел написа:Това за колко гоини, щото същата статистика сега е само за седмица. Ти по онова време колко хора лично познаваше, на които им е разбиван дома или крадена колата, щото всеки един от нас познава поне един човек, на който подобно нещо му се е случвало "след демокрацията". Цитираната статистика има общо с действителността, колкото статистиките по време на последните щатски избори, както и тези преди брекзита :rofl:
Ами то си пише в справката бе Павка, ама нали някой трябва да чете - за една седмица става въпрос. Бай дъ вей, това е официален документ на МВР, който по онова време не е бил публично достъпен, а е разсекретен по-късно по време на толква омразната ти демокрация. Тъй че по онова време, когато си експортирал копърка е нямало как да ги знаеш тия подробности. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:Леко да припомним реалността от времето на соца на зелените чорапи, които продължават да дрънкат глупости как нямало престъпност по онова време.
Ех, Гийк, де да бяха и днес подобни рапортите на МВР!

А то, днес вече никой не си дава и труда да разследва кражбите на лично имущество. Щото са безброй. На всичкото отгоре си измислиха и парична граница (мисля беше 310 лв.) на стойността на откраднато, под която полицията дори и не си мърда пръста да прави каквото и да е.
И на никой не му пука, че като на бабата на село ѝ задигнат пенсията от 200 лв. това за нея е катастрофа. Или ако циганите отнесат посудата ѝ, чиято стойност е оценена на няколко десетки или 100-на лева.

Никакви статистики за миналото няма да решат днешните проблеми, Гийк. И не зелените чорапи или комунистите са виновни за тях.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Наследството на Соца

Мнение от speedy »

Павел написа: Ти по онова време колко хора лично познаваше, на които им е разбиван дома или крадена колата, щото всеки един от нас познава поне един човек, на който подобно нещо му се е случвало "след демокрацията". Цитираната статистика има общо с действителността, колкото статистиките по време на последните щатски избори, както и тези преди брекзита :rofl:
Трябва да съм бил на около 5-6 години. Роднини са дошли на гости. Аз и братовчедите сме в едната стая, големите - в другата. По едно време чувам майка ми да пищи в коридора. Тръгнала да вземе нещо от кухнята и в коридора се сблъсква с някакъв непознат. Децата се бяхме стреснали доста. След 10-тина минути баща ми и чичо ми се връщат по скъсани чорапи. Тръгнали да го гонят по чехли и ги изгубили по етажите надолу. Не го хванали, естествено. Вратата имаше обикновена дръжка и от външната страна и явно покрай гостите не е била заключена.

През 90-години пък ми разбиха колата при опит да я откраднат. Така, че не е до социализъм или демокрация. Престъпници е имало по всяко време.

Сега погледнах на Гугъл мапс какво е състоянието на военното поделение където съм бил. Малка промяна - на портала има надпис "Затворническо общежитие" :rofl:

То и преди си беше нещо такова...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа: Ами то си пише в справката бе Павка, ама нали някой трябва да чете - за една седмица става въпрос.
Ама и ти четеш справката както Дявола Евангелието бе, Гийк. :D
Къде в справката е написано, че всички тези престъпления са извършени в посочения едноседмичен период?

Тази справка е за натовареността на следствените органи през периода, а не на извършените престъпления. Следствието по едно престъпление продължава много повече от една седмица и така делата се трупат, а натовареността на следователите нараства. Та всъщност справката показва по колко общо дела са работели следователите през въпросната седмица и какво е направено по тях. Толкоз.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Наследството на Соца

Мнение от Marto »

MrGeek написа:
Павел написа:Това за колко гоини, щото същата статистика сега е само за седмица. Ти по онова време колко хора лично познаваше, на които им е разбиван дома или крадена колата, щото всеки един от нас познава поне един човек, на който подобно нещо му се е случвало "след демокрацията". Цитираната статистика има общо с действителността, колкото статистиките по време на последните щатски избори, както и тези преди брекзита :rofl:
Ами то си пише в справката бе Павка, ама нали някой трябва да чете - за една седмица става въпрос. Бай дъ вей, това е официален документ на МВР, който по онова време не е бил публично достъпен, а е разсекретен по-късно по време на толква омразната ти демокрация. Тъй че по онова време, когато си експортирал копърка е нямало как да ги знаеш тия подробности. :D
Абе не знам как да тълкувам този документ. Според мен става дума за това по колко случая е работил следствения апарат през тази една седмица.

Ако може да се вярва на графиката в тази книга, убийствата през 80-те са били доста повече, отколкото в момента. След настъпването на демокрацията става касапница, но и това трае само донякога.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

Апартамента на майка ми и баща ми не са го разбива ли нито при соца нито след това щото никога не е имало асансьор в панелката и до 6ия етаж си е рисковано и изморително. Верно, че не разбиваха много - кво да откраднеш? Телевизора Рубин тежеше 70 кг и двамата с баща ми с зор го сваляхме като ходеше на ремонт (два три пъти в годината) :D
Комшиите и те бяха толкова богати.
Виж мазето го разбиваха най-редовно - компоти, туршии, нафта преди да ни пуснат парното и най-вече вино търсеха. :D
"Вилите" по лозята най-редовно ги разбиваха.

По истински случай, разпространяван като виц

Един му омръзнало да му я разбиват изаразнил я и сложил бележка на вратата "Няма нищо вътре"
Отива след време - разбита и бележка "Има няма ние сме длъжни да проверим"

Имаше едни трактори с тоВарна платформа отпред. Били изобретени, за да наблюдават какво карат - от ремарке отзад крадяли в движение :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

agent Ozo написа:
MrGeek написа: Ами то си пише в справката бе Павка, ама нали някой трябва да чете - за една седмица става въпрос.
Ама и ти четеш справката както Дявола Евангелието бе, Гийк. :D
Къде в справката е написано, че всички тези престъпления са извършени в посочения едноседмичен период?

Тази справка е за натовареността на следствените органи през периода, а не на извършените престъпления. Следствието по едно престъпление продължава много повече от една седмица и така делата се трупат, а натовареността на следователите нараства. Та всъщност справката показва по колко общо дела са работели следователите през въпросната седмица и какво е направено по тях. Толкоз.
именнно
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Апартамента на майка ми и баща ми не са го разбива ли нито при соца нито след това щото никога не е имало асансьор в панелката и до 6ия етаж си е рисковано и изморително. Верно, че не разбиваха много - кво да откраднеш? Телевизора Рубин тежеше 70 кг и двамата с баща ми с зор го сваляхме като ходеше на ремонт (два три пъти в годината) :D
Комшиите и те бяха толкова богати.
Виж мазето го разбиваха най-редовно - компоти, туршии, нафта преди да ни пуснат парното и най-вече вино търсеха. :D
"Вилите" по лозята най-редовно ги разбиваха.

По истински случай, разпространяван като виц

Един му омръзнало да му я разбиват изаразнил я и сложил бележка на вратата "Няма нищо вътре"
Отива след време - разбита и бележка "Има няма ние сме длъжни да проверим"

Имаше едни трактори с тоВарна платформа отпред. Били изобретени, за да наблюдават какво карат - от ремарке отзад крадяли в движение :D
Тончо така - липсата на решетки по прозорците и метални врати пред дървените по онова време и масовото им наличие сега се обяснява, с естетическото израстване на българина след демокрацията :rofl: И тогава коли не се крадяха масово, за разлика от сега, щото народа не си падаше по руското мобилостроене :rofl:
Сега мазета не се разбиват, защото народа е толкова обеднял и плодовете и зеленчуците а толкова скъпи, че никой вече не прави зимнина. Ваще още ли се отопляват на нафта :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

Решетки бяхме сложили и през соца на прозореца на мазата и на вратата на мазата. Изкъртиха ги.
Липсата на съвременните блиндирани врати се обяснява главно с липсата им в 1001 стоки - то какво ли не липсваше, но социалистическата ширпотреба не произвеждаше подобен артикул.
Коли не знам колко са се крадяли, но гуми, чистачки, радио ако е от Кореком или да ти източат бензина си беше редовно.
Цели коли кво да крадат като не може да ги изнесат от България и нямаше частни сервизи да ги купят на части. Тук там по некой Тенекеджия дето изчуква на черно.
С кола и без кола на Запад пускаха само верни на Партията другари и куфарни търговци на копърка и кашкавал срещу доносничество на ДС.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Наследството на Соца

Мнение от roumensp »

Marto написа:
MrGeek написа:
Павел написа:Това за колко гоини, щото същата статистика сега е само за седмица. Ти по онова време колко хора лично познаваше, на които им е разбиван дома или крадена колата, щото всеки един от нас познава поне един човек, на който подобно нещо му се е случвало "след демокрацията". Цитираната статистика има общо с действителността, колкото статистиките по време на последните щатски избори, както и тези преди брекзита :rofl:
Ами то си пише в справката бе Павка, ама нали някой трябва да чете - за една седмица става въпрос. Бай дъ вей, това е официален документ на МВР, който по онова време не е бил публично достъпен, а е разсекретен по-късно по време на толква омразната ти демокрация. Тъй че по онова време, когато си експортирал копърка е нямало как да ги знаеш тия подробности. :D
Абе не знам как да тълкувам този документ. Според мен става дума за това по колко случая е работил следствения апарат през тази една седмица.

Ако може да се вярва на графиката в тази книга, убийствата през 80-те са били доста повече, отколкото в момента. След настъпването на демокрацията става касапница, но и това трае само донякога.
Къде я видяхте тая "една седмица", след като черно на бяло си пише "от 31.12.1988 г. до 06.01.1989 г.", т.е. първите 5 месеца на '89-а ?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Наследството на Соца

Мнение от Marto »

roumensp написа:
Marto написа:
MrGeek написа:
Павел написа:Това за колко гоини, щото същата статистика сега е само за седмица. Ти по онова време колко хора лично познаваше, на които им е разбиван дома или крадена колата, щото всеки един от нас познава поне един човек, на който подобно нещо му се е случвало "след демокрацията". Цитираната статистика има общо с действителността, колкото статистиките по време на последните щатски избори, както и тези преди брекзита :rofl:
Ами то си пише в справката бе Павка, ама нали някой трябва да чете - за една седмица става въпрос. Бай дъ вей, това е официален документ на МВР, който по онова време не е бил публично достъпен, а е разсекретен по-късно по време на толква омразната ти демокрация. Тъй че по онова време, когато си експортирал копърка е нямало как да ги знаеш тия подробности. :D
Абе не знам как да тълкувам този документ. Според мен става дума за това по колко случая е работил следствения апарат през тази една седмица.

Ако може да се вярва на графиката в тази книга, убийствата през 80-те са били доста повече, отколкото в момента. След настъпването на демокрацията става касапница, но и това трае само донякога.
Къде я видяхте тая "една седмица", след като черно на бяло си пише "от 31.12.1988 г. до 06.01.1989 г.", т.е. първите 5 месеца на '89-а ?
:beer:
Публикувай отговор