Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа: А стените на именията на демократите и те ли?
Току що се връщам от страната на демокрацията и... гейтед комюнити до гейтед комюнити. Навсякъде бариери, кодове за достъп и автоматични врати. Много агитация много его. Всичкото построено много преди Тръмп.
Я да видим сега приликите и разликите между стената на имението ми или гейтет квартала, в който живея и стената в средата на пустинята:
- аз съм си платил първата, защото така съм искал, втората трябва да я плащаме всички независимо дали искаме или не;
- първата пази срещи престъпници, например, втората пази срещу какво точно ?
- заради първата 800,000 души не бяха без заплата повече от 35 дни, заради втората бяха заложници на един расист и садист;
- първата е личен избор, втората е избор на малцинството, имащо право да определя дневния ред по силата на анахроничен закон за изборната камара;

Да продължавам ли ?
Аха избрал си да живееш в гейтед квартал и да платиш за стената му и виждаш смисъл от нея, но за стена охраняваща държавата no way. Предполагам само защото един един расист и садист се опитва да я прокара. Да не би да усещаме и расови настроения към расистите!?
Както си избрал да живееш в гейтед квартал така можеш да избереш и да напуснеш Щатите и да не платиш и цент за стена която искат спечелите изборите.
Както Озо спомена, демокрация.
Тцъ.
И на теб да ти обЕснья - изразходването на държавните средства в демократичните държави става с приемането на държавен бюджет от законодателната власт.
Та спечелилите изборите и мнозинство в камарата на представителите не искат да се харчат пари на данъкоплатците за стена и отказаха да гласуват изразходването на средства от бюджета за нея.
Нещо повече - опита на Тръмп за отклоняване на държавни средства за неговата стена под измислен предлог за "спешен случай" не беше одобрен не само от Камарата на представителите, но и от Сената, където партията на Дръмпф има мнозинство.
Ох Сената, Камарата на представителите...
Authorization for the Use of Military Force Against the Government of Syria
The bill was filed by Senate Majority Leader Harry Reid on September 6, 2013 in a specially scheduled pro forma Senate session that took place during the last week of the August recess.[1] The bill would have authorized only 60 days of military action, with the possibility of a one-time extension of 30 days.[2] The bill would have specifically prohibited the use of ground troops. However, this bill never received a floor vote in either the House or Senate.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами всеки изборен властови орган с правомощията си. Конгресът решава, ама президентът пък има право на вето. Предстои да видим ще ли го пребори ветото за ИП този Конгрес.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Ами всеки изборен властови орган с правомощията си. Конгресът решава, ама президентът пък има право на вето. Предстои да видим ще ли го пребори ветото за ИП този Конгрес.
Президентът нищо не може да направи без Конгреса, защото те са тези които отпускат парите.
...Тоест стена няма да има! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Не съм изненадан, че не си разбрала какво означава това "ИП", Бистре. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

"ИП"-то му е противоконституционно. Затова има и толкова дела заведени срещу него. ;)
Както и да е!...Стена няма да има! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Както Озо спомена, демокрация.
Нещо не си разбрал: демокрация е да може различния да има право на мнение и глас, без да се страхува за живота си.
А отностно местене от щатите, ми е много смешно да ми дават акъл тези, който по цял ден плюят по Канада, но не се местят от там. За мен не се притеснявай, аз съм свободен да живея и работя там където ми харесва. Не съм решил не съм се преместил на ново място. Ама следващия път ще е в България: на място до батката и от време на време ще ходя до северния полюс да изкарвам парички, който да си ги пием заедно с батката на бриза и вълните :facepalm:
От друга страна минлата година си взех едно местенце на USVI, два декара, голо, обрасло с трева и храсти място на склона. Отпред морето, отзад планината. Та може и да му се размине на батката комшолука му.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:"ИП"-то му е противоконституционно. Затова има и толкова дела заведени срещу него. ;)
Както и да е!...Стена няма да има! :D
Бистра, стена има... ще има и още.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Заведени дела не означава съдебно решение, Бистре.
То и указа му за спиране на имигрантите от 6 определени държави уж бе такъв, пък Върховният съд на САЩ друго реши. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Открит лист ми е трябвало и на мен за да ходя в граничната зона на гости на родата ми в Петрич. Такъв не се издаваше само на родените в границите на въпросната зона.

Не съм се бил никога в гърдите за каквото и да било. Какво са правели твоите роднини, познати и т.н., Иване1007 и с какво са се наливали не мога да знам.

Моят баща беше миньор в урановите мини в Елешница и си замина скоропостижно на оня свят от силикоза. Та не иванчовци ще слушам да ми обясняват какво са правели миньорите и въобще хората, които са били част от живота ми.

Радвам се, че сред тях няма и такива фурнаджийски лопати и натегачи като Иван1007. Който винаги е бил гъзолизец на силните на деня. И днес злобее не защото е бил гонен, репресиран или нещо подобно от старата власт, а просто за да се хареса на новата. :)
Хахаха!
Аве ти ме бъркаш със себе си 8)
Аз не съм бил със силните на деня по комунистическо време, за разлика от теб.
И като се промени вятъра ти обърна палачинката, зафърли партийната книжка и плю на всичко дето си се клел и приказвал само и само да останеш на службица.
След като все пак те изритаха си смени цялата биография само и само да се докопаш до заветния Квебек и цоциала. 8)
На коя власт искам да се харесвам?
На Боко Тиквата, БКП/ГЕРБ/ДПС/патрЕоти/ ДС? 8)
Или на властта в Канада и Албърта? 8)
Ще ми вдигнат заплатата, ако се харесам на Нотли и Трюдо? 8)
Смехурко 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

21. България

Изображение
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа: А стените на именията на демократите и те ли?
Току що се връщам от страната на демокрацията и... гейтед комюнити до гейтед комюнити. Навсякъде бариери, кодове за достъп и автоматични врати. Много агитация много его. Всичкото построено много преди Тръмп.
Я да видим сега приликите и разликите между стената на имението ми или гейтет квартала, в който живея и стената в средата на пустинята:
- аз съм си платил първата, защото така съм искал, втората трябва да я плащаме всички независимо дали искаме или не;
- първата пази срещи престъпници, например, втората пази срещу какво точно ?
- заради първата 800,000 души не бяха без заплата повече от 35 дни, заради втората бяха заложници на един расист и садист;
- първата е личен избор, втората е избор на малцинството, имащо право да определя дневния ред по силата на анахроничен закон за изборната камара;

Да продължавам ли ?
Аха избрал си да живееш в гейтед квартал и да платиш за стената му и виждаш смисъл от нея, но за стена охраняваща държавата no way. Предполагам само защото един един расист и садист се опитва да я прокара. Да не би да усещаме и расови настроения към расистите!?
Както си избрал да живееш в гейтед квартал така можеш да избереш и да напуснеш Щатите и да не платиш и цент за стена която искат спечелите изборите.
Както Озо спомена, демокрация.
Тцъ.
И на теб да ти обЕснья - изразходването на държавните средства в демократичните държави става с приемането на държавен бюджет от законодателната власт.
Та спечелилите изборите и мнозинство в камарата на представителите не искат да се харчат пари на данъкоплатците за стена и отказаха да гласуват изразходването на средства от бюджета за нея.
Нещо повече - опита на Тръмп за отклоняване на държавни средства за неговата стена под измислен предлог за "спешен случай" не беше одобрен не само от Камарата на представителите, но и от Сената, където партията на Дръмпф има мнозинство.
Ох Сената, Камарата на представителите...
Authorization for the Use of Military Force Against the Government of Syria
The bill was filed by Senate Majority Leader Harry Reid on September 6, 2013 in a specially scheduled pro forma Senate session that took place during the last week of the August recess.[1] The bill would have authorized only 60 days of military action, with the possibility of a one-time extension of 30 days.[2] The bill would have specifically prohibited the use of ground troops. However, this bill never received a floor vote in either the House or Senate.
Защо охкаш? 8)
Това дето си го пльоснал какво общо има?
Асад прие да си махне запасите от химически оръжия и му се размина, затова не беше гласувано в Конгреса.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Смехурко си ти, Иване1007. Защото е смешно чак след 30 г. да се сетиш да критикуваш и обвиняваш еди-кой си, че правел еди-какво си. Пък когато му е било времето да протестираш, ти си стоял безучастен, или си бил съучастник на онова, срещу което днес негодуваш.

Така и не стана ясно, ти заедно с офицерите от ротата си ли се наливаше със "Слънчев Удар" из кръчмите, беше им отцепка, или какво? :)

Аз никаква партийна книжка не съм хвърлял и на нищо не съм плюл. Книжката, както вече ти казах, я сдадох в архива на политотдела на 3 мсд, в съответствие със законодателното решение за деполитизация на армията. Също така законодателят реши, че старата клетва престава да бъде валидна и се заклех отново, по нов текст. И това не е нито парадокс, нито прецедент. Дядо ми е трябвало да се заклева 3 пъти - на цар Борис, на цар Симеон и на народната власт.

Никой от никъде не ме е изритвал, а си подадох молба за освобождаване от кадрова служба поради придобите право на пенсия, съгласно закона.

Биографията си не съм сменял и няма да сменя за каквото и да било. Това го правят натегачи като теб, които по време на соца вадеха на показ дядовци-ятаци, а после търсеха да изкопаят някой дядо-чорбаджия с конфискуваня фабрика. :)
Аз съм си същия и преди, и сега. Поради което съм и мразен от пребоядисани :censored: като теб. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Kan_Tangra написа:
jet написа:
Kan_Tangra написа:Както много пъти съм казвал, точно хората, които са живяли по северните села, като това от видеото, се тръшкат колко е зле България, и колко е добре "в чужбина". И Канада, в това число.
За мен това е безумие.
И в Канада ще намериш такива запустели села и хора. Но никой не си играе да ги снима.В ключително и вътре, в големия град. В Монреал, например.
Както много пъти съм казвал, ако мерим мизерията, тая канадската ... няма стигане!
Тангра, само дето населението на Канада расте с годините, което не може да се каже за България. Растете само "столичаните".

Иначе можем да се премерим: Гол циганин смущава хората в центъра на Русе

https://www.plovdiv24.bg/news/856519.html"

Пак замерят влакове с камъни - 8 пъти за 2 седмици
https://www.24chasa.bg/novini/article/7352866"
Населението на Канада расте единствено с Африкански и Азиатски номади. Бялото население не расте.
Аз ако трябва да избирам, предпочитам слабо свиващо се бяло население, пред губещо се такова, претопено от жълти, кафяви и черни маси.
Може да не звучи политкоректно, но е абсолютен факт. А фактите не подлежат на интерпретация и толерантнистична цензура.
Хубаво, че си вярваш. Не е ясно и за какви факти говориш точно?!

Българките раждат по-малко, малолетните циганки - всяка година с бебе:
https://www.flagman.bg/article/177637"

"...На година в България се раждат толкова деца, колкото да напълнят 5 пъти капацитета на зала арена Армеец. За една година умират хора, колкото 9 пъти капацитета на тази зала. Така всяка година населението намалява 4 пъти колкото капацитета на тази спортна зала...."

Официалната статистика ще излезе Април.

Озо, а ти комсомолец ли искаш да се изкараш?!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Аз комсомолец съм бил, когато му е било времето. При това не приет предсрочно и по заслуги, както Иван1007. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Pyrelight написа:"ИП"-то му е противоконституционно. Затова има и толкова дела заведени срещу него. ;)
Както и да е!...Стена няма да има! :D
Бистра, стена има... ще има и още.
Като че ли животът ти зависи от тази стена!... |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор