Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

Ivan1007 написа: Ако ти липсват социални контакти - дай си почивка от форума. На мен понякога ми идват много.
Ах да спомням си.. Кица като загуби изборите, ти се покри за няколко месеца. Дори някои тук се притеснихме за теб, за душевното ти здраве и т.н... ;)

И на мен форума ми идва много понякога, не за друго а ми защото изоставам с други задачи като се заплесна... Ама кво да ви правя.. от уважение гледам да ви обърна внимание на всички.. :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:
Ivan1007 написа: Ако ти липсват социални контакти - дай си почивка от форума. На мен понякога ми идват много.
Ах да спомням си.. Кица като загуби изборите, ти се покри за няколко месеца. Дори някои тук се притеснихме за теб, за душевното ти здраве и т.н... ;)

И на мен форума ми идва много понякога, не за друго а ми защото изоставам с други задачи като се заплесна... Ама кво да ви правя.. от уважение гледам да ви обърна внимание на всички.. :D
Това, че Хилъри Клинтън загуби изборите беше много добре , ако не ги беше спечелил откровен идиот като Дръмпф :D
Той е толкова консерватор, колкото Боко Тиквата десен. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

В България някои работят за 600 лева, други за 1600, а има и със заплати 10 600 лева. Има и бизнесмени, които въртят милиони. Като навсякъде по света.
По някаква ирония именно комунетата и мутрите от едно време са тия, дето плюят по днешните управляващи, а някои българи в чужбина разбрали-недоразбрали им пригласят.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

joro написа:В България някои работят за 600 лева, други за 1600, а има и със заплати 10 600 лева. Има и бизнесмени, които въртят милиони. Като навсякъде по света.
По някаква ирония именно комунетата и мутрите от едно време са тия, дето плюят по днешните управляващи, а някои българи в чужбина разбрали-недоразбрали им пригласят.
По "ирония" точно комунетата въртят милионите, а вие си играете на бизнесмени.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

jet написа:
joro написа:В България някои работят за 600 лева, други за 1600, а има и със заплати 10 600 лева. Има и бизнесмени, които въртят милиони. Като навсякъде по света.
По някаква ирония именно комунетата и мутрите от едно време са тия, дето плюят по днешните управляващи, а някои българи в чужбина разбрали-недоразбрали им пригласят.
По "ирония" точно комунетата въртят милионите, а вие си играете на бизнесмени.
А в Америка кой върти милионите и кой си играе на бизнесмен?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Да, точно БКП!
Аз още чакам "дивиденти" от масовата приватизация, а ти?!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Може ли да си купиш в Калгари, социална среда, родители, братовчеди, братя, сестри, приятели, пропуснатите по време на емигрантството празници като нова година, коледа, рожденните дни на близки и познати. Може ли да си купиш всички тези моменти които сме изпуснали и които никога повече няма да имаме шанс да изживеем, поне докато не изобретим "машината на времето" ???
Аз вече почти нямам роднини в България и много малко са нещата които ме свързват ... единствено родителите и 2-3 стари приятели (другите са по света). Виж жена ми има доста повече роднини, но като гледам единствено сестра й и майка й липсват. Но майка й идва всяка година по 3 месеца.
Социална среда ? Ами аз не харесвам особено българската социална среда, прекалено много изнервеност, завист, че дори и злоба се таи в повечето хора и манталитета, че всички са глупаци освен те самите не ми е присърце.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:Социална среда ? Ами аз не харесвам особено българската социална среда, прекалено много изнервеност, завист, че дори и злоба се таи в повечето хора и манталитета, че всички са глупаци освен те самите не ми е присърце.
Напоследък срещам и такива, макар и рядко. В предишния ми живот в Бг някак са липсвали.
Не са много, но един на 10 или 20 ти стига, да "запълва възприятието" и да изглеждат много.
Първоначално бих казал, че в София се срещат повече такива. Средата предразполага, може би. (повече за делене, повече конкуренция и е по-напрегнато) От друга пък страна те не са от София ...
Бтв, и във форумите тук там се намират.
Не е болка за умиране. :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Отделно ютилитата Ток, Вода.
Ахъм, я кажи за ютилитата, тока и водата, за да се посмеем. Да ти дам жокер, при нас водата не се плаща - никога не е съществувало тук чудото, наречено водомер, а колко е при вас? Дай също така да си премерим тоците и топлото за да се посмеем още повече. Ако искаш, мога да ти дам и разпечатка на сметката ми за ток. Ама се притеснявам да не ти причини стомашни киселини. :D
ivandaman написа:Може ли да си купиш в Калгари, социална среда, родители, братовчеди, братя, сестри, приятели, пропуснатите по време на емигрантството празници като нова година, коледа, рожденните дни на близки и познати. Може ли да си купиш всички тези моменти които сме изпуснали и които никога повече няма да имаме шанс да изживеем, поне докато не изобретим "машината на времето" ???
Не разбирам защо му го задаваш този въпрос? Адаша ти от Калгари, колкото и да е чепат, все пак не е прекия виновник за това ти да се подвизаваш от толкова много години в тази част на света или нещо бъркам?
Леко уточнение - в Северен Ванкувър водата наистина не се плаща, за разлика от другаде. В зависимост от размера на дома, веднъж годишно плащаш накуп към ситито $600-1000, без да имаш водомер.

За тока си напълно прав - през лятото плащам на месец около $20, през "зимата" около 30, щото парното ми е електрическо и не е включено в стратата, като на един приятел, който ти е непосредствен комшия, но пък неговата страта е около 100 повече на месец за подобна квадратура.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Аз плащам вода и канализация (три пъти в годината), водомер си сложих преди години по желание, защото “на база” много не ме кефи, предпочитам да си знам. Сега май водомерите са задължителни. Прави ми и впечатление, че за канализацията сумата е двойна на тая за вода, не знам защо. При мен излиза около 700 кинта годишно, но лятото източвам страшно много вода за поливане на растения.
Тока ми е смешно нисък, защото топла вода и отопление са на газ.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Аве освен с Турция отскоро и Македония и Сърбия от малко по отдавна все сте от губещата страна на PPP :D

Да ти го обясня съвсем елементарно туй PPP тя дано го вденеш - цените са ниски в България щото заплатите са мизерни и качеството е ниско.
Та на средно статистическия българин дето работи за 700 -1000 лева му е през оная работа за PPP - той живее 2 - 2.5 пъти по-бедно от средностатистическия жител на Калгари, Италия и Франция ги вижда през крив макарон и най- много да иде до Кавала за уикенда като си носи ракията, доматите и бирата в багажника на 15 годишната кола четвърта употреба. Нагъва кашкавал и сух лебец наш Ганю и целият разход, който си позволява е едно евро за кафе, щото получава чадър и шезлонг, които в Родината ще му струват. 12-18 лева без кафето :D
Канада е по-богата от България, това никой не го оспорва РРР- то до известна степен компенсира разликите в стандартите между богатите и бедните страни, например ако заплатите в Канада са около 4 пъти по-високи от българските по номинал, в РРР са около два пъти по-високи. С увеличаването на заплатите в България постепенно се увеличават и цените, което води до намаляване на разликата в РРР. Има и държави, които са по-бедни от България и там цените са по-ниски- 200 евро в Молдова са приблизително като 400 евро в България.
Едва ли някой разумен човек може да повярва, че догодина България ще настигне Канада по жизнен стандарт. Затова хората в България се интересуват от по-реалистични неща,например 10% увеличение на заплатите за една година.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:В България някои работят за 600 лева, други за 1600, а има и със заплати 10 600 лева. Има и бизнесмени, които въртят милиони. Като навсякъде по света.
По някаква ирония именно комунетата и мутрите от едно време са тия, дето плюят по днешните управляващи, а някои българи в чужбина разбрали-недоразбрали им пригласят.
Йорко,
Не е навсякъде по света :tmi:
В Канада никой не работи за 600 лева на месец.
600 канадски долара е минималната месечна заплата в Албърта за 40 часа на седмица.
Днешните управляващи са комунисти и мутри :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:Ахъм, я кажи за ютилитата, тока и водата, за да се посмеем. Да ти дам жокер, при нас водата не се плаща - никога не е съществувало тук чудото, наречено водомер, а колко е при вас? Дай също така да си премерим тоците и топлото за да се посмеем още повече. Ако искаш, мога да ти дам и разпечатка на сметката ми за ток. Ама се притеснявам да не ти причини стомашни киселини.
Ахъм, то на някой местен жител на тропиците ако заговориш за разходи за отопление, може и да те сметне за луд. Ама работата е там, че не всички живеят в тропиците или във Ванкувър. :)
Във Ванкувър не само водата, ами сигурно и услугата "вода" т.е. т.нар. "канализация" не плащате, ама по монреалско се плаща. И сумата се определя на база данъчната оценка на имота. За сградата, в която живея, за настоящата 2018 г. тази такса възлиза точно на 805,23 долара.
Ето ги всичките такси мюнисипал за имота:

Изображение

Тези 805 долара са около 1070 лв., което при сегашна цена 2,354 лв. за кубик, са си около 454 кубика за годината или около 37 кубика на месец. Което ще рече по около 9 кубика на домакинство. Разход и цени напълно съпоставими с тези в България в момента. И то при положение, че в България се плаща водата, а в Канада не се плаща. Какво ли ще бъде, ако и в Канада започнем да плащаме за водата, не ми се мисли.

А пък тази TAXE GÉNÉRAL - 5,281.22 ако вземем да приравняваме към българската "данък сгради" и "такса смет" хептен ще се стъжни положението.
Пък ти, Гийк си се смей, де. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Днешните управляващи са комунисти и мутри :D
Това си е твое лично мнение, което няма да се промени до края на живота ти.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:В България някои работят за 600 лева, други за 1600, а има и със заплати 10 600 лева. Има и бизнесмени, които въртят милиони. Като навсякъде по света.
По някаква ирония именно комунетата и мутрите от едно време са тия, дето плюят по днешните управляващи, а някои българи в чужбина разбрали-недоразбрали им пригласят.
Йорко,
Не е навсякъде по света :tmi:
В Канада никой не работи за 600 лева на месец.
600 канадски долара е минималната месечна заплата в Албърта за 40 часа на седмица.
Днешните управляващи са комунисти и мутри :D
Хората в България, които работят за 600 лева стават все по-малко, а тези, които работят за 1600 лева и 10600 лева- все повече.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор