Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

NightMartini написа:
pumpy написа:
NightMartini написа:Само че затова се искат топки. Аз засега имам сили само да продължа напред. Всичко в тоя живот е опит, така че никога нищо не е излишно. Правя си боза, домашни кори за баница, туршия от камби, кисели краставички, лютеница, преди всичко това ми се даваше наготово.
За всичко в този живот се искат топки: и за да си тръгнеш и за да останеш.
Личен съвет: колкото по-бързо забравиш за тези червените от горе, толкова по-лесно ще ти е тук. Повечето неща ги има в българския магазин, но време никога няма в излишък.
Една позната преди години прекарваше по 6 часа средно на ден на телефона с приятели и майка си в БГ. Познай дали е още в Канада ?
Ще погледна и втория филм, това Посоки е тежка реалност, която и до днес ми държи, ако и да се прибирам на 5 години.
Иво,
Ако зачеркна думите в червено, означава да си плюя на детството. Това, което ми даде България, Канада щеше да ми го открадне. Алтернативата и инвестицията в гражданство на миролюбива държава си заслужава. В България се опитаха да ме убият. Тук ако настъпя някой, той ми се извинява, че е сложил крака си близо до моя.
Да, филмът е тежък, но е истински, неподправен. Само едно изречение да запомниш ти стига - Дано ми сложат сърцето на някой добър човек.
Няма да си плюеш на детството. Просто ще го оставиш там където му е мястото и ще продължиш напред. Не да бягаш, а да намериш. Трудно ми е да се поставя на мястото ти. Днес имах проблем в службата (явно се случва веднъж годишно) и трябваше да си прегледам съобщенията от преди една година, търсех една снимка, която пратих на жема ми и намерих следното, което тя ми беше написала тогава: "Твоя живот е моя живот, когато ти имаш проблем, аз имам проблем". Пожелавам ти да го намериш от все сърце, тогава живота е песен :) Не знам дали двете седмици в БГ са решение на проблема, аз дойдох тук оженен, но все една "Йоана" ми се вижда по-реалния вариант, от връщането винаги на изходната точка. Не знам, просто не знам. Дано да се разбереш и ти един ден с "дядо си" :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Pavel M написа:
Pyrelight написа:Не съм важна кукла! И аз някога (в миналото) съм ползвала "екологична" - компост тоалетна. Усещането като ти цопне л**цето и те опръска със съдържанието и е незабравимо! :rofl:
Съжалявам за интимните ти неудачи! (Не беше нужно да ги споделяш! :tmi: ) Дерзай!
П.П. Между другото тук в Монреал има един канадски фермер, дето се подвизава из българските среди.(може и да го познаваш, аз лично - не го!) Ходи и изучава български фолклор. Друса български хора и си пада по български жени за интимни приятелки.
Досега нито една не е задържал за постоянно. А той със сигурност не им предлага външни нужници!
Това е само за размисъл. Опитай си да си отговориш, защо?!
:rofl: :rofl: :rofl: :rof

въртим я ,сучем я и накрая пак до кенефа опряхме-любимата тема на Стрина.
явно на Стрина там и е силата щото откъдето и да започне разговора най накрая все до кенефа стига :lol:
Батка, прав си отчасти. По скоро тя е спец по всички теми. А по темата за кенефа, не е толко трудно всеки да изкаже компетентно мнение.
Примерно, че за да цопва значи е много спечено. Ако е с правилната консистенция, се точи, дет вика един познат доктор - като паста за зъби.
И съответно влиза меко във водата.
Аз от тоя форум съм научил, че ако нещата аслъ са спечени и вървят на цопване, се слагат 1-2 парчета хартия във водата, което ефективно
предотвратява обратни пръски нагоре. Да ме извини който беше оригиналния източник, че не съм му запомнил ника.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

NightMartini написа:Скоро гледах един български филм в ютуб - казва се Посоки. Ако ти остане време гледай го, има доста хубави моменти и реплики в него.

Момент. Филма като филм е хубав, режисура, сценарий, актьори (с единия сме били заедно в казармата). Но "хубави моменти" не си спомням. Спомням си тежък депресат. Дадох го на един градски (Български Викторианец демек) - след като го гледал ми се обажда по телефона и вие като настъпано коте. Ах вика защо ми го даде това, депресирах се максимално. Викам - е поне сега знам, че не съм само аз.

Ако си видял хубави моменти, значи си егати позитивната личност! Свалям шапка и се покланям колкото ми позволява кръстът.

За мене преобладаващото мнозинство, ама силно преобладаващо от съвременни български филми лъхат на мъка и безкрайна безнадеждност. Всъщност Посоки го слагам на първо място по този показател, а ако трябва да гласувам за качество на филма - на едно от първите места. Има и други качествени - Love.net, Козелът, двата филма на Ники Илиев - Чужденецът (2012) и Живи легенди (2014) са много добри. и др.

Corpse collector (2015) e също много силен като режисура и актьори и също много мъка.

Като не толкова депресиращ (въпреки че главните роли са старци бих определил "Корави старчета" (2011)

The woman of my life (2015) е мрачен също.

Впрочем, препоръчвам всички филми които съм споменал, ако не препоръчвам някой ще кажа изрично.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Какво се случва в България?

Мнение от kiro »

optics написа: Ах вика защо ми го даде това, депресирах се максимално. Викам - е поне сега знам, че не съм само аз.
Дай му да гледа нешо позитивно като "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде", според мен най-добрия български филм от 10 г. насам
Bulgayrian
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

optics написа: Батка, прав си отчасти. По скоро тя е спец по всички теми. А по темата за кенефа, не е толко трудно всеки да изкаже компетентно мнение.
Примерно, че за да цопва значи е много спечено. Ако е с правилната консистенция, се точи, дет вика един познат доктор - като паста за зъби.
И съответно влиза меко във водата.
Аз от тоя форум съм научил, че ако нещата аслъ са спечени и вървят на цопване, се слагат 1-2 парчета хартия във водата, което ефективно
предотвратява обратни пръски нагоре. Да ме извини който беше оригиналния източник, че не съм му запомнил ника.
БАН-решение, като вратата на хладилника... Нямам думи! :facepalm:
П.П. Виж, кой повдигна темата за къмпоуст тоалетните! Не съм аз авторът, нито толкова разбирам. Само казах, какво се случва като си прекалено спечен. Аз съм така перманентно. Съжалявам за TMI! |(
Селският живот, както казах не ми е по сърце.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

optics написа: Момент. Филма като филм е хубав, режисура, сценарий, актьори (с единия сме били заедно в казармата). Но "хубави моменти" не си спомням. Спомням си тежък депресат. Дадох го на един градски (Български Викторианец демек) - след като го гледал ми се обажда по телефона и вие като настъпано коте. Ах вика защо ми го даде това, депресирах се максимално. Викам - е поне сега знам, че не съм само аз.
Мерси, все пак за критиката! Аз няма да го гледам. :)
Не трябва да се действа първосигнално и да се хвърляме да гледаме всичко, което сульо и пульо ни подхвърли. Това все пак е форум и сме тук за да се забавляваме, а не да си предаваме отрицателни настроения! :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

pumpy написа:
NightMartini написа:
pumpy написа:
NightMartini написа:Само че затова се искат топки. Аз засега имам сили само да продължа напред. Всичко в тоя живот е опит, така че никога нищо не е излишно. Правя си боза, домашни кори за баница, туршия от камби, кисели краставички, лютеница, преди всичко това ми се даваше наготово.
За всичко в този живот се искат топки: и за да си тръгнеш и за да останеш.
Личен съвет: колкото по-бързо забравиш за тези червените от горе, толкова по-лесно ще ти е тук. Повечето неща ги има в българския магазин, но време никога няма в излишък.
Една позната преди години прекарваше по 6 часа средно на ден на телефона с приятели и майка си в БГ. Познай дали е още в Канада ?
Ще погледна и втория филм, това Посоки е тежка реалност, която и до днес ми държи, ако и да се прибирам на 5 години.
Иво,
Ако зачеркна думите в червено, означава да си плюя на детството. Това, което ми даде България, Канада щеше да ми го открадне. Алтернативата и инвестицията в гражданство на миролюбива държава си заслужава. В България се опитаха да ме убият. Тук ако настъпя някой, той ми се извинява, че е сложил крака си близо до моя.
Да, филмът е тежък, но е истински, неподправен. Само едно изречение да запомниш ти стига - Дано ми сложат сърцето на някой добър човек.
Няма да си плюеш на детството. Просто ще го оставиш там където му е мястото и ще продължиш напред. Не да бягаш, а да намериш. Трудно ми е да се поставя на мястото ти. Днес имах проблем в службата (явно се случва веднъж годишно) и трябваше да си прегледам съобщенията от преди една година, търсех една снимка, която пратих на жема ми и намерих следното, което тя ми беше написала тогава: "Твоя живот е моя живот, когато ти имаш проблем, аз имам проблем". Пожелавам ти да го намериш от все сърце, тогава живота е песен :) Не знам дали двете седмици в БГ са решение на проблема, аз дойдох тук оженен, но все една "Йоана" ми се вижда по-реалния вариант, от връщането винаги на изходната точка. Не знам, просто не знам. Дано да се разбереш и ти един ден с "дядо си" :)
Привет Иво,
Разбрал си посланието. Следвай го, защото най-тъжното нещо на този свят е да вечеряш всяка вечер сам.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

optics написа:
NightMartini написа:Скоро гледах един български филм в ютуб - казва се Посоки. Ако ти остане време гледай го, има доста хубави моменти и реплики в него.

Момент. Филма като филм е хубав, режисура, сценарий, актьори (с единия сме били заедно в казармата). Но "хубави моменти" не си спомням. Спомням си тежък депресат. Дадох го на един градски (Български Викторианец демек) - след като го гледал ми се обажда по телефона и вие като настъпано коте. Ах вика защо ми го даде това, депресирах се максимално. Викам - е поне сега знам, че не съм само аз.

Ако си видял хубави моменти, значи си егати позитивната личност! Свалям шапка и се покланям колкото ми позволява кръстът.

За мене преобладаващото мнозинство, ама силно преобладаващо от съвременни български филми лъхат на мъка и безкрайна безнадеждност. Всъщност Посоки го слагам на първо място по този показател, а ако трябва да гласувам за качество на филма - на едно от първите места. Има и други качествени - Love.net, Козелът, двата филма на Ники Илиев - Чужденецът (2012) и Живи легенди (2014) са много добри. и др.

Corpse collector (2015) e също много силен като режисура и актьори и също много мъка.

Като не толкова депресиращ (въпреки че главните роли са старци бих определил "Корави старчета" (2011)

The woman of my life (2015) е мрачен също.

Впрочем, препоръчвам всички филми които съм споменал, ако не препоръчвам някой ще кажа изрично.
Привет Оптикс,
За да ме разбереш трябва да дам малко история. Когато бях малък, бях част от най-добрата театрална група за времето си - група Щурче на братя Райкови. Играл съм със Димо от ПИФ, С Петър Андонов Писмо от Америка, с Мариус Куркински. Участвах във филми на Георги Дюлгеров, Рангел Вълчанов. Бях най-добрият кункиор и направих първият отбор по бейзбол - правихме филм за това, бяха велики времена. Това се нарича опит. Този опит ми позволява да знам как да гледам, слушам и чета. Филмът представлява разговор със зрителя. Не всеки е готов за този разговор. Този филм събужда душата ти. Да, след гледането му няма как да затвориш очи успокоен. Върни се и си спомни сцената на Командарев с кучето на спирката - ако не трепнеш, значи там където си в момента е наистина твоето място. Знаеш ли от какво почина Djoko Росич - от мъка. Това може да се случи само на един човек, които е машина за емоции, а тук където сме има само машини за пари.
Бистра няма нужда да го гледа, защото тя не разбира езика. Баси якото е да си пр..т , никви грижи.
Оптикс, днес се замислих - в нашето съвремено общество има една преграда, която нашата глупост не ни позволява да прескочим. Нищо чудно съвсем скоро всички да бъдем притиснати към земята от собственото си безумие.
В такъв случай ти препоръчвам да гледаш филма hector and the search for happiness.
Той вече би трябвало да ти хареса.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

NightMartini написа:
pumpy написа:
NightMartini написа:
pumpy написа:
NightMartini написа:Само че затова се искат топки. Аз засега имам сили само да продължа напред. Всичко в тоя живот е опит, така че никога нищо не е излишно. Правя си боза, домашни кори за баница, туршия от камби, кисели краставички, лютеница, преди всичко това ми се даваше наготово.
За всичко в този живот се искат топки: и за да си тръгнеш и за да останеш.
Личен съвет: колкото по-бързо забравиш за тези червените от горе, толкова по-лесно ще ти е тук. Повечето неща ги има в българския магазин, но време никога няма в излишък.
Една позната преди години прекарваше по 6 часа средно на ден на телефона с приятели и майка си в БГ. Познай дали е още в Канада ?
Ще погледна и втория филм, това Посоки е тежка реалност, която и до днес ми държи, ако и да се прибирам на 5 години.
Иво,
Ако зачеркна думите в червено, означава да си плюя на детството. Това, което ми даде България, Канада щеше да ми го открадне. Алтернативата и инвестицията в гражданство на миролюбива държава си заслужава. В България се опитаха да ме убият. Тук ако настъпя някой, той ми се извинява, че е сложил крака си близо до моя.
Да, филмът е тежък, но е истински, неподправен. Само едно изречение да запомниш ти стига - Дано ми сложат сърцето на някой добър човек.
Няма да си плюеш на детството. Просто ще го оставиш там където му е мястото и ще продължиш напред. Не да бягаш, а да намериш. Трудно ми е да се поставя на мястото ти. Днес имах проблем в службата (явно се случва веднъж годишно) и трябваше да си прегледам съобщенията от преди една година, търсех една снимка, която пратих на жема ми и намерих следното, което тя ми беше написала тогава: "Твоя живот е моя живот, когато ти имаш проблем, аз имам проблем". Пожелавам ти да го намериш от все сърце, тогава живота е песен :) Не знам дали двете седмици в БГ са решение на проблема, аз дойдох тук оженен, но все една "Йоана" ми се вижда по-реалния вариант, от връщането винаги на изходната точка. Не знам, просто не знам. Дано да се разбереш и ти един ден с "дядо си" :)
Привет Иво,
Разбрал си посланието. Следвай го, защото най-тъжното нещо на този свят е да вечеряш всяка вечер сам.
вземи си домашен любимец:
-котка,куче,прасе,пор или филипинка докато мезиш да ти прави компания :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

вземи си домашен любимец:
-котка,куче,прасе,пор или филипинка докато мезиш да ти прави компания


Мислил съм затова, ама ми е жал за животното - ши умре от скука тука.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Нещо западняците не харсеват румънците далеч повече отколкото българите. :lol:


https://yougov.co.uk/topics/internation ... nd-bulgari

Изображение


https://d25d2506sfb94s.cloudfront.net/c ... ip%201.pdf
https://d25d2506sfb94s.cloudfront.net/c ... ip%202.pdf
Последно промяна от SFBG82 на Сря Мар 13, 2019 4:02 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Нещо западняците не харсеват румънците далеч повече отколкото българите. :lol:
Направо ми олекна като видях, че не сме на последно, а на предпоследно място. :D
Предполагам румънците им "доставят" повече цигани от нас, затова ... :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:Нещо западняците не харсеват румънците далеч повече отколкото българите. :lol:
Направо ми олекна като видях, че не сме на последно, а на предпоследно място. :D
Предполагам румънците им "доставят" повече цигани от нас, затова ... :lol:
Депресирай се с тази карта тогава, щом ти е олекнало толкова. ;)

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Shared Electric Vehicles Spark in Sofia Increase by 170

March 13, 2019



Изображение

Spark's shared car company added 20 Hyundai Kona electric cars to its park. The cars offered by the company are already 150, all of them moving on electricity, reports Dnevnik.
Spark has said that another 150 electric vehicles Hyundai Kona will be delivered by the middle of the year, so the total number of their cars in Sofia will reach 300.


"These are high-end luxury cars that have a significant mileage of 300 km with a single charge, with this order making a clear statement that the Spark service has great potential and will increasingly enter the transport mix of Sofia," said the executive director of the company Stefan Spasov.

He also said that over a year and a half of the introduction of the service, over 35,000 people benefited from it.

Spark allows the discovery and hiring of an electric car via a mobile phone. Cars can be taken and left anywhere in the blue or green area of ​​Sofia, where electric vehicles stop for free or in designated areas outside the city center. Payment is based on time, depending on the traffic, the use may be cheaper than charges.

At present, Spark's largest fleet of cars are Volkswagen e-Up, Nissan Leaf from the previous and current generation, as well as a number of Nissan and EnVi 200 light trucks. "(Nissan e-NV200).
https://www.novinite.com/articles/19576 ... ase+by+170"
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Износ на България - млн. левове
2018 (2017)

1. Германия - 8 163.8 (7 023.1)
2. Италия - 4 759.4 (4 326.8)
3. Румъния - 4 696.0 (4 261.9)
4. Турция - 4 228.9 (4 853.3)
5. Гърция - 3 695.6 (3 362.5)
6. Франция - 2 203.5 (2 137.1)
7. Белгия - 1 921.2 (2 195.1)
8. Нидерландия - 1 514.3 (1 293.4)
9. Китай - 1 463.0 (1 329.0)
10. Испания - 1 366.3 (1 533.8)
11. Обединено кралство - 1 363.2 (1 272.7)
12. Полша - 1 274.1 (1 231.7)
13. Чешка република - 1 182.4 (1 069.1)
14. Сърбия - 1 034.1 (927.2)
15. Австрия - 991.0 (961.3)
16. Унгария - 973.6 (902.6)
17. Съединени американски щати - 929.9 (797.6)
18. Северна Македония - 824.5 (796.3)
19. Руска федерация - 745.6 (1 448.9)
20. Швеция - 494.4 (426.8)

Източник: НСИ
Последно промяна от SFBG82 на Чет Мар 14, 2019 12:12 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор