Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Kan_Tangra написа: Вероятно тези статистики включват и тези карти, които едва ли се ползват активно.
Точно така. Тук влизат и тези, които принадлежат на починали хора, на които карти и акаунти не са закрити в мобилните компании поради усложнени бюрократични процедури. Имам вече 3-ма такива родственика, на които мобилни оператори, компании за електроразпределение и т.н. ми казват, че трябва да се иде на място със смъртен акт и удостоверение за наследници за да им се закрие партидата. Е, има да почакат още някоя и друга година докато се наканя да си отида. А може и въобще да не дочакат. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
klisurov написа:Как пък не познавам поне един, който да ЖИВЕЕ извън България и да има български номер.
Български стационарен и мобилен ги спрях около шест месеца след УСТАНОВЯВАНЕТО си в Канада.

Надявам се, че вече правиш разлика между ЖИВЕЕ и ПОДРАБОТВА (Gastarbeiter, guest worker) в чужбина.
Ами това, че ти не познаваш, не означава, че не съществуват. Аз съм един от тях, синът и дъщеря ми също.
Не виждам смисъл да прекратявам договора си с Мтел (сега А1), който е от преди над 20 г. вече само заради едни 13,80 лв. на месец. И който ми позволява да говоря на по-евтини цени не само в България, а вече в цяла Европа. Децата ми също имат немски и български номера.

Абе светът не започва и не свършва със самите вас бе, хора. Много насериозно се вземате, нещо. :)
По телефон водя само “официални” разговори, с роднини и приятели е през софтуер, който ползва mobile data - Скайп, Месинджър, ФейсТайм и подобни. В днешно време можеш да си вземеш повече data на прилични цени и да забравиш за други номера.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа: По телефон водя само “официални” разговори, с роднини и приятели е през софтуер, който ползва mobile data - Скайп, Месинджър, ФейсТайм и подобни. В днешно време можеш да си вземеш повече data на прилични цени и да забравиш за други номера.
Зависи от мобилния оператор, Румене. Аз съм с Роджърс и при тях всяко ползване на data в чужбина струва $10 отгоре на ден, независимо от потреблението. Но до разрешения от абонаментния ти план лимит, естествено.
Не, мерси съм! :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България

Мнение от roumensp »

Прави разлика между “в чужбина” и “към чужбина”. Като браузвъш страници в други страни, ползвайки mobile data това не е в чужбина. :D “В чужбина” те интересува единствено ако пътуваш често извън Канада. Ако ходиш в Европа един път на 3 години оправдано ли е да плащаш за европейски СИМ постоянно ? Винаги можеш да си купиш припейд СИМ при посещението, ако роуминга на оператора ти ти се вижда скъп.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Да, с това съм съгласен. Аз плащам не толкова за да имам българска СИМ карта или по-евтини тарифи, а заради традицията. В смисъл да си запазя договора и номера, на който да могат да ме намерят всички онези, на които съм го давал през годините. Консервативизъм някакъв, или пък сантименталност. Не ме бърка. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от klisurov »

agent Ozo написа:Да, с това съм съгласен. Аз плащам не толкова за да имам българска СИМ карта или по-евтини тарифи, а заради традицията. В смисъл да си запазя договора и номера, на който да могат да ме намерят всички онези, на които съм го давал през годините. Консервативизъм някакъв, или пък сантименталност. Не ме бърка. :)
Така по става.
Тъкмо щях да те питам как така ти е по евтино да говориш с български номера с българска карта в Канада.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

klisurov написа: Тъкмо щях да те питам как така ти е по евтино да говориш с български номера с българска карта в Канада.
Естествено, че с български и европейски номера говоря от българския си номер едва като кацна в Европа. И наистина е много по-евтино, отколкото да ползвам канадския си такъв.
Но признавам, че сантимента е в по-голяма степен от файдата, тъй като си ходя веднъж на няколко години. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Секи си е башка луд. Аз плащам за Internet domain name от сантимент. Но за телефонен номер не виждам как.
Ако добрата фея предложи - ей ти 100 долара ако си смениш номера на мобилния.
Тутакси!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Пловдив 2019 - "Излагация е акцентът в програмата"

А тоя министър направо кърти мивки и чучурки. :D :rofl:
министърЪ на кОлтурЪтЪ написа:Някои проекти в Пловдив няма да са готови 2019 г., но важното е, че ще станат.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

От пет години се знае, че Пд ще е културна столица, но софиянци (министерството) не дават пари, че имало много време. Този площад е за ремонт от поне 20г.
Цяло чудо е, че няма да направят паралелни събития у София (както винаги става), щото цялата държава се върти около тях. Онзи трол от министерството на регионалното развитие дето ни зарива със снимки тука показа всички по-големи градове (а и не само) с ремонтирани площади. Селския софийски манталитет си казва думата (вижте всеки почивен ден как селяните си отиват по селата през магистралите) - така не се управлява държава, а катун.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Следите ли истерията с хижарите на Черни връх. Разбира се огромна част от коментарите включват "джендър", "соросоид" и други тотално неадекватни вметки. Много силна черта на нашия народ е плюването когато е безопасно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Един от нашите HR-и е екстремен бегач. Той редовно ходи да бяга из Витоша и Стара Планина.
Даже участва в разни маратони, по 100 км (http://vitosha100km.bg/" ), казвал е, че принципно като бягат се обличат леко, защото започват да се потят и за да могат да се движат, включително зимата, включително на черни връх.
Сега, не е казвал, че го е правил през нощта (макар че май е споменавал, че въпросния маратон започва или завършва през нощта, заради многото часове).
Та за някои може да е лудост, за други ежедневие и хоби.

Дали е трябвало баш посред нощ на Нова Година да тръгват, е уместен въпрос.
Но и хижарите са се държали мега неадекватно.

Сега виждам, че са взели решение да ги махат. И с право. Какво е това "частно парти" в обществен спасителен обект в планина.

Сега се разрових.
На който му се чете, много интересни постинги от бегача, един от придружителите и дъщерята на държащите заслона:
"
"
https://www.24chasa.bg/novini/article/7229031"
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България

Мнение от joro »

roumensp написа:Прави разлика между “в чужбина” и “към чужбина”. Като браузвъш страници в други страни, ползвайки mobile data това не е в чужбина. :D “В чужбина” те интересува единствено ако пътуваш често извън Канада. Ако ходиш в Европа един път на 3 години оправдано ли е да плащаш за европейски СИМ постоянно ? Винаги можеш да си купиш припейд СИМ при посещението, ако роуминга на оператора ти ти се вижда скъп.
Чужбина не е само Канада. Повечето българи в чужбина са в държавите от ЕС и голяма част от тях си пазят българските карти. Има и много чужденци- бизнесмени, студенти, пенсионери и т.н които живеят в България и си купуват СИМ карти. Някои хора имат и по две карти, така, че няма нищо чудно в броя на абонатите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Нови клюки за бай Тодар
https://www.168chasa.bg/article/4084378"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор