Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Ivan1007 написа: И Румъния пак ви е отвяла.
Вервай си... :lol:
Румънската лея се обезценява заради натрупан двоен дефицит

Недостигът по текущата сметка на страната се увеличи с 38% за първите 4 месеца

08 юли 2019



Изображение

Pyмънcĸaтa лeя e нaй-злe пpeдcтaвящaтa ce вaлyтa в Цeнтpaлнa и Изтoчнa Eвpoпa oт нaчaлoтo нa гoдинaтa. Ocнoвнa пpичинa ca изнeнaдвaщитe пpoмeни във фиcĸaлнaтa пoлитиĸa нa cтpaнaтa и нapacтвaщият иĸoнoмичecĸи диcбaлaнc.

Toвa пoĸaзвa aнĸeтa нa Rеutеrѕ, в ĸoятo ca вĸлючeни oтгoвopитe нa 34 eĸcпepти, цитиpaнa oт pyмънcĸoтo издaниe Rоmаnіа Іnѕіdеr.

"Koгaтo e нaлицe двoeн дeфицит, въпpeĸи чe ycлoвиятa в cвeтoвeн мaщaб ca пo-дoбpи щo ce oтнacя дo pиcĸoвитe aĸтиви, oчaĸвaмe pyмънcĸaтa вaлyтa дa пpoдължи дa изocтaвa", ĸoмeнтиpa Kипpиян Дacĸaлy, ĸoйтo e глaвeн иĸoнoмиcт нa ІNG в ceвepнaтa ни cъceдĸa, пише Money.bg.

Дeфицит е отчетен пo тeĸyщaтa cмeтĸa нa плaтeжния бaлaнc и по бюджeта. B Pyмъния бюджeтният дeфицит нa cтpaнaтa нapacнa дo 1,4% oт бpyтния вътpeшeн пpoдyĸт (БBΠ) зa пepиoдa янyapи - мaй.

Toзи пo тeĸyщaтa cмeтĸa ce yвeличи c 38% пpeз пъpвитe чeтиpи мeceцa нa гoдинaтa дo 2,3 милиapдa eвpo пpи paвнищe oт 1,66 милиapдa eвpo зa cъщия пepиoд нa пpeдxoднaтa гoдинa.

Eĸcпepтитe oчaĸвaт pyмънcĸaтa лeя дa пpoдължи дa oтcлaбвa и в cлeдвaщитe мeceци, ĸaтo пpeз cлeдвaщaтa гoдинa мoжe дa cтигнe дo 4,81 лeи зa eвpo пpи paвнищe oт 4,725 лeи зa eвpo в мoмeнтa.
http://iconomist.bg/98735-%D0%A0%D1%83% ... 0%B8%D1%82
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

tonny написа:
Pavel M написа:
MrGeek написа:Мутренски плажни неволи. :D :rofl: :rofl:

Изображение
то поне да бяха мутри като хората ,а то селяци

половината от тях са с диабет а другата половина с лош холестирол

ей на времето какви мутри имаше само

https://www.youtube.com/watch?v=5syA_kyraUg"
Батка в сутрешния блок на нова го даваха преди малко това, багера заби нокти в пясъка, за да издърпа "високо проходимия автомобил" :lol:
Тоз младеж да му дадеш малко уроци по шофиране в меки терени. :lol:
Тони това са истински мутри

Изображение

а не като тия покльовци с джипа на плажа :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Ето го и видеото с багера. :D :rofl:

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:
Ivan1007 написа: И Румъния пак ви е отвяла.
Вервай си... :lol:
Румънската лея се обезценява заради натрупан двоен дефицит

Недостигът по текущата сметка на страната се увеличи с 38% за първите 4 месеца

08 юли 2019



Изображение



Pyмънcĸaтa лeя e нaй-злe пpeдcтaвящaтa ce вaлyтa в Цeнтpaлнa и Изтoчнa Eвpoпa oт нaчaлoтo нa гoдинaтa. Ocнoвнa пpичинa ca изнeнaдвaщитe пpoмeни във фиcĸaлнaтa пoлитиĸa нa cтpaнaтa и нapacтвaщият иĸoнoмичecĸи диcбaлaнc.

Toвa пoĸaзвa aнĸeтa нa Rеutеrѕ, в ĸoятo ca вĸлючeни oтгoвopитe нa 34 eĸcпepти, цитиpaнa oт pyмънcĸoтo издaниe Rоmаnіа Іnѕіdеr.

"Koгaтo e нaлицe двoeн дeфицит, въпpeĸи чe ycлoвиятa в cвeтoвeн мaщaб ca пo-дoбpи щo ce oтнacя дo pиcĸoвитe aĸтиви, oчaĸвaмe pyмънcĸaтa вaлyтa дa пpoдължи дa изocтaвa", ĸoмeнтиpa Kипpиян Дacĸaлy, ĸoйтo e глaвeн иĸoнoмиcт нa ІNG в ceвepнaтa ни cъceдĸa, пише Money.bg.

Дeфицит е отчетен пo тeĸyщaтa cмeтĸa нa плaтeжния бaлaнc и по бюджeта. B Pyмъния бюджeтният дeфицит нa cтpaнaтa нapacнa дo 1,4% oт бpyтния вътpeшeн пpoдyĸт (БBΠ) зa пepиoдa янyapи - мaй.

Toзи пo тeĸyщaтa cмeтĸa ce yвeличи c 38% пpeз пъpвитe чeтиpи мeceцa нa гoдинaтa дo 2,3 милиapдa eвpo пpи paвнищe oт 1,66 милиapдa eвpo зa cъщия пepиoд нa пpeдxoднaтa гoдинa.

Eĸcпepтитe oчaĸвaт pyмънcĸaтa лeя дa пpoдължи дa oтcлaбвa и в cлeдвaщитe мeceци, ĸaтo пpeз cлeдвaщaтa гoдинa мoжe дa cтигнe дo 4,81 лeи зa eвpo пpи paвнищe oт 4,725 лeи зa eвpo в мoмeнтa.
http://iconomist.bg/98735-%D0%A0%D1%83% ... 0%B8%D1%82
О, ужас!
Румънската лея можело да се обезцени с 1.8% спрямо еврото при ръст на GDP 5%.за 1Q2019 :rock:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Bulgaria's Biovet to build new plant for vaccines in Razgrad

Jul 08, 2019



Изображение

Bulgarian veterinary drugs producer Biovet said that it will launch this year the construction of a new plant for vaccines at its production base in the town of Razgrad, in the northeast of the country.

Biovet will also continue the construction of its plant for pharmaceutical products and feed additives in the town of Peshtera, in south-central Bulgaria, the company said in a financial statement.

Earlier this year, the U.S. Department of Agriculture (USDA) said that it intends to grant Bulgaria's Huvepharma - the majority owner of Biovet - an exclusive royalty-bearing license for an experimental African swine fever vaccine.

Biovet has three production sites in Bulgaria - in the towns of Peshtera, Razgrad and Botevgrad.
Biovet generated sales of 285.5 million levs ($163.8 million/146.0 million euro) in 2018.
https://seenews.com/news/bulgarias-biov ... rad-660813"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

SFBG82 написа:
Bulgaria's Biovet to build new plant for vaccines in Razgrad

Jul 08, 2019



Изображение

Bulgarian veterinary drugs producer Biovet said that it will launch this year the construction of a new plant for vaccines at its production base in the town of Razgrad, in the northeast of the country.

Biovet will also continue the construction of its plant for pharmaceutical products and feed additives in the town of Peshtera, in south-central Bulgaria, the company said in a financial statement.

Earlier this year, the U.S. Department of Agriculture (USDA) said that it intends to grant Bulgaria's Huvepharma - the majority owner of Biovet - an exclusive royalty-bearing license for an experimental African swine fever vaccine.

Biovet has three production sites in Bulgaria - in the towns of Peshtera, Razgrad and Botevgrad.
Biovet generated sales of 285.5 million levs ($163.8 million/146.0 million euro) in 2018.
https://seenews.com/news/bulgarias-biov ... rad-660813"
бе то хубаво ,че се строят заводи в българия и се отварят работни места,но питам аз милиционерите кога ще ги изгоните.след 10,след 20.след 30 години

напоследък сериозно се замислям да взема гръцко гражданство.не за друго но поне имат достойнство като граждани на страната си защото се възприемат те като собственици на държавата в която живеят и успяват за разлика от нас които възприемаме цървулите които ни владеят за държавата която ние обитаваме ,а тя е наша ,а не тяхна
ако не се осъзнаем и продължаваме да се църволизираме държавата България ще изчезне и аз като гръцки гражданин ще съм с един ход напред,ще си имам държава.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Ако днес България беше на три морета, сега нямаше да има къде да ходим на море
:D :rofl: :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

MrGeek написа:
Ако днес България беше на три морета, сега нямаше да има къде да ходим на море
:D :rofl: :rofl:
констатацията на тоя е за нобелова награда :y:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: напоследък сериозно се замислям да взема гръцко гражданство.не за друго но поне имат достойнство като граждани на страната си защото се възприемат те като собственици на държавата в която живеят и успяват за разлика от нас които възприемаме цървулите които ни владеят за държавата която ние обитаваме ,а тя е наша ,а не тяхна
ако не се осъзнаем и продължаваме да се църволизираме държавата България ще изчезне и аз като гръцки гражданин ще съм с един ход напред,ще си имам държава.
Ти какво точно се жалваш: нали имаш канадско такова. Бъдещите войни ще за вода и хладен климат. Тук сме с няколко гърди напред ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

600 лева бруто заплата след като си учил 5 години:

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Mалей! :facepalm:
Какво стана с темата, дето средната заплата беше стигнала 1200 лв? :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Mалей! :facepalm:
Какво стана с темата, дето средната заплата беше стигнала 1200 лв? :^)

не знам.отдавна не я следя.в момента съм в темата за танците :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

MrGeek написа:Ето го и видеото с багера. :D :rofl:

В началото на видеото се вижда табела "воден коридор" с някаква друга пояснителна табела.
Изглежда мястото е регламентирано за такава дейност - спускане на лодки и джетове във водата.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: В началото на видеото се вижда табела "воден коридор" с някаква друга пояснителна табела.
Изглежда мястото е регламентирано за такава дейност - спускане на лодки и джетове във водата.
Изглежда мястото не става за тази дейност. Тукашните рампи за пускане на лодки са или асфалтирани до водата или насипани с чакъл, който позволява твърда настилка и добър дренаж.
Плаващи пясъци не съм срещала.
Това трябва да го пуснат в секцията: "Туристическа реклама" :lol:
Само се чудя...Като се е заглавила колата без трейлъра с лодката, какво остава, ако трябваше да ги дърпа?
Явно викат всеки път багера на помощ. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор