Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Има богати хора, които карат стари коли, има и въздухари, които взимат нови коли на изплащане и после мизерстват, за да се фукат, че имат нова кола. Освен това някои хора от по-старото поколение се привързват към колите си- баща ми до последно си караше ладата и не искаше да я продаде. Някои хора предпочитат старо BMW пред нов Голф. Всичко е относително. Една чисто нова Лада Веста струва 12 000 лева, по-малко от 10 годишен Лексус.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

А от 0 годишен Лексус?
Въпросът е, че аз мога да си го позволя със средна заплата, докато 80% от българите там дори и не си биха мечтали, aма в това няма особен проблем. Тантри-мантри....Вие там сте духовно извисени. :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pyrelight написа:А от 0 годишен Лексус?
Въпросът е, че аз мога да си го позволя със средна заплата, докато 80% от българите там дори и не си биха мечтали, aма в това няма особен проблем. Тантри-мантри....Вие там сте духовно извисени. :rofl:
Умря циганката, дето те хвалеше.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:
Ivan1007 написа:Ми нема проблем и да не е на изплащане, ама лато ми даеат безлихвен заем за нова кола що да не го взема.
Понеже в България хората са много свободолюбиви, вземането на заем "заробвало". След като нашите родители дълги години изплащаха панелките, се извъди такова поколение дето ги наследи наготово и вече не ще да се "заробва". Много ми е интересно тия свободни души каква алтернатива на наследственото жилище предлагат? Наем? Или наем + години спестяване за да си го купиш някъде към пенсия?
Сега разбирам защо представите ти за България са такива- явно такива хора познаваш, дето не вземат заеми, не работят и само врънкат, че Боко Тиквата им е виновен, че са мързеливи и глупави тикви.
Има много българи, които взимат заеми и си купуват апартаменти, коли, купуват си обзавеждане, но ти такива хора не познаваш. И това е нормално, хората които работят и се оправят в живота не обичат хейтъри като теб да ги плюят постоянно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

joro написа: Умря циганката, дето те хвалеше.
В Северна Америка никой не се хвали с колата си. Тя е просто необходимост заради големите разстояния и не е кой знае какво постижение.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа:
optics написа:
Ivan1007 написа:Ми нема проблем и да не е на изплащане, ама лато ми даеат безлихвен заем за нова кола що да не го взема.
Понеже в България хората са много свободолюбиви, вземането на заем "заробвало". След като нашите родители дълги години изплащаха панелките, се извъди такова поколение дето ги наследи наготово и вече не ще да се "заробва". Много ми е интересно тия свободни души каква алтернатива на наследственото жилище предлагат? Наем? Или наем + години спестяване за да си го купиш някъде към пенсия?
Сега разбирам защо представите ти за България са такива- явно такива хора познаваш, дето не вземат заеми, не работят и само врънкат, че Боко Тиквата им е виновен, че са мързеливи и глупави тикви.
Има много българи, които взимат заеми и си купуват апартаменти, коли, купуват си обзавеждане, но ти такива хора не познаваш. И това е нормално, хората които работят и се оправят в живота не обичат хейтъри като теб да ги плюят постоянно.
Кви хейтъри бе Жоре, аз два месеца вече пускам снимки с хубави изгледи, нови сгради и нови вендинг машини. Станах за смях на хейтърите :)
Освен това НЕ познавам врънкачи в България. С изключение на един, който е полуруснак.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:Понеже в България хората са много свободолюбиви, вземането на заем "заробвало". След като нашите родители дълги години изплащаха панелките, се извъди такова поколение дето ги наследи наготово и вече не ще да се "заробва". Много ми е интересно тия свободни души каква алтернатива на наследственото жилище предлагат? Наем? Или наем + години спестяване за да си го купиш някъде към пенсия?
Панелките в които живее доста голяма част от населението на София имат живот (както и всяко друго жилище) и рано или късно варианта с наследственото жилище отива на кино. Тогава "свободолюбивите" ще се наложи да вземат заем, защото се съмнявам че всички до един ще могат да извадят 100к кеш (след 5-10 години може би няма и да стигат). Ако пак не им се "заробва" вариантите са два - под наем или в някоя глуха провинция.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

optics написа:Едно време в София караха колелета само Йосиф Сърчаджиев, Ентелектуалци на свободна практика, хора на изкуството с барети и шалчета както и обикновени гееве.
Сега вече има ли и други?
Искаш да кажеш, че едно време само децата-гейове имаха колела?

Аз и трима мои приятели имахме бегачи още в 7-ми клас. От 10 години в Бг сигурно има повече форуми за колелета отколкото тук.

По Витошка слаломират м/у народа на тумби от по 10-15
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Павел написа:
optics написа:Едно време в София караха колелета само Йосиф Сърчаджиев, Ентелектуалци на свободна практика, хора на изкуството с барети и шалчета както и обикновени гееве.
Сега вече има ли и други?
Искаш да кажеш, че едно време само децата-гейове имаха колела?
Нищо подобно не искам да кажа. Имам предвид само възрастните.
В големите градове карането на колело беше презряна дейност от повечето хора и практикувана само от "странни".
В селата положението беше точно обратното. Говоря за соц време.
Сега като съм ходил не съм видял никакви тумби нито по Витошка нито другаде.
За форуми - може, не знам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

optics написа:
Павел написа:
optics написа:Едно време в София караха колелета само Йосиф Сърчаджиев, Ентелектуалци на свободна практика, хора на изкуството с барети и шалчета както и обикновени гееве.
Сега вече има ли и други?
Искаш да кажеш, че едно време само децата-гейове имаха колела?
Нищо подобно не искам да кажа. Имам предвид само възрастните.
В големите градове карането на колело беше презряна дейност от повечето хора и практикувана само от "странни".
В селата положението беше точно обратното. Говоря за соц време.
Сега като съм ходил не съм видял никакви тумби нито по Витошка нито другаде.
За форуми - може, не знам.
Ами нормално е нещата да се променят, особено при колелетата - като сравниш тогавашните със сегашните.
Аз също много се учудих като се прибрах в Бг 2005 колко много хора тичаха в Южния парк (предимно жени); мислех си, че ще бъда само аз и ще ме мислят за луд.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

въпрос за Румен ;-)
Къде е това:

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Какво се случва в България?

Мнение от todor73 »

optics написа:
Павел написа:
optics написа:Едно време в София караха колелета само Йосиф Сърчаджиев, Ентелектуалци на свободна практика, хора на изкуството с барети и шалчета както и обикновени гееве.
Сега вече има ли и други?
Искаш да кажеш, че едно време само децата-гейове имаха колела?
Нищо подобно не искам да кажа. Имам предвид само възрастните.
В големите градове карането на колело беше презряна дейност от повечето хора и практикувана само от "странни".
В селата положението беше точно обратното. Говоря за соц време.
Сега като съм ходил не съм видял никакви тумби нито по Витошка нито другаде.
За форуми - може, не знам.
Точно, подкрепям Оптикс, в градовете хората които караха колело беше да свършат някоя работа (придвижване от точка А до Б), да идат на работа и т.н. все битовизми, или да спестят някой лев за бензин или даже нямаха пари за кола.

Сега и тук и там, в по-голяма част са си "спендекс-и" с по 5к за колело, мислят се за Армстрогзи и все бързат за някъде, не спират по стопове, луда работа и никаква работа не вършат, т.е. да се придвижат от А до Б., даже напротив... Качват колелата на колата и пътуват най-малко 150 км, колкото по-далече, по-добре било нещо като цената на колелото, карбони, спендекси, каски, нема лабово и всичкото това пропорционално на колко по в мидъла си :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

todor73 написа:
optics написа:
Павел написа:
optics написа:Едно време в София караха колелета само Йосиф Сърчаджиев, Ентелектуалци на свободна практика, хора на изкуството с барети и шалчета както и обикновени гееве.
Сега вече има ли и други?
Искаш да кажеш, че едно време само децата-гейове имаха колела?
Нищо подобно не искам да кажа. Имам предвид само възрастните.
В големите градове карането на колело беше презряна дейност от повечето хора и практикувана само от "странни".
В селата положението беше точно обратното. Говоря за соц време.
Сега като съм ходил не съм видял никакви тумби нито по Витошка нито другаде.
За форуми - може, не знам.
Точно, подкрепям Оптикс, в градовете хората които караха колело беше да свършат някоя работа (придвижване от точка А до Б), да идат на работа и т.н. все битовизми, или да спестят някой лев за бензин или даже нямаха пари за кола.

Сега и тук и там, в по-голяма част са си "спендекс-и" с по 5к за колело, мислят се за Армстрогзи и все бързат за някъде, не спират по стопове, луда работа и никаква работа не вършат, т.е. да се придвижат от А до Б., даже напротив... Качват колелата на колата и пътуват най-малко 150 км, колкото по-далече, по-добре било нещо като цената на колелото, карбони, спендекси, каски, нема лабово и всичкото това пропорционално на колко по в мидъла си :)
И аз имам велосипед. И си го карам с кеф.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Жоре ти първо си на село, второ си поканадчен от седене във форума, така че за тебе не се учудваме.
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:въпрос за Румен ;-)
Къде е това:

След ровене в Гугъл стигнах до извода, че е до SkyPark в София и наистина е шокиращо, че всички надписи са на английски. Разбирам го за имената на фирми като CinemaCity и Forever 21, но защо Reserved, Playground, ...
Във Ванкувър има надписи на китайски, които ме дразнят, но е по-разбирамо за град, в който на 30% от населението това е майчиния език, но защо в София ? То и затова като погледнеш коментари в български медии половината са на шльоковица ... да живееш в България и да нямаш инсталирана кирилица ... :tmi:
Публикувай отговор