Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:To и някои в BC предпочитаме да сме в Cascadia заедно с Вашингтон, Орегон и Северна Калифорния, ама никой не ни пита.
Да разбирам ли, че България е като BC, aРумъния като Северна Калифорния.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Естествено, отново нищо не схващаш, Хасан1007. Румен иска да каже, че независимо от държавата и региона, винаги се намират хора, които нещо все не ги устройва и искат обитаваната от тях територия било да се отцепи и обяви независимост, било да се присъедини към друга държава.
И докато ванкувърци, квебекари, каталунци и видинчани никой не ги пита и няма да им го позволи никога, то други като косовари, босненци, македонци, прибалти и кримчани са успели да го сторят. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Старшинка,
Не се напъвай да разсъждаваш - теб са те учили да не мислиш. :D
Каквото е искал да каже Румен го е казал. Кой как го е разбрал е друг въпрос.
Каквото аз съм искал да кажа е също друг въпрос. Това, че ти не си го разбрал е ясно. :D
Ясно е, че не може да има никаква прилика между Северозападнала България и Британска Колумбия , както и между Северна Калифорния, Орегон, Вашингтон и Румъния.
Квебек ги питаха. Два пъти и двата пъти казаха не. И никаква прилика с Косово не може да има.
Крим беше окупиран от зелените човечета на Путин. Също и Лугандон. И Литва, Латвия и Естония и Молдова бяха окупирани от Русия
Македония беше изкуствено създадена измислена държава дадена от продажните български комунистически подлоги на Тито и искаха да му дадат и пиринска Македония.
Вие цяла България бяхте се засилили гормално да дадете на СССР щото не ви стигаше просто да лижете руски задници - искахте да сте съветски задници.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хасанчо1007,
Когато сам кажеш, че не рабираш нещо и питаш за смисъла му, е редно просто да благодариш за последвалите обяснения.
Тъпите ти мантри са ми ясни и не ме вълнуват изобщо, още по-малкото пък форумната аудитория. Която е на такава възраст, че сигурно си те мислят за луд, с постоянните ти брътвежи за СССР, бай Тошо и комунистите. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Старшинката,
Аз теб не съм те питал нищо - опазил ме Господ да искам разяснения от фатмак. :D
Въпросът ми беше риторичен и това е ясно освен ако не си пенсионер със зелени чорапи. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Добре стига със ССР и Тошо, дай да сменим със суджуците например. Казват много се успявало с бизнеса в БГ ако отбираш от суджуци. Кадрите от ВИАС сигурна са имали специализация по темата.
Или гастърбайтери върнали се в БГ и станали звезди от Биг Брадър.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:Старшинката,
Аз теб не съм те питал нищо - опазил ме Господ да искам разяснения от фатмак. :D
Въпросът ми беше риторичен и това е ясно освен ако не си пенсионер със зелени чорапи. :D
Само за български инжинери, "успешно реализирани" като шофьори на пикапи в Канада не е ясно, че задавайки въпрос в публична форумна дискусия, па макар и конкретно адресиран, очакваш отговор от всеки един от участниците в дискусията. Иначе за лични неща се пита в лични съобщения. Риторичен въпрос също не ти е ясно какво е и как се задава.

И простотията на човек се определя по думите и делата му, а не от това с какви епитети ще го кичи поредния комплексар. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Пропуснал си две съществени подробности - въпросът е очевадно риторичен и не очаквам тъпи коментари от пенсиониран фатмак. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Хасан1007,

Kакво очакваш и не очакваш никой не го брига фъопще.
Това как ще ме наричаш също. То няма как да те направи теб по-умен, по-уважаван, по-мъдър и каквото и да е още по.
И хиляди пъти да го повтаряш това "фатмак", то няма да стане по-вярно, след като няма нищо общо с истината. Нито променя каквото и да е по отношение на това какъв съм аз и колко струвам. Напротив, показа колко струваш самият ти.
А тъпите коментари се леят като порой ама от твоята уста (клавиатура). :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Президентът на Европейския съвет, Доналд Туск, изнася реч на български, цитирайки "Отечество любезно" на Иван Вазов при официалното откриване в София на шестмесечния мандат на Българското председателство на ЕС.

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Какво се случва в България?

Мнение от todor73 »

Ivan1007 написа:
roumensp написа:To и някои в BC предпочитаме да сме в Cascadia заедно с Вашингтон, Орегон и Северна Калифорния, ама никой не ни пита.
Да разбирам ли, че България е като BC, aРумъния като Северна Калифорния.
Много не съм в час каква е разликата между БС и Северна Калифорния, но определено БГ учителите ще са на далавера ако минат към Румъния, 700-800 долара са им заплатите в момента, докато ако ... 1500.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

MrGeek написа:Президентът на Европейския съвет, Доналд Туск, изнася реч на български, цитирайки "Отечество любезно" на Иван Вазов при официалното откриване в София на шестмесечния мандат на Българското председателство на ЕС.
Браво, човека се беше постарал, че даже вкарваше интонация и на моменти караше по памет.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

todor73 написа:
Ivan1007 написа:
roumensp написа:To и някои в BC предпочитаме да сме в Cascadia заедно с Вашингтон, Орегон и Северна Калифорния, ама никой не ни пита.
Да разбирам ли, че България е като BC, aРумъния като Северна Калифорния.
Много не съм в час каква е разликата между БС и Северна Калифорния, но определено БГ учителите ще са на далавера ако минат към Румъния, 700-800 долара са им заплатите в момента, докато ако ... 1500.
В Румъния "социалистите" прехвърлиха почти цялата осигуровка към заплатите на работниците, като работодателите ще внасят само 2% от заплатите за пенсия, здравна осигуровка и осигуровка за безработица, а на работниците ще се удържат 35% от заплатите за осигуровки. Остатъкът ще се облага с 9% данък. При 1000 долара бруто ще се получават около 550 долара чисто. Затова и румънците се вдигаха на бунтове през декември.
В Румъния брутната средна заплата е около 1400 лева, по курса на румънската лея към българския лев, или към 800 лева чисто, след данъците и осигуровките.
По- добре е тия от Северозапада да помолят Швейцария или Норвегия да ги вземат, от Румъния няма голяма далавера.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Ми те добре да ги вземат, ама в Швейцария и Норвегия не плащат ли данъци? :?:
Освен това за какво ли са им shithole countries като им идват американци на крака. :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pyrelight написа:Ми те добре да ги вземат, ама в Швейцария и Норвегия не плащат ли данъци? :?:
Освен това за какво ли са им shithole countries като им идват американци на крака. :rofl:
От България по-убаво нема, ама иди го обяснявай на хората.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор