Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Е то в личен план и мутрите в България не се оплакват и живеят доста по-добре отпреди и децата им ще имат по-добър старт, но това нищо не означава, нали!?
Иначе, носталгия и мен не ме гони, никаква.
Нямам нищо против да бъда мутра в България, за да живея добре, но уви - не мога да стана. Ако можех щях да съм си там, а не тука. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Ясно ми е защо се дразниш, но факт е че Китайците унищожават Ванкувър и от културна и от икономическа гледна точка. Пере се промишлено количество кеш от съмнителен произход, което предизвиква trickle down effect във всички сфери на обществения живот като се започне от "Housing affordability" и се стигне до образованието на децата и пазара на труда.
Не виждам как китайците, народ с няколко хиляди години история зад гърба си, дал на човечеството хартията, барута, компаса, алкохола, коприната, порцелана и т.н., а понастоящем световен лидер в почти всяка сфера на производството, може да унищожават Ванкувър (град на 130 години) от културна и икономическа гледна точка. Ако по някакъв начин им се отдава да влияят на "Housing affordability", то вината не е в тях, а в канадските закони. В Сан Франциско Bay Area и GTA има не по-малко китайци, но никой не говори, че пропадат, по-скоро е обратното. Смяташ ли, че българите превъзхождаме китайците с историята или културата си или пък с възможностите си да се адаптираме и развиваме в чужда държава (като се абстрахираме от факта, че ние сме такива) ?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Какво се случва в България?

Мнение от todor73 »

roumensp написа:
todor73 написа:
ivandaman написа:
roumensp написа:. За мен наличието на различни раси и култури е богаство, за други - цигания. Затова има и хора, за които е най-добре да си стоят в България.
LOL.. Ти затова ли живееш в район в който 90% са бели? Що не живееш във Ванкувър да видиш какво е "богатство"??
За мен Канада се "циганизира", до каква степен вече за всеки е различно ... но определено не е някакво богатство, все по-малко интегрируеми хора идват с времето, да не кажа примати.

Хубаво ти го е казал ивандаман, като е богатство защо си в 90% бял квартал, имаш ли някакво обяснение :D
Аз съм си избирал квартала по съвсем други критерии и това че индийци или араби не искат или не могат да живеят в него е нещо съвсем отделно. Напоследък почнаха да се увеличават азиатците и определено ги предпочитам пред разни реднеци от Аботсфорд или Чилиуак, БК. И да, повечето от тия "китайци" не са същите като ония, от които се оплаква ivandaman, защото не расата, а културата и образованието определят какво представлява човек.
Все по-малко "интегрируеми" били идвали ... а ти сигурен ли си, че си 100% такъв според канадските критерии ?
Нали :) викаш ако бях с чалма или бурка щеше да е по-богато някакси... Според думите на местните, големите градове тук са вече "отървана работа", много им е дошло богатството значи :) А вие мислете си че сте в Канада, живеейки в Ванкувер, Торонто или Монтреал.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Абе то и вие си мислите, че сте в Канада и Северна Америка, живеейки в Квебек. Погледни Малките Обяви на форума и ще ти стане ясно за какво говоря. :D
Да не говорим, че немалко табарнаци сигурно и теб включват в тая "отървана работа".
Последно промяна от roumensp на Сря Апр 19, 2017 8:36 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа:Марто, аз не искам да изплащам за 8 години изобщо, но това се предлага. Аз искам да дам 20% даун и наема на изплаща ипотеката плюс 6% доход на първоначалната вноска. Друго не искам. И се получава на доста места на този континент, но не се получава в Младост, което ми е интересно. Нищо повече....
Ами той Марто ти го написа, ама ти пак нещо различно пишеш. Къде на тоя континент се получава с 20% даун и 8 години амортизация на моргиджа, наема да изплаща ипотеката и да дава 6% отгоре? Като искаш да се получава в Младост, що не провериш различна сграда или искаш да ми кажеш, че най-евтините в Младост са 2000 EUR/кв.м.? Да ги даваш тия кози за пример как "не се получавало" в Младост въобще не е показателно, щото нито цената е най-ниската която се предлага в Младост, нито амортизацията от 8 години е нормална.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:
pumpy написа:Марто, аз не искам да изплащам за 8 години изобщо, но това се предлага. Аз искам да дам 20% даун и наема на изплаща ипотеката плюс 6% доход на първоначалната вноска. Друго не искам. И се получава на доста места на този континент, но не се получава в Младост, което ми е интересно. Нищо повече....
Ами той Марто ти го написа, ама ти пак нещо различно пишеш. Къде на тоя континент се получава с 20% даун и 8 години амортизация на моргиджа, наема да изплаща ипотеката и да дава 6% отгоре? Като искаш да се получава в Младост, що не провериш различна сграда или искаш да ми кажеш, че най-евтините в Младост са 2000 EUR/кв.м.? Да ги даваш тия кози за пример как "не се получавало" в Младост въобще не е показателно, щото нито цената е най-ниската която се предлага в Младост, нито амортизацията от 8 години е нормална.
Понастоящем какво точно се счита за "нормална амортизация" в България, 20 години, 30 ? Не че много ме интересува, питам от любопитство.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

roumensp написа:
todor73 написа:
ivandaman написа:
roumensp написа:. За мен наличието на различни раси и култури е богаство, за други - цигания. Затова има и хора, за които е най-добре да си стоят в България.
LOL.. Ти затова ли живееш в район в който 90% са бели? Що не живееш във Ванкувър да видиш какво е "богатство"??
За мен Канада се "циганизира", до каква степен вече за всеки е различно ... но определено не е някакво богатство, все по-малко интегрируеми хора идват с времето, да не кажа примати.

Хубаво ти го е казал ивандаман, като е богатство защо си в 90% бял квартал, имаш ли някакво обяснение :D
Аз съм си избирал квартала по съвсем други критерии и това че индийци или араби не искат или не могат да живеят в него е нещо съвсем отделно.
Да бе, като си го избирал въобще не си се интересувал какъв процент бели живеят в квартала, само "другите критерии" си гледал ;) Даже сте си викали с жена ти "Ех мама му стара не можеше ли в тоя квартал вместо 90% бели да има едно 40% китайци, 40% процента индийци и 10% араби - ей така за културно богатство" :D
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа: Бтв, викаш решетки, ама мен в Канада 3 пъти ми разбиват стъклото на колата и ми крадат ГПСа.
:D
Бил си цървул, без гараж. Или си паркирал в даунтаун на улицата. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:Да бе, като си го избирал въобще не си се интересувал какъв процент бели живеят в квартала, само "другите критерии" си гледал ;) Даже сте си викали с жена ти "Ех мама му стара не можеше ли в тоя квартал вместо 90% бели да има едно 40% китайци, 40% процента индийци и 10% араби - ей така за културно богатство" :D
Избирал съм го да е максимално близо до Щатите, защото работех в Сиатъл и пътувах няколко пъти седмично. Ама виждам, че група умници на тоя форум знаят по-добре от самия мен.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:Марто, аз не искам да изплащам за 8 години изобщо, но това се предлага. Аз искам да дам 20% даун и наема на изплаща ипотеката плюс 6% доход на първоначалната вноска. Друго не искам. И се получава на доста места на този континент, но не се получава в Младост, което ми е интересно. Нищо повече....
Ами той Марто ти го написа, ама ти пак нещо различно пишеш. Къде на тоя континент се получава с 20% даун и 8 години амортизация на моргиджа, наема да изплаща ипотеката и да дава 6% отгоре? Като искаш да се получава в Младост, що не провериш различна сграда или искаш да ми кажеш, че най-евтините в Младост са 2000 EUR/кв.м.? Да ги даваш тия кози за пример как "не се получавало" в Младост въобще не е показателно, щото нито цената е най-ниската която се предлага в Младост, нито амортизацията от 8 години е нормална.
Когато няма какво да кажеш е по-добре да си мълчиш. Явно пак ще трябва да се обяснявам, че нямам сестра:
случка от преди няколко месеца Монреал: гледам си аз duproprio.com и попадам на следното сграда, нова, близко до даунтаун (определо по-близко от Деница в Младост), висок етаж, харесва ми.
Пиша имейл, пращат ми инфо за цена, заем, амортизация на заема, условия за кандидастване и т.н. (RBC, 25 години, 20% даун, застраховка ако не се построи на време, защото доставката на апартамент е през 2018, страта фий и т.н, няколко страници имейл и документи)
случка от вчера с "козата" е описана по-горе, няма да я повтарям. Отговора, който получих е повече от ясен.

Моята лична цел е да дам 20% процента днес и имота да се самоизплати през следващите 25 години, за да мога като се пенсионирам на 65 да ми носи наем, взесто да се изплаща. А когато носи и 6% на дауна, реално не е по-зле от 401к на жена ми или моето РРСП, тоест не се губи нищо. Е да лихвата се капитализира при акции, но това не ме интересува особено в момента. Станал и по-ясно защо сравнявам имот с имот, а не години с години ? Или пак ще трябва да обяснявам ?
Аз не казвам дали е евтоно, дали е разумно, дали е правилното решение, дали има или няма други апартаменти. Аз споделих какво ми пратиха като отговор. Сравнено с опита ми от Монреал ми се вижда нереалистично. Имам ли право на мнение ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: Не виждам как китайците, народ с няколко хиляди години история зад гърба си, дал на човечеството хартията, барута, компаса, алкохола, коприната, порцелана и т.н., а понастоящем световен лидер в почти всяка сфера на производството, може да унищожават Ванкувър (град на 130 години) от културна и икономическа гледна точка. Ако по някакъв начин им се отдава да влияят на "Housing affordability", то вината не е в тях, а в канадските закони. В Сан Франциско Bay Area и GTA има не по-малко китайци, но никой не говори, че пропадат, по-скоро е обратното. Смяташ ли, че българите превъзхождаме китайците с историята или културата си или пък с възможностите си да се адаптираме и развиваме в чужда държава (като се абстрахираме от факта, че ние сме такива) ?
За това в червеното си абсолютно и напълно прав, но за останалите, порцелани, грънци, парцали и тем подобни не си. Наистина ли вярваш че без китайците човечеството все още щеше да е в каменната ера и че никоя друга култура не би могла да изобрети горните открития.
Като са такива непризнати и недооценени гениЙ що не се научат да не се уригват в муцуната на някой, да не мляскат като свине като ядат, да не плюят по подовете около покритите басейни (Във всеки басейн във Ванкувър и ричмънд има табелки да не го правят) да не пикаят в кошчетата за боклук в моловете а в тоалетните, да не пикаят вътре в басейните, да не си хвърлят кутиите от напитките или картонените чаши за кафе в скайтрейна, да не се ръгат като изоглавени, да се редят на опашка, да спират на пешеходните пътеки, да не окупират две парко места вместо едно като паркират (това прясно от вчера) и още стотици подбни примери от тяхната огромна и незаменима Chinese Cultural Enrichment без която човечеството ще загине.

Като вземем горните примери впредвид съм напълно убеден че "ДА" напълно превъзхождаме китайците в способностите си да се адаптираме към общества базирани на европейски ценности. Виж ако става въпрос за имиграция в Монголия, Виетнам, Филипините, Лаос, Кампучия и разни други азиатски дестинации, за там не знам.. Китайците може и да са по-подходящи от нас но ако трябва да съм напълно откровен не съм убеден че и в тези държави ги тачат много.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

roumensp написа:
miteto написа:Да бе, като си го избирал въобще не си се интересувал какъв процент бели живеят в квартала, само "другите критерии" си гледал ;) Даже сте си викали с жена ти "Ех мама му стара не можеше ли в тоя квартал вместо 90% бели да има едно 40% китайци, 40% процента индийци и 10% араби - ей така за културно богатство" :D
Избирал съм го да е максимално близо до Щатите, защото работех в Сиатъл и пътувах няколко пъти седмично. Ама виждам, че група умници на тоя форум знаят по-добре от самия мен.
Whalley e само няколко км по-нагоре, можеше да се заселиш там и обогатиш :rofl: + това колко по-евтинко щеше да излезе къщето! Я обясни точно как различни раси и култури представляват богатство, щото на мен това ми звучи като клише, изръсено от полит-коректен гимназиален директор, или дуета Емилчо - Коко :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

ivandaman написа:
roumensp написа: Не виждам как китайците, народ с няколко хиляди години история зад гърба си, дал на човечеството хартията, барута, компаса, алкохола, коприната, порцелана и т.н., а понастоящем световен лидер в почти всяка сфера на производството, може да унищожават Ванкувър (град на 130 години) от културна и икономическа гледна точка. Ако по някакъв начин им се отдава да влияят на "Housing affordability", то вината не е в тях, а в канадските закони. В Сан Франциско Bay Area и GTA има не по-малко китайци, но никой не говори, че пропадат, по-скоро е обратното. Смяташ ли, че българите превъзхождаме китайците с историята или културата си или пък с възможностите си да се адаптираме и развиваме в чужда държава (като се абстрахираме от факта, че ние сме такива) ?
За това в червеното си абсолютно и напълно прав, но за останалите, порцелани, грънци, парцали и тем подобни не си. Наистина ли вярваш че без китайците човечеството все още щеше да е в каменната ера и че никоя друга култура не би могла да изобрети горните открития.
Като са такива непризнати и недооценени гениЙ що не се научат да не се уригват в муцуната на някой, да не мляскат като свине като ядат, да не плюят по подовете около покритите басейни (Във всеки басейн във Ванкувър и ричмънд има табелки да не го правят) да не пикаят в кошчетата за боклук в моловете а в тоалетните, да не пикаят вътре в басейните, да не си хвърлят кутиите от напитките или картонените чаши за кафе в скайтрейна, да не се ръгат като изоглавени, да се редят на опашка, да спират на пешеходните пътеки, да не окупират две парко места вместо едно като паркират (това прясно от вчера) и още стотици подбни примери от тяхната огромна и незаменима Chinese Cultural Enrichment без която човечеството ще загине.

Като вземем горните примери впредвид съм напълно убеден че "ДА" напълно превъзхождаме китайците в способностите си да се адаптираме към общества базирани на европейски ценности. Виж ако става въпрос за имиграция в Монголия, Виетнам, Филипините, Лаос, Кампучия и разни други азиатски дестинации, за там не знам.. Китайците може и да са по-подходящи от нас но ако трябва да съм напълно откровен не съм убеден че и в тези държави ги тачат много.
То да бяха само имотите

Three employees sentenced to 18 months in jail in B.C.'s biggest immigration scam

According to CBSA figures, over 1,647 clients of New Can Consulting paid approximately $10 million for fraudulent services over a seven-year period from 2006-2013. The consultants created fake patterns of Canadian residency to help their clients meet residency requirements for permanent residence and Canadian citizenship.

http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.4074978"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Я ми кажи колко CEO-та, VP-та, директори, доктори, професори и тем подобни българи знаеш и аз ще ти кажа колко китайци знам. Ти може и индийците да не харесваш (лично аз не съм им фен), ама CEO-то на Майкрософт е баш такъв. Ако отидеш в един по-престижен ванкувърски университет половината студенти са баш такива.
Китайците не са дали нищо на света, докато българите са измислили компюторо, нали ? :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Павел написа:
roumensp написа:
miteto написа:Да бе, като си го избирал въобще не си се интересувал какъв процент бели живеят в квартала, само "другите критерии" си гледал ;) Даже сте си викали с жена ти "Ех мама му стара не можеше ли в тоя квартал вместо 90% бели да има едно 40% китайци, 40% процента индийци и 10% араби - ей така за културно богатство" :D
Избирал съм го да е максимално близо до Щатите, защото работех в Сиатъл и пътувах няколко пъти седмично. Ама виждам, че група умници на тоя форум знаят по-добре от самия мен.
Whalley e само няколко км по-нагоре, можеше да се заселиш там и обогатиш :rofl: + това колко по-евтинко щеше да излезе къщето! Я обясни точно как различни раси и култури представляват богатство, щото на мен това ми звучи като клише, изръсено от полит-коректен гимназиален директор, или дуета Емилчо - Коко :)
Сега к'во, трябва да се оправдавам за това къде живея ? :D Ти що отиде в Щатите, щото са по-бели от шведите ли, що ли ? Я виж в Русия к'ви са белички, не си ли мислил за там ?
Публикувай отговор