Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

По това време в САЩ и Канада поожението изобщо не е по-добро.

Ако се разходиш до Банф отиди до ботаническата градина, която е строена по онова време от хора от т.нар. трудови лагери срещу храна и легло.

Това е само един от многото проекти строени тогава така.

Има ли смисъл да припомняме какво е обаче положението в любимия на дядо ти и теб СССР по онова време?

Колко милиона загиват от "голодомор"?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

На 50 години си отиде от този свят футболната легенда Трифон Иванов - един от най-добрите защитници в историята на българския футбол и основен герой от САЩ 1994. Поклон! :bow:

Изображение




Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Хубава статия...

Докато не се освободим от робското си самосъзнание няма да прокопсаме като нация. Ще подсмърчаме и ще хленчим, че все сме на опашката и че все някой ни е виновен за това. Някой все ще ни поробва и някой ще ни освобождава. Ще продължаваме да обвиняваме все някаква чужда сила (американския империализъм, например) за това, че сме последни в ЕС, след другите народи, страдали от комунистическото "робство", от комунистическия "хомот", от комунистическото "иго" - чехи, поляци, словаци, естонци, литовци, латвийци, румънци. Всички те са пред нас. Защо така? Ами защото с робско самосъзнание се стига до под кривата круша.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Да но за съжаление като чета коментарите под такива статии се депресирам, че оправия няма да има скоро. Например:
И еничери е нямало, и Баташко клане е нямало,и масово насилствено потурчване по времето на Мехмед Втори Авджи е нямало.... Да те ....... у не - роба мАсковски !!!
Примитив! Лошото е че примитивите преобладават.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonny »

MrGeek написа:На 50 години си отиде от този свят футболната легенда Трифон Иванов - един от най-добрите защитници в историята на българския футбол и основен герой от САЩ 1994. Поклон! :bow:

Изображение
Поклон! :bow:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Bistra »

optics написа: Примитив! Лошото е че примитивите преобладават.
Има ги и в този форум. За съжаление повечето са от Монреалско и околия. :D
P.S. А кажете ми сега, как да създаваш приятелства в българската общност? ...Като не знаеш предварително на какъв ще налетиш. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Турското робство е една от опорните точки на Русия за насаждане на руското влияние- “турците са били лоши, убивали са ни, насилвали, а руснаците са добри, освободили са ни, защото много ни обичат“- тази представа е наливана в главите на поколения българи по времето на соца. Даже и окупацията след 9 септември беше показвана като второ освобождение. В същото време малко хора са запознати с истинските цели на Русия и нейната политика.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Шоуменът отдавна е атакуван в "Пик", но реши да реагира едва след като и той бе изобличен за гей – квалификация, която притежаваният от Недялко Недялков сайт приписва на всеки, който критикува Пеевски, главния прокурор Сотир Цацаров и привържениците им.
Цялата "статия"

Страната, където да си гей е обида и то на национално ниво :tmi:
Не е чудно, че във форума личните нападки взимат превес, когато няма какво да кажем по темата, но силно искаме да "омаскарим" събеседнка - невероятен похват с различни измерения, в зависимост от парите които имаме да изхарчим за начинанието.....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:
Шоуменът отдавна е атакуван в "Пик", но реши да реагира едва след като и той бе изобличен за гей – квалификация, която притежаваният от Недялко Недялков сайт приписва на всеки, който критикува Пеевски, главния прокурор Сотир Цацаров и привържениците им.
Цялата "статия"

Страната, където да си гей е обида и то на национално ниво :tmi:
Не е чудно, че във форума личните нападки взимат превес, когато няма какво да кажем по темата, но силно искаме да "омаскарим" събеседнка - невероятен похват с различни измерения, в зависимост от парите които имаме да изхарчим за начинанието.....
Ти па !!!??
Тъжното е, че да те нарекат Слави Трифонов, Бойко Борисов или Делян Пеевски (списъкът не е пълен) не се счита за обида на национално ниво.

Още по-тъжното е, че в дън горите тилилейски ... пардон британско колумбийски някой чете такива глупости.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа: Още по-тъжното е, че в дън горите тилилейски ... пардон британско колумбийски някой чете такива глупости.
:rofl: тук съм напълно съгласен, но докато родителите ми са живи и са там, сигурно ще чета и ще се интересувам. Дано някой ден не ме вълнува повече, че си е направо загубено време...

Когато работя и покажа на асистентенката си pinky finger, тя обикновенно коментира:
"Не знам кое е по-тъжно, дали че ти си луд или че аз разбирам какво искаш от мен в този момент" :lol: :lol: :lol:
Горния коментар ми напомни точно на това.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

А, много обичам да се обаждам на баща ми по телефона вечер, точно по времето на Шоуто на Слави и да си говоря дълго с него за какво ли не. Съчетавам полезното (да го откъсна от глупостите) с приятното. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Журналистическият бисер на десетилетието
http://varna.dir.bg/news.php?id=21727339"
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Юнкер обяви разделянето на България и Румъния като все по-възможно

Както се казва в такива случаи, коментарът е напълно излишен.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonny »

Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Това за спътника беше епохално. :lol: :lol: :lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор