Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Канада просперираща страна ли е? В смисъл, и аз мисля че е просперираща, но не знам защо напоследък започнах да се съмнявам.

Може е да греша, но ми се струва, че има някакво противоречие в това родолюбец доброволно да изживее основната част от живота си далеч от родината си, която иначе толкова много обича. Освен това, както беше казано по-горе за българите, които имахме удоволствието да бъдем оправени за 800 дни от Негово Величество тази комбинация вече е абсолютно компрометирана.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хълка, то е казано, че никога не е късно човек да стане за резил. И нищо не пречи ти да станеш поредния жив пример за това.
Ще те изядат заедно с парцалките българските политикани-мафиоти още с появата ти на българския политически хоризонт, мой човек. :)
Остави я ти България да се оправя сама, ти гледай да допринесеш за по-големия просперитет на Канада. Все пак на нея си задължен за дадената ти възможност да преуспяваш като бизнесмен.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Нещо като Тръмп го виждам.
Човека цял живот бизнесмен. Не е бил политик преди това. Изкарал си е парите, построил си е сградите и голф игрищата които дава под наем и могат да му носят доход цял живот. Хваща се с политката не за пари а за да остане в историята и да направи добро за родината си. Можел е да си продължи да си е бизнесмен както сигурно бихте го посъветвали вие.

Още като е бил бизнесмен видял колко тромава е държавата, общината.
Бил приятел с кмета на Ню Йорк. Станало дума за западаща ледена пързалка с малка сграда в Центръл парк в града. Искали да я поправят да се ползва от хората. От години си мотаел проекта и бил оценен да кажем на 10 мил. долара. Тръмп казал аз това мога да го направя за 3 месеца и на половин цена и го направил още тогава. Ето пример как работи държавата а да не говирим с корумпирани политици.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Не говоря нито за Тръмп, нито за Вас, още повече, че въобще не Ви познавам. Говоря по принцип. Логиката на процеса не е ли малко по-различна? Първо човек става богат, след това става много, много богат; след което престава да иска още повече пари и започва да иска власт. Ако стане така, че получи власт, след това много, много власт обикновено минава на следващата степен, когато вече започва да иска слава; започва да иска да остане в историята, да му строят паметници, назад в езическата епоха, го смятат за бог и т.н. При всички стъпки човек се води единствено от желанието да задоволи собствените си цели. Вариант при който примерно човек за да стане много, много богат не плаща на работниците си или крие данъци с които трябва да се строят училища и след това изведнъж изживява катарзис (като някои български политици) и изведнъж решава, че всъщност иска власт за да помага на хората не Ви ли се струва малко странен? Отново, говоря по принцип!
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Нещата са много по-сложни, от както си мисли че са Хълката. В неговият случай става дума за мечти, защото той самият не знае какво ще предложи на политическият пазар, освен общи приказки. Какво искали хората, какво правели политиците? Хората, естествено искат някой да им дава ресурси и те да ги харчат (някой друг да им върши работата), политиците се опитват да балансират, като гледат да се облажат лично, ближейки си пръстите, докато бъркат в кофата в меда - това съм го забелязал както в България, така и в Канада, щатите и най-вероятно е и е било валидно по всяко време и място. И най-накрая, дори и при желание да се осъществи някакъв приличен баланс се случват събития извън контрола както на политиците, така и на гласоподавателите - например някакъв голям политически срив, колапс, природно бедствие, коронавируси и прочие. И тогава всички започват да врещят и да сочат с пръст другите, да търсят някой виновник, някаква изкупителна жертва. А това, което става в реалността са просто низ от случайности, понякога подпомагащи съответната политическа кауза, а понякога пречещи. Основният проблем според мен е, че всички очакват някаква стабилна, непроменяща се система, която е справедлива и честна за всички, а такова нещо няма и никога не е имало - не само, че е невъзможно да съществува, а дори и да можеше, различните промени, които настъпват с времето евентуално биха направили подобна система отново неадекватна.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Е видяхме какво става с политиката и държавата като на власт идват партизани, бармани, футболни съдии и учителки по руски.
Те хората не случайно протестират в момента.

Значи не било добре да идват бизнесмени които не идват за пари в политиката а по добре било да си седим с по горно изброените. :o
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Vedren написа: Съб Окт 10, 2020 5:08 pm Е видяхме какво става с политиката и държавата като на власт идват партизани, бармани, футболни съдии и учителки по руски.
Те хората не случайно протестират в момента.

Значи не било добре да идват бизнесмени които не идват за пари в политиката а по добре било да си седим с по горно изброените. :o
Ако ти изкарваше достатъчно пари вероятно щеше да си седиш тук. За да стигнеш до идеята за повторна имиграция единствената причина, за която се сещам е, че чувстваш, че си достигнал тавана на възможностите си в Канада. Недей да се сърдиш на тази констатация - аз го имам същият проблем и затова се оглеждам за нови пазари. Не виждам с какво твоята професонална кариера би била по-полезна като политик от тази на един барман, футболен съдия или учител по руски. Така че няма нищо лошо да се пробваш - както написах преди, не бих се учудил от теб да излезе един приличен политик.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

така е .политиката е просто нещо,но българският народ е слабо прозорлив и трудно се ориентира в обстановката заради това който го хване той го лъже,
а трябваше всички да гласуват за Митьо Пищова навремето когато се кандатира.
сега всеки щеше да има в дома си джакузи и 7 манекенки,по 1 за всеки ден. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Pavel M написа: Съб Окт 10, 2020 5:40 pm така е .политиката е просто нещо,но българският народ е слабо прозорлив и трудно се ориентира в обстановката заради това който го хване той го лъже,
а трябваше всички да гласуват за Митьо Пищова навремето когато се кандатира.
сега всеки щеше да има в дома си джакузи и 7 манекенки,по 1 за всеки ден. :rofl:
За да има богати и заможни, трябва да има и бедни, готови да им работят за минимална заплата. 1 към 7 ми се вижда подходящо съотношение. Или филипинки с работни визи? :)
Embrace your climate change!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

А не бе богати сте.
Затова карате коли на 20 години със средна цена 3000 лв. предимно дизели които хората в Европа не ги искат.
Затова пенсиите са ви 300 лв.
Затова средната заплата е 1000 лв.
За това 30 % от Българите са в чужбина.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Пон Окт 12, 2020 11:48 am А не бе богати сте.
Затова карате коли на 20 години със средна цена 3000 лв. предимно дизели които хората в Европа не ги искат.
Затова пенсиите са ви 300 лв.
Затова средната заплата е 1000 лв.
За това 30 % от Българите са в чужбина.
Но това мигом ще се промени, когато ти, Хълка, се върнеш в родината, създадеш своя партия и поемеш управлението на страната. Щото имаш богат опит от десетилетия емигрантски живот, знаеш езици и си се доказал като успешен бизнесмен. България само тебе чака и на тебе се надява. :y:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Пон Окт 12, 2020 12:50 pm Но това мигом ще се промени, когато ти, Хълка, се върнеш в родината, създадеш своя партия и поемеш управлението на страната. Щото имаш богат опит от десетилетия емигрантски живот, знаеш езици и си се доказал като успешен бизнесмен. България само тебе чака и на тебе се надява. :y:
колко типично: "да дойде някой да ни оправи".... а междувременно да се подиграваме на тези, които могат нещо, само и само да за да ги докараме до общото блато. "не е важно на мен да ми е добре, важното е на ........ да му е зле"......
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Обидно е наистина, Пумпи, ама твоето недоверие в качествата и способностите на нашия съфорумник. Докато ние с него сме напълно уверени в тези способности. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Пон Окт 12, 2020 1:37 pm Обидно е наистина, Пумпи, ама твоето недоверие в качествата и способностите на нашия съфорумник. Докато ние с него сме напълно уверени в тези способности. :)
ти за пореден път си измисляш, неща които изобщо не съм написал, но това не ме изнедва. Чудя се на себе си защо изобщо ти отговарям все още, но явно съм достатъчно тъп да продължавам да се боря с пошлостта, 17 години по-късно.
BTW, твоето безкрайно заяждане по темата за сестрите мотивира 3 ма души да ми пишат на лични. Какви тъпи хора да искат да са експлоатирани, вместо "бащата на пролетариата" да им е намерил благинка някъде до сега....
Публикувай отговор