Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Marto написа: Това, което не им дава мир и на него, и на прасето е че им е нужно да убедят себе си, че са взели правилната стъпка. Толкова.
Ти да не би да си вярваш, че от славещите Канада няма такива, на които им е нужно да убедят себе си, че са взели правилното решение?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Pumpy, ти да не си разбрал, че 52 хил. българи са заминали за Канада през въпросната година, та отваряш дума отново за имигрантските потоци и ручейчета.? :)
Не бе, човек, емигрантите са само 10 хил. и са отишли най-вече в Германия, Англия и Испания. В Канада я са дошли стотина, я не.
През 2016 г. ... промяна на българския си адрес с такъв в чужбина са заявили 30 хил. души, а в обратна посока - над 20 хил.
Най-предпочитани дестинации са Германия (21.7%), Великобритания (15.5%) и Испания (12.1%).
Не се казва върналите се от чужбина 20 хил. нашенци от кои държави са и по колко са. Да не вземе да се окаже, че основната част са от Канада. :D
Е не е баш така: имигрантите са 30 хилки, а емигрантите, тоест завърналите се гурбетчии са 20 хилки. От там разликата от 10 хилки, но това не променя ФАКТА, че населението на България намалява. Както и твоята статистика не променя факта, че населението на Канада се увеличава. Просто факти, останалото са интерпретации на тема "защо в Канада гроздето е кисело за някои, на които в България им е по-сладко"
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

голям разбирач се извъди по киселите гроздета :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Marto написа:
miteto написа:
Kan_Tangra написа:
Щом пътувате другаде, дайте линкове и цени оттам!
Еди колко си дена, еди коя си оферта.
Общо за година, еди колко си пътувания и оферти, за еди колко си човека.

онреал беше), до Доминикана, еди колко си,
застраховки еди колко си,
Разходи за такси и паркинг еди колко си.
общо еди колко си.
Да видим с колко над 16те $ на час може да го платиш това, и съответно нищо да не остане за черни дни, а всичко да се издухва 100% от заплатата.
Тангра, за какво точно се бориш? Тия $16/час нещо много те мъчат, особено след като ти доказах че с такава заплата в Торонто с живее не по зле от 1000 лв в София. Кво повече те мъчи? Искаш още цени на кромид и праз да сравняваме?
Това, което не им дава мир и на него, и на прасето е че им е нужно да убедят себе си, че са взели правилната стъпка. Толкова.

Тангра, знаем, че си падаш по кръчмарските сметки и ще ме извиняваш за грубите мои, но в нашия случай в рамките на една година аз, жената и малкия покриваме около 75 хиляди километра на калпак, 4 ваканции общо от по 8-10 дена, за които сме се изхарчили между 15 и 20 хиляди. Ако включим и билетите за баби и дядовци, стават поне 20к.

В Едмънтън има много българи, които могат да си позволят даже и повече и не става дума само за работещи на нефта на север.
При нас изборът беше дали да ходим веднъж годишно до Мексико/Хаваите и т н прилични места, или 2 пъти годишно в среден кубински хотел. Изборът беше лесен, така че последните 7-8 години всяка пролет и есен харчим по около $4'000 тотал за някой 3.5-4-4.5 звезден в Куба, каквото дойде на сметка с намаление за децата. От тази пролет обаче първото от 3-те деца стана тийнейджър, та цената скача.

До БГ не съм ходил, както и двете момиченца. Не спадаме към "връщащите се". Жената отиде веднъж с големия (който беше малък тогава) и заяви, че и е за последно. Нашият дом е тук. Оправдаването на решението да емигрираме е лесна работа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от капитан Немо »

Писна ми от тази зима в Монреал 7 мес. ( щом няма 20 градуса и не мога да седна на двора си е зима )
Цялото семейство всяка година си прекарваме ваканцията в България и нямаме търпение да се видим с роднини и приятели . Пие ми се бг биричка и хубава ракийка със зарзават от градината и вкусни мезенца . Не ходя по чалготеки и мутренски плажове ( морето съм си го взел , като дете на Централния , Крайморие и Солниците)
Отиваме си в България защото там ни харесва и не ме интересуват цени на билети .
Доволен съм в Канада но съм си българин и това няма как да се промени.
Ха наздраве .
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

капитан Немо написа:щом няма 20 градуса и не мога да седна на двора си е зима
Аз лесно слънчасвам и не се заседявам дълго на едно място. За мен дните в които трябва да се крия на сянка са много по-неприятни от дните в които трябва да се обличам топло.

Естествено не си въобразявам, че мнозинството е като мен, но с какъв акъл някой ще се установи в Монреал, ако мрази зимата?!?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Канада е с територия почти 10 милиона кв.км. и население около 35 милиона. Съседните USA имат около 10 пъти повече население при много по-малка територия. В Канада живеят по 3.5 души на кв.км. а в България по 70, т.е. България е 20 пъти по-гъсто населена. Естествено е населението на Канада да расте заради емиграцията- не може при увеличаването на населението в целия свят някакви си 35 милиона канадци- няма и половин Германия, да се ширят на втората по площ след Русия държава. За мен е чудно как канадците не са станали поне 150-200 милиона, че да заприличат на голяма държава.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

ablood написа:
капитан Немо написа:щом няма 20 градуса и не мога да седна на двора си е зима
Аз лесно слънчасвам и не се заседявам дълго на едно място. За мен дните в които трябва да се крия на сянка са много по-неприятни от дните в които трябва да се обличам топло.

Естествено не си въобразявам, че мнозинството е като мен, но с какъв акъл някой ще се установи в Монреал, ако мрази зимата?!?
Точно вчера си мислих,че снегът вече ми липсва.
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от капитан Немо »

Нямам нищо против - зима 2-3 мес , но някой да твърди , че предпочита сняг пред слънце е все едно да кажеш на бялото черно
Луд народ всякакъв.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miko »

Това може да се случи и в Канада,но определено показва най - големия проблем на България - беззаконието. А читейки коментарите се разбира защо ГЕРБ и БСП печелят изборите.
http://dnes.dir.bg/news/ubiystvo-labrad ... a-25597871"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

miko написа:Това може да се случи и в Канада,но определено показва най - големия проблем на България - беззаконието. А читейки коментарите се разбира защо ГЕРБ и БСП печелят изборите.
http://dnes.dir.bg/news/ubiystvo-labrad ... a-25597871"
Проста аналогия: на курса ми за носене на оръжие имаше много подобен пример: застреляно куче, защото един баща се притеснявал за детето си (не гъските си). Та въпросния баща е осъден от собственика на кучето за 15к обезщетение и от държавата за произвеждане на изстрел в населено място на 6 месеца условно.
Последно промяна от pumpy на Чет Апр 13, 2017 10:41 am, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

pumpy написа: Проста аналогия: на курса ми за носене на оръжие имаше много подобен пример: застреляно куче, защото един баща се притеснявал за детето си (не гъските си). Та въпросния баща е осъден от собственика на кучето за 15к обезщетение и от държавата за произвеждане на истрел в населено място на 6 месеца условно.
Ами аз намирам за разумно да се накаже този, които ти е застрелял кучето, щото "се притеснявал". Не споменаваш неотложна самозащита от явна заплаха. Явно съдията също го е видял така.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

капитан Немо написа:Нямам нищо против - зима 2-3 мес , но някой да твърди , че предпочита сняг пред слънце е все едно да кажеш на бялото черно
Луд народ всякакъв.
То и през зимата има слънце.

Когато обаче слънцето ти пречи да работиш, или спортуваш на открито тогава ползата е спорна.

Никога няма да забравя преди 10-ина години в един юлски следобед кося тревата и една баба седнала под чадъра на балкона си с напитка ми разправя колко било хубаво времето. Викам и "Като е хубаво що се криеш под чадъра? Я ела тук да видиш колко е хубаво!" Аз се потя, главата ме боли, всичко ме сърби...

Иначе в басейна, или пред климатика лятото наистина е чудесно. Или вечер като се скрие слънцето.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

Изображение
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

капитан Немо написа:Нямам нищо против - зима 2-3 мес , но някой да твърди , че предпочита сняг пред слънце е все едно да кажеш на бялото черно
Луд народ всякакъв.
Е,да де,снегът е бял :D Всеки има правото,да си предпочита определен сезон!Проблемът е,че има хора,които се оплакват по 13 месеца в годината,че живеели в територия с 8 месеца зима!Може би са прихванали от местните,за които мрънкането е един от националните спортове :) .
Публикувай отговор