Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Успешен сезон, Банско!
https://www.standartnews.com/sport/bans ... 80723.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

joro написа:Успешен сезон, Банско!
https://www.standartnews.com/sport/bans ... 80723.html"
„И в навечерието на новия сезон много мои приятели от чужбина не спират да ме питат, защо все още в Банско няма втора кабина, обяви на пресконференцията Жирардели. - Мисля, че е дошло време за по решителни действия, защото в противен случай туристите от цял свят които идват в Банско ще видят, че не искате да развивате курорта и ще сменят дестинацията.
Тоя нещо не е патриотично настроен, що така...
Embrace your climate change!
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

7George написа:
joro написа:Успешен сезон, Банско!
https://www.standartnews.com/sport/bans ... 80723.html"
„И в навечерието на новия сезон много мои приятели от чужбина не спират да ме питат, защо все още в Банско няма втора кабина, обяви на пресконференцията Жирардели. - Мисля, че е дошло време за по решителни действия, защото в противен случай туристите от цял свят които идват в Банско ще видят, че не искате да развивате курорта и ще сменят дестинацията.
Тоя нещо не е патриотично настроен, що така...
Хората в Банско от доста време се борят за втория лифт. И ще продължават да се борят докато накрая успеят. Хората, построили по време на Турското робство най-голямата християнска черква на Балканите знаят как да се борят и да успяват.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:Хората, построили по време на Турското робство най-голямата християнска черква на Балканите знаят как да се борят и да успяват.
Каква ирония, а?
Хем уж били "роби", хем им позволили да си построят "най-голямата християнска черква на Балканите".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа:Хората, построили по време на Турското робство най-голямата християнска черква на Балканите знаят как да се борят и да успяват.
Каква ирония, а?
Хем уж били "роби", хем им позволили да си построят "най-голямата християнска черква на Балканите".
Като днес- уж сме бедни, мизерни, нямаме пари за хляб, а магистралите за Гърция и Турция задръстени от "бедни" българи, тръгнали на море в чужбина. В София вече не можеш да намериш и неграмотен циганин, който за 1000 лева заплата да носи вар на майстора.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
ablood написа:
joro написа:Хората, построили по време на Турското робство най-голямата християнска черква на Балканите знаят как да се борят и да успяват.
Каква ирония, а?
Хем уж били "роби", хем им позволили да си построят "най-голямата християнска черква на Балканите".
Като днес- уж сме бедни, мизерни, нямаме пари за хляб, а магистралите за Гърция и Турция задръстени от "бедни" българи, тръгнали на море в чужбина. В София вече не можеш да намериш и неграмотен циганин, който за 1000 лева заплата да носи вар на майстора.
Ъхъ - багажниците пълни с чушки, домати, кашкавал и ракия :D

Циганите и те се изнесоха из ЕС, щото там носят вар за 5 000 лева вместо за 1000 в София :D

https://m.zaplata.bg/arhitektura-stroit ... abotnitsi/"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

WMRT написа:множество проекти целугодишно за плочкаджий и гипскартонаджий
:facepalm: :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
ablood написа:
joro написа:Хората, построили по време на Турското робство най-голямата християнска черква на Балканите знаят как да се борят и да успяват.
Каква ирония, а?
Хем уж били "роби", хем им позволили да си построят "най-голямата християнска черква на Балканите".
Като днес- уж сме бедни, мизерни, нямаме пари за хляб, а магистралите за Гърция и Турция задръстени от "бедни" българи, тръгнали на море в чужбина. В София вече не можеш да намериш и неграмотен циганин, който за 1000 лева заплата да носи вар на майстора.
Ъхъ - багажниците пълни с чушки, домати, кашкавал и ракия :D

Циганите и те се изнесоха из ЕС, щото там носят вар за 5 000 лева вместо за 1000 в София :D

https://m.zaplata.bg/arhitektura-stroit ... abotnitsi/"
5000 лева заплата и българите в Канада не можете да изкарате.
Средната заплата в София вече е почти колкото в Гърция, на софиянци Гръцко им е вече като Софийско.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Ще изкарате 5000 лв в София, когато оня трол с небостъргачите го назначат в Министерството на регионалното развитие. Или кога Баневи ви окрадоха фирмите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа:Средната заплата в София вече е почти колкото в Гърция, на софиянци Гръцко им е вече като Софийско.
Тъй тъй, а до края на годината ще ги задминем?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Мой приятел от Калифорния ми разправя, като отишъл при дядо си в едно българско село

Дядото:
-- Виж, Бояне тоз Колорадски бръмбар как ни мори картофите. Това е - нищо добро не е дошло от Америка.
Боян:
-- Ама дядо, те първо самите картофи са дошли от Америка.
Дядото:
-- Не е вярно! В наше село винаги е имало картофи!!!


:headbang: :headbang: :headbang:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

optics написа:Мой приятел от Калифорния ми разправя, като отишъл при дядо си в едно българско село

Дядото:
-- Виж, Бояне тоз Колорадски бръмбар как ни мори картофите. Това е - нищо добро не е дошло от Америка.
Боян:
-- Ама дядо, те първо самите картофи са дошли от Америка.
Дядото:
-- Не е вярно! В наше село винаги е имало картофи!!!


:headbang: :headbang: :headbang:
Прав е дядото, когато са дошли картофите колорадския бръмбар са го държали в стъкленица в американския БАН ! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Столичани в повече.

Идея: столичани от крайните квартали да се съдят в Самоков. Елин Пелин и Костинброд:
https://www.24chasa.bg/novini/article/7165765"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Същия френд отива за 5 дни със сина си на хижа Персенк. Момчето родено в САЩ.
На хижата им обясняват че понеже имало случай с взривен бойлер, винаги при излизане от бунгалото, трябва да се развива бушона на бойлера и предава заедно с ключа.
:?:
Момчето се впечатлило - ааа, сейфти фърст.
И така вика - като ходим на излет наоколо, развъртаме бушона, оставяме го на рецепцията заедно с ключа. Но на четвъртия ден забравили.
Връщат се и кво да видят - няма ток. Питат на рецепцията. Там им обясняват - ми гледам - бушона го няма, вас ви няма ... взех че спрях тока от таблото.

Българска работа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:Същия френд отива за 5 дни със сина си на хижа Персенк. Момчето родено в САЩ.
На хижата им обясняват че понеже имало случай с взривен бойлер, винаги при излизане от бунгалото, трябва да се развива бушона на бойлера и предава заедно с ключа.
:?:
Момчето се впечатлило - ааа, сейфти фърст.
И така вика - като ходим на излет наоколо, развъртаме бушона, оставяме го на рецепцията заедно с ключа. Но на четвъртия ден забравили.
Връщат се и кво да видят - няма ток. Питат на рецепцията. Там им обясняват - ми гледам - бушона го няма, вас ви няма ... взех че спрях тока от таблото.

Българска работа.
Измислена фейсбук-история. Навсякъде в хотели, хижи, заведения електрическите табла са заключени и само хората, занимаващи се с поддръжката имат ключове за таблата. Когато изгори бушон идва човекът, отговорен за поддръжката на хотела или хижата и го сменя. Никъде не съм видял туристи да бъркат в електрическите табла и да вадят бушоните.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор