Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:Повече от половината българи в чужбина искат да се връщат в България.
https://www.investor.bg/ikonomika-i-pol ... ta-272598/"
Йорко,
Тям не пише, че искат да се върнат, а че 31% биха се върнали, а 21% се колебаят дали биха се върнали.
Тия, които искат да се върнат се връщат и никой не ги спира.
Аз също бих се върнал при определени условия, които поне засега не виждам как биха могли да се превърнат в реалност.
Иначе съм работил 3 години на ротация в Албания, що да не работя и в България?
Тарифата ми обаче почва от дневна заплата равна на българската средна месечна :tmi:
Виж да живея в България засега не го виждам как да стане.

Вследствие на демократичните промени в България, около два милиона и кусур българи живеят в наистина демократични страни и аз държа да продължа да съм един от тях. ]:)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Irini Zikidis

само преди три месеца бяхме свидетели на безпрецедентна кампания срещу българските лекари. едни настървени женици ги обявиха за касапи в бели престилки, които трябва да бъдат избивани на работните им места. поводът - трагичната смърт на млада родилка. тогава направих първото, което правя винаги в такива случаи - потърсих официална статистика. представете си изумлението ми, когато според всички световни статистики българия беше представена като добро и безопасно място за родилките (смъртност 1 на 12 400), изпреварвайки значително великобритания (смъртност 1 на 6 900), и сащ (смъртност 1 на 1 800).

днес пък попаднах на статистика за насилието над жени в българия за периода 2008 - 2016, спрямо швейцария за периода 2009 - 2017, изготвена от българин, живеещ в швейцария, която стъпва върху данни на евростат. доста е интересна, погледнете я. и макар да липсва информация за 2017 и текущата 2018, оказва се, че по този показател за този период се равняваме с една от най-развитите страни в европа. шокиращото е друго - убийствата на мъже, които са в пъти повече в българия, както у дома, така и извън него.

и не, не казвам, че статистиката е ок. насилието над по-слабия, бил той дете, жена, мъж, старец или животинче е ужасяващо и всеки, който го извършва заслужава да бъде дран жив. казвам това от позицията на твърд поддръжник на смъртното наказание, който е убеден, че определени индивиди (убийци, изнасилвачи, педофили, насилници) са излишни за обществото. казвам, че истерията, която се създава в нашето общество по темата, представяйки българския мъж като пребиващ жена си чобанин, съзнателно подменяйки темата за насилието над по-слабия по принцип, е изкуствено привнесена на наша почва. дали защото става дума за едни кинти от едни нпо-та, които трябва да се усвоят спешно, не знам.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

agent Ozo написа:
Irini Zikidis

само преди три месеца бяхме свидетели на безпрецедентна кампания срещу българските лекари. едни настървени женици ги обявиха за касапи в бели престилки, които трябва да бъдат избивани на работните им места. поводът - трагичната смърт на млада родилка. тогава направих първото, което правя винаги в такива случаи - потърсих официална статистика. представете си изумлението ми, когато според всички световни статистики българия беше представена като добро и безопасно място за родилките (смъртност 1 на 12 400), изпреварвайки значително великобритания (смъртност 1 на 6 900), и сащ (смъртност 1 на 1 800).

днес пък попаднах на статистика за насилието над жени в българия за периода 2008 - 2016, спрямо швейцария за периода 2009 - 2017, изготвена от българин, живеещ в швейцария, която стъпва върху данни на евростат. доста е интересна, погледнете я. и макар да липсва информация за 2017 и текущата 2018, оказва се, че по този показател за този период се равняваме с една от най-развитите страни в европа. шокиращото е друго - убийствата на мъже, които са в пъти повече в българия, както у дома, така и извън него.

и не, не казвам, че статистиката е ок. насилието над по-слабия, бил той дете, жена, мъж, старец или животинче е ужасяващо и всеки, който го извършва заслужава да бъде дран жив. казвам това от позицията на твърд поддръжник на смъртното наказание, който е убеден, че определени индивиди (убийци, изнасилвачи, педофили, насилници) са излишни за обществото. казвам, че истерията, която се създава в нашето общество по темата, представяйки българския мъж като пребиващ жена си чобанин, съзнателно подменяйки темата за насилието над по-слабия по принцип, е изкуствено привнесена на наша почва. дали защото става дума за едни кинти от едни нпо-та, които трябва да се усвоят спешно, не знам.
По принцип България е страна с ниско ниво на престъпност, и представите на някои хора как всеки мъж си пребива и убива жена си в къщи не са верни. Случаите на домашно насилие като процент от семействата не са повече отколкото в другите държави от ЕС.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа: По принцип България е страна с ниско ниво на престъпност, и представите на някои хора как всеки мъж си пребива и убива жена си в къщи не са верни.
Пак пращаш някого да се оправдава, че няма сестра, а?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа: България казваш е типична с невероятната простотия и неуважение към жените, а това че търговията с жени завършва предимно в Северна Америка, доказано от някои съфорумници и това, че самия президент показва неуважение е нищо. Важно било какво ти е споделил някой чичко в самолета.
И това, че едните са баби, а другите манекенки простотия и неуважение ли е?

"forget about the disrespect, facts don’t care about your feelings"
Темата е "какво се случва в България", а не какво се случва навсякъде другаде по света и у нас. Всичко останало е BS....когато нямаш какво да кажеш.
Всичко останало е BS....когато когато си кон с капаци.

Имам какво да кажа и го казах, а статистиките го доказват. Това че кръговете в които се движиш парадират с неуважение и насилие към жените повече от останалия свят явно влияе на преценката ти.

България не е самотна планета в друго измерение, че да я разглеждаш без никакво сравнение с останалия свят. Типична простотия няма ако няма с какво да я сравниш на друго място. Както и неуважението не съществува ако не го сравниш с уважението в друга страна.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа: Lassie, не се тревожи за мен.
Много запозната ми изглеждаш с това кой как е със семейството си!

Аз в каква връзка го казвам е ясно на всички - цитирал съм я.

По-скоро ти кажи каква е връзката с демографията?
Връзката с демографията, аз я казах каква е - окакване отвсякъде! После да не ривете, че умирала бялата раса!
Който третира жена си като второстепенен обект, който стои след приятелите му, колата и запивките е обречен на невъзпроизводство, това е! Звучи много зло, знам, ама аз съм си кучка от класа и се гордея с това! :D
Това, че съдиш за отношението на другите към нежния пол по собствените си преживявания не го прави общовалидно.
Може ли да кажем също така, че демографския "проблем" се дължи и на други причини?
Може ли да е точно обратното, може ли белия мъж да уважава и се съобразява много повече с жената отколкото мъжете от някои други раси? Може ли решението му за потомство да е продиктувано от възможността му да осигури подходящи условия и качесто на живот, а не просто да я забременява за бройката без да се съобразява с нейните желания?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Може ли да е точно обратното, може ли белия мъж да уважава и се съобразява много повече с жената отколкото мъжете от някои други раси? Може ли решението му за потомство да е продиктувано от възможността му да осигури подходящи условия и качесто на живот, а не просто да я забременява за бройката без да се съобразява с нейните желания?
Не "може", а е така. При нас има доста китайки и индийки с бели мъже, обратното е рядкост. Всеки сам да си решава каква е причината.
Друг е въпроса, че някои българи си падат малко ориенталци (познавам поне един такъв, беше зарязан от жена си) ...
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

В Пловдив ще вдигат хотел Хилтън:
https://www.marica.bg/hotel-hiltyn-kaca ... Ll8iaJzEGs"
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

България влиза в Шенген преди Румъния, най-вероятно на 1 януари 2019 година:

http://business-review.eu/news/bulgaria ... nia-192039"

http://www.balkaninsight.com/en/article ... 11-28-2018"

https://www.digi24.ro/stiri/externe/ue/ ... 19-1039444"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Първо това е Шенген само по въздух, със самолет. Второ, навсякъде видях само условно наклонение относно Румъния - could, remarks, prediction. И трето, какво изобщо ви бърка Румъния, дали те ще си показват паспорта като летят няма да ви нахрани или плаща сметките.
Аз предпочитам да си показвам паспорта на американците, ама да не преглъщам като дете пред сладкарски магазин като ида там. :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

312% for 18 years: Bulgaria is the First in the EU to Grow Number of Jobs Related to Exports

https://www.novinite.com/articles/19356 ... to+Exports"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:312% for 18 years: Bulgaria is the First in the EU to Grow Number of Jobs Related to Exports

https://www.novinite.com/articles/19356 ... to+Exports"
В Китай почти всички са в “експорта”, ставката е $3.60/час. Вдигнат ли я, “експорта” в братски Виетнам ще почне да расте ... if you know what I mean. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа: В Китай почти всички са в “експорта”, ставката е $3.60/час. Вдигнат ли я, “експорта” в братски Виетнам ще почне да расте ... if you know what I mean. :lol:
:rofl: :rofl: :rofl:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:E, точно това се опитах да ти кажа, ама оно руча ли руча!
Аз и сега ги развявам. И нито са увиснали, еле пък сбръчкани. Ти сам видя. И децата ми също ги развяват, техните пък - още по-малко попадат в горната категория. Аре, ходи да сглобиш 2-3 нови черчевета, че някой има нужда за новата си инвестиция! И се старай повече, че утре може да ги дадат на някой друг да ги сглабя! ;) :lol:

Дай една снимка да ги видим и ние тия цици дето само ни ги хвалиш :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:В София ще има хакатон, ще се проведе в Бизнес инкубатора / JA Startup Hambar. Ментори са HackSoft, Гражданите и Gaida.ai. Ще има кетъринг и крафт напитки.

https://www.novinite.bg/articles/167876 ... i-za-grada"

:rofl:

Батка, ще се запишеш ли ? Ясно че нема да хакваш и оптимизираш процеси, ама поне удари една крафт-грозданка в стартъп хамбара. :D

Ако и стрина се е записала няма да се запиша.
Увиснали и сбръчкани цици и задници не ми се гледат ако ще и грозданката да я дават за без пари. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор