Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Pyrelight написа:Значи ти препоръчваш да си купуваме черчевета от истински дограмаджии, а не от бивши военни, които се правят на такива, ако съм разбрала правилно,...защото последните са срам за професията? :D
Или, аууу, не смея да го предположа - за убиване (как само звучи!), защото причиняват неимоверни вреди, мислейки си каква следваща глупост да изпляскат в бг-крив космос.ком и създавайки поредния дограмаджийски деконструктивизъм? :D
Препоръчвам да не се излагаш. Защото преките наблюдения за далевери ги имамме директно от теб. Желанието ти да оставим либералите на власт защото ви давали много поръчки. ;)
Това са глупости Петров! Никой на никого не "дава" поръчки, запомни го добре и не се излагай повече!
Има си процедура за кандидатстване за тези поръчки.
Исках да са на власт, защото либералните правителства винаги са вкарвали повече пари в обществения сектор. Освен това Лього беше обещал да закрие комисион сколер, а ние нямаме интерес от това, защото с тях се работи изключително лесно и са добри платци. Това е. Не търси скелети в гардероба и конспирации там, където няма как да ги намериш, е моят съвет! 8)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Това на Мария Габриел ли са великите проекти, тя вече оправи интернета, пребори изкуствения интелект, 5G мрежите и сега жените в тек-а. Тва ГЕРБ-а си е...ло мишка ушото.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

България на 11-то място сред най-добрите страни в света

manager.bg

07.02.2019


България се нареди на 11-то място в класацията Good Country Index, изготвяна от екипа на независимия британски политически консултант Саймън Анхолт.

За целта на класацията екипът на Анхолт използва данни от 35 световни организации, включително ООН и Световната Банка, на базата на които определя приноса на отделните държавите за общото благополучие на човечеството спрямо техните възможности (БВП, население и тн.)

Класацията за 2018 г. включва общо 153 страни, подредени според световния им принос в 8 различни категории – „Наука и технологии“, „Култура“, „Мир и международна сигурност“, „Световен ред“, „Планета и климат“, „Просперитет и равенство“ и „Здравеопазване“.

Страната ни се представя най-добре в категориите ,,Наука и технологии“, „Мир и международна сигурност“ и „Планета и климат“, където заема съответно 11-то, 15-то и 11-то място. Най-лошо е класирането ни в категория „Просперитет и равенство“ - 49-то място.

Списъкът оглави Финландия, която заема 2-ро място в „Просперитет и равенство“ и 6-то в „Планета и климат“. След нея се нареждат Ирландия, Швеция, Германия и Дания. Топ 10 допълват Швейцария, Норвегия, Франция, Испания и Канада. В топ 20 има общо 17 европейски страни.

Изображение

Това е четвъртото издание на стартиралата през 2014 г. класацията. Тогава шампион става Ирландия, последвана от Швеция през 2016 г. и Холандия през 2017 г.

Сред нашите съседки Република Македония е на 25-то място, следвана от Румъния – 32, Гърция – 42, Сърбия – 48 и Турция -57.

При големите световни икономики впечатление правят Великобритнаия, която заема 15-то място, Италия -19, Япония – 24, САЩ – 40, Русия -41 и Китай – 59.

Последните места в класацията окупират Ирак, Либия и Йемен.

Пълната класация може да видите тук.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

България ше е на пето място в Европейския съюз по икономически растеж през 2019 година и на трето през 2020 година, според днешната прогноза на Европейската комисия. При това за България се очаква ускорение на икономическия растеж, докато за почти всички други страни се очаква забавяне.

За Европа рисковете идват от глобалните търговски войни, Брекзит и забавянето на растежа в други региони, като Китай. За някои страни като Италия проблемът е високата задлъжнялост.

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Russian IT Company with over $ 1 Billion in Revenue is Entering the Bulgarian Market

February 7, 2019



Russian Softline is expanding its operations in Eastern Europe, including its entry into the Bulgarian market. In 2018 it became clear that the company will start operations in Croatia, Hungary, Romania, Serbia, Slovenia and Bulgaria. The company is leading in the field of digital transformation processes. Their main clients are companies from North and South America, Southeast Asia, Russia and Eastern Europe. Softline is a strategic partner for Microsoft. The company's operations in Eastern Europe will be linked to cloud services, IT strategy development, and IT outsourcing services management. "Softline Bulgaria plans to pay special attention to the niche SMB market, seeing the great potential in the professional service of the medium-sized business - with 50 to 250 employees," the official announcement of the company said.

"Softline's Bulgarian team has more than 15 years of experience on the local IT market and is very knowledgeable about Microsoft's products and solutions." Softline Bulgaria's ambition is to help customers across the country meet the challenge of "digital transformation" by combining the best global practices and understanding of the local market, with customer-specific local challenges. "

The speed of business change is extremely dynamic. Globalization and the customer's drive towards digital transformation enable us to help our local partners reach international customers. We can support Bulgarian ISV to offer our solutions to the Russian market through us "said Zoltan Mesaros, general manager of Eastern Europe. Softline has been on the market for 25 years, operating in 50 countries and offices in 95 cities. Globally, its employees are 5000. The company's revenue for 2017 is $ 1.19 billion, and the group's average sales growth over the past decade is over 10%. For 2018, the company generated revenues of more than 1.27 billion dollars.
Source
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Военната индустрия в България процъфтява.
1.7 милиарда лева от БВП-то за 2017 година.

Изображение

“Габинвест” ЕООД е дъщерна фирма на Blaser Group GmbH в Исни, Германия. Заедно с производителите Blaser, Sauer & Sohn, Mauser и SIG SAUER , тя е част от L&O Холдинг със седалище в Емсдетен, Германия. Предприятието произвежда и обработва компоненти за ловни оръжия, въздушни оръжия и прецизни спортни пистолети в премиум сегмент. Благодарение на опита, придобит от над 20 години производствена дейност, и на екипа ни от над 180 работници приемаме и преодоляваме нови предизвикателства. Високите изисквания за качество и прецизност са предпоставка и същевременно основа и гарант за дългосрочното развитие на фирма “Габинвест”.

https://gabinvest.eu/

Изображение

Изображение

Изображение

https://amk-group.com/de
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Automobile Giant Opens Sixth Plant in Bulgaria

February 8, 2019



Изображение

"Teklas Bulgaria" will build a sixth factory on the territory of Bulgaria. The company, which produces rubber compound and plastic products for the biggest automotive companies, has chosen Vratsa for its newest factory, according to a statement by the mayor Kalin Kamenov. In the beginning, the company will hire 500 people, and at a later stage their number will double.

Teklas Bulgaria, owned entirely by the Turkish Teklas Kauçuk Sanayi ve Ticaret, is due to choose the exact location of several proposed ones. Construction of the plant will last 6 months. The company already owns four factories in Kardzhali and one in Krumovgrad, the largest employer in the region.

Over 2,100 people work for Teklas, which opened its first activity in Bulgaria in 2004. A factory of "MD Elektronik" will be opened in Vratsa, with an investment of about € 11 million. The factory will employ 1,000 people. The automotive sector is becoming increasingly important for Bulgaria. According to data of the Ministry of Economy in 2018 investments amounting to nearly BGN 200 million were made and 3,200 new jobs were opened.
https://www.novinite.com/articles/19506 ... n+Bulgaria"
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

SFBG82 написа:България ше е на пето място в Европейския съюз по икономически растеж през 2019 година и на трето през 2020 година, според днешната прогноза на Европейската комисия. При това за България се очаква ускорение на икономическия растеж, докато за почти всички други страни се очаква забавяне.

За Европа рисковете идват от глобалните търговски войни, Брекзит и забавянето на растежа в други региони, като Китай. За някои страни като Италия проблемът е високата задлъжнялост.

Изображение
"...И така стигаме до най-важния въпрос – приближаваме ли се към Западна Европа? За жалост отговорът е: по-скоро не. За да има реално „настигане” в краткосрочен или дори средносрочен план, българската икономика трябва да расте поне два пъти по-бързо.

Дори да приемем, че страната ни не я очакват никакви кризи и запази темпа от 3,6% на увеличение на БВП, то за да стигнем сегашния икономически стандарт в Германия ще са необходими малко повече от 45 години. След толкова време брутният вътрешен продукт на човек от населението в България ще бъде равен на този във ФРГ през 2018 г.

А ако междувременно германската икономика расте дори само с 1% годишно, след 45 години БВП на човек в България ще е около 64% от този в Германия..."

https://www.vesti.bg/bulgaria/ek-s-dobr ... no-6091835"
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

И от позицията си на какъв този писачко Николай Киров определя, че това е най-важния въпрос - приближаваме ли се към Западна Европа?
Най-важното е, че прогнозата за развитието е добра, че "за България се очаква ускорение на ръста на БВП, докато за повечето страни-членки, прогнозата е за забавяне", че "инфлацията ще намалее от 2,6% през 2018 г., до под 2% през 2020 г." А кого ще настигаме, задминаваме, разминаваме и т.н. е без всякакво значение.

Щото и аз мога да ти кажа, Йетко, че ти добре си се устроил в Канада и перспективите пред теб са добри, ама не чак до там. Защото с тези темпове на растеж ще стигнеш нивото на Игнат Канев или Бил Гейтс в някой следващ живот. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

agent Ozo написа: Щото и аз мога да ти кажа, Йетко, че ти добре си се устроил в Канада и перспективите пред теб са добри, ама не чак до там. Защото с тези темпове на растеж ще стигнеш нивото на Игнат Канев или Бил Гейтс в някой следващ живот. :)
Добре го каза и много вярно. :y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Щото и аз мога да ти кажа, Йетко, че ти добре си се устроил в Канада и перспективите пред теб са добри, ама не чак до там. Защото с тези темпове на растеж ще стигнеш нивото на Игнат Канев или Бил Гейтс в някой следващ живот. :)
И това няма никакво значение, независимо дали е казано добре или не. Нивото на Бил Гейтс и това на Йетко не е нещо, което има какъвто и да е смисъл да се обсъжда. Каквото и да се случва в България, аз бих искал да се случи днес, а не през 2050, защото тогава Ози най-вероятно няма да го има да го види и да му се наслади. А на мен ми си иска и той да се нарадва на "случващото се в БГ", както днес и вчера се радва на случващото се в Канада. Това е пойнта на казаното от Йетко.....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Aма, Пумпи, аз и сега се радвам бе. И съм ти цитирал позитивните неща, които ме радват.
Може би защото не ми е присъщ твоя егоизъм и не гледам непременно аз да "намажа", нещо в моя джоб да влезе и т.н. :)
Та затуй ти благодаря за загрижеността, ама немаше нужда. За мен е по-важното да умра с оптимизъм за бъдещето на България, отколкото да умра с напълнена гуша. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Aма, Пумпи, аз и сега се радвам бе. И съм ти цитирал позитивните неща, които ме радват.
Може би защото не ми е присъщ твоя егоизъм и не гледам непременно аз да "намажа", нещо в моя джоб да влезе и т.н. :)
Та затуй ти благодаря за загрижеността, ама немаше нужда. За мен е по-важното да умра с оптимизъм за бъдещето на България, отколкото да умра с напълнена гуша. ;)
Е по-голяма демагогия от тази трудно се намира: твоето присъствие на тръстиката ако не е"лично намазване" то какво е ? Радост по родината от разстояние, че е по-лесно и по-добре се виждат позитивните неща, нали ?
А позитивните неща, са наистина там, но малко престоели в Родината и някакси или стават негативни или си отива от там, че много позитивност нещо не им се харесва :lol:
А пък аз нека съм си егоист, нека, но аз имам един живот и искам да си го живея както аз намеря за добре, а не както някой ме принуждава да го правя.
Публикувай отговор