Как се ремонтират самолети в София

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от ivalin »

pumpy написа:Е не знаех, че София е малко градче, но щом казваш сигурно е така....а пък Френската е в крайните квартали на малкото, скучно селце
Днес се чух със сина на радомирската ми сестра в кабинета - преди 11 години продадохме този кабинет на един младеж от Сливен, който искаше в Софията, но и на Радомир беше навит за няколко месеца, докато се оправи в Софията. Е като гледам 11 години по-късно още пътува и "вади кинти" от "малкото скучно градче"
Нищо лично Тангра - реално България е едно малко и скучно "селце" и Канада/САЩ повече ме кефи, да ......
Защо се мислиш за центъра на Вселеата и, че света се върти окло теб?! Никой не го е еня, какво теб те кефи и какво не, защото за нас ти си просто един господин никой, ако за теб това има някакво значение разбира се. :doh:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от pumpy »

ivalin написа:
pumpy написа:Е не знаех, че София е малко градче, но щом казваш сигурно е така....а пък Френската е в крайните квартали на малкото, скучно селце
Днес се чух със сина на радомирската ми сестра в кабинета - преди 11 години продадохме този кабинет на един младеж от Сливен, който искаше в Софията, но и на Радомир беше навит за няколко месеца, докато се оправи в Софията. Е като гледам 11 години по-късно още пътува и "вади кинти" от "малкото скучно градче"
Нищо лично Тангра - реално България е едно малко и скучно "селце" и Канада/САЩ повече ме кефи, да ......
Защо се мислиш за центъра на Вселеата и, че света се върти окло теб?! Никой не го е еня, какво теб те кефи и какво не, защото за нас ти си просто един господин никой, ако за теб това има някакво значение разбира се. :doh:
Майна, моя свят се върти около мен САМО и то определено днес, когато ставам на 40 ;)
А какво съм за теб ми е напълно безразлично - нито ме храниш, нито ме обличаш.....

ПС. имаше една приказка: "по-добре цар на село, отколкото никой в града" - да ви звучи познато ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Ivan1007 »

В интерес на истината - лафа се приписва на Гай Юлий Цезар и гласи

"По-добре пръв в провинция, отколкото втори в Рим"

Твърди се, че го казва, когато е назначен за управител на римска провинция и е бил доста далеч от това да е дорк "втори в Рим".

Все пак след време станал първи в Рим :tmi:

Иначе дали ще е Форт Нелсън или Радомир като място за гурбет няма значение. Радомир дори има предимството, че е на час шофиране от цивилизацията, за разлика от Форт Нелсън. Последния е йа четири часа със самолет (с междинното кацане) от Едмънтън. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Marto »

Някои тука биха попитали, хубаво, до Едмънтън 4 часа, а до цивилизацията? ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Marto написа:Някои тука биха попитали, хубаво, до Едмънтън 4 часа, а до цивилизацията? ;)
Като Танграта нали, дето е постигнал повече от "бащата на лелята с готовите пари" (някой да ги познава тия? :rofl: )? Обаче сънува мокри сънища по Калифорнията и при всичките му латино танци, не можа барем една кебекска бабичка да върже да му плаща наема за апартамента зад гробището. :D
Честит рожден ден, Пумпи! Всичко добро ти желая и продължавай да си все така успешен! Някои от язва няма да могат да си преглътнат новогодишната самотна вечеря. :rock: :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

joro написа:Повечето хора с течение на времето се издигат, успяват да направят някаква кариера, трупат знания и опит. Нормално е, когато си на 40 години да си постигнал повече, отколкото когато си бил на 25 години. Дали в България или в Канада, а може би в някоя друга държава- няма значение. Когато в България си достигнал някакво ниво, ти не започваш след това в Канада от нулата. Самата система за подбор изисква да имаш съответното образование, да владееш чужд език и т.н. Сравнения от типа “едно време в България бях беден студент по медицина а сега след 10 години станах богат лекар в Канада“ не са особено коректни. Все пак никой от вас не е дошъл в Канада неграмотен, без никакво образование и без да знае бъкел френски и английски като пакистанските бежанци например. А за това, че все пак сте дошли в Канада с някакъв умствен багаж трябва да благодарите на България, която ви го е дала. И не си мислете, че в България са останали само глупави хора.
Пожелавам на всички весело посрещане на Нова Година, здраве и късмет! :) :) :)
Ааа, Жорка, да и благодари Танграта бе, дето си повтори цялото следване! Аз нямам кой знае какви претенции за успеваемост. :lol:
И между нас казано съм благодарна само и единствено на родителите си. ;)
Весело посрещане и на теб, и по-малко се втуркай на ни убеждаваш в неща, в които сам не вярваш през новата година. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Ivan1007 »

Marto написа:Някои тука биха попитали, хубаво, до Едмънтън 4 часа, а до цивилизацията? ;)
Е, оттам Калгари е само на 3 часа с кола или по-малко от час със самoлет. :rofl:

Майтап де, Марто

Като чуя за Форт Нелсън се сещам, че като шофираш до там минеш ли Форт Ст Джон и 4 часа си на Сириус XM само и има една бензиностанция за 400 км.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа:
Marto написа:Някои тука биха попитали, хубаво, до Едмънтън 4 часа, а до цивилизацията? ;)
Е, оттам Калгари е само на 3 часа с кола или по-малко от час със самoлет. :rofl:

Майтап де, Марто

Като чуя за Форт Нелсън се сещам, че като шофираш до там минеш ли Форт Ст Джон и 4 часа си на Сириус XM само и има една бензиностанция за 400 км.
Значи не познаваш пътя - повече от една е, но никога не са ми трябвали. Аз спирам за едно кафе, винаги на едно и също място, почто по средата.
А относно цивилизацията много бъркате - до българското черноморие полета е много по-дълъг от 4 часа от където и да е в Северна Америка. А там едно лято се е опнало, едни готини сервитьорки ти се въртят, няма спиране :rofl:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Guinness »

Marto написа:Някои тука биха попитали, хубаво, до Едмънтън 4 часа, а до цивилизацията? ;)
8-9 часа със самолет през океана в източна посока. :wink:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Pavel M »

[леч повече от лелята, (е, може би не повече от баща и, с готовите пари), ама *] :lol: :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Marto »

Обратно към темата, ремонтът в този случай май се свежда до обновяването на салона на самолетите, което предполагам означава добавянето на ред-два седалки.

Имах удоволствието да летя с България Ер този месец и се оказа, че са успели да нагъчкат повече редове седалки и от лоу-кост авиолиниите. Но поне дават по един сандвич. Мойте като летяха от Едмънтън до Торонто с Уестджет тази пролет умрели от глад...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от yahoo »

Marto написа:Мойте като летяха от Едмънтън до Торонто с Уестджет тази пролет умрели от глад...
Това някакъв виц ли е? Полета Едмънтън - Торонто трае по-малко от 4 часа.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от miteto »

yahoo написа:
Marto написа:Мойте като летяха от Едмънтън до Торонто с Уестджет тази пролет умрели от глад...
Това някакъв виц ли е? Полета Едмънтън - Торонто трае по-малко от 4 часа.
:rofl:
Да не говорим, че сандвичите по тези авиолинии струват по 6-7 долара, т.е. по-малко, отколкото на летището.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Kan_Tangra »

Kan_Tangra написа: е, може би не повече от баща и, с готовите пари
Bistra написа:
Marto написа:Някои тука биха попитали, хубаво, до Едмънтън 4 часа, а до цивилизацията? ;)
Като Танграта нали, дето е постигнал повече от "бащата на лелята с готовите пари" (някой да ги познава тия? :rofl: )? Обаче сънува мокри сънища по Калифорнията и при всичките му латино танци, не можа барем една кебекска бабичка да върже да му плаща наема за апартамента зад гробището. :D
Честит рожден ден, Пумпи! Всичко добро ти желая и продължавай да си все така успешен! Някои от язва няма да могат да си преглътнат новогодишната самотна вечеря. :rock: :lol:
Ако не можеш да разбереш 2 думи написани си е патология.
Казах 'не повече от баща ти' с парите му от партията, а ти цитираш обратното.
Кой може да купи блок новопристигнал с джобните от бг?
На твоята възраст очилата са задължителни, не по желание, баби!
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Ivan1007 написа:
Marto написа:Някои тука биха попитали, хубаво, до Едмънтън 4 часа, а до цивилизацията? ;)
Е, оттам Калгари е само на 3 часа с кола или по-малко от час със самoлет. :rofl:

Майтап де, Марто

Като чуя за Форт Нелсън се сещам, че като шофираш до там минеш ли Форт Ст Джон и 4 часа си на Сириус XM само и има една бензиностанция за 400 км.
Значи не познаваш пътя - повече от една е, но никога не са ми трябвали. Аз спирам за едно кафе, винаги на едно и също място, почто по средата.
А относно цивилизацията много бъркате - до българското черноморие полета е много по-дълъг от 4 часа от където и да е в Северна Америка. А там едно лято се е опнало, едни готини сервитьорки ти се въртят, няма спиране :rofl:
Гроздето е кисело, пумпал!
Мен лично никога не ме е било срам да призная, когато нещо е хубаво, макар да го нямам.
Това си е било още от времето, когато бях много беден студент, преди 20 години.
Никога не съм се напирал да омаловажа всичко, което не е свързано лично с мен. Винаги съм го намирал това качество за отвращаващо. И типично за най-голямата селяния.
Искрено се надявам, да го нямаш това, а по някаква друга причина наистина много да мразиш българското черноморие.
А сервитьорките са нещо съвсем второстепенно и третостепенно.
Ако човек е по-интелигентен, ще се сети, че далеч не се отнася за сервитьорките. Но ако не е интелигентен или не иска да го види (което е почти същото), то остава да се присмива на сервитьорките. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор