Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа: В Америка по 6 души загиват от катастрофи на всеки 5 минути.
Ще оправдаеш ли тази наивна глупост с някакъв източник?

Също така чакаме обяснение на сметката, че било 100 пъти по-евтино да отидеш на море в Гърция, отколкото ние в Куба.
Виж в Americanstat.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Не ме пращай аз да си го ровя, моля!

Сега да не се окаже, че нямаш време баш за това?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Българите сме по-богати от румънците.
https://money.bg/finance/balgarite-razp ... tsite.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ttorontoo »

Тази статистика е като онази със свинското и зелето. Дето едни ядат зеле само, другите свинско, а третите и двете.

жоро, в БГ съм в момента. Нещата преди години бяха по-добре и всяка следващата година стават зле и по-зле. Това, че има аутсориснг фирми е супер, но хората са още по-изнервени от всякога. Аз мога да ти кажа, че извън IT сектора нещата са по-зле, защото наемите в СФ се вдигат, а заплатите на хората извън IT-то са същите. Плюс това, дори и IT не взимат кой знае какво вече.

Ти като типичен БГ цървул искаш да не си капо и да покажеш на всички, как уж си взел правилното решение и не си се прецакал. Ама щом така яростно пишеш тука, май и ти самият не знаеш дали наистина БГ ти харесва толкова, колкото си го изкарвал като в първия момент си стъпил на БГ земя.

Нали знаеш, че има хора дето не обичат зеле със свинско. В случая няма да му хареса нито БГ, нито Канада и отива в Полша примерно или Гана.

Или ти искаш да покажеш колко е яко в БГ, навсякъде навън е гадно. Е тогава си пълен бунак за мене. Ако е така. Дори спрях да чета БГ медииите. И
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Скандално! Деца от училище в Пловдив тръгнаха на екскурзия, шофьорът се оказа пиян!

http://www.plovdiv24.bg/news/818307.html"
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

jet написа:Скандално! Деца от училище в Пловдив тръгнаха на екскурзия, шофьорът се оказа пиян!

http://www.plovdiv24.bg/news/818307.html"
Похвално е това което правят властите и тестват шофьорите.
Децата предполагам са невредними за разлика от канадски тийн хокей - отбор. RIP!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Похвално е това което правят властите и тестват шофьорите.
Децата предполагам са невредними за разлика от канадски тийн хокей - отбор. RIP!

И как едното и другото са свързани ?
Или пиян шофьор на автобус който ВОЗИ деца е едно и също с шофьор на камион, който не е пиян и КОЙТО се блъска в автобус пълен с деца ????
Що за демагогия.......
On April 6, 2018, sixteen people were killed and thirteen injured[4] when a westbound semi-trailer truck struck a northbound coach bus near Armley, Saskatchewan, Canada. The semi-trailer had failed to yield at a flashing stop sign at the intersection of Highways 35 and 335. The bus was travelling at a speed of approximately 100 km/h.[7]
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво се случва в България?

Мнение от speedy »

Такива идиоти има навсякъде, включително в Канада. Карат училищни автобуси с деца. Не ми се търси в момента, но има примери от последните една-две години.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа: Похвално е това което правят властите и тестват шофьорите.
Децата предполагам са невредними за разлика от канадски тийн хокей - отбор. RIP!

И как едното и другото са свързани ?
Или пиян шофьор на автобус който ВОЗИ деца е едно и също с шофьор на камион, който не е пиян и КОЙТО се блъска в автобус пълен с деца ????
Що за демагогия.......
On April 6, 2018, sixteen people were killed and thirteen injured[4] when a westbound semi-trailer truck struck a northbound coach bus near Armley, Saskatchewan, Canada. The semi-trailer had failed to yield at a flashing stop sign at the intersection of Highways 35 and 335. The bus was travelling at a speed of approximately 100 km/h.[7]
Връзката е dangerous operation of a motor vehicle. Ако беше станал сакатлък с тези деца щеше да се обвини някой, че няма контрол.
Със случая в Канада може да кажем същото.
Singh may have been confident of his employee’s readiness, but the country’s trucking lobby reacted with surprise to news that such a novice was operating a two-trailer vehicle — a configuration known in the industry as a B-train — on wintry Prairie roads after just a month on the job.
Because B-trains are longer and heavier than single-trailer configurations, they’re usually piloted by more experienced drivers.
the investigation into the crash may also point to the need for mandatory training for commercial drivers across Canada, a measure his organization has long lobbied for but that only Ontario currently requires.
Не знам какво се палиш, че не е едно и също, но виждаме последствията.
Демагогията в случая е, че имаш лична неприязан към мненията ми.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Не е едно и също:

Когато шофьора на автобуса е пил, всички деца, без изключение са прецакани;
Когато един от милионите шофьори в страната няма опит, вероятността децата да са на грешното място в грешното време е относителна (не в конкретния случай).

Съгласем съм, че е безотговорно да караш без опит, но реално няма нарушаване на никакви ЗАКОНИ. Да караш пил е директно нарушение на ЗАКОН. А, че не харесвам мненията ти спор няма, но пък има защо да не ги харесвам ....

Няма как двете ситуации да са една и съща, и сравняването им е демагогия.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Хехехе, следите ли драмата с "журналиста" симулант Върбанов.
Интересно защо никой дори не намеква за оператора който се върти като калайджия край "падналия" Върбанов и вместо да му оказва първа помощ, набляга на "професионализма". Не по-малко интересни са полицаите, които идват - виждат на земята човек в "безпомощно състояние" и се потриват наоколо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Журналистът-симулант вече е изритан от "Господари на ефира" и това бе едиствено правилното им поведение.
Върбанов просто е проявил непрофесионализъм, вярвайки си, че неговата камера е единствената на мястото на събитието. Ако бе наистина така, обаче, номерът му щеше да мине като едното нищо.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Всичките тия "журналисти" дето ходят по места да "разследват" за Господарите, винаги съм си мислел че са едни най-обикновени връзкарчета. Всеки случайно хванат от улицата човек може да се справи не по-зле.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

optics написа:Хехехе, следите ли драмата с "журналиста" симулант Върбанов.
Аз лично не защото не ме интересува..

Ти между друго, за човек който е много добре установен в Канада, хванал е господ за шлифера и е ултра щастлив, и въобще не му липсва България, доста изкъсо следиш новините от там.. Дори пускаш и кадри от Шоуто на Слави, което въобще не харесваш..
Almost like some sort of an obsession or something..
Май не си събрал достатъчно "позитивни" емоции и впечатления както и снимки от последният hate-trip back home?
Като гледаш новините следиш ли внмантелно за графити, изронени мазилки и неокосена трева, за да се самоубедиш още повече, че България е "ад" а пък ти си в Канадския "Рай"??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

optics написа:Всичките тия "журналисти" дето ходят по места да "разследват" за Господарите, винаги съм си мислел че са едни най-обикновени връзкарчета. Всеки случайно хванат от улицата човек може да се справи не по-зле.
Напротив, Оптиксе. С такава неблагодарна работа (създаваш си много врагове за нищо) връзкарите не искат да се занимават. Затова с нея се захващат предимно много амбициозни и в същото време посредствени журналисти. Които търсят изява и целят по този начини да придобият известност.
Като има, разбира се, и изключения. Но този симулант Върбанов със сигурност не е от тях.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор