Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Pavel M написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:БВП-то на София вече е почти двойно на това в Отава.
Ти определено си невменяем. :rofl: Знаеш ли колко е голяма Отава и какво има в нея ? И че GDP-то само на Онтарио е колкото на 12 Българии (826 срещу 66 милиарда) ? А това, че на Торонто е колкото 6 Българии при по-малко население ?

Няма ли кой да го разкара тоя трол най-после ?
абе аз като по прост да попитам.гедепето медепето е*и му мамата

ама като сте се хванали за гедепето дайте да я разясним тая работа как става
на българия гедепето 66 милиарда.
редовия бачкатор взема 1000 лв заплата на месец при 7 милиона население
на канада гедепето 826 милиарда
колко взема редовия канадски бачкатор при канадското гедепе при население от 37 милиона
ама искам точна аритметика.аз моята сметка съм си я направил
канатеца взема 13 000 долара на месец
взема ама дуки
давайте сметката че ми стана любопитно
Батка, на колко ракии си тази вечер? Гедепето на КанЪдЪ е $1.653 трилиона, тва хамерикански за 2017 г. За същата година българското гедепе според НСИ е 101 милиарда лева или $59.2 милиарда, пак хамерикански. Айде удари още една водка та белким ти се избистрят малко цифрите. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Трябва да му напишеш цифрите на салфетка та да разбере.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

jet написа:Трябва да му напишеш цифрите на салфетка та да разбере.
А на теб не знам на какво трябва да ти го напишат за да разбереш, че при новоизнесените цифри въпроса на Батката става още по-актуален.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Мерете съпоставими неща. Като среден доход на човек от населението или на семейство.
Брутен вътрешен продукт не ви върши работа освен ако не сравнявате еднакви по размери и население държави. А БГ и Канада не са такива.
Брутния вътрешен продукт мери стойноста на всички стоки и услуги прозведени в държавата за година. Не е редно да се дели на броя на населението. Ако машинист на влак закара влака от София до Варна и това има цена на услугата 5000 лв. това не значи че машиниста е взел 5000 лв. за 7 часа работа.

Ето ви по съпоставима статистика. Тя е от произволен квартал в Отава и мери средния доход на семейство в квартала.

Population size
557
Median age
38.20
Average Household Size
2.01
Average Household Income
$130,822
Households with Children (%)
45
Households without Children (%)
55
Number of Households
277

Или с други думи средния доход за година на човек е 65 000 долара в този квартал на Отава. В БГ лв. е 84 500 лв.
Дали има среден по популярност квартал в София в който средния доход на човек да е такъв? Взел съм среден квартал.

Има квартали като този до къщата на премиера в който дохода е над 400 000 на семейство или над 200 000 на човек.

Между другото в Отава средния доход на човек в целия град е към 55 000 долара. Хората са високо образовани, работят предимно в Държавния сектор. Работните им места са стабилни и не зависят от икономически цикли, рецесии, спад в производство или спад в търсене на дадена стока.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Kpetrov написа:
jet написа:Трябва да му напишеш цифрите на салфетка та да разбере.
А на теб не знам на какво трябва да ти го напишат за да разбереш, че при новоизнесените цифри въпроса на Батката става още по-актуален.
Кое му е актуалното и какви са тези новоизнесени цифри?! Какво ще кажеш за 19-те трлн. долара на американците. Тва на колко лева заплата се равнява (нали в заплати смятате). @хти и логиката.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Ето ви по съпоставима статистика. Тя е от произволен квартал в Отава и мери средния доход на семейство в квартала.
--------------------------
Или с други думи средния доход за година на човек е 65 000 долара в този квартал на Отава. В БГ лв. е 84 500 лв.
Интересно, защо като се заговори за подобни статистики относно консумацията на свинско със зеле в Канада и се забравя за това, че едни ядат свинското, а други само зелето? :)
Ето в горния пример Хълката изкарва, че едва ли не всеки един жител в този негов отавски квартал е с посочените доходи. А това съвсем не е така.
Сещам се сега за това, че аз и моят наемодател сме съседи на една и съща монреалска улица. Той е милионер, а аз изкарвам мизерни грошове, но средно ще излезе, че и двамата сме милионери. И какво ме грее мен това, или който и да е друг? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Линко идеята е че този начин на мерене среден доход на семейство е по добър от Брутен Вътрешен продукт.

Все още не е измислен начин за да премерим всеки индивидуално освен ако не си постваме копие от данъчната декларация във форума.

Смело твърдя че доста сънародници в Отава и други хора в Отава печелят към 65 000 долара на година. Разбира се на тях има данъци но данъци има и в БГ.
Неподохдящо бе да пусна статистика от квартала до премиера където къщите са скъпи и дохода на семейство е над 400 000.
Това не важи за повечето хора в Отава но 55 000 важи за повечето хора.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
Vedren написа: Ето ви по съпоставима статистика. Тя е от произволен квартал в Отава и мери средния доход на семейство в квартала.
--------------------------
Или с други думи средния доход за година на човек е 65 000 долара в този квартал на Отава. В БГ лв. е 84 500 лв.
Интересно, защо като се заговори за подобни статистики относно консумацията на свинско със зеле в Канада и се забравя за това, че едни ядат свинското, а други само зелето? :)
Ето в горния пример Хълката изкарва, че едва ли не всеки един жител в този негов отавски квартал е с посочените доходи. А това съвсем не е така.
Сещам се сега за това, че аз и моят наемодател сме съседи на една и съща монреалска улица. Той е милионер, а аз изкарвам мизерни грошове, но средно ще излезе, че и двамата сме милионери. И какво ме грее мен това, или който и да е друг? :)
Ами то затова се гледат параметри като средно, медиана и т.н., за да не се набляга само на свинското или само на зелето. Друг интересен параметър е колко са само на зеле и статистиките казват, че в България процента е близо 3 пъти по-голям: https://www.cia.gov/library/publication ... /2046.html"
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

За нагъващият само пържоли няма никакво значение колко народ живее само на зеле. Даже ако е с манталитета на Стрина, колкото повече са лузърите, толкова по-велик ще се чувства. :)

А квартал се избира по различни мотиви, Хълка. И няма нищо необичайно в това да живеят в един и същ квартал хора с огромно разлика в доходите. Само дето едните ще са собственици, наемодатели и работодатели т.е. нагъващи само свинско, а другите - наематели и наемни работници т.е. виреещи само на зеле. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Какво в крайна сметка искаш да кажеш ? То е ясно, че няма такова общество, в което всички да са доволни.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

може ли аз да кажа
канада велика икономическа сила с 27 пъти по голям национален продукт а заплатите на канадците спрямо заплатите на българите само 2,7 пъти по високи.
ами да се засрамят в канада малко от българия и да направят заплатите на канадците малко по съпоставими към националния си продукт и да ги вдигнат поне 2 пъти а не да подхвърлят на народонаселението си трохи

какво имам напредвид
-да вземем за пример средната канадска заплата както се твърди тук 50К макар че аз съм на друго мнение,масовата е някъде към 40К
-от 50К да извадим данъците-20К и остават чисто 30К за година или по 2500 на месец
-2500 на месец съпоставимо с българските 1000 е 2,5 пъти по вече
само 2,5 пъти по високи заплати при 27 пъти по висок национален продукт

и това ако не е щавене на кожа на сухо здраве му кажи.пълна ,безогледна експлоатация,съвременно робство.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

jet написа:То и вашето ГДП като тези 7 милиони българи дето ги имало в БГ. Националната статистика лъжат като дърти сигани (дето и тях ги нямало). Те и заплатите в БГ станали хиляди левове, ама само някои ги виждали, пенсионерите не можели да си занесат пенсиите до в къщи даже ги мятат през терасите. Престъпността липсвала, а културата била на европейско ниво (особено в Пловдив). Магистралите задръстени от българи връщащи се от чужбина.
Като не те кефи БГ, ходи в Париж или в другата Африка над САЩ да речем.
И не, това не е гетото. Това е белият квартал. В Брюксел и Лондон е дори още по-интересна разходката.
Според мен и ромите ще вадят по-високо БВП от тея.

Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:И няма нищо необичайно в това да живеят в един и същ квартал хора с огромно разлика в доходите.
В действителност има. В нашия Уест Ванкувър е почти невъзможно да има човек с по-ниски доходи, защото цялата му заплата няма да стига само за наем (там са само къщи, от най-скъпите), и няма такива опрели да дават само част от къщата си под наем.
В моя район пък почти няма хора под наем (също само къщи). Има пенсионери, чиито пенсии очевидно не са високи, но същите са собственици и трябва да имат и пари настрана (RRSP или други), за да могат да покриват всички разноски по къща, коли и т.н.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

SFBG82 написа:
jet написа:То и вашето ГДП като тези 7 милиони българи дето ги имало в БГ. Националната статистика лъжат като дърти сигани (дето и тях ги нямало). Те и заплатите в БГ станали хиляди левове, ама само някои ги виждали, пенсионерите не можели да си занесат пенсиите до в къщи даже ги мятат през терасите. Престъпността липсвала, а културата била на европейско ниво (особено в Пловдив). Магистралите задръстени от българи връщащи се от чужбина.
Като не те кефи БГ, ходи в Париж или в другата Африка над САЩ да речем.
И не, това не е гетото. Това е белият квартал. В Брюксел и Лондон е дори още по-интересна разходката.
Според мен и ромите ще вадят по-високо БВП от тея.


нищо ново поне за мен.това съм го виждал вече в монтреал и торонто.
е сградите са различни и никой в канада не си паркира колите и моторетките на тротоара но пешеходците са същите
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Като не те кефи БГ, ходи в Париж или в другата Африка над САЩ да речем.
Абе трол, той е отишъл където го кефи, пита се ти чий го търсиш на канадски форум.
Публикувай отговор