Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jet написа:
miteto написа:
optics написа:А сериозно - остана ли въобще някой дето може да прави нещо добре?
Да.
Извънредна ситуация във ВИП Брадър! Съквартирантите се биха до безобразие, един от тях разби вратата и избяга в полето:

http://www.plovdiv24.bg/news/821639.html"

Егати и елита.
Къф е тоя Папи Ханс ? :D Бах и простотиите ...
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

България е с най-конкурентноспособната икономика на Балканите.
https://money.bg/charts/balgariya-e-nay ... anite.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

roumensp написа:
jet написа:
miteto написа:
optics написа:А сериозно - остана ли въобще някой дето може да прави нещо добре?
Да.
Извънредна ситуация във ВИП Брадър! Съквартирантите се биха до безобразие, един от тях разби вратата и избяга в полето:

http://www.plovdiv24.bg/news/821639.html"

Егати и елита.
Къф е тоя Папи Ханс ? :D Бах и простотиите ...
Той е интелигентно момче. Това е измислено име за една песен която мисля че коментирахме преди време.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

България изпреварва Кипър и Черна Гора по туризъм.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7107849"
Който го може- го може. :clap:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Joro, като стана дума за туризъм, в началото на летния сезон ти гордо обяви нарастването на заетостта. Нещо "забрави" да обявиш за свиването и в края.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:Joro, като стана дума за туризъм, в началото на летния сезон ти гордо обяви нарастването на заетостта. Нещо "забрави" да обявиш за свиването и в края.
Напротив, в Банско тепърва заетостта в туризма започва да нараства.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:
ablood написа:Joro, като стана дума за туризъм, в началото на летния сезон ти гордо обяви нарастването на заетостта. Нещо "забрави" да обявиш за свиването и в края.
Напротив, в Банско тепърва заетостта в туризма започва да нараства.
Напротив?!? Октомврийското нарастване в Банско компенсира за черноморското зазимяване?!?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа:
ablood написа:Joro, като стана дума за туризъм, в началото на летния сезон ти гордо обяви нарастването на заетостта. Нещо "забрави" да обявиш за свиването и в края.
Напротив, в Банско тепърва заетостта в туризма започва да нараства.
Напротив?!? Октомврийското нарастване в Банско компенсира за черноморското зазимяване?!?
Разбира се, персоналът от морето сега се насочва към Банско, Пампорово, Боровец и останалите зимни курорти.
https://www.blitz.bg/ikonomika/khotelie ... 24405.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Не се прави на утрепан! Как зимния сезон бил компенсирал за летния, та намаляването на заетостта била "напротив". Повечето планински курорти си работят целогодишно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:Не се прави на утрепан! Как зимния сезон бил компенсирал за летния, та намаляването на заетостта била "напротив". Повечето планински курорти си работят целогодишно.
През лятото планинските куроти работят с намален състав. През зимата летните курорти също работят с намален състав. Част от персонала на морето през зимата отива в зимните курорти, а през лятото отива отново на морето.
Освен в туризма има хора, които работят като програмисти в София, и техния брой непрекъснато расте, което също води до по-висока заетост.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

joro написа:
Освен в туризма има хора, които работят като програмисти в София, и техния брой непрекъснато расте, което също води до по-висока заетост.
Те накъде се местят зимата и лятото :lol:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
ablood написа:Не се прави на утрепан! Как зимния сезон бил компенсирал за летния, та намаляването на заетостта била "напротив". Повечето планински курорти си работят целогодишно.
През лятото планинските куроти работят с намален състав. През зимата летните курорти също работят с намален състав. Част от персонала на морето през зимата отива в зимните курорти, а през лятото отива отново на морето.
Освен в туризма има хора, които работят като програмисти в София, и техния брой непрекъснато расте, което също води до по-висока заетост.
Йорко,
Легловата база в Банско е общо около 20 000, сезона е 3-4 месеца и извън него половината хотели са затворени. Ски базата е за 7000. Сега оставям на теб да ни кажеш, колко е легловата база по Черноморието, където сезона е 2-3 месеца. Да ти помогна - легловата база само на Слънчака е 300 000.
Като пренасочиш персонала само от там, той ще напълни сите хотели в Банско и за туристи няма да има място.
Гербаджиите сте по неграмотни от вожда Тиквоний :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
ablood написа:Не се прави на утрепан! Как зимния сезон бил компенсирал за летния, та намаляването на заетостта била "напротив". Повечето планински курорти си работят целогодишно.
През лятото планинските куроти работят с намален състав. През зимата летните курорти също работят с намален състав. Част от персонала на морето през зимата отива в зимните курорти, а през лятото отива отново на морето.
Освен в туризма има хора, които работят като програмисти в София, и техния брой непрекъснато расте, което също води до по-висока заетост.
Йорко,
Легловата база в Банско е общо около 20 000, сезона е 3-4 месеца и извън него половината хотели са затворени. Ски базата е за 7000. Сега оставям на теб да ни кажеш, колко е легловата база по Черноморието, където сезона е 2-3 месеца. Да ти помогна - легловата база само на Слънчака е 300 000.
Като пренасочиш персонала само от там, той ще напълни сите хотели в Банско и за туристи няма да има място.
Гербаджиите сте по неграмотни от вожда Тиквоний :D
Банско не е единствения курорт, има и Пампорово, Боровец, някои по-малки курорти. Така, че персоналът в туризма има голям избор. Разбира се има такива, които си работят целогодишно на едно място, а други се местят- през лятото на морето, през зимата на зимните курорти. А ти Иване си гледай сондите и стига си пъха носа в области, където си нямаш понятие.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:А ти Иване си гледай сондите и стига си пъха носа в области, където си нямаш понятие.
Йоро, само плахо да попитам, ти като какъв експерт се явяваш по български туризъм? Даваш етаж от къщата в Банско като гест хауз ли? :D
Бай дъ вей, обслужването в Банско беше под всякаква критика, когато бях това лято по време на джаз фестивала (не знам дали причината беше, щото всички беха забегнали да обслужват морето). За ултракомерсиализацията на всичко да не говорим. А, и джаз фестивала, колкото и стойностен да е като музика и изпълнители, все пак дандания до 2 през нощта на централния площад се разминава леко с представите ми за нормална градска среда.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:А ти Иване си гледай сондите и стига си пъха носа в области, където си нямаш понятие.
Йоро, само плахо да попитам, ти като какъв експерт се явяваш по български туризъм? Даваш етаж от къщата в Банско като гест хауз ли? :D
Бай дъ вей, обслужването в Банско беше под всякаква критика, когато бях това лято по време на джаз фестивала (не знам дали причината беше, щото всички беха забегнали да обслужват морето). За ултракомерсиализацията на всичко да не говорим. А, и джаз фестивала, колкото и стойностен да е като музика и изпълнители, все пак дандания до 2 през нощта на централния площад се разминава леко с представите ми за нормална градска среда.
Ходил съм на джаз-фестивали, концерти, карнавали в други държави- там данданията е същата и се разминава по същия начин с нормална градска среда. Разбира се, в другите държави това не прави впечатление на хейтърите, важното е да си оплюят родината.
Работил съм в областта туризма- на рецепция в хотел, известно време като поддръжка на лифта, давал съм стаи за туристи, бил съм и екскуррзовод. Работил съм и едно лято на морето в Гърция, на Кавала. Там също отиват да работят много българи през лятото. Имам много познати, които работят през лятото на морето, през зимата на Банско. Например един мой познат през зимата работи като ски-учител на пистата в Банско, а през лятото на Равда като учител по сърфинг. Така, че имам представа за туризма в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор