Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво се случва в България?

Мнение от speedy »

myhata II написа: Да ти е сладко , а за водата в Торонто, от години никой не я пие заради някаква бактерия
Аз я пия. Обичам пресни бактерии.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

speedy написа:
myhata II написа: Да ти е сладко , а за водата в Торонто, от години никой не я пие заради някаква бактерия
Аз я пия. Обичам пресни бактерии.
То в България нали всичко е еко и ядат най-щастливите прасета и домати, директно от село, та затова life expectancy e 8 години по-малко от Канада:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... expectancy"
Представям си каква щеше да е разликата, ако сутрин не закусвахме ГМО с препечени филии и не пиехме бацили. :tmi:

ПП
Иначе и аз като Спиди обичам пресни бактерии, че дори си и плащам за едни: :D
"
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

това със сатенените прашки ли го пиеш ?
Спиди обича и други пресни неща примерно като изварка и синьо сирене ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Това го пия с прашките на Бистра. :D

Ти кажи чичо Гошо да не е умрял от натравяне с пуешко, нещо не го споменаваш напоследък ? :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

roumensp написа:Това го пия с прашките на Бистра. :D

Ти кажи чичо Гошо да не е умрял от натравяне с пуешко, нещо не го споменаваш напоследък ? :D

много си е добре човека, твоя Гошо от форума ли е , или или и ти няма с кого да си пиеш ракията като повечето нещастници тука ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
roumensp написа:Това го пия с прашките на Бистра. :D

Ти кажи чичо Гошо да не е умрял от натравяне с пуешко, нещо не го споменаваш напоследък ? :D

много си е добре човека, твоя Гошо от форума ли е , или или и ти няма с кого да си пиеш ракията като повечето нещастници тука ?
Аз си пия виното с жената, муха, тя се бара разбирач и го купува, а ракия не пиех дори и в България, бях по водка и джин навремето.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво се случва в България?

Мнение от speedy »

myhata II написа: Спиди обича и други пресни неща примерно като изварка и синьо сирене ;)
Тц, синьото сирене го предпочитам по-старо.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Какво се случва в България?

Мнение от todor73 »

Павел написа:
roumensp написа:
Павел написа:Не е нужно да се оправдаваш за нищо - само си признай, че си хипокрит. Аз в щатите живях в Брентууд, не в Ингълууд и си останах си необогатен :rofl: - една чалма или китаец не срещнах, а единственият черен беше О Джей, ама и той по едно време изчезна, след като закла бившата си жена и приятеля и
Аз никога не съм твърдял, че харесвам еднакво всички раси, националности и религи (особено една). Но и никога не съм имал абсурдната и неподкрепена с нищо идея, че българите сме нещо повече от китайците или мексиканците (примерно). А в някои европейски държави именно нас ни считат, че сме тия, които ги "циганизираме".
Моите колеги винаги са били имигранти в по-голямата си част, а в момента сигурно са едно 90%. Не е нужно да ги харесвам всички, а да се разбирам с тях, за да мога успешно да си върша работата и отдавна не ми прави впечатление кой откъде е и колко е мургав или не. И като знам какви колеги и шефове съм имал в БГ, работата заедно с китайци вместо с българи наистина се явява един вид "богатство". :D
Да харесваш всички е повече от абсурдно, освен ако не си политик ;) Така и не разбрах, как различните раси те обогатяват - дай конкретен пример (китайската кухня не се брои - тя може да се прави и от бели :) - типичен пример е Брентуудския Чин Чин - най-чистия и приятен китайски ресторант, в който някога съм влизал няколко стотин пъти :) - намира се само на 7 минути от Гети музея, който ти посети по-лани.

Само безмозъчен, някой с адженда или психопата Сорос може да подкрепя утопията за масовата интеграция. Ако такава беше възможна и най вече ЖЕЛАНА, нямаше да има обособени квартали-градове като Ричмънд, където 90% от надписите на магазините са на китайски и страта събранията се водят на китайски език, или Съри с чалмите, потурите и бурките, или европейските гета-котила на арабски терористи, или искането за подмяна на конституцията с шария. Не се интегрира туй що не подлежи на интеграция.
Именно, за това говорех по-горе, както винаги Павка право в целта, за останалите без коментар, изтървана работа и лицемерност, в стил по-близко било до щатите:)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

roumensp написа:"България - първа ядрена сила на Балканите!"
- лозунг в сградата на ВиК Хасково

Чувам че продавали и уранжада ... :D
Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

А как се чувстват хората от Хасково?
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от valsto1 »

todor73 написа:....

....

Именно, за това говорех по-горе, както винаги Павка право в целта, за останалите без коментар, изтървана работа и лицемерност, в стил по-близко било до щатите:)


С уважение към спорещите ,това явление за приобщаването и интеграцията на различните раси би могло да се нарече "Калифорникация".както е изписано по-долу....За расизмът и национализмът,кое е по-поносимо в отношенията в обществата? Струва си да се помисли!

Ал.Македонски след завоеванията си например е заповядал на всички свои "поданици" да смятат за свое отечество целият свят! Това същото се вижда претворено в САЩ-там всички са американци!


В една статия, излъчена по Дойче Веле и публикувана под името “Калифорникация” авторът, Тимоти Гартън Аш, не крие радостта си при вида на смесицата от раси, която представляват студентите на един калифорнийски университет. Алфред Розенберг, главният идеолог на нацисткото расово учение би умрял отново, казва той, ако видеше как бъдещето се е подиграло с неговите мечти за чиста раса. За Аш това смесване е “експеримент по създаването на един нов човек” който е алтернатива на досегашното “претопяване” на прииждащите емигранти и приспособяването им към господствуващата англофонна култура.
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

Интересна статия.Често си мисля,че ислямът се превръща в ,,обща нация,,.В него има от всички раси,които са под една шапка(чалма) а останалите религии са по-долните нации!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво се случва в България?

Мнение от prace »

pumpy написа:Е как "е и"
Нали зимата е проблема, точно бяха излезли пресните домати и чушки на пазара и сняг, като в Канада през Април. Нещо замлъкнаха фанфарите....
Много простотии трябва да напишеш в форума, за да ме убедиш, че канадския климат е по-добър от Българския...Един ден сняг през април няма да ти е достатъчен..
Последното нещо с което може да се похвалиш в Канада е климата.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Странджата написа:Интересна статия.Често си мисля,че ислямът се превръща в ,,обща нация,,.В него има от всички раси,които са под една шапка(чалма) а останалите религии са по-долните нации!
И в християнството има, пък и между раса и религия няма особена връзка. Комунягите бяха прави поне за едно нещо, че религията е опиум за народите.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

roumensp написа:
Странджата написа:Интересна статия.Често си мисля,че ислямът се превръща в ,,обща нация,,.В него има от всички раси,които са под една шапка(чалма) а останалите религии са по-долните нации!
И в християнството има, пък и между раса и религия няма особена връзка. Комунягите бяха прави поне за едно нещо, че религията е опиум за народите.
В християнството има,но църкви в Саудитска Арабия няма никога да има,за разлика от който се сетиш европейски град.В Египет има много църкви,но ислямската нация се старае да намаляват,намаляват...докато стигнат до пирамидите!
Публикувай отговор