Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

България ви очаква!
http://www.economynews.bg/m/r_85654"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в България?

Мнение от the_coach »

joro написа:България ви очаква!
http://www.economynews.bg/m/r_85654"
:rofl: :rofl: :rofl:

За какво бе Жоре, България ни очаква :lol: Нали кажи-речи всяко лято ходим на гости там :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа: В Америка по 6 души загиват от катастрофи на всеки 5 минути.
Ще оправдаеш ли тази наивна глупост с някакъв източник?

Също така чакаме обяснение на сметката, че било 100 пъти по-евтино да отидеш на море в Гърция, отколкото ние в Куба.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:
optics написа:
Kpetrov написа:тукашната инфраструктура пропусквателната способност на кръстовищата можеше да е доста по-голяма ако не бяха overruled със сякакви излишни правила.
Какви са тези излишни правила?
Всякакви видове зелени стрелки за ляво, дясно и право.
Лявата е абсолютно необходима на някои места, иначе можеш да завиеш единствено на жълто/червено и стават ужасни задръствания. Други видове стрелки освен за наляво не съм виждал, може да ги има само при вас.
Нямам предвид да липсва отделна секция за пеминаване с предимство на ляво, ясно е че без нея на места никой няма да може да премине.
Става на въпрос когато тя изгасне и свтне обикновено зелено то да не е специално само за направо, а лявата секция от стрелка може да стане на обикновено зелено за преминаване без предимство на ляво.
Много кръстовища са натоварени неравномерно в зависимост от часа пик - сутрин или вечер и това би било много облекчаващо трафика.

Ясно ми е, че на ляв завой стават най-много сакатлъци и тези много умните и опитни спазващи правилата според Аблод, не могат да се справят с такава сложна задача и им е нужна допълнителна помощ - правило.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:
Kpetrov написа: Всякакви видове зелени стрелки за ляво, дясно и право.
Една минута от двете когато свети зелено - някаква стрелка само за направо да не сгазиш случайно пешеходците на десен завой, които пешеходци много често въобще липсват на кръстовището.
Също така е тъпо да слагаш колан, когато не ти предстои катастрофа, ама...
Да разбирам ли, че на дясно не трябва да се завива въобще защото може да изкочи пешеходец изневиделица!? Или, че като светне обикновенно зелено без стрелка може да ги газиш!?
Извинявай, но това да не можеш да завиеш на дясно при положение, че е зелено за направо е най-голямата тъпотия и изглежда не е разпространена из цяла Канада.
Наистина ли смяташ, че е необходимо?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Тука пак говориш за Кебек, в Онтарио се завива надясно дори и на червено. Иначе в Торонто много от светофарите дават ляво само по време на часовете пик.

Жоре, там дето България ни чака - това за колко долара в час?!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

jet написа:Тука пак говориш за Кебек, в Онтарио се завива надясно дори и на червено.
В цяла Америка се завива. Като шофирах в Квебек също завивах, да не би да съм нарушил някакво правило ? :o
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:България ви очаква!
http://www.economynews.bg/m/r_85654"
Супер, винаги съм си мечтал за местенце в преработващата промишленост. От друга страна гледам, че все още имало безработни и тъй като не съм кофти човек и не искам да изместя някой такъв, ще се въздържа засега. :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IRA »

roumensp написа:
jet написа:Тука пак говориш за Кебек, в Онтарио се завива надясно дори и на червено.
В цяла Америка се завива. Като шофирах в Квебек също завивах, да не би да съм нарушил някакво правило ? :o
На острова на Монреал е забранено. Има знаци като пресичаш мостовете.

Изображение
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Kpetrov написа:Да разбирам ли, че на дясно не трябва да се завива въобще защото може да изкочи пешеходец изневиделица!?
Въобще? Хайде да не се уливаме!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

jet написа:Тука пак говориш за Кебек, в Онтарио се завива надясно дори и на червено. Иначе в Торонто много от светофарите дават ляво само по време на часовете пик.
Не дори Квебек, а специално остров Монтреал както IRA е казала, но тук говорехме за правилата по принцип, и че могат да бъдат безмислени.
Дадох пример за такова което нарушавам винаги когато и където мога без да причинявам неудобство или опасност за околните.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:
Kpetrov написа:Да разбирам ли, че на дясно не трябва да се завива въобще защото може да изкочи пешеходец изневиделица!?
Въобще? Хайде да не се уливаме!
Така де, да не се уливаме, но ти изтипоса ни в клин, ни в ръкав това за колана.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Неслагането на колан го сравних с липсата не пешеходен светофар. В зависимост от трафика може и да е по-опасен. Не си съгласен?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:Неслагането на колан го сравних с липсата не пешеходен светофар. В зависимост от трафика може и да е по-опасен. Не си съгласен?
Не съм съгласен, че възпрепятстването на водачите да преминат на дясно когато е свободно и ограничаването на времето за тази маневра намалява опасността, напротив.
Пешеходеца преминаващ на право пред дясно завиващия автомобил така или иначе има предимство. Ограничаването със стрелка времето за преминаване на автомобилите сред пешеходците не променя рисковете според мен.
Каква липса на пешеходен сфетофар? Говорим за излишни правила на сфетофари натоварващи трафика и даващи съмнителни подобрения в сигурността.

Явно не сме се разбрали!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Kpetrov написа:Не съм съгласен, че възпрепятстването на водачите да преминат на дясно когато е свободно
Не знам с кого спориш, но за това съм съгласен с теб. :D
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор