Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:Защо емигрират българите- мнение на един руснак, живеещ в България.
https://m.youtube.com/watch?v=_QHjpQ9m3Y4"
Е как що, то си е обяснено в песента:

Хороша страна Болгария,
А Россия лучше всех !

:rofl:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Конструктивен хейт руско производство?
Абе, Жоро, тоя на какъв език говори отгоре? Чух първото, второто изречение и бях дотам.
Аре, не пускай повече такива отпадъци в български сайт! :x
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Покажи му веднага вратата на Мухича, Бистре!
Нали ти така правиш с онези, които шерват неприятни за теб неща. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Pyrelight написа:ти имаш богат експириънс в затварянето им...
Озо, позволявам си да се самоцитирам. Гледай да не те бия по точки. :)
Глупостта и Вселената са безкрайни, нал тъй?! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Нито знам, нито пък ме интересува какъв експириънс ми приписваш, Бистре.
Няма да е нито първата, нито пък ще е последната ти лъжлива измислица в този форум. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pyrelight написа: Абе, Жоро, тоя на какъв език говори отгоре? Чух първото, второто изречение и бях дотам.
x
Защо си спал в часовете по руски?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Не съм, бе! Учех едно стихотворение наизуст, колкото да получа оценка за срока и през останалото време бях перманентно болен. :rofl:
Нали знаеш, насила хубост не става. ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Интересен сравнителен куиз:
На летище София ръкавите са изрисувани изключително с реклами на една фирма. Коя е тя?
Същото е положението и в Торонто. Същия въпрос.

Подсказка - фирмите са съвършено различни и от съвършено различни браншове.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:Интересен сравнителен куиз:
На летище София ръкавите са изрисувани изключително с реклами на една фирма. Коя е тя?
Същото е положението и в Торонто. Същия въпрос.

Подсказка - фирмите са съвършено различни и от съвършено различни браншове.
В Торонто фирмата е "Макдоналдс" а в София "Софийска баница".
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

Странджата написа:....Кои са господарите на този замък?Потомците на Ричард Груев?
поредната жалка случка:

https://www.blitz.bg/article/31510"
Национално дървено съкровище краси частен замък в с. Равадиново, бизнесмен печели от такси

Изнасях инструменти от завода за бай Рачо – преди това дялкаше само с едно ножче, разказва Соня Заварчик Помните ли дървения замък в горичката на кв. “Изгрев”? Мнозина са ходили там като деца и приказката оживяваше пред очите им. Като много други ценности не можахме да опазим и тази. Замъкът, създаден от ръцете на самобитния майстор-дърворезбар Рачо Ангелов, вече покойник, сега е най-скъпоценната част от разкоша на частния замък на Георги Тумпалов до с. Равадиново, Бургаско. Не ги е взел насила и няма как да го виним. Дори минава за меценат – роднините – братята на бай Рачо и племенникът му, помолили Георги Тумпалов да прибере останките от разграбеното в столичния квартал съкровище. Срещу какво ли? Срещу пренасяне и съхранение. И Тумпалов спазва условието. Е, взима пари, разбира се, за атрактивния си морски замък, но това си е в реда на нещата - той е бизнесмен. Въпросът е къде е била държавата в онзи момент. Рачо Ангелов започва да строи своя замък през 70-те години. Самият той пристига в София някъде през 60-те и започва работа в „Кремиковци”, но работата там не го вълнува. Предпочита да заживее като отшелник с таланта си. Не знам какво ядеше и изобщо имаше ли потребност от нещо за бита, казва лечителката Соня Заварчик, която го е познавала отблизо. “Истината е, че когато ни запознаха и видях какво вълшебство излиза изпод ръцете на тоя човек, аз се трогнах от съдбата му. Дялкаше с едно ножче, което като се изтъпи, го наточваше и – пак с него. Аз работех във военния завод – т.нар. Завод 12. Почнах да се оглеждам и, да ме прости Бог, ама изнасях кое-що, за да дам на бай Рачо, да му облекча труда. От друго място му намерих шмиргел и му го занесох. Когато можех, му носех и за ядене. Той знаеше, че и аз имам опити в рисуването, и взе да ме учи на дърворезба. Скъп спомен ми е една дъсчица, която издялках, когато му ходех на гости. Сега е на видно място, до иконата в стаята ми”, разказва Соня. Тя се вълнува, че сега на столовете, които помни, стои “някакъв си бизнесмен”, а на входа на оня дворец на морето взимали 5 лева Държавата не можа да опази нищо – нищо от богатството и труда на хора като бай Рачо, казва тя. Жалко, че малцина вече го помнят. Той беше уникален талант! Рачо Ангелов започва да прави своите уникални творби от дърворезба от дървени отпадъци, които събира от строящи се сгради. Като захваща работа в столичните „Лесопаркове”, почват да му помагат и други хора – окрилени от таланта му. От “Лесото” му дават малко място да си направи постройка за живеене. Вместо нея той създава замъка. Държавата си е затваряла очите, че тоя човек живее като отшелник. Виждала е, че някакъв човек гради нещо на общинска земя, но не предприема нищо – ни добро, ни зло. Рачо умира, както е и живял – тихо и съвсем сам. През 1993 г. от красивия замък остават жалки отломки – всичко се разграбва на части Никой не го стопанисва. Величествеността на Рачовия замък се срива. Държавата абдикира - изоставя земята си и не се грижи за нея. Заговаря се за “неизяснена собственост”. През 2002 г. замъкът е обявен за културно наследство - за негов собственик се счита Министерството на културата, но се намира на общинска земя. Появяват се и непреки наследници на Рачо Ангелов, защото той си отива от тоя свят без собствено семейство. Те, в старанието си да запазят замъка, искат да го оставят за музей, но така и не успяват. Разрешението за преместване на замъка е дадено през 2008 г. Оттогава замъкът е разделен на части и по нищо не напомня за някогашната си прелест. На всичкото отгоре вече е върху частна собственост. От министерството обясняват, че настоящите собственици на замъка полагали грижи и че ще бъде невъзможно всичко да се възстанови в автентичния му вид, защото снимки от Равадиново разкривали, че рамките на дърворезбите са свалени и монтирани на съвсем други места. Никой не знае как ще реагира самият Тумпалов. Това със сигурност би предизвикало потресаващ скандал. В едно от последните си тв интервюта бизнесменът посреща гости, седнал на дърворезбованите “тронове” на бай Рачо. Еми МАРИЯНСКА......
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа:
optics написа:Интересен сравнителен куиз:
На летище София ръкавите са изрисувани изключително с реклами на една фирма. Коя е тя?
Същото е положението и в Торонто. Същия въпрос.

Подсказка - фирмите са съвършено различни и от съвършено различни браншове.
В Торонто фирмата е "Макдоналдс" а в София "Софийска баница".
Не и Не, но по отношение на София си на прав път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Koko »

optics написа:
joro написа:
optics написа:Интересен сравнителен куиз:
На летище София ръкавите са изрисувани изключително с реклами на една фирма. Коя е тя?
Същото е положението и в Торонто. Същия въпрос.

Подсказка - фирмите са съвършено различни и от съвършено различни браншове.
В Торонто фирмата е "Макдоналдс" а в София "Софийска баница".
Не и Не, но по отношение на София си на прав път.
HSBC ?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Имаме участник познал верния отговор за Торонто!
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:Имаме участник познал верния отговор за Торонто!
:handshake:
Наградата каква е?
Очакваме с нетърпение да публикуваш снимката със счупената седалка в трамвая, да видят всички колко е зле тук.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:Втория и третия най-съмнителни типове във вагона (Софийското метро) се виждат на снимката.
Ясно личи и револвера запасан в раницата. За секи случай ;-)

Изображение


.
Револвер-играчка, пластмасов, увеличете снимката и се вижда.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор