Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

ЧУДО! Министър се вози в трамвай №7.
Правосъдният министър Янаки Стоилов се вози в трамвая – няма охрана, няма личен шофьор, няма черен мерцедес ...

Изображение
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

:rofl: :rofl: :rofl:

Във връзка с разследването на незаконни подслушвания на политици, Бюрото за контрол на СРС е попаднало на запис, на който се чуват два гласа: единият наподобява гласа на северномакедонския премиер З. З., а другият - на бившия български премиер Б. Б. Публикуваме стенограмата без редакторска намеса:

ЗБ: Здраво, баю Бојче! Како си? Решив да те побарам за да го изјасниме проблемот со идентитетот.

ББ: Абе, братО, ти да не си обърнАл резбата, че искаш да ме побараш?

ЗБ: Ха-ха. Не, бе баю Бојче! На македонски „барам“ значи "търся" на бугарски.

ББ: Да ви имам шибания език.

ЗБ (въодушевено): Треба ли да го разбирам ова како признание за постоењето на македонскиот јазик?

ББ (уплашено): А, не. Аз нищо не признавам без бой.

ЗБ: Те молам, брат. Препознајте го нашиот јазик! Во спротивно нема да има пријателство и лубов меѓу нашите народи.

ББ: Езикът кво ти пречи на любовта? Любов мое да се прай и без да се говори много.

ЗБ: Така е, но нашите маже постојано се жалат дека бугарските девојки не ги оставаат да ги бакнуваат с јазик.

ББ: Кво не ги?

ЗБ: Не дават да ги целуват с јазик.

ББ: Тва пък що?

ЗБ:Затоа што не го признаваат нивниот јазик.

ББ: Ха-ха.

ЗБ: Исто е и со идентитетот.

ББ: Хиляди пъти съм ти повтарЯл, че ние признаваме македонския идентитет, но искаме вие пък да признаете корените си.

ЗБ: Според науката сите народи са произлезли од мајмуни. Како само ние Македонците прозхождаме од Бугарите?

ББ: Много просто. През последните години аз напраих българите на маймуни. Тъй че не се коси. И вие сте произлезли от маймуни.

ЗБ: Како што те гледам повнимателно, можеби си во право.

ББ: Айде сега малко по-сериозно. Ако искаш да вдигнем ветото за ЕС, просто се придържайте към договора за дружба и сътрудничество.

ЗБ: Но, овој договор го потпиша криминалецот Никола Груевски, кој побегна до Унгарија кај другиот криминалец Орбан.

ББ: А, недей така. Нема да обиждаш моя приятел Орбан, че не се знае кво ше стане. Утре оня каскет Гешев кат обърне палачинката и ме погне, мое да се наложи и аз да избегам при Орбан.

ЗБ: Можеш да дојдеш и кај мене. Само подигнете оваа вето.

ББ: КАжи ми честно, братО, за кво толкоа искаш да влезеш в Европейския съюз?

ЗБ: Како за што? Кога видов пакети евра и златни прачки во ноќната ти маса, бев комплексиран. Овие работи не паднаа од небото. Тие доаѓаат од Европската унија. Сакам да бидам богат како тебе.

ББ: Прав си, братО. Голем келепир пада от Европата. Стига да знаеш как да се слагаш на началниците в Брюксел.

ЗБ: Научи ме, баю Бојче, те молам!

ББ: Ше те науча, братО. Пък ако ме подгонат, ти ше ме покриеш при тебе.

ЗБ: Со задоволство Бају Бојче. За неколку снопови евра и златни прачки.

ББ: Немаш грижа.

ЗБ: Се согласивме. Чао.

ББ: Чао. (затваря телефона): Айде още един будала с двеста.
My name's Plissken......
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Изображение
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Rall »

Абе пич, заеби ги тия картинки и давай салфетки!
Новата президентска двойка:
Изображение
:rock:
Dead Eyes See No Future
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Струва ми се, че Байдън изрече името на следващия министър-председател на България ;)
Съвсем скоро ще разберем :)


Това е по повод инициативата "Три морета", която този път се провежда в София и домакин е Румен Радев.
Друго интересно нещо е, че Сашо Дончев продаде 50% от Овъргаз на американска компания ;) А Овъргаз беше 50% собственост на Газпром преди, но може Сашо Дончев да е изкупил дела им, не съм проверявал.
Интересно..... Дъртака Байдън оставя Газпром да си завършва тръбите, ама пък американци ще стоят между Газпром и крайния (в случая български) потребител. Със сигурност подобни сделки ще има и из другите страни в Европа :)
My name's Plissken......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

snakeplissken написа: Съб Юли 10, 2021 3:54 am Друго интересно нещо е, че Сашо Дончев продаде 50% от Овъргаз на американска компания ;) А Овъргаз беше 50% собственост на Газпром преди, но може Сашо Дончев да е изкупил дела им, не съм проверявал.
Жена ми работеше за тия преди да заминем. Доста работа имаха навремето, сега не знам.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

roumensp написа: Съб Юли 10, 2021 2:55 pm
snakeplissken написа: Съб Юли 10, 2021 3:54 am Друго интересно нещо е, че Сашо Дончев продаде 50% от Овъргаз на американска компания ;) А Овъргаз беше 50% собственост на Газпром преди, но може Сашо Дончев да е изкупил дела им, не съм проверявал.
Жена ми работеше за тия преди да заминем. Доста работа имаха навремето, сега не знам.
Със сигурност и сега имат.
Още по-интересно е че Дончев не е присъствал на подписването на сделката с американците. Дали е бил притиснат да продава, дали и него не го грозят санкции по Магнитски, дали тази сделка е част от договорките между Путин и Байдън за Северния поток, не се знае
My name's Plissken......
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от dimana »

За министър-председател има изискване да няма друго гражданство. Не знаем дали министър Кирил Петков има канадско гражданство.
Дано всичко което се случва да е за добро.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

dimana написа: Съб Юли 10, 2021 8:22 pm Дано всичко което се случва да е за добро.
Случва се това, че никой няма да събере дори 25% от гласовете и пак ще има проблем да се състави правителство, защото дори 3-странни коалиции трудно ще минат 50%. Ако има правителство то ще е на малцинството и за всяко решение ще се дърлят в парламента.

Избирателната активност е около 40%, демек 60% от хората не харесват никой. :lol:
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

roumensp написа: Нед Юли 11, 2021 4:01 pm
dimana написа: Съб Юли 10, 2021 8:22 pm Дано всичко което се случва да е за добро.
Случва се това, че никой няма да събере дори 25% от гласовете и пак ще има проблем да се състави правителство, защото дори 3-странни коалиции трудно ще минат 50%. Ако има правителство то ще е на малцинството и за всяко решение ще се дърлят в парламента.

Избирателната активност е около 40%, демек 60% от хората не харесват никой. :lol:
Аз реших да отида да гласувам по-късно днес, не толкова заради някого, а против ГЕРБ. Още не съм решил за кого, но със сигурност гласа ми няма да отиде при ГЕРБ, БСП или ДПС. Ще е за някой който със сигурност ще влезе в парламента, по този начин дори и малка част от гласа ми няма да отиде при тиквата.

Очаквам гласовете от чужбина още малко да наклонят везните в ущърб на ГЕРБ и ДПС.

Гледам у фейсбук, че комисията тук във Ванкувър приканва хората да си носят маските :lol:
Пак ще има цирк като отидем със сина ми без маски :D
My name's Plissken......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Аз стигнах до извода, че Бай Ганьо е бил доста прав с неговото "всички са маскари" и това важи и за Канада, и особено по време на ковида. :D
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Български евродепутат срещу влизането ни в Шенген: Радан Кънев гласува срещу страната си в Брюксел


https://tribune.bg/bg/politika/balgarsk ... -briuksel/
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4084
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Да живее Българо-Македонската космическа дружба :rock: :rofl: :party:
My name's Plissken......
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Изображение
Публикувай отговор