Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:
pumpy написа:
joro написа: Заплатите в България се увеличават всяка година и разликата с най-богатите държави в света драстично намалява.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
"петилетката за четири години" е приказка за малки деца. Демагогията на жорката е новото 20
Средната работна заплата в България се увеличава с 12.5% на годишна база за последните 10 години.
Ще не покажеш от 1997, та да ти е още по-добра статистиката.
Мен не ме интересува колко се учеличава средната заплата, мен ме интересува НА МЕН колко пари ми остават в края на месеца, след като си платя всичките разходи за същия. Е до ден днешен тук ми остават повече от колкото там....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

pumpy написа:
SFBG82 написа:
pumpy написа:
joro написа: Заплатите в България се увеличават всяка година и разликата с най-богатите държави в света драстично намалява.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
"петилетката за четири години" е приказка за малки деца. Демагогията на жорката е новото 20
Средната работна заплата в България се увеличава с 12.5% на годишна база за последните 10 години.
Ще не покажеш от 1997, та да ти е още по-добра статистиката.
Мен не ме интересува колко се учеличава средната заплата, мен ме интересува НА МЕН колко пари ми остават в края на месеца, след като си платя всичките разходи за същия. Е до ден днешен тук ми остават повече от колкото там....
И аз им повтарям същото. Едно на ръка че съотношението мойта/средната значително ми скочи по чужбина. То не е критерий за благосъстояние, но е критерий коя държава уважава повече точно моя труд.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Борисов: На финала сме за чакалнята на еврозоната

Големите и силни държави казват, че еврото е това, което ги държи единни, коментира премиерът

04.06.2019



Изображение

На финала сме за чакалнята на еврозоната. Това каза премиерът Бойко Борисов при приветствието си на Годишния бал на КРИБ тази вечер. По думите му, това е добре, защото ще спре изкушението на банките от лошите кредити и ще се гарантира сигурността на инвестициите.

„Да не говорим, че сме в общото европейско семейство. В противен случай, който не иска – има Европа и на втора скорост. Ние не искаме да оставяме България във втората скорост. Защото големите и силни държави казват, че еврото е това, което ги държи единни“, коментира още Борисов.

Пемиерът настоя, че държавата ще продължава да подкрепя и малкия, и средния, и едрия бизнес, а ГЕРБ няма да пипа данъците, защото те са най-добрата среда, която може България да си позволи.

Борисов коментира и скорошната си обиколка из български заводи с думите: „Мога да кажа, че България пак се завърна като една индустриална държава – както е била преди 1945 г. Където минете – завод до завод. И в голямата си част всичко заминава за износ и това държи БВП висок“.

За да може пък жените да работят и да бъдат равнопоставени, Борисов каза, че с финансовия министър Владислав Горанов са се договорили за отпускането на пари за колкото е нужно детски градини и ясли. „Колкото градини и ясли липсват в България, ще отделим ако трябва и 100, 200, 500 млрд. лв., ако трябва, и ще ги построим. Защото има смисъл“, каза още той.
https://www.economic.bg/bg/news/11/bori ... onata.html"
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

И какво от това? Май искате да ви стане още по скъпо в БГ?
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Vedren написа:И какво от това? Май искате да ви стане още по скъпо в БГ?
Няма да стане кой знае колко по-скъпо, но позитивите ще са много.
По-ниски лихвени проценти, по-лесни пари (кредити) и т.н.

Еврото е 2-та най-мощна резервна валута в света след щатския долар все пак.
Има ли нужда да обяснявам какво означава това?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

SFBG82 написа:
Vedren написа:И какво от това? Май искате да ви стане още по скъпо в БГ?
Няма да стане кой знае колко по-скъпо, но позитивите ще са много.
По-ниски лихвени проценти, по-лесни пари (кредити) и т.н.

Еврото е 2-та най-мощна резервна валута в света след щатския долар все пак.
Има ли нужда да обяснявам какво означава това?

Какво означава това, освен че цената на ляба който го ядете с майка ти и баща ти ще се промени от 1, 80лв. На 1 Евро и на хиляди други неща..
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

myhata II написа:
SFBG82 написа:
Vedren написа:И какво от това? Май искате да ви стане още по скъпо в БГ?
Няма да стане кой знае колко по-скъпо, но позитивите ще са много.
По-ниски лихвени проценти, по-лесни пари (кредити) и т.н.

Еврото е 2-та най-мощна резервна валута в света след щатския долар все пак.
Има ли нужда да обяснявам какво означава това?

Какво означава това, освен че цената на ляба който го ядете с майка ти и баща ти ще се промени от 1, 80лв. На 1 Евро и на хиляди други неща..
Дрън, дрън. Във всички страни нови членки на еврозоната инфлацията се е увеличила само с до 1% за първата година и дотам.
1% е една стотинка оскъпяване на продукт с цена 1 лев.

При това левът и сега е вързан към еврото.
Другите нагаждаха курсове.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Ти малоумен ли си или на такъв се правиш.
Ти за пръв път ли чуваш че лихвения % на банките се определя и от това кой взима заема. има ли други заеми, кредитна история, колко печели и т.н.
В Америка където валутата е най популярна, най търгувана нали не си мислиш че дават заеми на всички които искат , на една и съща лихва без да гледат човека и дохода и какви други задължения има.

Първо си оправете доходите, съберете пари в банковата си сметка или първоначална вноска за ипотека и тогава мислете за заеми в Евро.

Това че ще се смени валутата няма да ви направи по богати.
И не е вярно че цените се вдигнали само с 1 % на година в държавите въвели Евро .
Как мислиш защо Швейцария, Англия, Норвегия, Швеция, Дания не искат и да чуят за Евро. Те по глупави ли са?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами последната световна финасова криза дойде от необезпечените кредити на американските банки бе, Хълка. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Голямите Кредити особено за коли, къщи, бизнеси са винаги обезпечени.
Просто хората не можеха да си плащат вноските по кредитите.
Взеха им къщите, колите, лодките и караваните обратно та даже имат и още да плащат кредитополуателите.
След като Американските кредитополучатели може да го закъсат при валута УСД защо да не може българските кредитополучатели да го закъсат с валута в Евро?
Нали в това иска да ни убеди
SFBG82 че няма закъсване щото било по лесно и по евтино в Евро.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ако бяха наистина обезпечени кредитите, щеше ли да има банкови фалити и финансова криза бе Хълка? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

SFBG82 написа:
myhata II написа:
SFBG82 написа:
Vedren написа:И какво от това? Май искате да ви стане още по скъпо в БГ?
Няма да стане кой знае колко по-скъпо, но позитивите ще са много.
По-ниски лихвени проценти, по-лесни пари (кредити) и т.н.

Еврото е 2-та най-мощна резервна валута в света след щатския долар все пак.
Има ли нужда да обяснявам какво означава това?

Какво означава това, освен че цената на ляба който го ядете с майка ти и баща ти ще се промени от 1, 80лв. На 1 Евро и на хиляди други неща..
Дрън, дрън. Във всички страни нови членки на еврозоната инфлацията се е увеличила само с до 1% за първата година и дотам.
1% е една стотинка оскъпяване на продукт с цена 1 лев.

При това левът и сега е вързан към еврото.
Другите нагаждаха курсове.
Дрън, мен, ще станете по големи цървули/бедни/ от сега, точно поради тази причина, зорлян си го вкарвате ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Банките фалираха от сделки по между си като купуване на Моргидж Бак Секюрити и други подобни. Те и днес може да фалират ако купуват такива ново измислени финансови инструменти. Нарича се финансов инжинеринг.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Vedren написа:Ти малоумен ли си или на такъв се правиш.
Ти за пръв път ли чуваш че лихвения % на банките се определя и от това кой взима заема. има ли други заеми, кредитна история, колко печели и т.н.
В Америка където валутата е най популярна, най търгувана нали не си мислиш че дават заеми на всички които искат , на една и съща лихва без да гледат човека и дохода и какви други задължения има.

Първо си оправете доходите, съберете пари в банковата си сметка или първоначална вноска за ипотека и тогава мислете за заеми в Евро.

Това че ще се смени валутата няма да ви направи по богати.
И не е вярно че цените се вдигнали само с 1 % на година в държавите въвели Евро .
Как мислиш защо Швейцария, Англия, Норвегия, Швеция, Дания не искат и да чуят за Евро. Те по глупави ли са?
Членството в Еврозоната ще оскъпи живота с 2-3 стотинки

https://news.bg/interviews/chlenstvoto- ... tinki.html"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Аз съм ЗА въвеждане на еврото но слагам бас 10 лева че поскъпването не само ще е повече от една стотинка, но и повече от 2-3 стотинки както си се самокоригирал.
Ще следим вестник Капитал какво ще каже една година след въвеждането усреднено за поскъпването на потребителската кошница.
Или ако искаш просто цената на хляба?
Колко лева слагаш? Варианти - за 5%, за 10%, за 20%?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор