Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

shany написа:Най-мразя като се нацепи пред телевизора във всекидневната и подкара българска телевизия, направо полудявам. След 10 дена ще се урива обратно.
Ако гледа "Планета" и турските сериали- направо сте за оплакване цялата къща.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

prace написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Така разправяше Тошо и БКП, когато ги преименуваха с бой и слагаха табелки в хлебарницата " Български граждани говорещи чужд език не се обслужват"
Тошо умря преди 20 години, но някои негови набори са още живи и си спомнят постоянно за него.
нали и сега в канада се дава гражданство, само ако говориш английски?
Или бъркам нещо.
Бъркаш нещо, както обикновено. Едните са родени в България, другите са чужденци искащи да им дадат гражданство.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

shany написа:Има. има от 7 години тъщата ми се натриса всяка зима да стояла на топло в Канада и ако я оставя без работа започва да мисли и върши простотии.
Направил съм и график 6, 30 да започва с разходката на кучетата, закуска за всички, пазар .... и тн . Най-мразя като се нацепи пред телевизора във всекидневната и подкара българска телевизия, направо полудявам. След 10 дена ще се урива обратно.
Ти си тоя, който ѝ е осигурил българска телевизия, а после се оплакваш ... И моята идва всяко лято, ама още съм жив, даже напълнявам докато трае 3-месечния ѝ престой. :D То и аз съм осигурил БГ телевизия на моята, ама тя изобщо не гледа, вместо това готви и бачка по двора. Някои просто сме по-късметлии, кво да правиш ... :lol:
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от shany »

joro написа:Ако гледа "Планета" и турските сериали- направо сте за оплакване цялата къща.
Последният път беше с някаква българска сапунка - Полицаите от незнам къдеси, това е някакъв специален едишън халтура произведена за 80-те % остатъчни българи които са с понижени умствени параметри, 3 минути олигофрении и 5 минути реклама.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

optics написа:
miteto написа:
optics написа:Казвал съм го и преди - българската нация се циганизира бавно и неусетно (себе-не-осъзнато). И затова нямат никаква вина циганите.
В какъв смисъл? Имаш ли някакви конкретни примери, да речем преди 20-25 години нещо е било еди-си-как, а сега вече се е циганизирало?
Примерите с хвърляне на боклук и подкупи не мисля че стават, това винаги си е било така (след края на комунизма). Т.е. може и да няма някакви големи подобрения, но дали наистина има регресия?
Е добро утро! Всички тия снимки в другата тема не са ли конкретни примери?
Уж Турция за нас е символ на западналост, но идете в някой турски град да видите дали е толкова запуснат като София. Даже от Бейрут пуснах за сравнение.
Да - има нови, хубави и лъскави сгради в София и има безспорен напредък, но има МНОГО запуснати сгради. И орисувани. И да подчертая - основния проблем не ми е в това че има много запуснати сгради, потрошени тротоари и боклуци, а в това че всички са свикнали. И дори като ходят някъде навън за 3 дни след като се приберат им минава шока и отново им се струва нормално. И това е най-големия град! В Пловдив нещата са по-добре. В Стара Загора също. Но в по-малките градове е ...чакайте да видите Чирпан, циганията и разрухата там. Определено има деградация в естетиката.
Ами не си спомням дали имаше толкова графити преди 20 години или не. Това дето си спомням, като се прибрах за първи път обратно ми направи впечатление колко грозни и запуснати са фасадите на повечето жилищни блокове (с изключение на новите кооперации). Но то е както казваш, защото когато живееш за постоянно и някакси не прави толкова впечатление. Обаче за другата част не съм съгласен - специално за София, при последното ходене аз видях МНОГО повече нови сгради (бизнес и жилищни), отколкото запуснати.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:Ами не си спомням дали имаше толкова графити преди 20 години или не.
Май нямаше толкова. Но чалгата вече беше бая навлезнала, помня реклами по медиите дето ме приканваха да танцувам върху бъчва в дискотека Чака-рака. :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Пуснаха спасените от измръзване щъркели
https://m.youtube.com/watch?v=LiI7Yt3juVo"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Научи се да караш ски в Банско
http://m.standartnews.com/sport/bansko_ ... 70011.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Избягали днес затворници:
Радослав Колев и Владимир Пелов са избягали около 15:45 часа днес.
Колев е рецидивист с 26-годишна присъда за убийство. Пелов също е рецидивист, излежава 32-годишна присъда за грабеж, отвличане и опит за убийство на полицаи. Той има и предходна присъда - 15 годишна, отново за убийство.
„Станах свидетел на бягството. Гледах как хората тичат, други залягат”, разказа Василий Пелов.
Той е бил на свиждане в Софийския затвор, когато лишените от свобода нападат надзирателите и успяват да избягат.
„Цялото действие се случва на една стена от мястото, където бях с този мой познат. Чувахме ги по време на бягството”, разказа Василий Попов.
„Нападнати са директно трима наши служители. Един след друг”, заяви Николай Проданов, заместник-министър на правосъдието.
Нападателите трябвало да преминат през два поста на охраната. Преодоляват вътрешните пазачи и стрелят срещу тези на изхода.
„Произведени са 3 изстрела. И няма пострадали лица”, заяви още Проданов.
Служителите на затвора не отвръщат на стрелбата. Но тръгват да ги гонят, показвали записите от камерите.
„Има реакция от нашите служители. Неуспешна е, а дали е адекватна - ще се изясни допълнително”, заяви Проданов
По следите на бягащите рецидивисти тръгнала и чистачката на затвора.
„Чистачката е била на работа и защо смятате, че не е било нормално и тя да се опита да помогне?”, попита Николай Проданов.
Гонила ги около 50 метра. До паркиран на близо автомобил, в койтоq по информация на NOVA, са се качили затворниците. Вътре е имало други мъже. Те са били въоръжени.
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво се случва в България?

Мнение от prace »

7George написа:Избягали днес затворници:
Радослав Колев и Владимир Пелов са избягали около 15:45 часа днес.
Колев е рецидивист с 26-годишна присъда за убийство. Пелов също е рецидивист, излежава 32-годишна присъда за грабеж, отвличане и опит за убийство на полицаи. Той има и предходна присъда - 15 годишна, отново за убийство.
„Станах свидетел на бягството. Гледах как хората тичат, други залягат”, разказа Василий Пелов.
Той е бил на свиждане в Софийския затвор, когато лишените от свобода нападат надзирателите и успяват да избягат.
„Цялото действие се случва на една стена от мястото, където бях с този мой познат. Чувахме ги по време на бягството”, разказа Василий Попов.
„Нападнати са директно трима наши служители. Един след друг”, заяви Николай Проданов, заместник-министър на правосъдието.
Нападателите трябвало да преминат през два поста на охраната. Преодоляват вътрешните пазачи и стрелят срещу тези на изхода.
„Произведени са 3 изстрела. И няма пострадали лица”, заяви още Проданов.
Служителите на затвора не отвръщат на стрелбата. Но тръгват да ги гонят, показвали записите от камерите.
„Има реакция от нашите служители. Неуспешна е, а дали е адекватна - ще се изясни допълнително”, заяви Проданов
По следите на бягащите рецидивисти тръгнала и чистачката на затвора.
„Чистачката е била на работа и защо смятате, че не е било нормално и тя да се опита да помогне?”, попита Николай Проданов.
Гонила ги около 50 метра. До паркиран на близо автомобил, в койтоq по информация на NOVA, са се качили затворниците. Вътре е имало други мъже. Те са били въоръжени.
не бой се. Няма да дойдат в Калгари.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Чистачката да се награди с орден "за храброст" 3-та степен, с мечове.
:o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

prace написа:
7George написа:Избягали днес затворници:
Радослав Колев и Владимир Пелов са избягали около 15:45 часа днес.
Колев е рецидивист с 26-годишна присъда за убийство. Пелов също е рецидивист, излежава 32-годишна присъда за грабеж, отвличане и опит за убийство на полицаи. Той има и предходна присъда - 15 годишна, отново за убийство.
„Станах свидетел на бягството. Гледах как хората тичат, други залягат”, разказа Василий Пелов.
Той е бил на свиждане в Софийския затвор, когато лишените от свобода нападат надзирателите и успяват да избягат.
„Цялото действие се случва на една стена от мястото, където бях с този мой познат. Чувахме ги по време на бягството”, разказа Василий Попов.
„Нападнати са директно трима наши служители. Един след друг”, заяви Николай Проданов, заместник-министър на правосъдието.
Нападателите трябвало да преминат през два поста на охраната. Преодоляват вътрешните пазачи и стрелят срещу тези на изхода.
„Произведени са 3 изстрела. И няма пострадали лица”, заяви още Проданов.
Служителите на затвора не отвръщат на стрелбата. Но тръгват да ги гонят, показвали записите от камерите.
„Има реакция от нашите служители. Неуспешна е, а дали е адекватна - ще се изясни допълнително”, заяви Проданов
По следите на бягащите рецидивисти тръгнала и чистачката на затвора.
„Чистачката е била на работа и защо смятате, че не е било нормално и тя да се опита да помогне?”, попита Николай Проданов.
Гонила ги около 50 метра. До паркиран на близо автомобил, в койтоq по информация на NOVA, са се качили затворниците. Вътре е имало други мъже. Те са били въоръжени.
не бой се. Няма да дойдат в Калгари.
Не бъди толкова сигурен. Може да са вече там.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от shany »

optics написа:Чистачката да се награди с орден "за храброст" 3-та степен, с мечове.
:o
Изображение

Изображение
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Банско е N1 в Източна Европа
http://m.standartnews.com/biznes-turizu ... 70134.html"
:clap: :clap: :clap: :clap:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

"Сани" всъщност Стоянка ли е?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор