Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Bladek написа:
Тази статистика е от 2011 година?
И въобще дори и да беше актуална с какво толкова е интересна?
Показва каква миграция се случва вътре в България.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

След като сериозно понаобиколих Родината и се качих на места дето патреотите никога не са се качвали, очаквайте обективния ми коментар и снимки (този път мешани - красивото и грозното).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

optics написа:След като сериозно понаобиколих Родината и се качих на места дето патреотите никога не са се качвали, очаквайте обективния ми коментар и снимки (този път мешани - красивото и грозното).
Пури ще има ли? А маркови питиета извън кадър? :inlove:
Или пак само червена тениска с едвам четящ се надпис Виктория от 5 км? :sweat:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Един голям от революцията :D

Е това е визията за София.

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Отново сондажи за автомобилна инвестиция...
Chinese Manufacturer Alfa Bus E-Buses with Interest in Investing in Bulgaria

August 30, 2019



The first EU-certified Chinese manufacturer of electric buses and the only one to receive a European certificate for all its Alfa Bus components is visiting Bulgaria at the invitation of Economy Minister Emil Karanikolov. The two sides discussed in detail the possibilities for cooperation, potential investment and institutional support from the state.

The meeting was attended by members of the Board of Directors and Deputy Economy Minister Lachezar Borisov.

During the conversation it became clear that the Chinese manufacturer is exploring the Bulgarian market and has a great interest in building a factory, not only for assembling buses, but also for producing their batteries, which will find a niche both in Bulgaria and in European Union countries.

Minister Karanikolov summarized the macroeconomic indicators of the Bulgarian business climate, pointing out that Bulgaria has no competitor in credit rating in the region. Deputy Minister Borisov added that our country will soon be at the forefront of financial stability across Europe.

The Ministry of Economy team is committed to full cooperation and contacts in the direction of future fruitful cooperation. The company is one of the earliest bus manufacturers in China to develop its first electric bus in 2002. The company develops successful R&D and manufacturing activities for key electric bus spare parts such as batteries and electric motors. Alfa Bus uses advanced Japanese technology to produce lithium-manganese batteries. It has technologies for the production of spare parts with its own intellectual property rights.

Alfa Bus is one of the manufacturers that entered the European market early. In 2012, the company received the first EU type approval for its electric bus. In 2017 he set up a joint venture in Italy with an Italian partner. Alfa Bus electric vehicles are gradually entering markets in Spain, Poland and other countries.
https://www.novinite.com/articles/19982 ... n+Bulgaria"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

SFBG82 написа:Отново сондажи за автомобилна инвестиция...
Ех, ако поне един от 10 "проявяващи интерес" инвеститори оставаше в България, тогава щяхме да произвеждаме повече от Турция. Уви, проявата на интерес е безплатна, неангажираща и обикновено изчезва след края на първата среща.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

"луд на шарено се радва"
Освен това ако/като им надуват главата с глупости по цял ден, няма да имат и нямат време да се замислят за важните неща. Някой беше казал "хляб и зрелища" и явно в полицейската академия е един от основните курсове за да завършиш за пожарникар (това е част от зрелищата все пак)...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:"луд на шарено се радва"
Някой беше казал "хляб и зрелища"...
Не знам какво точно обсъждате, но няма ли в Канада повече "хляб и зрелища"!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

каквото и да обсъждаме, то е свързано с България, не с Канада, та не разбирам въпроса ти. Видимо и ти не го разбираш...Та се питам, що не си гледаш вселената и не оставих небостъргача да ни облъчва с безсмислици по цял ден. Все пак някой трябва да му отговаря от време на време, за да си "заработва" надницата :lol:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Щом не разбираш да ти поясня.
Доводите ти за хляб и зрелища са невалидни след като ти самия се хвалиш колко повече хляб и зрелища имаш от тази страна на океана.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Наблюдения:

Плюсове:
- "Красивите жени" са благодарение на дрехи и козметика.
- Нови небостъргачи
- В Небостъргачите хранят качествено, разнообразно и евтино.
- Много любезни продавачки в провинцията. Продавачката която е работила в Италия преди да се върне се откроява с две нива над останалите.
- Отпуските са големи.
- В Стара Загора по-лесно може да хванеш безплатен интернет по улицата отколкото във Виктория. (важно за туристи де, не за местни)


Минуси
- Все повече затлъстяващи хора.
- Много изоставени недостроени сгради, особено в Пампорово.
- Мнението ми отпреди стои - запуснати и обелени сгради МАСОВО! Тротоари също. Създават впечатление за разруха и липса на бъдеще. Не се компенсира от небостъргачите по никакъв начин.
- Обезлюдяващи се селища. Видях цели блокове - празни.
- Има много шофьори за които зебрата не значи да дадат предимство на пешеходец.
- В някои хотели нямат никакъв усет за ниво. Иначе симпатични хора, и си мислят че правят най-доброто което могат, но детайлите куцат и развалят целия ефект. Нямат поглед "как го правят другите хотели" и нямат усет че за всяко нещо трябва да се вика професионалист. По тази причина например на визитката им пише "restorant" и печатните материали на английски са фраш от грешки.

Общи размисли:
Според всички професионалисти с които говорих - има недосиг на специалисти в тяхната област. Като се почне от комуникационна технологии, мине през електроника и стигне до зидаромазачи. По общо мнение със същата причина се обяснява лошото качество на магистралите на Бойко (все нещо им се разваля) - щото се правят от аматьори. Същото обяснение и за други некачествени продукти например нов блок протича две години след като е направен.

Ай-Ти специалистите са силно и безобразно надценени на фона на всички останали.

Митът за българската красота: гледах специално. Няма такова нещо. Красивите жени бяха само няколко и то в прокурорска възраст. Що се отнася до дрехите и козметиката които създават илюзията - има ги и в другите европейски страни така че, не е нещо уникално, просто както съм казвал и преди Северна Америка е зона на небрежност по отношение на тия неща.

Макар и затънали до гуша някои имат високо самочувствие, например питат ме
- Вие в Канада имате ли продукти за почистване на петна по дрехи? Ние имаме "Вениш".
(сиреч Vanish). :facepalm:

Също така по чужбина се ядат боклуци, а дървените къщи са бошлаф.

Един мой батко направи следното обобщение за българската действителност:
Ние все за някъде бързаме, а все на едно място седим! :(
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:Щом не разбираш да ти поясня.
Доводите ти за хляб и зрелища са невалидни след като ти самия се хвалиш колко повече хляб и зрелища имаш от тази страна на океана.
Аз рабирам, ти обаче НЕ. Темата е ЗА БЪЛГАРИЯ, не за Канада. Тка, че се опитай да се ограничиш до коментари за събития, случващите се в България. Разбирам, че ти е трудно и не можеш да се контролираш, но все пак опитай.....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Айде на бобаааааа!

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

optics написа:Айде на бобаааааа!

Изображение
ко знаеш колко ракия ще изпият покрай боба бедна ти е фантазията :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

roumensp написа:Не знам какъв е тоя зор да се сглобяват чужди коли. Мексиканците като сглобяват мерцедеси по-лесно ли им е станало да си ги купуват ? :lol: Разбирам да имаше голяма безработица в София, да се пънат толкова за няколкото хиляди нови работни места, ама доколкото знам няма такава.
Аз друго не мога да разбера - ако завода на VW не в Бг, а в Турция, страна извън ЕС, няма ли колите произведени там и внесени в страни на ЕС да се обмитяват, т.е на гермнците да им излезе по-неизгодно?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор