Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

miteto написа: Чет Мар 12, 2020 12:24 pm
pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:01 pmАз простия чужденец не разбирам, но се оказва, че това е бъдещото пушечно месо, което ще набива канчетата на хората по света и ще ги учи на демокрация за наша сметка и после ще мрънка по фокс нюз, че видиш ли щели да ги линчуват........невероятни ценности, няма що......
Не съм сигурен дали те разбирам, но изглежда смяташ, че само Републикански президенти са вкарвали САЩ във война и въоръжени конфликти? Ако да, имаш доста история да попрочетеш. Ако не, тогава май си избрал грешната страна да бъдеш заклет пацифист. Иначе аз съм съгласен с теб за насилственото набиване на демокрация, но това си се знае от десетилетия за Щатите.

BTW, Обама и Килъри подпалиха Либия и оставиха невероятна бъркотия, но няма да видиш някое "пушечно месо" да говори по CNN по въпроса, защото CNN се преструват че нищо такова не се е случило (ако имаше само как да го лепнат на Буш и това...)
Можеш и да се поинтересуваш кои изреваха най-много на умряло, когато Тръмп обяви че иска да се изтегли от Афганистан, но ако си промиваш мозъка само със CNN и сие, отново няма да получиш пълната информация.
Мите, с какво аз си промивам мозъка не е важно в случая. Моето невежество за войната не променя факта, че военните са едни паразити, които създават конфликти и ги "решават" след това за наша сметка. И когато им издърпат килимчето изпод краката, реват на умряло.... защото ветерана, който се прибира тук, освен да стане фитнес инструктор, като го гледам, какво точно друго може да предложи на нормален пазар на труда ? Питай черчеве майстора по въпроса, той е най-компетентен. Аз съм един прост зъболекар, който е прекарал 24 години и половина на ученическата скамейка и освен да помагам на хора с болка и проблеми от друго не разбирам....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:33 pmата информация.
Мите, с какво аз си промивам мозъка не е важно в случая. Моето невежество за войната не променя факта, че военните са едни паразити, които създават конфликти и ги "решават" след това за наша сметка. И когато им издърпат килимчето изпод краката, реват на умряло.... защото ветерана, който се прибира тук, освен да стане фитнес инструктор, като го гледам, какво точно друго може да предложи на нормален пазар на труда ?
Наистина си много зле, ако смяташ, че военните създават конфликтите, а не политиците.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Не само, че Мр. Талибан-луук е продал от скъпо, прескъпо мизерния си живот, ами като се върнат (ако са все още живи, де) имат редица привилегии: здравеопазване за ветерани, нисколихвени заеми за закупуване на жилище за ветерани, пенсионно осигуряване и т.н., и т.н.
А той може и за фитнес инструктор да не става, защото повечето бръмват ментално или стават наркомани.
Този е успял да изкара и хонорар от Фокс Нюз, така че можем на фона на другата паплач да го определим като относително смарт гай, въпреки че по татуираност си съперничи с пандизчия излежаващ поне 20 годишна присъда. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Чет Мар 12, 2020 12:48 pm
pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:33 pmата информация.
Мите, с какво аз си промивам мозъка не е важно в случая. Моето невежество за войната не променя факта, че военните са едни паразити, които създават конфликти и ги "решават" след това за наша сметка. И когато им издърпат килимчето изпод краката, реват на умряло.... защото ветерана, който се прибира тук, освен да стане фитнес инструктор, като го гледам, какво точно друго може да предложи на нормален пазар на труда ?
Наистина си много зле, ако смяташ, че военните създават конфликтите, а не политиците.
И това по какъв начин променя факта, че брадатото момче плаче, защото защото са му издърпали черджето изпод краката? А мен ме остави, аз съм си прост, това сме го констатирали вече много пъти и аз съм се отказал да противореча по темата, по-умния отстъпва си казвахме като деца....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:33 pm
miteto написа: Чет Мар 12, 2020 12:24 pm
pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:01 pmАз простия чужденец не разбирам, но се оказва, че това е бъдещото пушечно месо, което ще набива канчетата на хората по света и ще ги учи на демокрация за наша сметка и после ще мрънка по фокс нюз, че видиш ли щели да ги линчуват........невероятни ценности, няма що......
Не съм сигурен дали те разбирам, но изглежда смяташ, че само Републикански президенти са вкарвали САЩ във война и въоръжени конфликти? Ако да, имаш доста история да попрочетеш. Ако не, тогава май си избрал грешната страна да бъдеш заклет пацифист. Иначе аз съм съгласен с теб за насилственото набиване на демокрация, но това си се знае от десетилетия за Щатите.

BTW, Обама и Килъри подпалиха Либия и оставиха невероятна бъркотия, но няма да видиш някое "пушечно месо" да говори по CNN по въпроса, защото CNN се преструват че нищо такова не се е случило (ако имаше само как да го лепнат на Буш и това...)
Можеш и да се поинтересуваш кои изреваха най-много на умряло, когато Тръмп обяви че иска да се изтегли от Афганистан, но ако си промиваш мозъка само със CNN и сие, отново няма да получиш пълната информация.
Мите, с какво аз си промивам мозъка не е важно в случая. Моето невежество за войната не променя факта, че военните са едни паразити, които създават конфликти и ги "решават" след това за наша сметка.
Може и така да е, но ако Русия или Иран решат да се разширяват, какво предпочиташ? Да има подготвени професионални "пушечни меса" или да събират набор и да те пратят с каската на фронта? Или си мислиш, че човечеството е еволюирало до такава степен, че армията е абсолютно излишна и безполезна вече?
pumpy" написа:И това по какъв начин променя факта, че брадатото момче плаче, защото защото са му издърпали черджето изпод краката?
Остави настрана дали брадатия плаче и кой е причината ситуацията в Близкия Изток да е такава, каквато е. Говори ли верни неща или лъже, в крайна сметка? Ако лъже, какви са ти контра-аргументите? Ти просто казваш, че вестоносеца е тъп и е пушечно месо, но не казваш нищо по въпроса за информацията, която той предлага?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 1:10 pm
roumensp написа: Чет Мар 12, 2020 12:48 pm
pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:33 pmата информация.
Мите, с какво аз си промивам мозъка не е важно в случая. Моето невежество за войната не променя факта, че военните са едни паразити, които създават конфликти и ги "решават" след това за наша сметка. И когато им издърпат килимчето изпод краката, реват на умряло.... защото ветерана, който се прибира тук, освен да стане фитнес инструктор, като го гледам, какво точно друго може да предложи на нормален пазар на труда ?
Наистина си много зле, ако смяташ, че военните създават конфликтите, а не политиците.
И това по какъв начин променя факта, че брадатото момче плаче, защото защото са му издърпали черджето изпод краката? А мен ме остави, аз съм си прост, това сме го констатирали вече много пъти и аз съм се отказал да противореча по темата, по-умния отстъпва си казвахме като деца....
Аз съм те оставил, не мога да комуникирам с човек, за който е по-важно как изглеждал някакъв, отколкото това, че Европа се напълни с всяка паплач благодарение на безмозъчни политици. Чети си CNN и учи децата си, че "Тръмп" е мръсна дума, всеки луд с номера си.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

miteto написа: Чет Мар 12, 2020 1:58 pmОстави настрана дали брадатия плаче и кой е причината ситуацията в Близкия Изток да е такава, каквато е. Говори ли верни неща или лъже, в крайна сметка? Ако лъже, какви са ти контра-аргументите? Ти просто казваш, че вестоносеца е тъп и е пушечно месо, но не казваш нищо по въпроса за информацията, която той предлага?
Е как може, това което пряко заинтересуван индивид докладва да е истина ? Това е неговата истина, аз има няколко приятели иракчани и те до сега не са ме линчували. Този брадатия и аз бих го линчувал, ако ме питаш, защото от него няма нито смисъл, нито полза.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:33 pm Моето невежество за войната не променя факта, че военните са едни паразити, които създават конфликти и ги "решават" след това за наша сметка. ...
Аз съм един прост зъболекар, който е прекарал 24 години и половина на ученическата скамейка и освен да помагам на хора с болка и проблеми от друго не разбирам....
Пропускаш едни други факти. Благодарение на същите паразити имаш възможността да помагаш на изключително завишени цени (погледнато в световен мащаб).
Така или иначе никой не изтъква качествата на въпросния индивид или военните като цяло и приноса им към човечеството.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 3:44 pm
miteto написа: Чет Мар 12, 2020 1:58 pmОстави настрана дали брадатия плаче и кой е причината ситуацията в Близкия Изток да е такава, каквато е. Говори ли верни неща или лъже, в крайна сметка? Ако лъже, какви са ти контра-аргументите? Ти просто казваш, че вестоносеца е тъп и е пушечно месо, но не казваш нищо по въпроса за информацията, която той предлага?
Е как може, това което пряко заинтересуван индивид докладва да е истина ?
Не ти разбирам въпроса, животът е пълен с примери как пряко заинтересуван индивид трябва да ти докладва нещо, което е в негов интерес. Пример на твой език - когато един зъболекар ти докладва че няма да мине само с пломба, а трябва да се прави коронка - трябва ли да му вярваш или не? В крайна сметка в единия случай той прибира $200, а в другия $1000? Когато механика ти каже, че колата има нужда от $200 brake service, а при каране не усещаш никакви проблеми със спирачките - трябва ли да му вярваш или не?

Преди да линчуваш брадатия, би ли отговорил на предния ми въпрос за задължителния набор в случай на въоръжен конфликт?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Чет Мар 12, 2020 3:56 pm
pumpy написа: Чет Мар 12, 2020 12:33 pm Моето невежество за войната не променя факта, че военните са едни паразити, които създават конфликти и ги "решават" след това за наша сметка. ...
Аз съм един прост зъболекар, който е прекарал 24 години и половина на ученическата скамейка и освен да помагам на хора с болка и проблеми от друго не разбирам....
Пропускаш едни други факти. Благодарение на същите паразити имаш възможността да помагаш на изключително завишени цени (погледнато в световен мащаб).
Така или иначе никой не изтъква качествата на въпросния индивид или военните като цяло и приноса им към човечеството.
В невероятна грешка си: в България, между 2000 и 2004 правех около 20 пъти средната заплата за страната. Тук, днес това е недостижимо, независимо от завишените цени. Да не говорим, че вчера пациентка ми обясни как поддържането на косата й й струва месечно по 150 кинта, тоест едни 1800 на година....При добра хигиена, всичко от което имаш нужда от един зъболекар е равно на 276 кинта в моя офис( две почиствания и едни снимки и преглед за годината). И определено 4 четки за зъби и няколко туби с паста на година, ако не си ги взимаш от зъболекаря, струват много по-малко от всичките шампоани, лосиони, помади и каквото там си слагат по главите жените ни, за да са толкова неотразими за нас :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа: Чет Мар 12, 2020 1:14 am
Pavel M написа: Сря Мар 11, 2020 10:23 pm ами така де .говорим за превземането на Европа точно от тия.в канада с тях е мирно ,а в Европа имаш ли на идея какво се твори

сестра ми живее във валония белгия франкоговорящи в провинцията сред бели хора християни ама племенниците ми са студенти в Лиеж
имаш ли на идея кво се твори там.
пътуват с влакчето до университета в Лиеж 50 км всеки ден и е ок ,ама като стигнат до лиеж нещата се сговняват.
глутници вълци на тумби мароканци млади и всякаква друга измет от сирия,афганистан и Пакистан
преследващи бели жертви.
знаеш ли какъв стрес е.племеника е момче здраво и яко и по го понася и се чувства по сигурен че донякъде може да се защити,а племеницата е блонди 1,75 фиданка ас муви стар и знаеш ли как и се отразяват ежедневните набези на тарамбуките .
страх и стрес,да те дърпат разни мизерни гнусни кирливи злобни мюслемски гадове по спирките и жепе гарите и да се чувстваш незащитен щото местната полиция от политическа коректност е абдикирала и не реагира освен ако няма убит за кво става дума
имали нужда Европа от тия варвари.ти как мислиш
Ъ? Че тия, какво пък общо имат с бежанците от Сирия? :o
Тези са си лично френски, благодарение на това, че франсетата са ги владяли, социализирали и францизирали...нещо като нашите индианци.
Те ти сега булка Спасов ден!
Кога си и*ал, ни си ривал!
Сестра ти, какво прави там? Що не си стои в китен и етнически чист Булгаристан, а? :D
Сестра ти, какво прави там? Що не си стои в китен и етнически чист Булгаристан, а? :D
ами да задоволя любопитството ти ще ти отговоря на въпроса къв сестра ми го дърви в белгия
- мъжът и работи в белгия от 18-20 години командирован от българската страна така че е редно жената да е при мъжа си а не на другия край на света
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, това дето казваш, че си прост не е признание, а лукавство. То е ясно, че не го мислиш. Не, че не е вярно. ;)

Защото само прост човек може да си въобразява, че като е бил 24 г. на ученическата скамейка и се е научил да лекува зъби, то е започнал да разбира от всичко. И поради това може да си позволява да нарича "говедо" един магисър по социология от СУ "Св. Климент Охридски" и магистър по Tourism Destination Management от NHTV Breda University of Apllied Sciences, Холандия заради това, че не харесва неговото мнение по даден въпрос. При това човекът се изказва по въпрос, който си няма нищо общо с лекуването на зъби, а си е от неговата професионална област.

И много ми е интересно, ти, Пумпи, от прозореца на кабинета си ли ме видя, че съм "служил в окопите"? :)
А да си чувал някой да плаща заплата за паразитиране? Ако не беше "тъпо парче и само един прост зъболекар", щеше да се сетиш, че за да се предлага една стока или услуга, па била тя и "пушечно месо", то значи има търсене за нея. Демек някой има нужда и е готов да плати за това пушечно месо. Па било то и с пари, взети не само от неговия собствен джоб, но и от данъците и на тези, които не са съгласни да дават пари за същата услуга. Просто защото са малцинство, а решават представителите на мнозинството в законодателната власт на държавата. Така е при демокрацията, друже. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

то според думите на пумпи и държавата Израел със задължителната си военна служба освен мъжете са задължени и женското пушечно месо да отбиват военна служба участващи в активни мероприятия свързани с носене на оръжие е една долна и мизерна работа която трябва да бъде укорена от всички което аз лично не възприемам че трябва да е така.наложено е от нужда и го правят

обаче защо същото не е правилно и се укорява от пумпи когато става дума за друга държава а не израел

и както е казал Дочо Булгуров:

-Значи за едни котки и кучета може ,а прасета не.

да ама не .такова нещо от него няма да чуеш

та и заради това Озо заради двойните стандарти на пумпи никой не го взема на сериозно тук освен някоя куха лейка ,буквално не кух лейк а лейка имам на предвид.


защо е тоя двоен стандарт.липсва просто принципноста в оценката което дразни и предизвиква съответните реакции в голяма част от аудиторията
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: Чет Мар 12, 2020 7:55 pm .......наложено е от нужда и го правят
И каква е точно нуждата на хамериканците да набиват демокрация в канчетата на иракчаните ? И то убивайки стотици невинни цивилни покрай това "набиване на канчетата им" Сигурно точно такава, каквато е била и преди 40 години, га са ги насъсквали срещу Иран.
Страната се бори за съществуването си и то в години след почти цялото си изтребление по време на войната. И не го правят за кинти, а за идеята да просъществува. Докато хамерикансия войник го прави за кинти. Както и ози го е правил за кинти, защото са лесни пари, за някой който не може нищо друго. Ако мине номера, тоест дано да няма война и да гепя една ранна пенцийка. Нали така батка, кеша/пенцийката е важна, не морала в днешно време ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Чет Мар 12, 2020 7:36 pm Пумпи, това дето казваш, че си прост не е признание, а лукавство. То е ясно, че не го мислиш. Не, че не е вярно. ;)

Защото само прост човек може да си въобразява, че като е бил 24 г. на ученическата скамейка и се е научил да лекува зъби, то е започнал да разбира от всичко. И поради това може да си позволява да нарича "говедо" един магисър по социология от СУ "Св. Климент Охридски" и магистър по Tourism Destination Management от NHTV Breda University of Apllied Sciences, Холандия заради това, че не харесва неговото мнение по даден въпрос. При това човекът се изказва по въпрос, който си няма нищо общо с лекуването на зъби, а си е от неговата професионална област.
Чакай да помисля - туризъм и химически оръжия - мдааа, една и съща област, спор няма :o

И много ми е интересно, ти, Пумпи, от прозореца на кабинета си ли ме видя, че съм "служил в окопите"? :)
Дали си бил в окопите, стрелял си се с ракети, тропал си на плаца и/или си се гаврил с новобранци ми е все през едно място, нали се сещаш кое ? Все едно си си загубил времето, пропилял си стотици хиляди лева държавна пара и си оправдавал некъдарността си за години поред. Може да си вярваш, че без теб не може, но това не ме изнендва. И понеже резулата от труда ти е една невероятно голяма и кръгла НУЛА, то ти остава само вярата, че не си си пропилял живота напразно....

А да си чувал някой да плаща заплата за паразитиране? Ако не беше "тъпо парче и само един прост зъболекар", щеше да се сетиш, че за да се предлага една стока или услуга, па била тя и "пушечно месо", то значи има търсене за нея. Демек някой има нужда и е готов да плати за това пушечно месо. Па било то и с пари, взети не само от неговия собствен джоб, но и от данъците и на тези, които не са съгласни да дават пари за същата услуга. Просто защото са малцинство, а решават представителите на мнозинството в законодателната власт на държавата. Така е при демокрацията, друже. :)

иска ти се ози да е така, ама не е .Никой няма нужда, а е създадена една особена обстановка, в която военните убеждават невежите, че без тях не може и трябва да смучат, иначе ще свърши света.... и смучат много успешно: 700 милиарда на година в Щатите. Сигурно повече от половината от тях изгарят в буквалния смисъл на думата на вятъра всяка година и както казва Джордж Оруел, няма по сигурен начин за ликвидиране на национално богатсво от войната.....

Публикувай отговор