Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

Kpetrov написа: Не знам колко от вас са ходели на лагери в Съюза от училище, но аз не познавам такива.
Аз също. Сещам се един, който само му знаех името и съм го виждал от разстояние. Тия бяха най-най по върховете.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Аз пък се сещам, че в БАН кариера без партиен билет не се правеше, така че горното мнение съвсем спокойно може да се пропусне.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Наследството на Соца

Мнение от plamsht »

Pyrelight написа:Аз пък се сещам, че в БАН кариера без партиен билет не се правеше, така че горното мнение съвсем спокойно може да се пропусне.
Ти правил ли си кариера в БАН?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Наследството на Соца

Мнение от joro »

Pyrelight написа:Жоро, това че възприемаш стратегията на някои нереализирали бивши галеници на соц. системата, когато нямат какво да кажат, да обиждат опонента си, само показва, какъв въздухар си. Прави, каквото си знаеш, но това няма да подобри състоянието на теб и нашите сънародници в България.
Извинявай, но не харесвам хейтърите. Харесвам положително мислещите хора.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

plamsht написа:Ти правил ли си кариера в БАН?
Не, но познавам такива, които са правили. Членството в БКП беше задължително, защото те ходеха по симпозиуми в чужбина. А там, както знаем по време на соца., случайни хора не пускаха. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

joro написа: Извинявай, но не харесвам хейтърите. Харесвам положително мислещите хора.
Ама аз мисля положително. Да си прочел нещо лошо от мен за мястото, където живея? :$
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Наследството на Соца

Мнение от MrGeek »

Pyrelight написа:Не, но познавам такива, които са правили. Членството в БКП беше задължително, защото те ходеха по симпозиуми в чужбина. А там, както знаем по време на соца., случайни хора не пускаха. :)
Бистре, направо грабна конския медал за най-уникална глупост на седмицата! :D

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Мхм, да. Като че ли не беше така? Великите наши учЕни повечето писали дисертации в бившия СССР. :)
Да не говорим, че по Вузовете всеки трети професор беше преписвал некадърно учебници от руски автори, поради непознаване на други езици.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Наследството на Соца

Мнение от valsto1 »

Цитат "agent Ozo"
... черта на българския манталитет.
На българина-некадърник и неудачник винаги са му били виновни другите, независимо какви имена ще им сложи.
А пък парвенющината е описана още от Алеко в "Пази Боже сляпо да прогледа"



Българското общество и съзнанието на населяващите територията са много по-близо до феодалното общество и това определя състоянието на същата,-последна в Европа по стандарт на живот и опустяваща територия,просто които имат възможност я напускат! Следствие от това една от причините е соцкомунизмът,само слабите бедни общества са налазвани от тая "болест," богатите общества имат имунитет-те затова са и богати/Финландия,Словения-колонизатори???/....Другата отличителна черта е корупцията !/Опитай се да подкупиш полицай от САЩ-закопчаването ти е сигурно!?/ Корупцията при феодализма не е престъпление, а начин за организация на обществото. Цялата йерархия открито живее от осребряването на властта и цялото общество се наглася към това.

Повече от половин година Путин очакваше, че "длъжникът" Тръмп ще успее някак си да му играе по свирката. Не отчитайки, че Америка е демокрация, с ясно разписани правила, с правосъдие от векове, истаблишмънт на високо ниво, законодателни органи в които всеки негов член е над президента и върховенство на закона с принципи и морал на развита цивилизация.
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Tова горното сигурно са цитати от лекцията на агитпропа от последната ежеседмична сбирка на непеошниците от "Америка за България". :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа: Когато заминах от България 2005-та определено не е имало тоталитарен режим. Напротив пълна свободия, работодателите скътаваха, крадците продължаваха да обират каквото може от държавата и да го продават на безценица. С една дума пълна демокрация.
Не съм дошъл тук заради демокрацията. Дошъл съм в страна, която е част от Короната. Короната, която е била и все още е доминантна сила в света с надмощие в финансовите и търговските дела. Империя със фирми и компании по цял свят, в която бизнеса и парите управляват. Канада е част от система която е била просперираща много преди да е била демократична.
Слободия (анархия) няма нищо общо с демокрация.
Това за Короната е гуема глупост, но е съвсем нормално да го мислиш и пишеш предвид интелектуалното ти ниво. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Кой празнува убийство?
Президентът Радев казал, че девети септември бил единствено повод за помирение.
Всъщност е точно обратното - тогава започва най-тежкото и най-жестоко разделение на нацията.
С убийства, с отнемане на имуществото, с репресии за поколения напред.
По същата логика можем да обявим Априлското въстание единствено за чудесен повод за запазване на Османската империя.
А зверствата на доктор Менгеле за научно изследване, все пак доктор е бил човекът.
Президентът също казва, че разбира аргументите за и против тази дата. И те били верни, основателни.
Аргументът за девети септември като празник, както го представят от неговата БСП (казвам неговата, защото го подкрепи и издигна за президент), е кощунствен, не можеш да танцуваш на погребение.
Дори и от елементарно уважение към невинно избитите хиляди.

Кой празнува убийство?

За да затворим една страница от историята, трябва първо да я прочетем. Не да я трием. Нито пренаписваме.

Почтените хора не се веселят на панахида.
http://www.168chasa.bg/Article/6438514"
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Наследството на Соца

Мнение от prace »

valsto1 написа:....... с правосъдие от векове, истаблишмънт на високо ниво, законодателни органи в които всеки негов член е над президента и върховенство на закона с принципи и морал на развита цивилизация.
хахахах От колко векове, ако мога да попитам..?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Koko »

На някой още да му е мъчно? Защото и у нас можеше да изглежда така - генсека да се казва Другарят Владимир Живков, а тълпата да реве организирано в памет на баща му.

Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Наследството на Соца

Мнение от ivandaman »

Масово зомбиране и обезумяване, но в интерес на истината на някои кадри човек може да се заблуди че се смеят и празнуват.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор