Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
optics написа:Същия френд отива за 5 дни със сина си на хижа Персенк. Момчето родено в САЩ.
На хижата им обясняват че понеже имало случай с взривен бойлер, винаги при излизане от бунгалото, трябва да се развива бушона на бойлера и предава заедно с ключа.
:?:
Момчето се впечатлило - ааа, сейфти фърст.
И така вика - като ходим на излет наоколо, развъртаме бушона, оставяме го на рецепцията заедно с ключа. Но на четвъртия ден забравили.
Връщат се и кво да видят - няма ток. Питат на рецепцията. Там им обясняват - ми гледам - бушона го няма, вас ви няма ... взех че спрях тока от таблото.

Българска работа.
Измислена фейсбук-история. Навсякъде в хотели, хижи, заведения електрическите табла са заключени и само хората, занимаващи се с поддръжката имат ключове за таблата. Когато изгори бушон идва човекът, отговорен за поддръжката на хотела или хижата и го сменя. Никъде не съм видял туристи да бъркат в електрическите табла и да вадят бушоните.
Йорко, нали уж всички знаете английски, как може да е “измислена фейсбук-история” след като казва “френд” ? :D И аз никъде не съм видял или чул мои познати да плащат данък-суджук или да се надбягват с каруци в Западен парк, но очевидно има и такива неща. :lol:
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от valsto1 »

ЕК Глобата qui needs

Глобата от 77 млн. евро е следствието от тригодишните преговори между ЕК и България, които са препоръчвали на страната ни да вкара и други енергийни играчи на пазара. Последната им препоръка е била да дадем на други, които имат повече опит с това, да управляват газопреносните ни тръби”, посочи енергийният експерт Васко Начев в предаването „Лице в лице” по bTV.

Европейската комисия ни глоби с 77 млн. евро заради блокиране на достъпа на конкуренти до газовата инфраструктура в България, което е в нарушение на правилата на ЕС.

"
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

И за какво му е бе Жоре да измисля история моя приятел - да ме убеждава в нещо ли?

Друга случка пак с него. Праща сина си на лятна лагер школа в България. Учителят ги събира първата вечер и им казва:
- Искам да запомните две правила докато сте тука -
1. Никакъв интернет - ето изключвам този рутер
2. Никакви разговори с цигани

Момчето знае български, но не знае всички думи и си помислило - какви ли са тия цигани и защо да не разговаряме с тях?


Френда се заприказвал на гробището с двама цигани (както знаете там обикновено има много). По едно време те го питали:
-Абе ти що си приказваш с нас?
-Той в недоумение - ами защо да не приказвам?
-Ами щото сме цигани, а ти си българин.
-А, че какво чудно има. Аз съм освен това и американец - там живея от 25 години.
-Ааа, ти затова си приказваш с нас - щото си американец!!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:И за какво му е бе Жоре да измисля история моя приятел - да ме убеждава в нещо ли?

Друга случка пак с него. Праща сина си на лятна лагер школа в България. Учителят ги събира първата вечер и им казва:
- Искам да запомните две правила докато сте тука -
1. Никакъв интернет - ето изключвам този рутер
2. Никакви разговори с цигани

Момчето знае български, но не знае всички думи и си помислило - какви ли са тия цигани и защо да не разговаряме с тях?


Френда се заприказвал на гробището с двама цигани (както знаете там обикновено има много). По едно време те го питали:
-Абе ти що си приказваш с нас?
-Той в недоумение - ами защо да не приказвам?
-Ами щото сме цигани, а ти си българин.
-А, че какво чудно има. Аз съм освен това и американец - там живея от 25 години.
-Ааа, ти затова си приказваш с нас - щото си американец!!!
Приказки за малки деца.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами след приживени 25 г. в Америка се стига до там, Жорка - вдетинява се т.е. видиотява се човек. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Праща сина си на лятна лагер школа в България.
Какво е това лагер школа, че и лятна? Boot camp? И аз май не знам всички думи или значения.
Ако е да се учи българския: има логика, общуването с цигани не допринася за научаването на добър български.
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

optics написа:Мой приятел от Калифорния ми разправя, като отишъл при дядо си в едно българско село

Дядото:
-- Виж, Бояне тоз Колорадски бръмбар как ни мори картофите. Това е - нищо добро не е дошло от Америка.
Боян:
-- Ама дядо, те първо самите картофи са дошли от Америка.
Дядото:
-- Не е вярно! В наше село винаги е имало картофи!!!


:headbang: :headbang: :headbang:
Тъжното в случая е да се присмиваме на стари неуки хора живяли цял живот на село и работили на полето, разполагащи с оскъдни ресурси при това, а в същото време възхваляваме държавата в която:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Ти сигурен ли си, че това не е инсценирано ? Някаква облечена като изпаднал германец кара кола за 80к USD и не знае, че е с батерии. А ако един циганин открадне тесла и тя се разпищи след 10 минути, че остават 5% мислиш ли, че ще знае какво да прави ?

Възхваляме държавата, която измисли и направи колата, използвана във видео снимано специално за ”Funny Videos”.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Ами след приживени 25 г. в Америка се стига до там, Жорка - вдетинява се т.е. видиотява се човек. :)
Има и такива случаи. Ако пратя детето си на лятна лагер школа в България и за мен ще имаш право да го кажеш. :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:Ти сигурен ли си, че това не е инсценирано ? Някаква облечена като изпаднал германец кара кола за 80к USD и не знае, че е с батерии. А ако един циганин открадне тесла и тя се разпищи след 10 минути, че остават 5% мислиш ли, че ще знае какво да прави ?

Възхваляме държавата, която измисли и направи колата, използвана във видео снимано специално за ”Funny Videos”.
Електрическия автомобил не е измислен в америка.

Не съм сигурен, както не съм сигурен и за всичко казано от съфорумници, но аке е инсценирано е добре изиграно.
За американски циганин ли питаш зашото пак там се крадат автомобили доста повече от България?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Нищо не питам, защото знам, че в Америка бият негрите. :D

Добре изиграно ? Това е толкова фейк, че си нямаш и идея. Надбягвания с каруци в София биха събрали повече вю-та, защото са си реални. :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
optics написа:Мой приятел от Калифорния ми разправя, като отишъл при дядо си в едно българско село

Дядото:
-- Виж, Бояне тоз Колорадски бръмбар как ни мори картофите. Това е - нищо добро не е дошло от Америка.
Боян:
-- Ама дядо, те първо самите картофи са дошли от Америка.
Дядото:
-- Не е вярно! В наше село винаги е имало картофи!!!


:headbang: :headbang: :headbang:
Тъжното в случая е да се присмиваме на стари неуки хора живяли цял живот на село и работили на полето, разполагащи с оскъдни ресурси при това, а в същото време възхваляваме държавата в която:
Я, ама то и такива ли имало? :o
Ама те, защо са неуки? Щом са стари значи, че са живели по времето на социализма. А тогава знаем, че всички имаха равни права и възможности да учат. Идваш от село в София, дават ти апартамент, жителство и безвъзмездна помощ в началото само и само да станеш академик в БАН. Всичко за благото на народа, всичко в името на народа! :party:

П.П. Мисля, канадската имиграция е време да си промени критериите за подбор. Вместо да гледа разни измислени дипломи тип - "University of Baghdad", да пуска пред кандидата подборка от клипчета и на тестов принцип да отсява в зависимост от отговорите right or fake. :rofl: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Ами след приживени 25 г. в Америка се стига до там, Жорка - вдетинява се т.е. видиотява се човек. :)
Човека е съвсем нормален. За радост на батката си е купил недвижими имоти в България и събира рента от тях.
А сетих се, Жоре ти ме подозираш че аз си ги измислям тия истории специално за тебе ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

optics написа: Човека е съвсем нормален. За радост на батката си е купил недвижими имоти в България и събира рента от тях.
Естествено, че за теб човека ще си е съвсем нормален. Както и за мен.
В обществото на лудите нормалните ги приемат за луди. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

От Христо Ботево време та досега. А може би и отпреди него.
Свестните у нас считат за луди...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор