Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

София е №2 в света по ръст на цените за последната година

https://www.economic.bg/bg/news/11/sofi ... odina.html"
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Смехурко си ти, Иване1007. Защото е смешно чак след 30 г. да се сетиш да критикуваш и обвиняваш еди-кой си, че правел еди-какво си. Пък когато му е било времето да протестираш, ти си стоял безучастен, или си бил съучастник на онова, срещу което днес негодуваш.

Така и не стана ясно, ти заедно с офицерите от ротата си ли се наливаше със "Слънчев Удар" из кръчмите, беше им отцепка, или какво? :)

Аз никаква партийна книжка не съм хвърлял и на нищо не съм плюл. Книжката, както вече ти казах, я сдадох в архива на политотдела на 3 мсд, в съответствие със законодателното решение за деполитизация на армията. Също така законодателят реши, че старата клетва престава да бъде валидна и се заклех отново, по нов текст. И това не е нито парадокс, нито прецедент. Дядо ми е трябвало да се заклева 3 пъти - на цар Борис, на цар Симеон и на народната власт.


Никой от никъде не ме е изритвал, а си подадох молба за освобождаване от кадрова служба поради придобите право на пенсия, съгласно закона.

Биографията си не съм сменял и няма да сменя за каквото и да било. Това го правят натегачи като теб, които по време на соца вадеха на показ дядовци-ятаци, а после търсеха да изкопаят някой дядо-чорбаджия с конфискуваня фабрика. :)
Аз съм си същия и преди, и сега.
Това последното е напълно вярно - и преди 40 години и сега си фурнаджийска лопата. 8)
Преди 30 години, ако бяхме критикували открито комунистическия режим, в престъпленията на който ти си бил съучастник, то ти и твоите другари с милиционерски и офицерски фуражки, щяхте да биете и убивате, както сте го правили много пъти и щяхте да пълните затвори и концлагери, както сте го правили.

Аз никога не съм се наливал с алкохол - не съм алкохолик с фуражка, дето пие, щото иначе трябва да се гръмне ]:)
А боклуци като "Слънчев Удар" никога не съм пил, щото целта ми за разлика от теб, не е била да се нафиркам до козирката. 8)
Тия офицери дето се бяха клели на цар Борис "народната власт" ги изби или ги прати по затворите и концлагерите. Тя беше "народна" само доколкото крадеше от народа, иначе си беше марионетна, поставена от съветските окупатори.
Биографията Linko я смени и лъга, че е имал инженерно образование и е работил като системен администратор 8) Скри и, че е членувал в престъпна организация.
Аз дядо ятак не съм имал, нито дядо с конфискувана фабрика. 8)
Ти разправяше за твоя дядо , дето си продал гатера и изпил парите, а после го изкара, че било да финансира терористите, които после ги писахте, че били борци против фашизма, какъвто никога не е имало в България.
Та ти от гробокопач накапитализЪма и строител на социализЪма и тошовист обърна палачинката и лъга, маза та да се докопаш до Квебек, където въздишаш от мъка по Сталин и Путин, вместо да заминеш за Магадан 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Аз комсомолец съм бил, когато му е било времето. При това не приет предсрочно и по заслуги, както Иван1007. :)
Хахаха.
Аве аз съм станал комсомолец на 13 години, когато и човек да бях убил, нямаше да ме съдят. 8)
Целия ми келепир беше, че не носих пионерска връзка два месеца в седми клас. 8)
За разлика от теб обаче, не съм бил член на престъпна организация, в която ти си влязъл напълно съзнателно и отговорно.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами ако когато кандидатствах за членство, тази организация бе изобличена от Иванчовци1007 като престъпна. Ако Иван1007 тогава бе разтръбил из цялта страна и по целия свят за престъпленията на БКП, естествено, че нямаше да подавам молба за членство.

Ама на - мълчеше тогава Иван1007. Страх го беше, или пък така му изнасяше. Не знам. Чак след 30 г. започна да зее и да вилнее из виртуалното пространство наш Иван1007. КЪсно, много късно.
На умряло куч нож да вадиш му се вика на това неговото. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Ama то кучето е още живо и на власт. :D :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Не знаех, че БКП все още съществува, че и е на власт в България.
Ако е така, това означава, че не е престъпна организация и не е забранявана и отричана, а напротив - тя е носителка на надеждите за по-добро бъдеше на обикновените българи. Затова и народат я избора да управлява толкова десетилетия вече, Още малко и ще стане цял век. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Ами ако когато кандидатствах за членство, тази организация бе изобличена от Иванчовци1007 като престъпна. Ако Иван1007 тогава бе разтръбил из цялта страна и по целия свят за престъпленията на БКП, естествено, че нямаше да подавам молба за членство.

Ама на - мълчеше тогава Иван1007. Страх го беше, или пък така му изнасяше. Не знам. Чак след 30 г. започна да зее и да вилнее из виртуалното пространство наш Иван1007. КЪсно, много късно.
На умряло куч нож да вадиш му се вика на това неговото. :)
Хахаха!
Ми тя БКП бе изобличена като престъпна и го разгласяваха из цялата страна - и BBC, и Дойче Веле, и Гласът на Америка, и Свободна Европа.
Ама тогава партията на Озо ги заглушаваше, а Озовци тичаха да донасят на Държавна Сигурност, ако някой ги слушаше, та да го пъхнат в затвора или в психиатрията. :puke:
Ти вместо да водиш часове по комунистическа пропаганда сред войниците и да им четеш "Наръчника на ЗаКаПиЧето" що не им организираше слушане на забранени радиостанции? 8)
После тошовистите сталинисти даже спирахте руските вестници и списания, където пишеше за престъпленията на Сталин, Берия, за ГУЛАГ. 8)
Мислехте, че Тошо ще е вечен и вие ще поминувате покрай него, ама не би. 8)
Айде остави тогава - по-добре късно отколкото никога. Покай се за съучастието си в престъпленията на КомунизЪмът, махни аватара на престъпника Сталин, спри да се кланяш на престъпника Путин и стани нов човек.
8)
Да не кажеш, че и това не съм ти казвал 8)
Колко години вече ти го казвам и аз и други тука, ама ти не възприемаш :fubar:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Не знаех, че БКП все още съществува, че и е на власт в България.
Ако е така, това означава, че не е престъпна организация и не е забранявана и отричана, а напротив - тя е носителка на надеждите за по-добро бъдеше на обикновените българи. Затова и народат я избора да управлява толкова десетилетия вече, Още малко и ще стане цял век. :)
БКП си съществува, ама тя не пее в хора.
Съществуват издънките и които са засадени от.бившата престъпна комунистическа Държавна Сигурност.
Престъпна си беше БКП, не е забранявана за съжаление - сама се преименува на БСП.
Ако беше забранена, пенсионираните подполковници щяха да бъдат изхвърлени като мръсни котета от всички държавни служби и нямаше да ги хрантути народа десетки години след това.
Иначе по въпроса за народа дядо Славейков го е казал
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Не ви ли писна с това БКП бе ? Това което е в момента е нещо коренно различно, а дали са потомци или наследници на БКП няма никакво значение, въпроса е не защо ги има, а как да ги няма, ама изглежда малко хора го разбират. Същата работа като с индианците в Северна Америка .... вместо да направят нещо за настоящето те дълбаят миналото като малоумни, извиняват се един друг (Манекена) и резултата е все по-голям крап. :D
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

И как така БКП-то е още на власт, пък Иван1007 не го е страх, че ще бъде предаден на ДС, заловен от фуражкаджийте, тикнат в концлагер, разстрелян и даден за храна на свинете?
И как така хем БКП е още на власт, хем пък "не пее в хора"?

Такива изцепки са си за диагностициране, а диагнозата е ясна и за неспециалист - пълна шизофрения. :) :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:Не ви ли писна с това БКП бе ? Това което е в момента е нещо коренно различно, а дали са потомци или наследници на БКП няма никакво значение, въпроса е не защо ги има, а как да ги няма, ама изглежда малко хора го разбират. Същата работа като с индианците в Северна Америка .... вместо да направят нещо за настоящето те дълбаят миналото като малоумни, извиняват се един друг (Манекена) и резултата е все по-голям крап. :D
Нямаше да има никакво значение дали са потомци на БКП, ако в България беше проведена лустрация, бяха осъдени виновните за националната катастрофа и беше проведена декомунизация, подобно на денацификацията на Германия и Австрия след ВСВ.
Тогава бяха взети мерки да се
премахнат от обществото, културата, медиите, пресата, икономиката, правото и политиката националсоциалистическата идеология, членовете на нацистката партия и SS бяха свалени от позициите им във властта и лишени от влиянието им върху обществото и политиката.
В България това не беше сторено и бившите комунисти мимикрираха, ограбиха държавата и останаха на власт.
Никой в Германия и Австрия след ВСВ не се гордее и изтъква, че е бил или е потомък на националсоциалист, за разлика от България, където Озовци вместо да се срамуват от съучастието си в престъпленията на комунизма ни обясняват колко хубаво било.
В Германия и Австрия никога не бяха управлявани отново от бивши членове на националсоциалистическата партия. 30 години след падането на Берлинската стена, България се управлява от бивши членове на престъпната комунистическа партия и агенти и служители на комунистическата ДС като Бойко Борисов, Цецка Цачева, Цветан Цветанов, Красимир Каракачанов и още хиляди именни и безименни комунисти и ченгета. Това е уникален случай, подобен единствено на Русия. Макар и късно лустрация беше проведена дори в Румъния и Албания.
Та затова ги има и няма как да ги няма, ако не бъде променено промитото съзнание на Хомо Советикус.
Резултатите са налице - България си крета на последно място в ЕС, където беше приета, за да не попадне в евроазиатския на Путин
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:И как така БКП-то е още на власт, пък Иван1007 не го е страх, че ще бъде предаден на ДС, заловен от фуражкаджийте, тикнат в концлагер, разстрелян и даден за храна на свинете?
И как така хем БКП е още на власт, хем пък "не пее в хора"?

Такива изцепки са си за диагностициране, а диагнозата е ясна и за неспециалист - пълна шизофрения. :) :D
В България има регистрирана Българска Комунистическа Партия, която няма никакво влияние върху политическия живот.
Шизофрения е твоето - да живееш в Канада и да мечтаеш за Магадан и Путин
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:И на теб да ти обЕснья - изразходването на държавните средства в демократичните държави става с приемането на държавен бюджет от законодателната власт.
Та спечелилите изборите и мнозинство в камарата на представителите не искат да се харчат пари на данъкоплатците за стена и отказаха да гласуват изразходването на средства от бюджета за нея.
Нещо повече - опита на Тръмп за отклоняване на държавни средства за неговата стена под измислен предлог за "спешен случай" не беше одобрен не само от Камарата на представителите, но и от Сената, където партията на Дръмпф има мнозинство.
Ох Сената, Камарата на представителите...
Authorization for the Use of Military Force Against the Government of Syria
The bill was filed by Senate Majority Leader Harry Reid on September 6, 2013 in a specially scheduled pro forma Senate session that took place during the last week of the August recess.[1] The bill would have authorized only 60 days of military action, with the possibility of a one-time extension of 30 days.[2] The bill would have specifically prohibited the use of ground troops. However, this bill never received a floor vote in either the House or Senate.
Защо охкаш? 8)
Това дето си го пльоснал какво общо има?
Асад прие да си махне запасите от химически оръжия и му се размина, затова не беше гласувано в Конгреса.
Е как така на Асад му се разминало защото приел да си махне запасите от химически оръжия и няма гласувано нищо в конгреса пък американски военни и техника са/бяха на сирийска територия?
Общото е това, че какво е гласувано или не в конгрес или сенат изглежда не е общовалидно и не означава, че точно така ще се случи.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа:
Pyrelight написа:"ИП"-то му е противоконституционно. Затова има и толкова дела заведени срещу него. ;)
Както и да е!...Стена няма да има! :D
Бистра, стена има... ще има и още.
Като че ли животът ти зависи от тази стена!... |(
Като че ли твоя зависи от това да я няма!
Стената е нарицателно. Борят/иш се против неща които вече ги има и които са одобрени от същите тези борци само и само защото станаха/те за посмешище на изборите.
Това един клоун да ги направи смешни не могат го преглътна.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: Като че ли твоя зависи от това да я няма!
Стената е нарицателно. Борят/иш се против неща които вече ги има и които са одобрени от същите тези борци само и само защото станаха/те за посмешище на изборите.
Това един клоун да ги направи смешни не могат го преглътна.
Да зависи индиректно. Ще строя къща. Трябва ми евтина работна ръка. Мексиканците засега нямат конкуренция. |(
Тръмп не ми е удобен като президент, защото ще вкара Щатите в икономическа криза, а оттам и целия свят.
...А, когато някой ми бърка в джоба ставам много зла. ]:)
Да не говорим, че може да забърка в глупостта си и военен конфликт.
Колкото по-бързо го разкарат оттам, където се озова по погрешка, толкова по-добре!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор