Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа:Вчера четох, че "накаква коза" започва стоежа си в Младост. Понеже съм любопитен човек, пратих запитване за покупка на апартамент. Ето го отговора:
Здравейте,

Цените на апартаментите са 2000 EUR / м2 без ДДС и с включено подземно паркомясто в цената.
Тази цена е за разсрочено плащане в рамките на 100 месеца директно към Гаранти Коза. Може да получите отстъпка и нейният размер зависи от това за колко време ще изплатите цялата сума. Колкото по-бързо достигнете до 100% плащане, толкова по-добра отстъпка може да вземете.

Ако тези условия ви устройват, моля да се свържете с мен за по-подробна информация.

С Уважение,
На горното аз си правя следната сметка:
70 квадрата * 2400 евро в ДДС - 168000 евро
20% даун - 33600
Останалите 134400 се изплащат за 100 месеца, което прави по 1344 евро на месец и то без лихвите, а такива със сигурност има от порядъка на около 6% годишно.

Моя въпрос е каква е вероятността да имам наемател, който да плаща 1344 евро наем на апартамент от 70 м2 в Младост ?
Ето тези небивалици се случват в България.........
2000 EUR / м2 в Младост и то ако изплащаш директно на тях за 100 месеца :rofl: :rofl: :rofl:
Ми те цените в крайните квартали на Барселона са горе-долу толкова, тия кози са изтрещели отвсякъде. Макар че всъщност не е луд тоя дето яде баницата, ако има ентусиасти да им дадат такива пари...
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Какво се случва в България?

Мнение от todor73 »

ivandaman написа:
roumensp написа:. За мен наличието на различни раси и култури е богаство, за други - цигания. Затова има и хора, за които е най-добре да си стоят в България.
LOL.. Ти затова ли живееш в район в който 90% са бели? Що не живееш във Ванкувър да видиш какво е "богатство"??
За мен Канада се "циганизира", до каква степен вече за всеки е различно ... но определено не е някакво богатство, все по-малко интегрируеми хора идват с времето, да не кажа примати.

Хубаво ти го е казал ивандаман, като е богатство защо си в 90% бял квартал, имаш ли някакво обяснение :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

pumpy написа:Вчера четох, че "накаква коза" започва стоежа си в Младост. Понеже съм любопитен човек, пратих запитване за покупка на апартамент. Ето го отговора:
Здравейте,

Цените на апартаментите са 2000 EUR / м2 без ДДС и с включено подземно паркомясто в цената.
Тази цена е за разсрочено плащане в рамките на 100 месеца директно към Гаранти Коза. Може да получите отстъпка и нейният размер зависи от това за колко време ще изплатите цялата сума. Колкото по-бързо достигнете до 100% плащане, толкова по-добра отстъпка може да вземете.

Ако тези условия ви устройват, моля да се свържете с мен за по-подробна информация.

С Уважение,
На горното аз си правя следната сметка:
70 квадрата * 2400 евро в ДДС - 168000 евро
20% даун - 33600
Останалите 134400 се изплащат за 100 месеца, което прави по 1344 евро на месец и то без лихвите, а такива със сигурност има от порядъка на около 6% годишно.

Моя въпрос е каква е вероятността да имам наемател, който да плаща 1344 евро наем на апартамент от 70 м2 в Младост ?
Ето тези небивалици се случват в България.........
Чакай малко, за 8 години изплащане сметката и в Канада става много странна. В Едмънтън кондо за 200к може да го дадеш под наем за 1000 (500 от които отиват за данък сграда и кондо фийс), но ако решиш да го изплащаш за 8 години, това са над 2000 на месец.

Иначе 2000eu/квадрат си е бая, но това е отделен въпрос.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

todor73 написа:
ivandaman написа:
roumensp написа:. За мен наличието на различни раси и култури е богаство, за други - цигания. Затова има и хора, за които е най-добре да си стоят в България.
LOL.. Ти затова ли живееш в район в който 90% са бели? Що не живееш във Ванкувър да видиш какво е "богатство"??
За мен Канада се "циганизира", до каква степен вече за всеки е различно ... но определено не е някакво богатство, все по-малко интегрируеми хора идват с времето, да не кажа примати.

Хубаво ти го е казал ивандаман, като е богатство защо си в 90% бял квартал, имаш ли някакво обяснение :D
Аз съм си избирал квартала по съвсем други критерии и това че индийци или араби не искат или не могат да живеят в него е нещо съвсем отделно. Напоследък почнаха да се увеличават азиатците и определено ги предпочитам пред разни реднеци от Аботсфорд или Чилиуак, БК. И да, повечето от тия "китайци" не са същите като ония, от които се оплаква ivandaman, защото не расата, а културата и образованието определят какво представлява човек.
Все по-малко "интегрируеми" били идвали ... а ти сигурен ли си, че си 100% такъв според канадските критерии ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Marto написа:Иначе 2000eu/квадрат си е бая, но това е отделен въпрос.
Това е нормалната цена на апартамент в Монреал (извън даунтаун):
https://www.numbeo.com/property-investm ... rrency=EUR"
София с монреалски цени, ха да им е честито, както се казва. :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Айде сега. Аз ви писах за козата преди, какво толкова.
Бтв, не е особено умно да се обадиш на една от фирмите, придаващи най-скъпо, да взимаш кредит, и да се гласиш да го даваш под наем.
Нима в Канада няма сгради, с кондота по 1-1.5млн!
Или къщи за по 10млн?
Колко ще е тъпо да тръгна да смятам колко му е ипотеката и колко трябва да му е наема?
Веднага като контра ще ми пробутате някое бунгало в съри, къри, или в каналаки. И колко било еФтино там.
Изобщо не споря колко са стойностни предложенията на козата.
Вие така ли правите бизнес?
На първата възможна фирма се изсипвате с 6 цифрени суми, без да проверите алтернативите?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Айде сега. Аз ви писах за козата преди, какво толкова.
Бтв, не е особено умно да се обадиш на една от фирмите, продаващи най-скъпо, да взимаш кредит, и да се гласиш да го даваш под наем.
Нима в Канада няма сгради, с кондота по 1-1.5млн!
Или къщи за по 10млн?
Колко ще е тъпо да тръгна да смятам колко му е ипотеката и колко трябва да му е наема?
Веднага като контра ще ми пробутате някое бунгало в съри, къри, или в каналаки. И колко било еФтино там.
Изобщо не споря колко са стойностни предложенията на козата.
Вие така ли правите бизнес?
На първата възможна фирма се изсипвате с 6 цифрени суми, без да проверите алтернативите?
Последно промяна от Kan_Tangra на Сря Апр 19, 2017 3:53 pm, променено общо 1 път.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Marto написа:
pumpy написа:Вчера четох, че "накаква коза" започва стоежа си в Младост. Понеже съм любопитен човек, пратих запитване за покупка на апартамент. Ето го отговора:
Здравейте,

Цените на апартаментите са 2000 EUR / м2 без ДДС и с включено подземно паркомясто в цената.
Тази цена е за разсрочено плащане в рамките на 100 месеца директно към Гаранти Коза. Може да получите отстъпка и нейният размер зависи от това за колко време ще изплатите цялата сума. Колкото по-бързо достигнете до 100% плащане, толкова по-добра отстъпка може да вземете.

Ако тези условия ви устройват, моля да се свържете с мен за по-подробна информация.

С Уважение,
На горното аз си правя следната сметка:
70 квадрата * 2400 евро в ДДС - 168000 евро
20% даун - 33600
Останалите 134400 се изплащат за 100 месеца, което прави по 1344 евро на месец и то без лихвите, а такива със сигурност има от порядъка на около 6% годишно.

Моя въпрос е каква е вероятността да имам наемател, който да плаща 1344 евро наем на апартамент от 70 м2 в Младост ?
Ето тези небивалици се случват в България.........
Чакай малко, за 8 години изплащане сметката и в Канада става много странна. В Едмънтън кондо за 200к може да го дадеш под наем за 1000 (500 от които отиват за данък сграда и кондо фийс), но ако решиш да го изплащаш за 8 години, това са над 2000 на месец.

Иначе 2000eu/квадрат си е бая, но това е отделен въпрос.
Марто, аз не искам да изплащам за 8 години изобщо, но това се предлага. Аз искам да дам 20% даун и наема на изплаща ипотеката плюс 6% доход на първоначалната вноска. Друго не искам. И се получава на доста места на този континент, но не се получава в Младост, което ми е интересно. Нищо повече....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

todor73 написа:
За мен Канада се "циганизира", до каква степен вече за всеки е различно ... но определено не е някакво богатство, все по-малко интегрируеми хора идват с времето, да не кажа примати.

Хубаво ти го е казал ивандаман, като е богатство защо си в 90% бял квартал, имаш ли някакво обяснение :D
Канада е "а sinking ship" според мен. Доколкото знам Няма друг човек в този форум освен мен, който да е имал привилегията директно да наблюдава деволюцията и деградацията на Канада от 1990 до 2017.
Многократно съм споделял че начина на живот беше тотално различен.. Обноските, обстанновката, порядките, манталитета. Всичко.
Цените бяха 3-4 пъти по-ниски а заплатите абсолютно същите като сега. На пракитка заплатите не са мръднали от 90те години дори и за специалисти (изключения винаги има разбира се)
Канада беше прекрасна (мултикулти) държава, но с преобладаваща европейска култура и ценности, но за 27 години нещата се промениха стремглаво в негативна посока, а за държава която е само на 150 години тези бързи темпове на влошаване са притеснителни.
Простотии и изцепки с които никога не се бях сблъсквал преди, вече са ежедневие и колкото и да е политически некоректно няма как да си заровя човката в пясъка и да се преструвам че тези негативни промени не съществуват.

П.С.
Разбира се важно е да се отбележи че базирам наблюденията си преди всичко на Ванкувър. Предполагам че в по-малко населените места живота все още не се е променил драстично..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

Георге7 май е бил в Канада поне колкото тебе (без забежки в други страни) и не се оплаква чак толкова много или въобще.

Това за заплатите и цените (малко си преувеличил там) важи за повечето, ако не и всички развити икономики.

Другото носталгия/одъртяване и в твоя случай може би и малка дозичка расизъм.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Marto написа:Георге7 май е бил в Канада поне колкото тебе (без забежки в други страни) и не се оплаква чак толкова много или въобще.

Това за заплатите и цените (малко си преувеличил там) важи за повечето, ако не и всички развити икономики.

Другото носталгия/одъртяване и в твоя случай може би и малка дозичка расизъм.
Аз лично не се интересувам толкова от глобални тенденции и статистики, колкото от това какво е положението в личен план и определено мога да кажа, че сега живеем доста по-добре отпреди 10-15 години. Детето ми също ще получи много по-добър старт от тоя, който аз съм имал и не виждам за какво да се оплаквам. Вероятно поради това носталгията е последното, което ме гони, въпреки че и аз одъртявам.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

В топ сингъл диджит процентите този глобален проблем не ви засяга особено ;)

Само внимавай като ви доведем 1.5 китаеца да не иде хубавия квартал на кино. :rofl:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

Marto написа:Георге7 май е бил в Канада поне колкото тебе (без забежки в други страни) и не се оплаква чак толкова много или въобще.

Това за заплатите и цените (малко си преувеличил там) важи за повечето, ако не и всички развити икономики.

Другото носталгия/одъртяване и в твоя случай може би и малка дозичка расизъм.
Ах ОК, Не знаех за Гошо7, но той е в Калгари който е все още Канадски град а не като Ванкувър колония на Mainland China.

За заплатите и цените е точно така във Ванкувър. В IT networking/support/system administration заплатите са абсолютно същите като през 99та когато напуснах Канада. 1 към 1, но тогава една къща (Richmond or East Van) струваше $300К а сега е 1.5 mil. You do the math.

За одъртяването? you are on to something here.. (но за носталгията грешиш) Нормално е като напреднат годинките човек да си задава по-филосовски въпроси, но това което предизвика my soul-searching беше инфаркта на баща ми преди 2 години..
Тогава изведнъж си дадох сметка че годинките и моите и на родителите ми напредват и че безвъзвратно съм изгубил моменти и събития, като рожденни дни, коледи, и т.н Неща които нямат цена. Дадох си сметка че неща и хора които съм ги взимал за granted не са вечни..
Да знам, Канада не е виновна за това, но в един момент човек си задава въпроса какво е "спечелил" и какво е изгубил.. Отоговора е труден и многозначен.

Това за расизма е "the oldest trick in the book" Когато нямаш валидни аргументи просто обвиняваш опонента си в "расизъм' и автоматично го затапваш..
Sorry.. It no longer works. Никакъв расист не съм. Разбирам се отлично (на индивидуална основа) с хора от всякакъв произход. Абсолютно никой нормален цивилизован човек не ми пречи. Справка Японци и южнокорейци, та дори и филипинци

Ясно ми е защо се дразниш, но факт е че Китайците унищожават Ванкувър и от културна и от икономическа гледна точка. Пере се промишлено количество кеш от съмнителен произход, което предизвиква trickle down effect във всички сфери на обществения живот като се започне от "Housing affordability" и се стигне до образованието на децата и пазара на труда..
Да не говорим пък за цените на застраховки, сигурноста по пътищата, обноските в обществото и т.н.
Това са неоспорими факти които вече дори и Мас-медиите не ги крият. Сума ти капацитети и професори от Fraser Institute, и разни други постоянно бият камбанат но няма кой да слуша.. Плюс това вече късно..

One of the most beautiful cities in the world. (Which happened to be my favorite) .. Totally, completely, absolutely and irreversibly fucked up.
Ей за това съм доста pissed off. не защото съм расист, но разбира се ти това го знаеш много добре, просто your bias clouds your judgement ..
It happens to the best of us don't worry :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Marto написа:Георге7 май е бил в Канада поне колкото тебе (без забежки в други страни) и не се оплаква чак толкова много или въобще.

Това за заплатите и цените (малко си преувеличил там) важи за повечето, ако не и всички развити икономики.

Другото носталгия/одъртяване и в твоя случай може би и малка дозичка расизъм.
Аз лично не се интересувам толкова от глобални тенденции и статистики, колкото от това какво е положението в личен план и определено мога да кажа, че сега живеем доста по-добре отпреди 10-15 години. Детето ми също ще получи много по-добър старт от тоя, който аз съм имал и не виждам за какво да се оплаквам. Вероятно поради това носталгията е последното, което ме гони, въпреки че и аз одъртявам.
Е то в личен план и мутрите в България не се оплакват и живеят доста по-добре отпреди и децата им ще имат по-добър старт, но това нищо не означава, нали!?
Иначе, носталгия и мен не ме гони, никаква.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: Аз лично не се интересувам толкова от глобални тенденции и статистики, колкото от това какво е положението в личен план и определено мога да кажа, че сега живеем доста по-добре отпреди 10-15 години. Детето ми също ще получи много по-добър старт от тоя, който аз съм имал и не виждам за какво да се оплаквам. Вероятно поради това носталгията е последното, което ме гони, въпреки че и аз одъртявам.
Aз също не се интересувам от глобални а от локални "статистики" и на всички е добре известно че Ванкувър е в своя собствена лига като стане въпроc за статистики и абсурди, и няма абсолютно нищо общо с 90% от останлите градове в света.

Жив и здрав да си, Познаваме се много добре и ти знаеш че от където и както и да го погледнеш си "Exception to the rule" и нямаш нищо общо с "The average Joe" .. С други думи ти си спешен.. така де "Специален Случай" :D

Пали свещ всеки ден или поне казвай по една молитва за да продължават нещата в същият дух и да няма сътресения и (цунамита). :handshake:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор