Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

"Бeллa" пpидoби yнгapcĸaтa Маrаthоn Fооdѕ cpeщy 12 милиoнa лeвa

20.05.2019



Изображение

"Бeллa", нaй-гoлeмият пpoизвoдитeл нa xpaнитeлни пpoдyĸти в Бългapия, e пpидoбилa yнгapcĸия пpoизвoдитeл и дocтaвчиĸ нa xpaни зa пaзapитe oт Eвpoпeйcĸият cъюз и мyлтинaциoнaлнитe вepиги Маrаthоn Fооdѕ, cъoбщиxa oт ĸoмпaниятa. Cтoйнocттa нa cдeлĸaтa e 12 млн. лв.

C пpидoбивaнeтo нa Маrаthоn Fооdѕ, пapтньopcĸaтa мpeжa нa "Бeллa" ce paзpacтвa и в нeя влизaт МсDоnаld'ѕ, ВurgеrКіng, Аldі, FаmіlуFrоѕt, О'Сооl, Теѕсо, Ісеlаnd, Ѕраr, Аuсhаn.

Чpeз cдeлĸaтa, "Бeллa" пopтфoлиoтo ce yвeличaвa c нoви видoвe и вĸycoвe - poлцa c paзлични пълнeжи (зeлeнчyци, пилeшĸo мeco, пyeшĸo мeco, cвинcĸo), тecтeни xaпĸи, cиpeнĸи, xoт-дoг, гpил пpoдyĸти, гиpocи, щpyдeли, ĸaнeлeни poлa и мeĸcиĸaнcĸи poлцa.

Маrаthоn Fооdѕ Ltd e cъздaдeнa пpeз 1992 г. в Унгapия. Koмпaниятa e peгyляpeн дocтaвчиĸ зa мyлтинaциoнaлнитe тъpгoвcĸи вepиги и e c paзвитo пopтфoлиo oт xpaни пo тpaдициoнни зa Унгapия peцeпти, ĸaĸтo и cпeциaлнo cъздaдeни зa лoĸaлни пaзapи пo cвeтa.

"Cтapтиpaxмe гoдинaтa c мaщaбнa инвecтициoннa пpoгpaмa и в тpитe нaпpaвлeния пpoизвoдcтвo, лoгиcтиĸa и eĸcпopт нa xpaни. Bиcoĸoĸaчecтвeнoтo пpoизвoдcтвo пpивличa вce пoвeчe пoтpeбитeли в Eвpoпa и вяpвaмe, чe paзшиpявaнeтo ни нa пpoизвoдcтвeнaтa ни дeйнocт в цeнтpaлнaтa и зaпaднaтa чacт нa ĸoнтинeнтa e пpaвилният бизнec пoдxoд", ĸoмeнтиpa пo пoвoд cтъпвaнeтo нa "Бeллa Бългapия" в Унгapия изпълнитeлният диpeĸтop нa ĸoмпaниятa Eлзa Mapĸoвa.

"Бeллa" e ocнoвaнa пpeз 1997 г., ĸaтo пpeз гoдининитe знaчитeлнo paзшиpи дeйнocттa cи и днec пpитeжaвa инвecтиции и в Гъpция и Pyмъния. Πpoдyĸтитe нa ĸoмпaниятa ce пpeдлaгaт нa пaзapитe в нaд 20 cтpaни нa чeтиpи ĸoнтинeнтa - Гepмaния, Иcпaния, Kипъp, CAЩ, Aвcтpaлия, Aнглия, Ливaн, Xoлaндия, Typция и дpyги.

Πpoдyĸтитe oт пopтфoлиoтo ѝ ce пpoизвeждaт в 9 фaбpиĸи c пpoизвoдcтвeн ĸaпaцитeт oт 350 тoнa xpaни днeвнo. Koмпaниятa paзпoлaгa c aвтoпapĸ oт нaд 100 xлaдилни ĸaмиoнa c пoлeзeн тoвap oт 1 дo 20 тoнa и тeмпepaтypeн диaпaзoн нa xлaдилнитe фypгoни oт 0 дo -20 гpaдyca. Ha тepитopиятa нa Бългapия фиpмaтa e eдинcтвeнaтa, ĸoятo пpeдлaгa сrоѕѕ-dосkіng ycлyгa зa тpaнcпopт нa oxлaдeни и зaмpaзeни пpoдyĸти.

Eдни oт нaй-гoлeмитe ĸлиeнти нa "Бeллa" ca мeждyнapoдни и бългapcĸи тъpгoвcĸи вepиги ĸaтo "Meтpo", Каuflаnd, "Биллa", Lіdl, "Kapфyp", "Фaнтacтиĸo", "Πиĸaдили", "T-Mapĸeт", CBA и дpyги.
https://money.bg/deals/bella-pridobi-un ... -leva.html"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Не се правя на луд. Посочените цени са верни, но ако ходиш цял живот редовно на зъболекар, срещу окло 450 кинта на година, тези горните ти се случват невероятно рядко. И определено до пенсиониране повечето ти зъби са с коронки, или поне дъвкателните. От там нататък може би някое и друго кореново лечение, веднъж на 10 години и това е. Аз имам около 500 оациента в офиса си и правя около 10-15 коренови лечения на година. Колко от тях са на един и същи човек ???
Аз имам 3 коронки, състоянието на зъбите ми е добро засега (нямам правена пломба последните 15 години) и ако нещо ще става със зъбите ми ще е като пенсионер. Или ти можеш да ми гарантираш, че ще си умра с 32 зъба ?
Такива като теб изобщо не трябва да правят кореново лечение, защото някои са доучвали за ендодонтист и ако искаш качествена работа отиваш при такъв.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:
И това е критерий за какво ? Че трол умора не знае ? :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:
И това е критерий за какво ? Че трол умора не знае ? :D
Че в нещо сме преди Румъния и Гърция :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа: Трябва ли да ти обяснявам, че ако заплатите ви станат като в Западна Европа и цените ви ще станат такива ? Германските заплати вървят в комплект с германските цени. :lol:
Това ще бъде проблем за вас, дето сега идвате в България да ядете и пиете и да си оправяте зъбите евтино.
Ако има такива нека им е проблем, лично на мен хич не ми дреме, защото ям, пия и си оправям зъбите на друг континент. :D
Зъбите се развалят от ядене и пиене: ето го първото противоречие. Вторият фактор е, че пътните до щатите са 3 пъти по-малко, отколкото до България. Така че ако нямаш приятели и роднини да навестяваш, цялото упражнение е повече от съмнително, да не кажа безмислено. :)
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Че в нещо сме преди Румъния и Гърция
FSB82 вероятно си мисли, че сме пристрастени към заведенията за бързо хранене. Аз лично ги заобикалям отдалеч, и хляб мога да си правя, и картофи да си пържа.
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Такива като теб изобщо не трябва да правят кореново лечение, защото някои са доучвали за ендодонтист и ако искаш качествена работа отиваш при такъв.
Хе-хе, добре де. Имам и микроскоп и CTCB в офиса си - повечето ендодонти имат само първото, но то работа САМО докато канала "завие" нанякъде. Three Dimentiоnal imaging работи и показва целия канал от единиq край до другия, независимо от изкривяванията на корена. В Училище, когато ходя да уча "деца" го правя точно по ендодонтия. Не съм специалист, но и съм подготвен и имам екипировката да направя същата работа в 90% от случаите, която прави и един специалист. Разбира се изпращам на такъв, когато е нещо оттатък възмоностите ми (останалите 10%), но горното изказане е супер нахално :o

А относно твоите зъби, не мога да ти гарантирам НИЩО. Мога да ти кажа, че кариеса е болест, което е предотвратима и с необходимите грижи (постоянни прегледи и профилактика) имаш голяма вероятност да умреш с всичките си зъби, както си днес. Доказателството са няколко стотин пациенти в офиса ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

pumpy написа:
roumensp написа: Такива като теб изобщо не трябва да правят кореново лечение, защото някои са доучвали за ендодонтист и ако искаш качествена работа отиваш при такъв.
Хе-хе, добре де. Имам и микроскоп и CTCB в офиса си - повечето ендодонти имат само първото, но то работа САМО докато канала "завие" нанякъде. Three Dimentiоnal imaging работи и показва целия канал от единиq край до другия, независимо от изкривяванията на корена. В Училище, когато ходя да уча "деца" го правя точно по ендодонтия. Не съм специалист, но и съм подготвен и имам екипировката да направя същата работа в 90% от случаите, която прави и един специалист. Разбира се изпращам на такъв, когато е нещо оттатък възмоностите ми (останалите 10%), но горното изказане е супер нахално :o

А относно твоите зъби, не мога да ти гарантирам НИЩО. Мога да ти кажа, че кариеса е болест, което е предотвратима и с необходимите грижи (постоянни прегледи и профилактика) имаш голяма вероятност да умреш с всичките си зъби, както си днес. Доказателството са няколко стотин пациенти в офиса ми.
Ти кога се дипломира тука, кога няколкостотин пациента ритнаха камбаната?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Marto написа: Ти кога се дипломира тука, кога няколкостотин пациента ритнаха камбаната?
touché :$ :$ :$
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Екстраполация! Стига да не се умързилевят на стари години и да зарежат профилактиката... ;-)
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Ivan1007 написа:
roumensp написа:
SFBG82 написа:
И това е критерий за какво ? Че трол умора не знае ? :D
Че в нещо сме преди Румъния и Гърция :tmi:
Брей, ти да видиш. :)
ПЛАТЕЖЕН БАЛАНС
1 Март 2019 г.


Текущата и капиталова сметка е положителна и възлиза на 200.7 млн. евро при дефицит от 48.1 млн. евро за март 2018 г. За януари – март 2019 г. текущата и капиталовата сметка е положителна и възлиза на 893.9 млн. евро (1.5% от БВП) при излишък от 7.5 млн. евро (0.01% от БВП) за януари – март 2018 г.

За март 2019 г. салдото по текущата сметка е положително и възлиза на 155.5 млн. евро при дефицит от 51.3 млн. евро за март 2018 г. За януари – март 2019 г. текущата сметка е положителна и възлиза на 654.3 млн. евро (1.1% от БВП) при излишък от 5.7 млн. евро (0.01% от БВП) за януари – март 2018 г.

Търговското салдо за март 2019 г. е отрицателно в размер на 41.3 млн. евро при дефицит от 187.4 млн. евро за март 2018 г. За януари – март 2019 г. търговското салдо е отрицателно в размер на 245.1 млн. евро (0.4% от БВП) при дефицит от 634.4 млн. евро (1.1% от БВП) за същия период на 2018 г.

Салдото по услугите е положително в размер на 90.4 млн. евро при положително салдо от 105.8 млн. евро за март 2018 г. За януари – март 2019 г. салдото е положително в размер на 322.6 млн. евро (0.5% от БВП) при положително салдо от 304.7 млн. евро (0.6% от БВП) за януари – март 2018 г.
http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/docu ... _a1_bg.pdf"

Bulgaria posted a current account surplus of EUR 155.5 million in March of 2019, switching from a EUR 51.3 million deficit in the same month of the previous year.
Considering the first quarter of 2019, the current account surplus widened sharply to EUR 654.3 million from EUR 5.7 million in the same period of the prior year.

Изображение

https://tradingeconomics.com/bulgaria/current-account"
Romania's current account deficit widened to EUR 753 million in March 2019 from EUR 602 million in the same month of the previous year.
Considering the first quarter of the year, the current account deficit widened to EUR 1,212 million from EUR 1,027 million in the same period of 2018.

Изображение

https://tradingeconomics.com/bulgaria/current-account"
The current account deficit in Serbia widened to USD 531 million in March 2019 from USD 462 million in the same month of the previous year. It was the largest current account gap since December 2013, as the services surplus narrowed to USD 70 million from USD 93 million in March 2018. Considering the first quarter of the year, the country recorded a USD 1064 million trade gap, compared to a USD 904 million shortfall in the same period of 2018.

Изображение

https://tradingeconomics.com/bulgaria/current-account"
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Боко ще ги похарчи без проблем за неустойки за Белене, газопровод дето няма да се строи или ако се построи ще ръждясва празен, да спаси ТЕЦ Марица Изток 2 от фалит, магистрали дето се нуждаят от ремонт няколко месеца след като е рязал лентата. Сигурно има и още подобни предвид - не му бери грижа. Българите пак ще си останат най-бедните в ЕС, медицинските сестри ще се радват, ако евентуално им дадат 900 лева заплата, а пенсионерите на 300 лева пенсия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2376
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Боко ще ги похарчи без проблем за неустойки за Белене, газопровод дето няма да се строи или ако се построи ще ръждясва празен, да спаси ТЕЦ Марица Изток 2 от фалит, магистрали дето се нуждаят от ремонт няколко месеца след като е рязал лентата. Сигурно има и още подобни предвид - не му бери грижа. Българите пак ще си останат най-бедните в ЕС, медицинските сестри ще се радват, ако евентуално им дадат 900 лева заплата, а пенсионерите на 300 лева пенсия.
Така ли мислят изърещялитв хейтъри като теб?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хейтърите от Алберта нека си лаят, важното е, че керванът си върви. :)

Народът му отпуска края – харчи за курорт, техника и ремонти.
Увеличаваме разходите си по-бързо от останалите европейци

Българите са готови да харчат повече за забавления и да подобрят стандарта си на живот чрез покупка на модерни уреди и ремонт на домовете си, коментира управителят на "БНП Париба Лични Финанси" в България Жозе Салойо. „Това е положителна новина за
икономиката, тъй като вътрешното потребление, заедно с експорта, е основен двигател на
ръста на БВП“, допълни той.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор