Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

optics написа:Пиян доктор, едва му се обръща езика:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/piyan-le ... arya-video"
Преставяте ли си този доктор да емигрира в Канада какво рИване ще падне - какъв недооценен специалист бил.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

jet написа:
optics написа:Пиян доктор, едва му се обръща езика:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/piyan-le ... arya-video"
Преставяте ли си този доктор да емигрира в Канада какво рИване ще падне - какъв недооценен специалист бил.
И в същото време ще обяснява колко лошо място за живеене е България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

joro написа:
jet написа:
optics написа:Пиян доктор, едва му се обръща езика:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/piyan-le ... arya-video"
Преставяте ли си този доктор да емигрира в Канада какво рИване ще падне - какъв недооценен специалист бил.
И в същото време ще обяснява колко лошо място за живеене е България.
М-Не позна! Той ще е от лузърите, които ще ни обясняват, колко е по-добре да си стоим в България. :D :rofl:
Защото никъде няма да го търпят подобен!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа: В Америка по 6 души загиват от катастрофи на всеки 5 минути.
Ще оправдаеш ли тази наивна глупост с някакъв източник?

Също така чакаме обяснение на сметката, че било 100 пъти по-евтино да отидеш на море в Гърция, отколкото ние в Куба.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Учителки превеждат деца през жп линии при спусната бариера и идващ влак

Регионалното управление на образованието в Пазарджик започна проверка по повод разпространен в социалните мрежи клип, на който се вижда как две учителки превеждат малки ученици през жп прелез при спуснати бариери. Това е станало вчера във Велинград, а децата са от основно училище "Неофит Рилски", съобщи БНР.

На клипа се вижда още как половината деца успяват да преминат през релсите, но идващият влак на прелеза край Клептуза плаши останалите и те побягват назад, изчаквайки теснолинейката да премине. Клипът е заснет от случаен свидетел и от снощи е в социалните мрежи.


Някои "интересни" коментари под статията:
Митко Палаузофф написа:Влакът беше на майната си! Трябва да си луд да чакаш заедно с балъците вместо да си минеш!!! Държите се така сякаш светофарите и бариерите са някакви сакрални обекти, на които трябва сляпо да се прекланям и подчинявам и които имат власт да ми дават тон в живота?!
Kotarak написа:Действително, след като влака е далеч, не виждам проблем. Даже съм виждал доста пешеходни прелези на които само е нужно да се огледаш. Все пак бариерите са по-скоро за колите, които могат да бъдат и много по-мудни. Доста преди влака да почне да приближава учителките спряха децата.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Гийк, внимавай като излизаш днес да няма някое камъче на пътя, да се не спънеш.
Хората са къде къде "по-умни" от автоматиката на някаква си бариера.

Децата бяха спряни много преди влака да премине, а не както са се опитали сензационно да го изкарат в статията.
Единствения проблем са хаховците с телефони разхождащи се по линията без да се оглеждат с надеждата да хванат сензация.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Kpetrov написа:Хората са къде къде "по-умни" от автоматиката на някаква си бариера.
Тьй де. Какво толкова може да стане.

Някой някога да е чувал за човек, прегазен от влак? ХораТА са умни и корави.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Значи. В Булгаристан съвсем определено си падат по джигитлъка пред влакове. По-рано ги прекарваха с автобус, а сега и пеш. Бариерите не били сакрални...:facepalm: :x
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

ablood написа:
Kpetrov написа:Хората са къде къде "по-умни" от автоматиката на някаква си бариера.
Тьй де. Какво толкова може да стане.

Някой някога да е чувал за човек, прегазен от влак? ХораТА са умни и корави.
Да бе, те хората са по-умни и от червените светофари и от кръговите движения, а спрямо пешеходните пътеки са направо гении.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Гийк, внимавай като излизаш днес да няма някое камъче на пътя, да се не спънеш.
Хората са къде къде "по-умни" от автоматиката на някаква си бариера.

Децата бяха спряни много преди влака да премине, а не както са се опитали сензационно да го изкарат в статията.
Единствения проблем са хаховците с телефони разхождащи се по линията без да се оглеждат с надеждата да хванат сензация.
Не е в това въпроса, а в неща като съзнание, дисциплина, спазване на правила и на какво учи децата от малки. Ако възпитанието им продължава в същия дух като пораснат ще решат, че и законите са само за балъците.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

jet написа:
ablood написа:
Kpetrov написа:Хората са къде къде "по-умни" от автоматиката на някаква си бариера.
Тьй де. Какво толкова може да стане.

Някой някога да е чувал за човек, прегазен от влак? ХораТА са умни и корави.
Да бе, те хората са по-умни и от червените светофари и от кръговите движения, а спрямо пешеходните пътеки са направо гении.
Това беше сарказъм. С очите си съм виждал разпиляно дете, прясно прегазено от влак в кв Захарна Фабрика.

В Индия предполагам във всяко семейство има някой убит/ранен от влак.

КПетров обаче е над тези неща. На неговото семейство такова нещо не може да се случи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
Учителки превеждат деца през жп линии при спусната бариера и идващ влак

Регионалното управление на образованието в Пазарджик започна проверка по повод разпространен в социалните мрежи клип, на който се вижда как две учителки превеждат малки ученици през жп прелез при спуснати бариери. Това е станало вчера във Велинград, а децата са от основно училище "Неофит Рилски", съобщи БНР.

На клипа се вижда още как половината деца успяват да преминат през релсите, но идващият влак на прелеза край Клептуза плаши останалите и те побягват назад, изчаквайки теснолинейката да премине. Клипът е заснет от случаен свидетел и от снощи е в социалните мрежи.


Някои "интересни" коментари под статията:
Митко Палаузофф написа:Влакът беше на майната си! Трябва да си луд да чакаш заедно с балъците вместо да си минеш!!! Държите се така сякаш светофарите и бариерите са някакви сакрални обекти, на които трябва сляпо да се прекланям и подчинявам и които имат власт да ми дават тон в живота?!
Kotarak написа:Действително, след като влака е далеч, не виждам проблем. Даже съм виждал доста пешеходни прелези на които само е нужно да се огледаш. Все пак бариерите са по-скоро за колите, които могат да бъдат и много по-мудни. Доста преди влака да почне да приближава учителките спряха децата.

Гац, вече съм 100% сигурен, че всичкитети постове са "манипулирани" и тука се опитваш да изкараш нещата по друг начин
и единственният който ти приглася е Аблъд ! :rofl:

айде сега да започнем отначало със постнатия видеоклип, я ми покажи къде точно се вижда приближаващият влак и пребягващите деца !?!

Ако си живял извън града, и ако си посещавал Велинград, можеше да знаеш че там минава теснолинейка и тя се движи със много бавна скорост, максимума и е 60 км. в час, а на посоченото място се движи с 10-115 км.

второ видеоклипа е заснет от психично болен човек търсещ изява в интернет простраството и преекспонира ситуацията

трето, и учителките и машинистите знаят за училището там и са много внимателни !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

jet написа:
ablood написа:
Kpetrov написа:Хората са къде къде "по-умни" от автоматиката на някаква си бариера.
Тьй де. Какво толкова може да стане.

Някой някога да е чувал за човек, прегазен от влак? ХораТА са умни и корави.
Да бе, те хората са по-умни и от червените светофари и от кръговите движения, а спрямо пешеходните пътеки са направо гении.
Е, ти ако си с интелекта на сфетофар при това червен, кой съм аз да те определям.
Интересно като спре тока на някое кръстовище какво правиш?
Сфетофарите са сложени за улесняване на движението и да преминеш на зелено просто ей така е доста по-опасно от това да преминеш нерегулирано кръстовище изискващо вниманието ти.


Да правилата трябва да се спазват както спомена Румен, но има случай когато възможностите на техниката са ограничени.

BTW, чувал съм за доста загинали спазвали правилата. Инциденти стават и за мен е много по-важно да науча децата си да се огледат когато преминават при вдигнати бариери.
При спуснати преминаващите се оглеждат по презумция.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Ти малоумен ли си или се правиш на такъв - забелязваш ли колко коли има на видеото дето си дал - по-малко от в едно село. Пробвай този номер в Ню Йорк или в ЛА, дори в Монреал няма да мине.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

jet написа:Ти малоумен ли си или се правиш на такъв - забелязваш ли колко коли има на видеото дето си дал - по-малко от в едно село. Пробвай този номер в Ню Йорк или в ЛА, дори в Монреал няма да мине.
You're losing the point.
Както виждаш съм написал, че сфетофара УЛЕСНЯВА движението, друг е въпроса, че с тукашната инфраструктура пропусквателната способност на кръстовищата можеше да е доста по-голяма ако не бяха overruled със сякакви излишни правила. За това обаче са нужни водачи които мислят само за движението.
Да, определено няма да мине в Монтреал с такива които на 200 метра пред един бавно движещ се влак не могат да преминат безопасно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор