Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 4:07 pm
roumensp написа: Чет Окт 08, 2020 2:30 pm Той не е Канада повечето време, така че не очаквай да знае много за реалността. Аз затова и избягвам да пиша за България. Някои хора виждат само черно или само бяло, няма нюанси.
Аз съм от тези хора определно ;)
Абе не си чак като Стрина с нейните "Булгаристан" и "orange man bad", ама клониш. ;) Ти поне си прагматик, докато тя е куку. :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Сигурно понеже работя с хора, съм се научил малко да си заварям устата понякога. Знам, че никой не ми вярва, но мога да съм и много по-зле :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

pumpy написа: Чет Окт 08, 2020 5:09 pm Сигурно понеже работя с хора, съм се научил малко да си заварям устата понякога. Знам, че никой не ми вярва, но мога да съм и много по-зле :)
Пумпи, нямам нищо лично към теб. Ще се опитам пак да ти го обясня:
Не е нужно да плюеш дадено място, защото лично на теб се е случило нещо лошо там. Всички ние сме "затворници на нашият личен експириънс", който пък в голяма степен е въпрос на късмет. Някой може да е живял или да живее в България и да се чувства отлично, всичко да му върви и да няма никакво желание да се мести. Друг пък няма тоя късмет или по една или друга причина може да му се е случило нещо друго и да е решил да си потърси късмета на друго място. Там също може да му провърви или не. Например често хората, претърпели тежко ПТП имат страх от автомобилите - не че вероятността това да се случи отново е по-висока, просто те са го изпитали лично и ги е страх, а друг пък няма такива усещания (аз лично съм потрошил няколко автомобила в младостта си и не ме е страх от катастрофа с висока скорост, но съм виждал хора, които ги е страх от автомобили, други от самолети и т.н.). Това, че ти виждаш нещо под някакъв ъгъл (който е напълно субективен) не означава, че всеки има точно твоят експириънс в живота и мисли точно по този начин.

Аз лично се опитвам да разглеждам обективните фактори и се стремя да избягвам субективните - например климата е обективен фактор, това какво на мен лично ми се е случило го приемам за случайност и не мога да обвинявам този или онзи, например можеше да ми се случи нещо съвсем различно и гледната ми точка и мисленето ми сигурно също щеше да е различно (но аз се опитвам да супресвам тези субективни оценки до колкото мога, защото водят то изкривяване на оценката за реалността и погрешни представи).

Всичко е индивидуално, както казах, зависи от много фактори като лични качества, късмет и прочие. Ето например аз бях сигурен, че ще направя добри пари в Канада и преследвах тази мисия упорито. Но така се стекоха обстоятелствата, че при мен се получи по-късно отколкото очаквах - причини много. Ако беше станало по-рано щях да си направя бройката красавици когато му е било времето, а сега се мъча на стари години с риск да получа някой инфаркт, а и напоследък забелязвам други проблеми, които ги нямах в миналото. Ще му търсим решение на проблема, не мога да обвинявам някой друг за това. На теб точно какъв ти е проблема с България не знам, но си мисля, че и ти си минал по труден път в Канада и САЩ и като че ли искаш да си го изкараш на някого, защото ако беше в България всичко тип-топ на теб нямаше да ти се налага да минаваш по този труден път. А можеш и да бъдеш реалист, да разбереш, че това което се е случило е било по причини извън твоят контрол. Утре нещо друго може да се случи някъде другаде, например коронавирус, метеорит и какво ли още не.
Живота е готин, живейте си го както намерите за добре, не е нужно постоянно да обвиняваме някой друг за това, което сме изпитали по случайност.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Сега ще ви дам пример с обективното и точното мнение на Джовани който се опитвал да бъде реалистичен и практичен.

Значи според Джовани хора като Цола Драгойчева, Тодор Живков, Станко Тодоров, Петър Младенов които са били единствено паритизани и шумкари са подоготвени и имат опит за политици.
Ама Джовани ще каже това е било отдавна. Дай от новите политици.
Даваме от новите.
Данчо Ментата бивш барман, Ахмед Доган завършил философия, бил в затвора покрай промянта на имената на турците, Пеевски който е млад и е бил единствено младши следовател за 2-3 години, Фидосова учителка по руски език, има един депутат футболен съдия, Веселин Марешки бензинджия та всички тези хора според Джовани са мното подоготвени и те водят БГ към светло бъдеще което никой не вижда в последните 30 години.

Ама ако българи родолюбци живяли по 20 - 30 години на запад. Говорещи езици още от 7 годишни, Имащи висше образование от БГ, второ образование от чужбина, били управители и собственици на успешни фирми на запад без връзки и без червени куфарчета та тези хора според обективното мнение на Джовани са неподготвени.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Vedren написа: Съб Окт 10, 2020 12:01 pm Сега ще ви дам пример с обективното и точното мнение на Джовани който се опитвал да бъде реалистичен и практичен.

Значи според Джовани хора като Цола Драгойчева, Тодор Живков, Станко Тодоров, Петър Младенов които са били единствено паритизани и шумкари са подоготвени и имат опит за политици.
Ама Джовани ще каже това е било отдавна. Дай от новите политици.
Даваме от новите.
Данчо Ментата бивш барман, Ахмед Доган завършил философия, бил в затвора покрай промянта на имената на турците, Пеевски който е млад и е бил единствено младши следовател за 2-3 години, Фидосова учителка по руски език, има един депутат футболен съдия, Веселин Марешки бензинджия та всички тези хора според Джовани са мното подоготвени и те водят БГ към светло бъдеще което никой не вижда в последните 30 години.

Ама ако българи родолюбци живяли по 20 - 30 години на запад. Говорещи езици още от 7 годишни, Имащи висше образование от БГ, второ образование от чужбина, били управители и собственици на успешни фирми на запад без връзки и без червени куфарчета та тези хора според обективното мнение на Джовани са неподготвени.
Всичките тия взети заедно не могат да топват нашия премиер, с подготовка за политик като драма учител :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Съб Окт 10, 2020 12:01 pm Ама ако българи родолюбци живяли по 20 - 30 години на запад. Говорещи езици още от 7 годишни, Имащи висше образование от БГ, второ образование от чужбина, били управители и собственици на успешни фирми на запад без връзки и без червени куфарчета та тези хора според обективното мнение на Джовани са неподготвени.
Естествено, че са неподготвени, Хълка. Това са си чиста проба алчни продажници, които гледат само да напълнят собствените си джобове за сметка на държавата. Българите ядоха попарата и на Стоян Ганев, и на Симеон и неговите юпита - разни Милен Велчовци и Николай Василевци, също така на Симеон Дянковски. Всичките те са били много успешни на запад и владеещи по няколко чужди езикам, върнали се в България подтиквани единствено от пламенното си родолюбие.

На грешната струна дрънкаш, Хълка. Няма кой да ти се върже вече на тези локуми. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Линко и твоето ли мнение смяташ за обектвино и точно?
Всички тези дето си изредил за от няй добрите министри в сравнение с последвалите след тях.
Проблема е че царя нямаше достатъчно депутати и му се налага да прави коалиция с БСП и ДПС.
А който е направил коалиця с тях добро не е видял.

Ще дойде време когато само една или две партии със сходни идеи и хора с качества и достойнства ще имат повече от 121 депутати ( гласа ) и тогава ще се наредят нещата. Може да си го запишете това с Джовани и после ще мерим кой има по точно мнение.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Vedren написа: Съб Окт 10, 2020 12:52 pm Линко и твоето ли мнение смяташ за обектвино и точно?
Всички тези дето си изредил за от няй добрите министри в сравнение с последвалите след тях.
Проблема е че царя нямаше достатъчно депутати и му се налага да прави коалиция с БСП и ДПС.
А който е направил коалиця с тях добро не е видял.

Ще дойде време когато само една или две партии със сходни идеи и хора с качества и достойнства ще имат повече от 121 депутати ( гласа ) и тогава ще се наредят нещата. Може да си го запишете това с Джовани и после ще мерим кой има по точно мнение.
Проблема на "царя"-крадец беше, че като пристрастен хазартаджия, трябваше да си набави бързи пари за погасяване на огромните си дългове към други нищоправци със синя кръв, поради което, 5 минути след като бе избран, заведе 10 дела за връщане на крадените от дядо му и баща му имоти. Другият му проблем беше, че като педал, си намери един бабаит да чука, когото издигна на власт за да чука сега целия български народ. Учудвам се, че тия неща не си ги чул в дипломатическите среди
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хълка, ако бяха толкоз успешни както ги изкарваш, то нямаше да ги натирят след мандатите им, а щяха още да управляват. Кат бай Тошо или бат Бойко. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Пак грешиш Линко. Хората имат достойнство и си подават оставките. Не седят да лижат обувките на Бойко за мижава заплата от 5000 лв. като министри само защото ги е назначил преди това.
Симеон Дянков го направи и се върна в Америка при жена си и на старата си работа, Христо Иванов го направи за да се върне сега пак в светлината на прожекторите след разкритята за несправедливост в парк Росенец и сараите на Доган.
С Бойко Борисов много трудно се работи след като управлява еднолично като цар от средновековието.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Vedren написа: Съб Окт 10, 2020 1:22 pm Пак грешиш Линко. Хората имат достойнство и си подават оставките. Не седят да лижат обувките на Бойко за мижава заплата от 5000 лв. като министри само защото ги е назначил преди това.
Боко два пъти си подава оставката и те пак си го връщат. :D Което би трябвало да те наведе на мисълта, че далеч не разчитат само на тия 5000. ;)

Същата работа е и в Канада, само дето драма тичъра няма достойнство да си подаде оставката и разчита на разни чалми да го спасяват от вота на недоверие като ги купува с обещания.

Бай ти Ганьо май е бил прав с неговото “всички са маскари”. :lol:
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Vedren написа: Съб Окт 10, 2020 12:01 pm ...
Ама ако българи родолюбци живяли по 20 - 30 години на запад.
...
Може ли един глупав въпрос? Гръм и мълнии, кви са тия родолюбци живяли по 20-30 години на запад? 5 айде 10 години в чужбина иди дойди ама 20-30...? На тоя родолюбец ще трябва да са му изтекли очите от сълзи по България! Предполага се също че такива родолюбци са с двойно гражданство; също че след 4 години като им се изчерпи родолюбието отново се връщат във втората си родина. В някои страни на такива родолюбци не им ли забраняваха въобще да заемат ръководни политически длъжности?
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

В Канада също може да имаш 2 гражданства и да си в политиката. Стига да го кажеш и да се знае още преди да заемеш длъжноста. Има много примери и Канада просперира а не се е разпаднала.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ами защо не вземш да станеш политик в Канада тогава бе, Хълка?! Хем ще си по на уважение и по-прочут като канадски политик, министър, премиер и т.н. отколкото като булгаристански. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Първо щото не се казвам Бистра.
Второ щото в Канада демокрацията, двукамерения парламент си работят добре и не прават дивотии като нашите депутати. Хората искат едно те си правят друго. Корупция ако има аз не я виждам и не ми пречи.
А може и да няма корупция в Канада за разлика от в БГ.
Публикувай отговор