Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Аз защо е толков атрудно да се приеме, че някои къщи са изплатени и не са на банката ?
Кой е казал, че е трудно да се приеме това?
Става дума за това какъв е масовият случай относно срока за издължаване на ипотечния кредит. Процентът на предсрочно погасяване на ипотечните заеми в Канада е някъде към 15-16%, доколкото си спомням.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:Айде-е-е, размириса се и оцапа гащите, Гийк. :D

А канадскио банкер що не го тургаш в сметката?
Или къщата вече е изплатена?
Озо, отново като малко детенце не можеш да схванеш фундаменталната разлика между твоето "ако" в минало-свършено време, което по законите на физиката е гарантирано невъзможно събитие и това "ако" в бъдеще-определено, което зависи единствено от личното желание на Румен да си продаде ванкувърския имот и да си купи хотел в Банско (това също е хипотетично, защото той много ясно заяви, че няма такива мераци, но пък не го прави невъзможно като опция). Сега схвана ли или ти трябва картинка с музикално оформление? :D
Иначе за канадскио банкер не се притеснявай, той си е взел каквото трябва. В случая говорим за нещото наречено екуити.

roumensp написа:Значи ако в Банско нещо е обявено за 1 милион, то се продава за 2. Бравос, това го няма дори в Торонто и Ванкувър. :clap:
Банско явно е меката на недвижимостите, но единствения проблем е, че още не са го научили китайците. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: И това не е вярно Жорко,. Скандинавските и прибалтийските са по-радко населени.
Причината е, изтичането на мозъци и оставането на тикви.
И "тикеите" тук живеят по- добре от "мозъците"там.
Къде? В България отколкото в целия ЕС, Канада, САЩ и прочие?
Вероятно Жорко, но става въпрос само за няколко "баш тикви" като Боко, Цвъконий и сие и това е за сметка на милиони червенотиквеничковчета дето са най-зле от целия ЕС, включително и Румъния.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Схванах бе, Гийк - твоето "ако" не мирише и не цапа гащите, само чуждото. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Къде? В България отколкото в целия ЕС, Канада, САЩ и прочие?
Вероятно Жорко, но става въпрос само за няколко "баш тикви" като Боко, Цвъконий и сие и това е за сметка на милиони червенотиквеничковчета дето са най-зле от целия ЕС, включително и Румъния.
Ако тези твои представи са единствената ти мотивация да стоиш при зайците и вълците в Канада- жалко за тебе.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:Ако тези твои представи са единствената ти мотивация да стоиш при зайците и вълците в Канада- жалко за тебе.
Жорко, на теб лично какъв ти е проблема кой каква му е мотивацията за да седи в Канада, или такова е партийното ти поръчение, което те буди по първи петли? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonich »

MrGeek написа:Жорко, на теб лично какъв ти е проблема кой каква му е мотивацията за да седи в Канада, или такова е партийното ти поръчение, което те буди по първи петли? :D
Тоя е*а майката на петлите - и на първите, и на последните!
24/7 седи тук и ни залива с пропаганда.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Къде? В България отколкото в целия ЕС, Канада, САЩ и прочие?
Вероятно Жорко, но става въпрос само за няколко "баш тикви" като Боко, Цвъконий и сие и това е за сметка на милиони червенотиквеничковчета дето са най-зле от целия ЕС, включително и Румъния.
Ако тези твои представи са единствената ти мотивация да стоиш при зайците и вълците в Канада- жалко за тебе.
Това не са мои представи Жорко.
Това е реалността, която ми е много добре позната.
Представи имаш ти за Канада, но те са твърде далеч от реалността.
В случая те обаче са без значение, защото това което плещиш има твърде малко общо дори с представите ти. Ти си се запнал като магаре на мост да защитаваш българското правителство отъждествявайки го с България, докато независимо от политическите ни симпатии почти никой от нас тук не се самоидентифицира с правителството на Канада.
Канада е вдна от най- развитите държави в света, но канадците не считаме, че това се дължи на правителството - ние обичаме да ги сменяме често да не си помислят, че са незаменими.
В България на практика в момента няма избор - управляващи и "опозиция" са все бивши комунисти и слуги на комунистическата ДС.
Докато няма алтернатива те ще се въртят като управляващи и опозиция и България все повече ще затъва в блатото.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:
ablood написа:
joro написа:Има и апартаменти по 1 евро
Аре не се прави на утрепан!
Цена за апартамент 1 Евро означава: "Обадете се за повече информация!"
На повечето обяви първобачално обявените цени подлежат на корекция, т.е. крайната цена се определя с пазарлък между купувача и продавача. И не сано в България е така. Може да се обадите на обявата за хотела и там да ви кажат "извинявайте, има грешка в обявата, цената е 20 милиона".
Помолих те да спреш да се правиш на утрепан.
Хайде жив и здрав!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Това не са мои представи Жорко.
Това е реалността, която ми е много добре позната.
Представи имаш ти за Канада, но те са твърде далеч от реалността.
В случая те обаче са без значение, защото това което плещиш има твърде малко общо дори с представите ти. Ти си се запнал като магаре на мост да защитаваш българското правителство отъждествявайки го с България, докато независимо от политическите ни симпатии почти никой от нас тук не се самоидентифицира с правителството на Канада.
Канада е вдна от най- развитите държави в света, но канадците не считаме, че това се дължи на правителството - ние обичаме да ги сменяме често да не си помислят, че са незаменими.
В България на практика в момента няма избор - управляващи и "опозиция" са все бивши комунисти и слуги на комунистическата ДС.
Докато няма алтернатива те ще се въртят като управляващи и опозиция и България все повече ще затъва в блатото.
Кога станахте канадци, кога ви избеляха задниците. Защо си мислите, че като сте се преместили от едно място на друго и вече сте станали някакви други? В същото време продължавате да си пиете ракията и да си слушате чалга. Азис не се прибира в България- постоянно прави концерти за българите в Лондон, Ню Йорк, във вашия град не е ли идвал?
И повечето българи в чужбина за Боко Тиквата гласувате, че даже процентът на фрновете му в чужбина е повече отколкото на хората в България.
Трудно е след като си продадеш мезонета в София и отидеш да живееш в някоя барака в Канада и след 5 години кльопане в социалната кухня и миене на чинии да разбереш, че софиянци не живеят по- зле от теб. Нормално е съзнанието ти да търси непрекъснато нещо лошо за България, което да мотивира оставането ти в канадската мизерия. Само че на хората не им пука за твоята мотивация, това си е твой проблем. Ако не можеш да успееш в България, и в Канада няма да успееш.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:Ако не можеш да успееш в България, и в Канада няма да успееш.
Това е така, ама защо си мислиш, че в Канада идват предимно "неуспяващи" ?
Някои избягахме от простотията и селянията (на която и ти си представител), а не защото нямахме перспективи.
И стига си споменавал софиянци, защото с тях имаш толкова общо, колкото и с Канада.

ПП
Да ме прощават тия дето не са от София или са от село, под "селяния" имам впредвид не хората от провинцията, а такива с мислене като тоя отгоре.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,
Аз пия ракия, когато има, чалга не слушам, социални помощи не съм получавал никога, с изключение на 2 месеца парт-тайм в самото начало съм работил само по специалността си. Продадох не мезонет, а апартамент в тухлен блок строен средата на 60-те от СВ, който в момента се руши от калпаво проектиране и строителство. Купих си къща с 2.5 пъти по-голяма жилищна площ и половин декар двор дето не е мръднала, а е строена по същото време. Половин София и България още живеят по панелки дето вместо да ги разрушават ги санират и се радват на остъклените балкони.
Българите в чужбина масово са гласували с краката си, когато са напуснали България и огромното мнозинство не гласуват на избори точно щото нема избор - ГЕРБ е единия от отборите комунисти за които гласувате в България.
Та мнозинството не сме станали други щото сме отишли в чужбина, а сме отишли в чужбина щото сме други.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

joro написа:В същото време продължавате да си пиете ракията и да си слушате чалга. Азис не се прибира в България- постоянно прави концерти за българите в Лондон, Ню Йорк, във вашия град не е ли идвал?
Жорка, знаеш ли какво се казва, га вдигаш наздравица в кръчмата с чаша вода ? За Банско те питам, не за Калгари.
Толкова за ракията.
Относно чалгата: онзи ден на път за работа минавах през българския магазин в Денвър да си взема пушен врат и лютеница. И га паркирах и излязох от колата до мен се разнесе яка чалга от съседната кола. Не знам азис ли беше или някое друго говедо, но ми беше интересно как хората отиват на "майната си" и си носят това, от което са "избягали"....
А относно избори - погледни картата на северна Америка и прецени колко българи реално имат възможността да гласуват изобщо предвид разстоянията
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа:Относно чалгата: онзи ден на път за работа минавах през българския магазин в Денвър да си взема пушен врат и лютеница. И га паркирах и излязох от колата до мен се разнесе яка чалга от съседната кола. Не знам азис ли беше или някое друго говедо, но ми беше интересно как хората отиват на "майната си" и си носят това, от което са "избягали"....
Пффт :D Що селинджъри спечелиха зелени карти за щатите, какво толкова се чудиш. Може от нищо да не са бягали, дошли са в щатите да правят повече пари...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:И повечето българи в чужбина за Боко Тиквата гласувате, че даже процентът на фрновете му в чужбина е повече отколкото на хората в България.
Жорко, що "гласувате" като трябваше да кажеш "гласуваме"? Иначе за това си прав. Има доста (цитирам Боко) "калпав мат'рял" в чужбина, дето гласува за Мутрата, а сега ще гласува и за феномена баба Цецка без да се замисли. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор