Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

NightMartini написа:
Pavel M написа:
NightMartini написа:
Kan_Tangra написа:Другото е, очакваш като ти напиша 5 приказки във форум, и изведнъж да станеш специалист по някакъв бизнес и инвестиция.
Това само изключително наивните, немислещите, а и недействащите си го вярват.
Иска се доста опит, и оптимизация, па и малко късмет, за да придвижиш някаква дейност от точка А, до точка Б.

Това не е някаква кратка магическа формула с 5 думи, ала "инвестирай в козата, и колкото ти кажат толкова, и откъдето ти кажат заем, оттам".
Иска се обикаляне, време, труд, дупе и тн.

Дай ми 20к за консултация, ела на място, ще обяснявам, показвам, ще вадя стари документи, подизпълнители, фактури, проекти, банки, условия, телефони на управители на клонове, всичко, каквото ти трябва и каквото не ти потрябва.
И ще си е струвало парите.
Но не знам вече дали е изгоден периода. Щото който се усети, вече приключихме. А вие си питайте.
Остави ги тези инвестиции.. Питах те нещо не отговори.
Кажи сериозно каква е разликата между жените в Квебек и жените в София.
и за двете си трябва дебел портофейл и здрав к..
Кажи си името, че ми е неудобно да ти викам Батето.. Знам, че си царя на дългото изречение, ама аз ще бъда кратък. Трябва да ти влиза в риториката. Това за портфейла и Кто не си прав. По-скоро трябва да си джентълмен и да знаеш как да си използваш език. Това е все едно да съчетаеш думите - престъпна и нежност.
Минзухар Куроклатев се казвам аз.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:Минзухар Куроклатев се казвам аз.
Аз те знам виртуално от сума ти години, ама не ти знам името ... много иска тоя новобранец. :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

NightMartini написа: Кажи си името, че ми е неудобно да ти викам Батето.. Знам, че си царя на дългото изречение, ама аз ще бъда кратък. Трябва да ти влиза в риториката. Това за портфейла и Кто не си прав. По-скоро трябва да си джентълмен и да знаеш как да си използваш език. Това е все едно да съчетаеш думите - престъпна и нежност.
Брех! Днес изглеждаш нормален. :o
И филмът не изглежда депресарски. :y: :D
Аз харесвам повече този като сме почнали.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
SFBG82 написа:В София отдавна възвращаемостта от наем е около 10%.
Зависи къде си инвестирал и как го отдаваш обаче.
Ти май не разбираш какво ти се говори. Даваш днес 50к евро кеш и имаш ипотека за още 50к (към който добавяш още наколко десетки хиляди капитализирана лихва). А ми кажи сега каква ти е възвращаемостта от наем след 1 година, ако наема е 500 евро на месец и не си продал жилището. :rofl: Докато не продадеш имаш дуки.
Е, ако на 150к лева апартамент (3стаен), в края на 1та година си получил 15к наем, това не е ли 10% възвръщаемост!?
А на 100к лева апартамент (2стаен), в края на 1та година си получил 10к наем.
10% са възвърнати.

Никой не е твърдял нищо за 100% за 10 години, нито, каква ще е цената след 10 години.

По същество, това са подробности.
Риск печели. Сметките имат полза само до един момент. Оттам нататък има полза да имаш здрави гащи. Иначе си оставаш със сметките.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Е, ако на 150к лева апартамент (3стаен), в края на 1та година си получил 15к наем, това не е ли 10% възвръщаемост!?
Според официалните данни, които цитирах малко по-назад това би било възможно само ако си на поне две бели линии и три зелени стръка. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Не е.
Щото примерно в Дървеница, цената е 1000 евро на квадратен метър или апартамент 100 квадрата е 100 000 евро.
Наема е 6 евро на квадратен метър на месец или 7200 на година за 100 квадрата, това са 7200.
Това са 7.2 % доходност, ако нямаш ипотека.
Ако махнеш от приходите лихви по евентуална ипотека и амортизация на апартамента примерно 5%, ти ще кажеш колко остават.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Е, ако на 150к лева апартамент (3стаен), в края на 1та година си получил 15к наем, това не е ли 10% възвръщаемост!?
Не е, защото нещата са малко по-сложни: нормално не си платил 150к кеш, а има ипотека с капитализирана лихва. Има и такси (пропърти, боклук и т.н.), има и данъци (тука наема е taxable income), има и разходи по поддръжка (ремонти, подобрения и т.н.). Кажи речи всички апартаменти тук имат и condo/maintenance fee, който в някои случаи е доста голям.
При мен нещата са прости: ако сега инвестирам 100к и след 1 година са 110к имам 10% ритърн (който евентуално може да подлежи на такси, сега или отложени). При теб истинския ритърн ще стане ясен когато продадеш и теглиш чертата. Както вече споменах аз съм мързелив и предпочитам да получа ритърн от имоти чрез REIT, вместо лично да се занимавам. Процента може да е малко по-нисък отколкото ако сам се занимавах, но си ценя времето и труда, за което си плащам (по подобен начин и Пумпи си плаща за property management).
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:Не е, защото нещата са малко по-сложни: нормално не си платил 150к кеш, а има ипотека с капитализирана лихва. Има и такси (пропърти, боклук и т.н.), има и данъци (тука наема е taxable income), има и разходи по поддръжка (ремонти, подобрения и т.н.). Кажи речи всички апартаменти тук имат и condo/maintenance fee, който в някои случаи е доста голям.
При мен нещата са прости: ако сега инвестирам 100к и след 1 година са 110к имам 10% ритърн (който евентуално може да подлежи на такси, сега или отложени). При теб истинския ритърн ще стане ясен когато продадеш и теглиш чертата. Както вече споменах аз съм мързелив и предпочитам да получа ритърн от имоти чрез REIT, вместо лично да се занимавам. Процента може да е малко по-нисък отколкото ако сам се занимавах, но си ценя времето и труда, за което си плащам (по подобен начин и Пумпи си плаща за property management).
Защо се напъваш да му обясняваш тези неща, като целта на Танграта е чисто и просто безсрамно да троли, щото си няма друга работа? Дори за третокласник става ясно на секундата, че тия глупости за 10% ритърн няма как да станат дори и в ИДЕАЛНИЯ случай на 0 данъци, 0 разходи по поддръжка и 100% плащане в кеш. От реалните данни се вижда, че идеалния теоретичен ритърн е 5-6%. Ама това Танграта не го вълнува. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:Ето погледни тези две таблици. Вземи стойността от дясната, умножи я по 12 и я раздели на съответната стойност от лявата и виж какво се получава за средна стойност. Нещо доста по-ниско. И това е без да отчиташ всички други разходи по поддръжката и собствеността.
Гийк, ама ти верно ли приемаш, че в тези таблици цените се отнасят за едни и същи, или пък сходни имоти? Само защото са в един и същи квартал на София. :)

И не ти направи впечателение, примерно, че в Белите брези средната цена на продажбите на един двустаен е с около 300 € по-скъпа от тази в Банишора, но пък цената на наема на същия тип жилище е по-евтина. Как става тая работа - по-скъпите жилища се дават под наем на по-ниски цени? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Гийк, ама ти верно ли приемаш, че в тези таблици цените се отнасят за едни и същи, или пък сходни имоти? Само защото са в един и същи квартал на София. :)

И не ти направи впечателение, примерно, че в Белите брези средната цена на продажбите на един двустаен е с около 300 € по-скъпа от тази в Банишора, но пък цената на наема на същия тип жилище е по-евтина. Как става тая работа - по-скъпите жилища се дават под наем на по-ниски цени? :)
Ето го и другия редовен трол се дотътри. Как става тази работа ходи питай тия, дето са правили статистиката. Направо ходи и подай официално оплакване, че спред експерта Агент Озо данните им не са верни. Докато не ги коригират обаче, ще се оповаваме на тях. Да не говорим, че тия разлики изобщо не могат да променят СМИСЪЛА и ПОРЯДЪКА на изхвърлянето на Танграта и небостъргача - защото както и да ги усредняваш и да премахваш аномалиите, все тая, няма как да ги докараш до лелеяните от Танграта 10% дори и с кански напъни. Та извъртането на темата няма да ти мине и този път. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Гийк, ама ти верно ли приемаш, че в тези таблици цените се отнасят за едни и същи, или пък сходни имоти? Само защото са в един и същи квартал на София. :)
Това са усреднени цени, много ясно че не всяко жилище се купува, за да се дава под наем.
Като искаш нещо по-надеждно намери обяви и за продажба и за рентване в една и съща сграда (на сходни апартаменти разбира се) ... възможно е, но иска повечко ровене. Аз например именно така си правих рисърча в моя район, когато мислехме за кондо като инвестиция.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Че аз кога съм казал нещо за верността на данните бе, Гийк? :)
Става дума, че в Белите брези се предлагат за продажба по-добри имоти от тези в Банишора и средната цена на продажбите е по висока. Но под наем се дават недобре поддържани, или имоти с много недостатъци и цените за наеми са по-ниски.
Няма как едно по-скъпо (като продажна цена) жилище да бъде отдадено под наем на по-ниска цена. :)
Та затова всякакви сметки на база дадените цени в лявата и дясната таблица са пълна щуротия.

Виж с това, което казва Румен съм съгласен. Трябва ровене за да се види какви са продажните цени и цените на наемите на сходни имоти в една и съща сграда и чак тогава може да се смята.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Че аз кога съм казал нещо за верността на данните бе, Гийк? :)
Става дума, че в Белите брези се предлагат за продажба по-добри имоти от тези в Банишора и средната цена на продажбите е по висока. Но под наем се дават недобре поддържани, или имоти с много недостатъци и цените за наеми са по-ниски.
Няма как едно по-скъпо (като продажна цена) жилище да бъде отдадено под наем на по-ниска цена. :)
Та затова всякакви сметки на база дадените цени в лявата и дясната таблица са пълна щуротия.

Виж с това, което казва Румен съм съгласен. Трябва ровене за да се види какви са продажните цени и цените на наемите на сходни имоти в една и съща сграда и чак тогава може да се смята.
Отново си приказваш само за да си правиш вятър на устата. Нали усреднените стойности точно това дават бе Озо. Ти всъщност продължаваш да тролиш и спориш за нещо, което ИЗОБЩО не променя нещата. Тук изобщо не искам да коментирам глупостта, че се били продавали само хубави апартаменти, а се давали под наем само лоши, което директно противоречи на "бизнес-модела" на Танграта, който скапани апартементи на купува, а уж всички ги дава под наем. :fubar: :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Генерализирането си е твой грях, Гийк. Аз само дадох една хипотеза, която обяснява разминаваането в средните цени на продажбите и наемите в два конкретни софийски квартала. Ти ако имаш своя хипотеза, кажи я. Няма защо да изопачаваш казаното от другите.

А Танграта сам най-добре си знае какво и за колко е купил и на каква цена го отдава под наем. Да му се доказва на него от някой си от Калгари или Ванкувър има ли далавера или няма, при това с примери за цени на имоти и наеми в Дървеница и Банишора, взети от нета, си е чиста проба циркаджилък. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Генерализирането си е твой грях, Гийк. Аз само дадох една хипотеза, която обяснява разминаваането в средните цени на продажбите и наемите в два конкретни софийски квартала. Ти ако имаш своя хипотеза, кажи я. Няма защо да изопачаваш казаното от другите.
Пак да ти повторя, защото явно не схващаш и продължаваш да си тролиш почти като Бистра - хипоте(НУ)зата ти не променя с НИЩО обективните факти, които ясно показват, че дори в ИДЕАЛНИЯ и твърде теоретичен случай, няма как да се вади 10% ритърн от наеми в София. А аз хипотези нямам и не ме интересуват - показах ясни и точни факти, базирани на публикувани статистически данни. Хипоте(НУ)зите ги оставяме на лаладжиите.
agent Ozo написа:А Танграта сам най-добре си знае какво и за колко е купил и на каква цена го отдава под наем. Да му се доказва на него от някой си от Калгари или Ванкувър има ли далавера или няма, при това с примери за цени на имоти и наеми в Дървеница и Банишора, взети от нета, си е чиста проба циркаджилък. :)
Ъхъ, същия циркаджилък като данните за скоростта на влака, взети от ютуб видеото, нали? Или малко по-различен? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор