Как се ремонтират самолети в София

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:Аз познавам само един успял българин в Канада- Игнат Канев. Другите българи само дрънчат по разни форуми, а 90% от тях не могат да стигнат и до средната заплата на канадците.
:rofl: Аз съм в top 5 % последните 10 години. Ти?

http://www.financialpost.com/m/wp/blog. ... -the-north"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от klisurov »

Много трудно се проумява, че някои хора, в това число и аз, НЕ ЖЕЛАЯТ да се върнат в БГ.
Няма заплата, заради която да се върна в БГ.
Аз съм от хората, зарязали питомното, за да гонят дивото.

Има две възможности да се преместя от Монреал: Brussels, Belgium или (примерно) New Haven, Connecticut ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:[......Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
Аз успях ......
Bistra написа:
Kpetrov написа: Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
Разбира се. :y:
Какво искате да кажете, че в България няма зъболекари, чертожници и рентиери ли?

Никъде не съм казал, че препоръчвам на хората да се връщат в България защото там има по-добри условия за бизнес!
Сравнявате различни неща. Тук отдавна са надживели първоначалното набиране на капитали и мутрите отдавна са законни бизнесмени и акционери с големи дялове.
Рекета на местни малки бизнесменчета е на друго ниво. Рекетират се цели държави с всичките им данъкоплатци вкупом.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа:[......Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
Аз успях ......
Bistra написа:
Kpetrov написа: Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
Разбира се. :y:
Какво искате да кажете, че в България няма зъболекари, чертожници и рентиери ли?

Никъде не съм казал, че препоръчвам на хората да се връщат в България защото там има по-добри условия за бизнес!
Сравнявате различни неща. Тук отдавна са надживели първоначалното набиране на капитали и мутрите отдавна са законни бизнесмени и акционери с големи дялове.
Рекета на местни малки бизнесменчета е на друго ниво. Рекетират се цели държави с всичките им данъкоплатци вкупом.
Тинтири минтири.

Престъпност винаги е имало във всяка държава и една от функциите на държавата е да се бори с нея.

Разликата е в мащабите - в България организираната престъпност си има държава и се бори с гражданите.

Та това са съвсем различни неща.

В България след 70 години отрицателен подбор се е създал мутренски елит, който не може да вирее в никоя нормална държава.

Тази мяфиотизация и идиотизация на обществото в бившите соц страни си има степени - в Русия е почти пълна
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:
Какво искате да кажете, че в България няма зъболекари, чертожници и рентиери ли?
Не. Искам да кажа, че ако акостираш на български бряг само с едни дрехи на гърба си с цел имиграция и постоянно установяване не можеш да постигнеш нищо, докато в Канада - можеш. Това че ти и едно 30% от драскачите в този форум сте си провалили живота си остава само ваш и единствено ваш проблем. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от ivalin »

joro написа:Аз познавам само един успял българин в Канада- Игнат Канев. Другите българи само дрънчат по разни форуми, а 90% от тях не могат да стигнат и до средната заплата на канадците.
Ашкосум бе чоджук, машала! Ядете и пиете на една маса с мистър Канев и той все ти разкава как е дошъл в Канада с 5$ и му ги вземал таксиджията и така от 0-та натрупал имане, по-точно от закуски... друте яли по ресторантите и баровете, а той си носил блата ланч с храна от къщи и така милион след милион. А, че сме дрънкалки из форумите, две мнения няма, така е, но до къде сме я докарали, това е съвсем друг въпрос и това не топли другия 90% или 100$ все тая.... :doh:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Pavel M »

Pavel M написа:
Bistra написа:Аха от селото на Батката - Русе.
Ко да праиш, не всички са кадърни и дават брички под наем. :lol:
Поне ще им остане упокоението, че ще станат Калифорния дриймъри в БГ - Канада...Не знам, що ми идва на акъла онова протяжно виене на Аделе, дето ни прогърмя ушите последните месеци по радиото...прелъстена и изоставена. :lol:

на баба ти хвърчилото
по едно време се чудех толкова ли си ***** или само се правиш
сега вече нямам съмнения


МОД: БАТКА СЧИТАЙ ТОВА ЗА ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ! ВЪЗДЪРЖАЙ СЕ ОТ ОБИДНИ ОПРЕДЕЛЕНИЯ !

обещавам бос да се поправя и да се въздържам
ма в случая аз бистра я обичм бе ,не я обиждам
не можеш обичайки някого да го обиждаш
но чувствата ми са толкова силни,че по някой път не мога да ги възпра
и правя грешки вследствие на които търпя санкции
ако я питаш и нея и тя ще ти каже същото
че ме обича,ма досега не съм видял някой да я санкционира
щото това аз лично го приемам за обида

това за обидите се почувствах задължен да го обесня
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Pavel M »

Bistra написа:
Kpetrov написа:
Какво искате да кажете, че в България няма зъболекари, чертожници и рентиери ли?
Не. Искам да кажа, че ако акостираш на български бряг само с едни дрехи на гърба си с цел имиграция и постоянно установяване не можеш да постигнеш нищо, докато в Канада - можеш. Това че ти и едно 30% от драскачите в този форум сте си провалили живота си остава само ваш и единствено ваш проблем. ;)
някои само и с два чифта прашки акустират и пак успяват
зависи колко ти носи гъза
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Ivan1007 написа:
joro написа:Аз познавам само един успял българин в Канада- Игнат Канев. Другите българи само дрънчат по разни форуми, а 90% от тях не могат да стигнат и до средната заплата на канадците.
:rofl: Аз съм в top 5 % последните 10 години. Ти?

http://www.financialpost.com/m/wp/blog. ... -the-north"
Аз не, ама семейството ми - да. Без да включвам в това семейство баща ми. Той е беден пенсионер. :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Pavel M написа: това за обидите се почувствах задължен да го обесня
Че си обесник, обесник си, ама не те обичам! :D
П.С. Не завиждай за прашките, не завиждай! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа:[......Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
Аз успях ......
Какво искате да кажете, че в България няма зъболекари, чертожници и рентиери ли?

.
Определено НЕ, но това не беше въпроса. Въпроса ти по-горе беше:
Kpetrov написа:[......Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
И моя отговор е - ДА
в Радомир - двама зъболекари, един кабинет, един работник, къща наследство, кинти достатъчно за пей сърце;
във Форт Нелсън - двама зъболекари, два кабинета, осем работника, къща КУПЕНА, кинти достатъчно за пей сърце;
Няма как да отговоря на въпроса ти с "не", освен ако не мога да кажа на черното бяло, но аз не мога......
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от joro »

klisurov написа:Много трудно се проумява, че някои хора, в това число и аз, НЕ ЖЕЛАЯТ да се върнат в БГ.
Няма заплата, заради която да се върна в БГ.
Аз съм от хората, зарязали питомното, за да гонят дивото.

Има две възможности да се преместя от Монреал: Brussels, Belgium или (примерно) New Haven, Connecticut ;)
Никой не ви кара да се връщате в България. Не разбирам защо всяка добра новина предизвиква такива истерии. Само представата ви, че в България всички умират от глад ли е единствената ви мотивация да стоите в Канада?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Чуден ми е такъв ентусиазъм да ни заливаш с "положителни" новини. Ти да не си на заплата при Канев? Чувала съм, че Мосюто не търпи чужди гледни точки. :rofl:
Само че гледните точки може да ги диктува само в семейството си и евентуално на подчинените си. Другите биха го пратили по бързата процедура в някоя отдалечена галактика да си опява. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от succes »

pumpy написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа:[......Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
Аз успях ......
Какво искате да кажете, че в България няма зъболекари, чертожници и рентиери ли?

.
Определено НЕ, но това не беше въпроса. Въпроса ти по-горе беше:
Kpetrov написа:[......Успя ли да направиш по-успешен бизнес от българският ти такъв?
И моя отговор е - ДА
в Радомир - двама зъболекари, един кабинет, един работник, къща наследство, кинти достатъчно за пей сърце;
във Форт Нелсън - двама зъболекари, два кабинета, осем работника, къща КУПЕНА, кинти достатъчно за пей сърце;
Няма как да отговоря на въпроса ти с "не", освен ако не мога да кажа на черното бяло, но аз не мога......
като виждам разликата е 1 кабинет и 7 работника, за колко години?
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от succes »

Това е за техническа поддръжка, не инженер-конструктор на самолети и т.н. Следват си хората някакви стандарти по които са обучени и така; кой е казал че българинът е тъп и не може да учи или да следва процедури? А какви сме умни всички тук във форума, не се подценявайте, спокойно бихте могли да бъдете на мястото на тези техници.
Публикувай отговор