Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Не ти отговорих, защото няма нищо за отговаряне. Мислех, че ще разбереш :)
Питай ме пак след още 3-4 месеца. ;)

А причината по една случайност съм я написал и си я цитирал.

Най-общо казано, обаче, тенденцията не върви към добре. Не е същото, каквото оставих преди 10-15 ина години.
Както вече съм казвал, София все повече заприличва на западен град. И с позитивите, и с негативите. Разбира се, още за сега само наполовина.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

NightMartini написа:
Kan_Tangra написа:Другото е, очакваш като ти напиша 5 приказки във форум, и изведнъж да станеш специалист по някакъв бизнес и инвестиция.
Това само изключително наивните, немислещите, а и недействащите си го вярват.
Иска се доста опит, и оптимизация, па и малко късмет, за да придвижиш някаква дейност от точка А, до точка Б.

Това не е някаква кратка магическа формула с 5 думи, ала "инвестирай в козата, и колкото ти кажат толкова, и откъдето ти кажат заем, оттам".
Иска се обикаляне, време, труд, дупе и тн.

Дай ми 20к за консултация, ела на място, ще обяснявам, показвам, ще вадя стари документи, подизпълнители, фактури, проекти, банки, условия, телефони на управители на клонове, всичко, каквото ти трябва и каквото не ти потрябва.
И ще си е струвало парите.
Но не знам вече дали е изгоден периода. Щото който се усети, вече приключихме. А вие си питайте.
Остави ги тези инвестиции.. Питах те нещо не отговори.
Кажи сериозно каква е разликата между жените в Квебек и жените в София.
и за двете си трябва дебел портофейл и здрав к..
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Kan_Tangra написа:Не ти отговорих, защото няма нищо за отговаряне. Мислех, че ще разбереш :)
Питай ме пак след още 3-4 месеца. ;)

А причината по една случайност съм я написал и си я цитирал.

Най-общо казано, обаче, тенденцията не върви към добре. Не е същото, каквото оставих преди 10-15 ина години.
Както вече съм казвал, София все повече заприличва на западен град. И с позитивите, и с негативите. Разбира се, още за сега само наполовина.
Вярвам ти. Това вече не е на добре. И все пак продължавам да вярвам, че там е по-лесно да намериш нещо истинско, докато все още западните цености не са превзели изцяло България -имам предвид отчуждаването. Има много свестни сами жени с деца, не го отхвърлиай като вариант. Ако не си намериш жена - губи се целият смисъл на връщането.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, каква е тази измислица за "ози и плащащите пациенти"?
Аз дадох пример за източване на застрахователния годишен лимит на пациенти. Не съм ти обещавал никакви пациенти на тебе.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

От един виц - разликата е че жените в Кебек знаят френски. В София не знаят, но могат.
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Pavel M написа:
NightMartini написа:
Kan_Tangra написа:Другото е, очакваш като ти напиша 5 приказки във форум, и изведнъж да станеш специалист по някакъв бизнес и инвестиция.
Това само изключително наивните, немислещите, а и недействащите си го вярват.
Иска се доста опит, и оптимизация, па и малко късмет, за да придвижиш някаква дейност от точка А, до точка Б.

Това не е някаква кратка магическа формула с 5 думи, ала "инвестирай в козата, и колкото ти кажат толкова, и откъдето ти кажат заем, оттам".
Иска се обикаляне, време, труд, дупе и тн.

Дай ми 20к за консултация, ела на място, ще обяснявам, показвам, ще вадя стари документи, подизпълнители, фактури, проекти, банки, условия, телефони на управители на клонове, всичко, каквото ти трябва и каквото не ти потрябва.
И ще си е струвало парите.
Но не знам вече дали е изгоден периода. Щото който се усети, вече приключихме. А вие си питайте.
Остави ги тези инвестиции.. Питах те нещо не отговори.
Кажи сериозно каква е разликата между жените в Квебек и жените в София.
и за двете си трябва дебел портофейл и здрав к..
Кажи си името, че ми е неудобно да ти викам Батето.. Знам, че си царя на дългото изречение, ама аз ще бъда кратък. Трябва да ти влиза в риториката. Това за портфейла и Кто не си прав. По-скоро трябва да си джентълмен и да знаеш как да си използваш език. Това е все едно да съчетаеш думите - престъпна и нежност.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

optics написа:От един виц - разликата е че жените в Кебек знаят френски. В София не знаят, но могат.
:D
Ако знаеш какъв им е френският тука, по-добре изобщо да не го знаят. Едно от нещата, които могат да те отблъснат тука е - жена, която говори местен френски.
Дал съм ти да гледаш един много хубав филм

https://www.youtube.com/watch?v=iWFVAIbIkS4"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

NightMartini написа:
optics написа:От един виц - разликата е че жените в Кебек знаят френски. В София не знаят, но могат.
:D
Ако знаеш какъв им е френският тука, по-добре изобщо да не го знаят. Едно от нещата, които могат да те отблъснат тука е - жена, която говори местен френски.
Дал съм ти да гледаш един много хубав филм

https://www.youtube.com/watch?v=iWFVAIbIkS4"
Мерси! И трейлъра и актьорския състав ми изгеждат интригуващи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

По въпроса за еврото... Един приятел като иска да се прай на интересен, вика "ойро".
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Pavel M написа:Румба продавай бунгалото в Съри,вземай му милиона и купи 5 апартамента с парите в София.След 5 години като ги продадеш ще си с 2 милиона в джоба.
И това ако не е бърза печалба здраве му кажи.
Казах ви още преди няколко месеца когато Тодор питаше да продава ли старата къща или не и ако я продаде какво да купи с развързания кеш ,че е най изгодно да купува имоти в България защото цените им вървят стремеглаво на горе и при всички случаи след няколко години ще е на голяма печалба ама вие не та не.
И само след няколко месеца забелязвам,че акъла ви лека полека започва да узрява ама докато вие мъдрите се намъдрувате лудите се налудуват и накрая пак късата клечка. :lol:
Добра идея му даваш да шитне прояденото от дървояди бунгало и без това северноамериканският тип градове са ужасно и нечовешки устроени. Напълно си зависим от личния транспорт и задръстванията. Отделно има огромни разлики в стандарта на живот между различните квартали, има гета, престъпност, различните общности живеят изолирано едни от други, не си познаваш съседите, не знаеш кой може да е психо пациент и кога ще е следващият сдуханяк, който ще внесе оръжие в училището на децата ти...
Последно промяна от SFBG82 на Пет Мар 15, 2019 4:43 pm, променено общо 4 пъти.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:
Kan_Tangra написа:И имам над 10% възвръщаемост.
Една малка подробност: тия с жилищата може да имате възвращаемост тогава, когато ги продадете. Дотогава имате приходи от наем и разходи по жилището. За да имаш 10% годишно сега трябва още първата година да изкараш от наеми повече отколкото си вложил и (евентуално) изплащаш за жилището. :lol:
Възвращаемост имам аз с инвестициите си, защото мога да ги продам на секундата (за разлика от жилище) и нямам разходи по тях, т.е. все едно боравя с кеш.
Затова и не броя, че имам някаква възращаемост от собственото си жилище (което си утрои пазарната цена през годините), докато не го продам имам само разходи.
Румба бързо продавай бунгалото.Имам инфо от сигурен източник ,че през втората половина на годината цените на бунгалата във Ванкувър и околията започват рязко да падат надолу.
Ако ме послушаш и продадеш веднага с кеша догодина по това време ще можеш да си купиш цели 2 бунгала.
И ще ти останат даже за 1 месечна почивка на Хаваите.
И къде ще живея, да дойда у вас на гости ? :rofl: Отделно че подобни глупости слушам откакто съм стъпил на тоя континент. :D
Последно промяна от roumensp на Пет Мар 15, 2019 4:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:В София отдавна възвращаемостта от наем е около 10%.
Зависи къде си инвестирал и как го отдаваш обаче.
Ти май не разбираш какво ти се говори. Даваш днес 50к евро кеш и имаш ипотека за още 50к (към който добавяш още наколко десетки хиляди капитализирана лихва). А ми кажи сега каква ти е възвращаемостта от наем след 1 година, ако наема е 500 евро на месец и не си продал жилището. :rofl: Докато не продадеш имаш дуки.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:
Pavel M написа:Румба продавай бунгалото в Съри,вземай му милиона и купи 5 апартамента с парите в София.След 5 години като ги продадеш ще си с 2 милиона в джоба.
И това ако не е бърза печалба здраве му кажи.
Казах ви още преди няколко месеца когато Тодор питаше да продава ли старата къща или не и ако я продаде какво да купи с развързания кеш ,че е най изгодно да купува имоти в България защото цените им вървят стремеглаво на горе и при всички случаи след няколко години ще е на голяма печалба ама вие не та не.
И само след няколко месеца забелязвам,че акъла ви лека полека започва да узрява ама докато вие мъдрите се намъдрувате лудите се налудуват и накрая пак късата клечка. :lol:
Добра идея му даваш да шитне прояденото от дървояди бунгало и без това северноамериканският тип градове са ужасно и нечовешки устроени. Напълно си зависим от личния транспорт и задръстванията. Отделно има огромни разлики в стандарта на живот между различните квартали, има гета, престъпност, различните общности живеят изолирано едни от други, не си познаваш съседите, не знаеш кой може да е психо пациент и кога ще е следващият сдуханяк, който ще внесе оръжие в училището на децата ти...
Аре поредния малоумник дето няма представа какво говори, защото не е стъпвал тук през живота си. :rofl: Небостъргач, ако бях толкова заблуден и служех за посмешище на форума отдавна щях да се потопя, ама явно суджуците не ти дават. :D
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:В София отдавна възвращаемостта от наем е около 10%.
Зависи къде си инвестирал и как го отдаваш обаче.
Ти май не разбираш какво ти се говори. Даваш днес 50к евро кеш и имаш ипотека за още 50к (към който добавяш още наколко десетки хиляди капитализирана лихва). А ми кажи сега каква ти е възвращаемостта от наем след 1 година, ако наема е 500 евро на месец и не си продал жилището. :rofl: Докато не продадеш имаш дуки.
Това ли било?
Браво на теб за откритието на Америка! :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

roumensp написа:
SFBG82 написа:
Pavel M написа:Румба продавай бунгалото в Съри,вземай му милиона и купи 5 апартамента с парите в София.След 5 години като ги продадеш ще си с 2 милиона в джоба.
И това ако не е бърза печалба здраве му кажи.
Казах ви още преди няколко месеца когато Тодор питаше да продава ли старата къща или не и ако я продаде какво да купи с развързания кеш ,че е най изгодно да купува имоти в България защото цените им вървят стремеглаво на горе и при всички случаи след няколко години ще е на голяма печалба ама вие не та не.
И само след няколко месеца забелязвам,че акъла ви лека полека започва да узрява ама докато вие мъдрите се намъдрувате лудите се налудуват и накрая пак късата клечка. :lol:
Добра идея му даваш да шитне прояденото от дървояди бунгало и без това северноамериканският тип градове са ужасно и нечовешки устроени. Напълно си зависим от личния транспорт и задръстванията. Отделно има огромни разлики в стандарта на живот между различните квартали, има гета, престъпност, различните общности живеят изолирано едни от други, не си познаваш съседите, не знаеш кой може да е психо пациент и кога ще е следващият сдуханяк, който ще внесе оръжие в училището на децата ти...
Аре поредния малоумник дето няма представа какво говори, защото не е стъпвал тук през живота си. :rofl: Небостъргач, ако бях толкова заблуден и служех за посмешище на форума отдавна щях да се потопя, ама явно суджуците не ти дават. :D
Къде не съм стъпвал?
Май забравяш, че съм завършил университет в Сиатъл.
Бил съм в Канада и САЩ доста пъти. Особено във второто, където съм живял години и то в района на Филаделфия и Ню Йорк, а не по горите и планините на Канада.

И Румене, не с лошо. Ти си ми любимецът от форума. Ако дойда в Канада в твоя район ще съм и теб ще те търся за съвети.
Публикувай отговор